انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

تعداد سایکل یعنی چی؟

در اینجا می‌توانید نسخه اصلی نرم‌افزارها و سخت‌افزارهای مورد نظرتان را تقاضا کنید

تعداد سایکل یعنی چی؟

پستتوسط sam789 » 24 اوت 2020, 14:39

این باطری رو میخام بخرم.نوشته تعدا سایکل 500.میخاستم ببینم سایکل یعنی چی؟چقد توی کیفیت یک باتری تاثیر میگذارد؟
https://www.blsco.ir/products/10/%D8%A8%D8%A7%D8%AA%D8%B1%DB%8C-%D9%84%D9%BE-%D8%AA%D8%A7%D9%BE-%D8%AF%D9%84-5010
https://www.blsco.ir/group/1/parts-battery-laptops-buy
sam789

پست‌ها : 2

پاسخ: تعداد سایکل یعنی چی؟

پستتوسط AmirT » 24 اوت 2020, 18:44

سلام
هربار پر شدن باتری از ۰ تا ۱۰۰ درصد، چه یکسره باشه چه مقطعی، میشه یه سایکل. طبیعتا ظرفیت باتری با بیشتر شدن سایکل‌ها و عمر باتری کمتر میشه.
باتری‌های دیگه، مثل اینی که شما فرستادی رو نمیدونم، و ۵۰۰ سایکلی که اشاره شد رو هم پیدا نکردم، اما اپل تضمین میکنه که باتری‌هاش تا حداکثر ۱۰۰۰ سایکل یا تا ۳ سال، حداقل ۸۰ درصد ظرفیت خودشونو حفظ میکنن.
در نهایت اگر باتری دست دوم باشه، به نظر من تعداد سایکل‌هاش زیاده.

----
موضوع جالبی که چند ماهه متوجه شدم و فکر کنم به درد این تاپیک بخوره اینه که، شارژ شدن باتری تو درصدهای بالاتر فشار بیشتری به باتری میاره و سهم بیشتری از سایکلی که اتفاق میافته مربوط به درصدهای بالاتره.
یعنی اگر از ۰ تا ۱۰۰درصد شارژ کردن، ۱ سایکل از عمر باتری کم کنه، از ۰ تا ۸۰ درصد شارژ کردن، فقط ۲۴/. سایکل از عمر باتری کم میکنه.
خالی شدن کامل باتری هم چیز خوبی نیست، بنابراین بهترین استراتژی اینه که وقتی امکانش هست نذاریم شارژ وسیله به زیر ۲۰ درصد برسه و تا ۸۰ درصد هم شارژش کنیم.
البته برداشت من از این نکته اینه که اینکار رو باید با موبایل کرد، که دائما در حال استفاده از باتریه. نه لپتاپ.
در مکبوک نمیتونیم شارژ رو در ۸۰ متوقف کنیم و از برق استفاده کنیم پس باتری باید مدام در حال پر و خالی شدن باشه و در نهایت سایکل خیلی بیشتری خواهد داشت.
But what is happiness except the simple harmony between a man and the life he leads? — Albert Camus
نماد کاربر
AmirT

پست‌ها : 342

پاسخ: تعداد سایکل یعنی چی؟

پستتوسط sam789 » 06 سپتامبر 2020, 10:45

ممنون از توضیحات جامع و خوبتون
sam789

پست‌ها : 2

بازگشت به تقاضای نرم‌افزار و سخت‌افزار

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 2 مهمان