انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

سفاری در ویندوز

مقایسه و انتقال تجربیات نرم‌افزاری و سخت‌افزاری کاربران در مکینتاش و سیستم‌های دیگر

پستتوسط iSam » 19 ژوئن 2007, 01:10

همین الآن رفتم روی پیسی و وب کیت مخصوص ویندوز رو دانلود کردم و بعد از آنزیپ کردن فایلش , یک پوشه دارم که توش یک آیکون هست بنام run-nightly-webkit که اگر روش کلید کنیم بعد از چند ثانیه سفری با پشتیبانی کامل از فارسی و ... و هزار لطف دیگه باز میشه , دقیقا طبق عکس زیر . حتما امتحان کنید و چرا اش را هم به من و همه بگید , عالیه .
پیوست‌ها
safari.jpg
safari.jpg (284.72 KiB) - بازدید 11469 بار
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پست‌ها : 1998

پستتوسط rezag4 » 19 ژوئن 2007, 07:24

سلام. واللّه به نظر من این سفاری اگه بخواد واقعاً جدی باشه خیلی کار داره. اصلاً نمی‌گم بده ها ولی فعلاً جنگیدن با فایرفاکس خیلی سخته. چون بیشتر کسایی که می‌خوان روی سفاری بیان حتماً فایرفاکس رو تست کرده‌اند چون که یوزِرهای معمولی و عمومی به همون اکسپلورر ویندوز اکتفا می‌کنن. چند نفر رو می‌شناسین که فایرفاکس رو می‌شناسن؟ اگه عدد به دست اومده رو تقسیم به ۵۰ کنید احتمالاً به تعداد آدم‌هائی می‌رسید که فقط سفاری به گوششون خورده. البته تو پی‌سی.
نماد کاربر
rezag4

پست‌ها : 115

پستتوسط Ahmad » 19 ژوئن 2007, 21:14

iSam نوشته است:[نمایش]
سفری با پشتیبانی کامل از فارسی و ... و هزار لطف دیگه باز میشه

سلام سامان

ممنون بابت این خبر.
این مسئله در آخرین نسخهٔ غیر منتشر شده که بر طبق اعلام اپل بزودی منتشر خواهد شد حل شده است. از نکات عجیب اینکه معمولا اپل به هیچ وجه اطلاعات راجع به نسخه‌های آیندهٔ نرم‌افزارهای خود منتشر نمی کند. در مورد نسخهٔ سفاری برای ویندوز بنظر می‌آید که در این مورد استثنا قائل شده است. در اطلاعاتی که درسایت سفاری برای ویندوز منتشر شده از جمله آمده است که در اصدار آینده که بزودی منتشر خواهد شد، از جمله مسئلهٔ مربوط به نمایش متون بهم پیوستة یا contextual forms حل خواهد شد. برای اطلاعات بیشتر به آدرس پایین مراجعه شود.

http://www.apple.com/safari/download

احمد
نماد کاربر
Ahmad
Site Admin

پست‌ها : 1289

پستتوسط onfuve » 19 ژوئن 2007, 22:48

سلام
من هم همین کار امتحان کردم و جواب داد
راستی اولین ورود به یاهو میل - بتا با سفری خیلی جالب بود ! :lol:
onfuve

پست‌ها : 62

پستتوسط iSam » 19 ژوئن 2007, 23:32

خواهش میکنم احمد جان و ممنون بابت توضیحات . راستش تا دو هفته آینده در ترکیه ام و بیشتر با پیسی میام روی نت , تا برنگشتم هر دستوری روی پیسی باشه چاکراتیم ;-) .
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پستتوسط Ali.Rastegar » 20 ژوئن 2007, 01:11

ممنون از خبر دادن سامان جان.
راستش حدس میزدم اوضاع webkit بهتر باشه ولی نه به این زودی :-) جالبه که با fontهای opentype ویندوز به خوبی کار میکنه. فردا که آخرین امتحان رو دادم پیگیری کنم ببینم چیزی سر درمیارم؟!
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

پستتوسط Behnam » 20 ژوئن 2007, 02:36

Ali.Rastegar نوشته است:[نمایش]
فردا که آخرین امتحان رو دادم پیگیری کنم ببینم چیزی سر درمیارم؟!

فقط مواظب باش سر امتحان به جای پاسخ به سؤالات از وب‌کیت و سفاری و آنتی‌الیاسینگ ننویسی!
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

پستتوسط Ali.Rastegar » 20 ژوئن 2007, 17:54

خوشبختانه امتحانات تمام شد :-)
ببینم دیگه چه بهانه‌ای برای دیر بررسی کردن Safari/Webkit و کامل کردن صفحه‌ی Leopard در ویکی پیدا می‌کنم! آهان! چند روز پیش چند تا از انگشتهام زخم شده بود :-D
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پستتوسط iSam » 20 ژوئن 2007, 19:15

خواهش میکنم علی جان , امیدوارم امتحانت اوضاش خوب شده باشه . راستی اگر دستت وفا نمیکنه , بده بچه ها تیمارش کنن تا خوب شه :lol: . میگما پرهام رفته استخدام اپل شده , چون مدتیست نیست ! :roll:
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پستتوسط Ali.Rastegar » 21 ژوئن 2007, 01:24

خبر خوش اینکه Webkit در مک هم دیگه با قلمهای OpenType صفحات فارسی رو کاملا درست نشون میده و حروف مخصوص فارسی هم دیگه جدا نمیشن! احتمالا پیگیری بهنام باعث شده از نسخه‌ی جدیدتر ICU استفاده کنند :-)
منتها مشکل فاصله‌ی مجازی هست که فکر کنم بهنام در قلمهای تبدیل شده‌ی مایکروسافت تغییری داد که حل شدند اما حالا که کنترل قلم از دست ما خارج است(چون قرار است از نسخه‌ی اصلی OpenType آن قلم استفاده شود) آیا می‌توان به تغییری توسط اپل امید داشت؟
پیوست‌ها
webkitotgood.jpg
همانطور که می‌بینید با حروف فارسی دیگر مشکلی نیست و فقط فاصله‌ی مجازی یک خط اضافه دارد.
webkitotgood.jpg (4.24 KiB) - بازدید 11403 بار
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پستتوسط Behnam » 21 ژوئن 2007, 02:20

من اون باگ رو به اپل چندین بار گزارش کردم ولی چون قلم‌های خود اپل اون علامت رو ندارند تحت فشار نبوده و کاری نکرده‌اند. حالا نوبت کاربران ویندوز هست که در سفاری روی آن علامت باگ کلیک کنند و این اشکال رو گزارش کنند.
نماد کاربر
Behnam

پستتوسط onfuve » 21 ژوئن 2007, 02:57

سلام !

عجیبه یه کم ، من هنوز این یکیو بهش بر نخوردم!
onfuve

پستتوسط Behnam » 21 ژوئن 2007, 08:12

قاعدتاً باید بهش بر بخوری مگر اینکه از قلم‌های استاندارد مایکروسافت استفاده نمی‌کنی. مثلاً اگر XB Zar را نصب کرده‌ای و ایرماگ را با این قلم می‌بینی، من این مشکل را در سطح قلم حل کرده‌ام. یادم هست که در ابتدا خیال داشتم حل نکنم تا اپل با این باگ بیشتر مواجه باشد و فکری برایش بکند ولی دوستان قانعم کردند که حل کنم!
ضمناً علی جان من فکر می‌کنم برای این آلترناتیوی که برای «فاصله» استفاده می‌کنیم باید اسمی انسانی تر پیدا کنیم! فاصلهٔ مجازی و فاصلهٔ صفر و zwnj و غیره اینها همه اصطلاحات فنی هستند. زبان فارسی چیزی بنام فاصلهٔ مجازی ندارد. «نیم فاصله» به نظر من بهتر است. با قلم و کاغذ هم معنی می‌دهد. حال بگذار کامپیوتر سرش را بخاراند و سر در بیاورد این چیزی که با قلم و کاغذ معنی می‌دهد را چگونه می‌تواند در دنیای واقعاً مجازی پیاده کند!
نماد کاربر
Behnam

پستتوسط onfuve » 21 ژوئن 2007, 11:33

اوه! ببخشید ، من منظورم روی ویندوز بود ! روی مک فقط برای سایت های غیر فارسی از سفری استفاده میکنم! برای بقیه از فایر فاکس و

Behnam, :"برای این آلترناتیوی که برای «فاصله» استفاده می‌کنیم باید اسمی انسانی تر پیدا کنیم!..." ...چند سال پیش وقتی سوال معلم ادبیات - فکر کنم 3 دبیرستان - با این اسامی غیر انسانی جواب دادم قیافش دیدنی بود ! :-))
+ در مورد نیم فاصله موافقم
onfuve

پستتوسط Ali.Rastegar » 21 ژوئن 2007, 21:11

در یکی از «بیاموزیم»های کتاب زبان فارسی ۳ دو نوع اصطلاح متفاوت به کار رفته.
۱- فاصله‌ی میان‌واژه‌ای یا به اصطلاح حروف‌چین‌ها : «فاصله»
۲- فاصله‌ی میان‌حرفی یا به اصطلاح حروف‌چین‌ها: «نیم‌فاصله»
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

قبلیبعدی

بازگشت به تبادل تجربیات کاربری در مک و سیستم‌های دیگر

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 6 مهمان