انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

Apple TV

دربارهٔ سخت‌افزار کامپیوترهای اپل مکینتاش

Apple TV

پستتوسط iSam » 11 سپتامبر 2019, 10:49

من هرچی گشتم تاپیکی برای اپل تی وی پیدا نکردم و برای همین این تاپیک را ایجاد کردم، حالا اگر موجود هست، یکی زحمت انتقال این را به آنجا بکشد.
من نیاز به خرید اپل تی وی دارم و الآن هم با‌ داغ شدن بحث اکانت تی وی پلاس و مجانی بودنش در سال اول، راغب تر هم شده ام. فقط میخواستم بدونم، آیا کسی میدونه که کی آپدیت اپل تی وی میاد، چون اگر تا کمتر از یکسال دیگه باشه، سریعا همین ورژن 4K را خواهم خرید.
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پست‌ها : 1997

پاسخ: Apple TV

پستتوسط Ilia » 11 سپتامبر 2019, 16:51

اول نوامبر:
https://www.macrumors.com/2019/09/10/ap ... per-month/
فکر میکنم بهتره آن موقع بخری چون آن موقع با خرید اپل‌تیوی یک سال آبونمان آن را مجانی خواهی گرفت. البته چک کن که در کشور سرویسش اقامتت ارایه خواهد شد یا نه.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6174

پستتوسط iSam » 12 سپتامبر 2019, 02:49

ممنون ایلیا جان، اینکه از اول نوامبر سرویس ارایه میشود را میدانم، چون اینجا از اپل برام ایمیل اومده که برای ما در اتریش و آلمان و سوییس ارایه خواهد شد و این یکسال هم شاملش است، ولی نمیدانم خود سخت افزار اپل تی وی هم آپدیت میشود به این زودی ها یا نه!
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پستتوسط eysun » 12 سپتامبر 2019, 17:48

iSam نوشته است:[نمایش]
ممنون ایلیا جان، اینکه از اول نوامبر سرویس ارایه میشود را میدانم، چون اینجا از اپل برام ایمیل اومده که برای ما در اتریش و آلمان و سوییس ارایه خواهد شد و این یکسال هم شاملش است، ولی نمیدانم خود سخت افزار اپل تی وی هم آپدیت میشود به این زودی ها یا نه!

کسی که قطعی نمیدونه ولی کم کم وقتشه. توی اکتبر یه special event دارن همیشه که به نظرم این رو هم معرفی میکنن...

https://buyersguide.macrumors.com/#Apple_TV
نماد کاربر
eysun

پست‌ها : 359

پستتوسط iSam » 12 سپتامبر 2019, 18:15

آره اکتبر معمولا مکمل مراسم هاشون هست، ولی یک جا خوندم که امسال می‌خوان تو اکتبر روی سرویس ها و دولوپر بتاها و غیره مانور بدن.
حالا ما که صبر کردیم، تا اکتبر هم صبر می‌کنیم و بعد تصمیم میگیریم .
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پستتوسط iSam » 31 اکتبر 2019, 13:27

اکتبر هم تمام شد و اپل ایونتی نداشت و فکر نکنم فعلا قصد آپدیت اپل تی وی داشته باشه.
پ ن: حالا تا من می‌خرم ، یهویی یک ماه بعد میاد یک آپدیت اساسی میده و حال ما رو میگیره.
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پستتوسط Ilia » 03 نوامبر 2019, 00:37

سامان جان، من نمی‌دانم آنجا که شما زندگی می‌کنی کی قراره وصل بشه. اما الان من بطور اتفاقی متوجه شدم که اپ اپل‌تیوی در آیفونم یک نوتیفیکیشن داره. بازش کردم دیدم پیغام میده که با ایپدی که یک ماه پیش خریده بودم برای پسرم، یک سال اشتراک مجانی آمده و پرسید که می‌خواهم اکتیویتش کنم یا نه، که من کردم:
BE014DD2-F6E8-4DEC-A0AF-5669F7C46893.jpeg

پس احتمالا اگر دستگاهت را بخری شامل حالش خواهد شد. البته حدس من است و بستگی به موقع ارائهٔ این در کشور شما دارد.

اپل‌تیوی نو مبارک!
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط iSam » 03 نوامبر 2019, 05:34

ممنون ایلیا جان. برای ما هم از یکم نوامبر فعال شده ولی من منتظر آپدیت اپل تی وی هستم که بخرم. اپل تی وی دو سال است که آپدیت نشده و میترسم برم و بخرم و یهو بعد مدت کوتاهی یک اپل تی وی جدید با کلی تغییرات بیاد بیرون و مال من نخریده، قدیمی بشود!

بی زحمت حالا که اکتیو کردی، ببین مثلا فیلم John Wick 3 را می توانی بدون پدراخت پول ببینی یا باید دوباره برایش بپردازی؟ میخواهم بدانم با خرید ماهانه تی وی پلاس یا بدون آن چه فرقی میکند؟ آیا مثل آمازون پرایم هست که خیلی از فیلم ها پرایم نیست و باید برایشان پرداخت کنی کما اینکه تو پرایم هستی و یا مثل نت فلیکس همه را می توانی ببینی با آبونه ماهانه؟ آنوقت میشه تصمیم گرفت نت فلیکس را که گران شده ولی کیفیتش همان است که بود و فیلم های جدید را هم تقریبا هیچوقت ندارد، کنسل کرد و از تی وی پلاس استفاده کرد یا نه.
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پستتوسط Amir_S » 03 نوامبر 2019, 16:47

اینطور که من در سایتهای دیگر خوانده‌ام، Apple TV plus فقط سرویس سریالهای تولیدی خود اپل است و مثل بقیه سرویسها نیست که محتوای ثالث را هم با همان آبونمان ارائه کند. البته آنها که دارند استفاده می‌کنند قطعا جوابشان دقیق‌تر خواهد بود.
راستی یک هفته اشتراک آزمایشی رایگان هم برای همه دارد، ولی من فعلا فرصت ندارم و ترجیح می‌دهد بعدا که سرم خلوت‌تر شد از آن استفاده کنم.
MacBook Pro 990:
13" Unibody, CPU: 2.26GHz, RAM: 5 GB, SSD: 250GB, HDD: 1TB
OSX 10.15.3
•••
iPhone 4S: 32GB
iOS 9.5.3
•••
iPhone 7Plus: 128GB
iOS 14.2
•••
iPad Air 2: 64GB-4G
iOS 14.2
نماد کاربر
Amir_S
Site Admin

پست‌ها : 1794

پستتوسط Ilia » 04 نوامبر 2019, 05:42

امیر درست میگوید. اپل دارد با هزینهٔ خیلی زیادی برنامه‌های با کیفیت خودش را تولید میکند که تعدادشان هم زیاد نیست. اینجا را بخوانی خوب توضیح داده:
https://www.digitaltrends.com/apple/wha ... e-tv-plus/

و اپ آن هم بزودی در تلویزیون‌ها و سرویس‌های استریم دیگر عرضه خواهد شد. یعنی تماشای آن مختص به دیوایس‌های اپل نخواهد بود.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط iSam » 04 نوامبر 2019, 15:15

دقیقا متوجه هستم که قراره چیزی مثل نت فلیکس و یا حتی فراتر باشه ولی فکر میکردم الآن اینطوره و میتوانم با خیال راحت نت فلیکسم را کنسل کنم ولی از قرار معلوم هنوز اینطور نیست و نیاز به یکی دو سالی زمان هست. البته فعلا سعی میکنم صبر کنم تا اپل تی وی جدیدی بیاد و بخرم. باز هم ممنون از هر دوی شما.
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پستتوسط Arzhang » 18 مارس 2020, 02:04

از دوستانی که اپل تی وی دارند، می‌شه به این سه سؤال من جواب بدن:
۱- آیا اگر بخوام فیلمی رو از روی مک‌بوک خودم باهاش استریم کنم، محدودیت فرمت و کدک داره؟ مثلاً AVI رو آیا پخش می‌کنه؟ یا این که هر چی مک پخش کنه رو اون روی تلویزیون می‌ندازه؟
۲- عطف به سؤال پیش، آیا برای پخش فیلم با نرم‌افزار خاصی این کار رو باید کرد؟ مثلاً فقط کوییک‌تایم رو می‌پذیره یا با VLC هم مثلاً کار می‌کنه؟
۳- پخش زیرنویس هم به همین ترتیب: آیا SRT و IDX و SUB رو پشتیبانی می‌کنه؟ با زبان فارسی مشکل نداره؟
ممنون
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

پست‌ها : 1447

پستتوسط Ilia » 18 مارس 2020, 02:26

میشه مانیتور مک یا دیوایس‌های رو بهش mirror کرد. اما اینکه خودش بخواد پخش کنه، باید از فیلم داخل لایبرری آیتونز کامپیوتر با همان اکانت اپل در Wi-Fi باشه که اونهم معنیش اینه که باید mp4 با شرایط استاندارد اپل کامپیوتر باشه.

برای این چیزهایی که شما در نظر داری بایستی مدل‌هایی رو که امکانش هست رو جیل‌بریکش کرد که من هیچوقت دنبالش نرفتم.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط iSam » 18 مارس 2020, 03:35

Arzhang نوشته است:[نمایش]
از دوستانی که اپل تی وی دارند، می‌شه به این سه سؤال من جواب بدن:
۱- آیا اگر بخوام فیلمی رو از روی مک‌بوک خودم باهاش استریم کنم، محدودیت فرمت و کدک داره؟ مثلاً AVI رو آیا پخش می‌کنه؟ یا این که هر چی مک پخش کنه رو اون روی تلویزیون می‌ندازه؟
۲- عطف به سؤال پیش، آیا برای پخش فیلم با نرم‌افزار خاصی این کار رو باید کرد؟ مثلاً فقط کوییک‌تایم رو می‌پذیره یا با VLC هم مثلاً کار می‌کنه؟
۳- پخش زیرنویس هم به همین ترتیب: آیا SRT و IDX و SUB رو پشتیبانی می‌کنه؟ با زبان فارسی مشکل نداره؟
ممنون

Plex رو روی اپل تی وی و مک نصب کن و بعدش میتونی کل فرمت ها رو استریم کنی و خلاص.
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پستتوسط Arzhang » 18 مارس 2020, 19:39

Plex رو دارم سامان جان و خیلی هم باهاش حال میکنم و عالیه. اما دو تا عیب داره. اول این که هر از گاهی (البته به ندرت) بازی در میاره و شبکه رو نمی‌شناسه. تا جایی که یک بار کلا مجبور شدم تلویزیون رو ری‌ست کنم. اما ایراد دومش نخوندن فایل‌های idx است.
اگر بشود با اپل تی وی همه‌ی دیوایس‌های مک را رو تلویزیون میرور کرد دقیقاً همان چیزی‌ست که من می‌خوام اتفاقاً و نیازی به جیلبریک هم نیست. ضمن اینکه پس آی‌پد و آیفونم را هم می‌توانم روی تلویزیون ببینم که این هم خیلی خوب است.
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

پست‌ها : 1447

بعدی

بازگشت به سخت‌افزارهای مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 1 مهمان