انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

میشه ادعا کرد که نرم افزارای مک ر

بحث‌های کلی درمورد سیستم عامل مکینتاش (OS X)

میشه ادعا کرد که نرم افزارای مک ر

پستتوسط hamedd2000 » 16 نوامبر 2008, 16:00

یه سوال داشتم: ایا درسته که مثلا quicktime روی لپتاپ اپل با Leoprad os x مثلا 200 مگ از رم رو میبره و از هر سخت افزار دیگه مقداری لازم،
ولی این مقدار برای همون ورژن quicktime روی لپتاپ غیر اپل که Leoprad os x دقیق روش کار میکنه خیلی بیشتر رم و .... احتیاج داره؟
میشه ادعا کرد که نرم افزارای مک روی لپتاپ غیر اپل که Leoprad os x دقیق روش کار میکنه بازدهی کمتری داره نصبت به خود لپتاپ اپل؟
ممنون
hamedd2000

پست‌ها : 4

پاسخ: میشه ادعا کرد که نرم افزارا

پستتوسط Behnam » 16 نوامبر 2008, 21:50

سوال جالبیه و احتمالاً حدست درسته. در کامپیوترهای غیر مک، سیستم عامل مک هک می‌شه. به عبارتی زور چپون می‌شه. خیلی احتمال این وجود داره که سیستم عامل با سخت‌افزار پی‌سی و firmware هایش به آن صورتی که روی خود مک کار می‌کنه کار نکنه.
برای داشتن ایده‌ای روشن تر از قضیه، شاید بد نباشه مقایسه رو ابتدا میان QuickTime برای ویندوز و QuickTime برای مک انجام داد. اگر QuickTime روی ویندوز هم خیلی رَم می‌بره، شاید اشکال کار اصولاً از QuickTime باشه.
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

Re: پاسخ: میشه ادعا کرد که نرم افزا

پستتوسط hamedd2000 » 17 نوامبر 2008, 15:56

Behnam نوشته است:[نمایش]
سوال جالبیه و احتمالاً حدست درسته. در کامپیوترهای غیر مک، سیستم عامل مک هک می‌شه. به عبارتی زور چپون می‌شه. خیلی احتمال این وجود داره که سیستم عامل با سخت‌افزار پی‌سی و firmware هایش به آن صورتی که روی خود مک کار می‌کنه کار نکنه.
برای داشتن ایده‌ای روشن تر از قضیه، شاید بد نباشه مقایسه رو ابتدا میان QuickTime برای ویندوز و QuickTime برای مک انجام داد. اگر QuickTime روی ویندوز هم خیلی رَم می‌بره، شاید اشکال کار اصولاً از QuickTime باشه.

بعضیها میگن فرق نمیکنه و من فقط یه جا خوندم که Memory Allocation فرق میکنه ولی دلیلی براش ذکر نشده!!!
شما گفتی احتمال این وجود داره که سیستم عامل با سخت‌افزار پی‌سی و firmware هایش به آن صورتی که روی خود مک کار می‌کنه کار نکنه!! دلیلش چیه و ایا این فقط یه احتماله؟
چرا QuickTime رو روی ویندوز با مک مقایسه کنیم؟ چه سودی داره!؟
hamedd2000

پاسخ: Re: پاسخ: میشه ادعا کرد که نرم

پستتوسط pedramp » 18 نوامبر 2008, 00:50

سلام
با این مقدار اطلاعات محدودی که من دارم، اینطور میدونم و خوندم که کلا مدیریت رم در این دو سیستم فرق داره.
و فکر میکنم این قضیه هستش که این مساله رو ایجاد میکنه.
برای مثال من وقتی چند تا برنامه باز دارم مقدار رم آزاد من مثلا ۲۰۰مگ هستش ولی باز بعد از اون هم میتونم چند تا برنامه سنگین دیگه رو باز کنم و بدون محسوس بودن کمی رم با اون برنامه ها کار کنم.
این در صورتی هستش که در یک پی سی من وقتی ۲۰۰مگ رم آزاد دارم، اگر چند تا برنامه سنگین رو همزمان بزنم باز کنم‌ یا هنگ یا کندی بسیار زیاد رو روبروی خودم خواهم داشت.
فکر میکنم اگر دوست دارید که سر از کار این رم در کوئیک تایم در بیارید، باید درباره مدیریت رم در مک تحقیق کنید.

متشکرم
pedramp

پست‌ها : 142

Re: پاسخ: Re: پاسخ: میشه ادعا کرد که ن

پستتوسط hamedd2000 » 18 نوامبر 2008, 20:23

pedramp نوشته است:[نمایش]
سلام
با این مقدار اطلاعات محدودی که من دارم، اینطور میدونم و خوندم که کلا مدیریت رم در این دو سیستم فرق داره.
و فکر میکنم این قضیه هستش که این مساله رو ایجاد میکنه.
برای مثال من وقتی چند تا برنامه باز دارم مقدار رم آزاد من مثلا ۲۰۰مگ هستش ولی باز بعد از اون هم میتونم چند تا برنامه سنگین دیگه رو باز کنم و بدون محسوس بودن کمی رم با اون برنامه ها کار کنم.
این در صورتی هستش که در یک پی سی من وقتی ۲۰۰مگ رم آزاد دارم، اگر چند تا برنامه سنگین رو همزمان بزنم باز کنم‌ یا هنگ یا کندی بسیار زیاد رو روبروی خودم خواهم داشت.
فکر میکنم اگر دوست دارید که سر از کار این رم در کوئیک تایم در بیارید، باید درباره مدیریت رم در مک تحقیق کنید.

متشکرم

ممنون ، ایا به طور عموم، بازدهی نرم افزارای مخصوص اپل روی لپتاپ غیر اپل که Leoprad os x دقیق روش کار میکنه با بازدهی خود لپتاپ اپل یکی هستش؟
hamedd2000

پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: میشه ادعا کر

پستتوسط pedramp » 18 نوامبر 2008, 20:31

من خودم تجربه ای در این زمینه ندارم و با pc ای که روش os x نصب شده باشه کار نکرم
البته احتمالا تا هفته آینده این تجربه رو کسب کنم :lol: اگر موفق به این کار شدم، حتما خبرتون میکنم.
موفق باشی
pedramp

پست‌ها : 142

بازگشت به سیستم عامل مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 28 مهمان