انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

تقویم شمسی

درمورد نرم‌افزارهای کاربردی مکینتاش

پاسخ: تقویم شمسی

پستتوسط aamir » 20 ژوئیه 2013, 01:00

من تاپیک جدایی برای برنامه Jalali Calendar پیدا نکردم به خاطر همین در ادامه این پست نوشتم، یه مشکلی توی این برنامه هست، آیا سورسی ازش در دست مدیرای قدیمی ایرماگ هست که بشه برنامه رو آپدیت کرد؟
یه مشکلی که داره اینه که برنامه خودش رو از روی ساعت کامپیوتر تنظیم میکنه . . این مشکل برای دوستانی که خارج از ایران زندگی میکنن هست که دقیقا نمیدونن اون روز چندمه . .
یه مشکل دیگه هم که از لاین به این ور داشت اینه که وقتی تبدیل تاریخ رو میزنی صفحه اش باز نمیشه و باید یک بار برنامه را ببندی و دوباره باز کنی تا کار کنه!

من الان متوجه شدم که تاریخ شمسی سیستم عامل هم همین مشکل رو داره. . . مثلا الان در شهر ما جمعه است اما در ایران شنبه است ولی هر دو هنوز جمعه ۲۸ تیر رو نشون میدن!
امیر
نماد کاربر
aamir

پست‌ها : 514

پستتوسط Amir_S » 20 ژوئیه 2013, 01:14

خوب اینکه اونجا جمعه ۲۸تیر ه و تقویم هم همین رو نشون میده که اشکال نیست!!! اگه چیز دیگه ای نشون میداد اشکال داشت.
تقویم که قرار نبوده به وقت ایران کار کنه؛ قرار بوده معادل جلالی تاریخ روز (به وقت محلی) رو مشخص کنه. اگه غیر از این باشه مثل این میمونه که بگیم چون تو اروپا و آمریکا الان هنوز جمعه ست، تقویم میلادی کشور های آسیایی هم باید جمعه رو نشون بده!
MacBook Pro 990:
13" Unibody, CPU: 2.26GHz, RAM: 5 GB, SSD: 250GB, HDD: 1TB
OSX 10.15.3
•••
iPhone 4S: 32GB
iOS 9.5.3
•••
iPhone 7Plus: 128GB
iOS 14.2
•••
iPad Air 2: 64GB-4G
iOS 14.2
نماد کاربر
Amir_S
Site Admin

پست‌ها : 1794

پستتوسط aamir » 20 ژوئیه 2013, 05:49

راست میگیا :)))))))
امیر
نماد کاربر
aamir

پستتوسط Pooria Azimi » 20 ژوئیه 2013, 10:55

امیر جان یه‌نکته‌ای به ذهنم رسید که مستقیم مربوط به این مشکل نیست، اما گفتم شاید به کار شما و بقیهٔ دوستان خارج از کشور بخوره. برای حفظ یکپارچگی مطالب، اون رو در viewtopic.php?f=4&t=2956&p=39875#p39875 قرار داده‌م.
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط aamir » 27 ژوئیه 2013, 21:58

مرسی پوریا، بسیار کمک کننده بود . .
امیر
نماد کاربر
aamir

پستتوسط aamir » 20 ژانویه 2020, 21:20

سلام رفقا! من بعد از حدود ۶ سال دوباره لاگین کردم اینجا!
راستش از زمانی که Catalina نصب کردم دیگه برنامه دوست داشتنی Jalali Calendar کار نمیکنه (چون ۳۲ بیت هست)
من سالها بود که ازش استفاده میکردم و امسال متاسفانه چون نداشتمش حتی تولد پدرم رو هم یادم رفت ببینم و بهش تبریک بگم! یادمه یکی از بچه‌های سایت درستش کرده بود ولی اسمش متاسفانه یادم نیست...کسی میدونه که آیا برنامه‌ای برای ۶۴ بیتی کردن برنامه هست یا نه؟

چون Jalali Calendar متن‌باز نیست راستش داشتم فکر میکردم که یه برنامه ساده متن‌باز با Electron بنویسم
امیر
نماد کاربر
aamir

پستتوسط Amir_S » 23 ژانویه 2020, 00:38

سلام امیر جان،
این جمله آخرت مرا به فکر انداخت که برایت بسازمش.
راستش من هیچوقت Jalali Calendar را نصب نکرده‌ام یا شاید هم کرده‌ام و یادم نمی‌آید. علی ای حال از روی اسکرین‌شات‌هایی که در صفحه قبل بود، سعی کردم که چیزی شبیه آن بسازم.
و یک خبر خوب هم برایت دارم: آن مشکلی را که قبلا مطرح کرده بودی (که تاریخ را به وقت ایران نشان نمی‌دهد) در نظر گرفتم و می‌توانی انتخاب کنی که تاریخ و ساعت را به وقت محلی ببینی یا به وقت ایران.
نسخه اولیه را می‌توانید از اینجا دانلود کنید:
http://amir.eedea.ir/ep-cal-2/
از آنجا که کمتر از ۲۴ ساعت (آن هم جسته و گریخته) برایش وقت گذاشته‌ام. احتمال اینکه ایراداتی داشته باشد وجود دارد. بخش تبدیل تاریخ را هم بین دو مدل مختلف نمایشی مردد بودم و برای همین در این نسخه وجود ندارد. لطفا تا من در این مورد تصمیم می‌گیرم، هر پیشنهادی که دارید مطرح کنید که اگر سوادش را داشته باشم، ان‌شاالله در نسخه‌های بعدی پیاده‌سازی کنم.
MacBook Pro 990:
OSX 10.15.3
•••
iOS 9.5.3
•••
iOS 14.2
•••
iOS 14.2
نماد کاربر
Amir_S
Site Admin

پستتوسط aamir » 27 ژانویه 2020, 01:53

Amir_S نوشته است:[نمایش]
سلام امیر جان،
این جمله آخرت مرا به فکر انداخت که برایت بسازمش.
راستش من هیچوقت Jalali Calendar را نصب نکرده‌ام یا شاید هم کرده‌ام و یادم نمی‌آید. علی ای حال از روی اسکرین‌شات‌هایی که در صفحه قبل بود، سعی کردم که چیزی شبیه آن بسازم.
و یک خبر خوب هم برایت دارم: آن مشکلی را که قبلا مطرح کرده بودی (که تاریخ را به وقت ایران نشان نمی‌دهد) در نظر گرفتم و می‌توانی انتخاب کنی که تاریخ و ساعت را به وقت محلی ببینی یا به وقت ایران.
نسخه اولیه را می‌توانید از اینجا دانلود کنید:
http://amir.eedea.ir/ep-cal-2/
از آنجا که کمتر از ۲۴ ساعت (آن هم جسته و گریخته) برایش وقت گذاشته‌ام. احتمال اینکه ایراداتی داشته باشد وجود دارد. بخش تبدیل تاریخ را هم بین دو مدل مختلف نمایشی مردد بودم و برای همین در این نسخه وجود ندارد. لطفا تا من در این مورد تصمیم می‌گیرم، هر پیشنهادی که دارید مطرح کنید که اگر سوادش را داشته باشم، ان‌شاالله در نسخه‌های بعدی پیاده‌سازی کنم.

عالی و بی‌نظیر!! دم شما گرم
نصبش کردم! راستش این برای من کار میکنه و پیشنهاد خیلی خاصی ندارم. فقط اینکه امکان بروزرسانی اتوماتیک اگه داشته باشه هم عالی میشه!
امیر
نماد کاربر
aamir

پستتوسط Amir_S » 28 ژانویه 2020, 02:22

سلام مجدد.
نسخه جدید آماده شده که شامل این تغییرات است:

•رفع ناسازگاری قابلیت اجرای خودکار (AutoRun) به نسخه‌های قدیمی. در حال حاضر با نسخه ۱۰.۱۰ سیستم عامل و بعد از آن سازگار است.
•تصحیح ترتیب المان‌های تاریخ در آیتم اول منو
•افزودن ابزار تبدیل تاریخ (میلادی به شمسی و برعکس)
•نمایش نسخه اپلیکیشن در منوی «درباره…»
•اصلاح ساختار ذخیره تنظیمات کاربر (سازگار با نسخه قبلی - بدون امکان بازگشت)
•حذف فایل‌های اضافی

ابتدا از دوستانی که شناسایی دو مشکل ابتدای لیست کمک کردند تشکر می‌کنم.

در مورد بروزرسانی خودکار، در گوشه‌های دوری از ذهنم بود و شاید اگر قبل از آماده کردن این نسخه برای انتشار پیام امیر عزیز را می‌دیدم. صبر می‌کردم تا برای آن هم فکری بکنم و بعد نسخه جدید را بارگذاری کنم.
در همین حین کمی در این مورد روش‌های موجود را بررسی کردم. ظاهرا مهمترین مشکلی که وجود دارد این است که چون حساب دیولوپری ندارم، نمی‌توانم فایلهایم را امضا کنم تا مک آنها را بدون اخطار و محدودیت (نیاز به کلیک راست و انتخاب open) باز کند. به همین دلیل امکان ساخت installer را ندارم. البته هنوز فرصت بررسی بیشتر و امتحان کردن راه‌های مختلف را نداشته‌ام. اما نهایتش این است که تنظیم کنم تا همین فایل dmg را دانلود کند تا کاربر خودش برنامه را بسته و نسخه جدید را نصب کند. و اگر آن هم نشد،‌ در نسخه بعد حداقل یک notification برای آمدن نسخه جدید (به همراه لینک آن) قرار خواهم داد.

پ.ن: همچنان پذیرای نظرات و پیشنهادات همه دوستان هستم.

ویرایش: آنقدر پر حرفی کردم که یادم رفت لینک دانلود را بگذارم :lol:: https://eedea.ir/Apps/EP-Cal/EP-Cal-V1.1.0.dmg
MacBook Pro 990:
OSX 10.15.3
•••
iOS 9.5.3
•••
iOS 14.2
•••
iOS 14.2
نماد کاربر
Amir_S
Site Admin

پستتوسط Arzhang » 02 اوت 2020, 20:40

Amir_S نوشته است:[نمایش]
... یادم رفت لینک دانلود را بگذارم :lol:: https://eedea.ir/Apps/EP-Cal/EP-Cal-V1.1.0.dmg

امیر جان به فریادش برس! لینک کار نمی‌کنه.
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

پست‌ها : 1449

پستتوسط Amir_S » 04 اوت 2020, 06:56

سلام ارژنگ جان، الان باید کار کند.
پ.ن: یک بی انصافی سایت را code inject کرده بود و مجبور شدم همه چیز را پاک کنم. امیدوارم دیتابیس را آلوده نکرده باشد و بتوانم اطلاعات قبلی را بازیابی کنم. متاسفانه فعلا درگیر مشکلات شخصی هستم و فرصتش را ندارم.
MacBook Pro 990:
OSX 10.15.3
•••
iOS 9.5.3
•••
iOS 14.2
•••
iOS 14.2