انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

معرفی قلم

بحث پیرامون مسائل مربوط به قلم‌سازی، حروف‌چینی و بومی‌سازی

پاسخ: معرفی قلم

پستتوسط saeidk » 22 اوت 2019, 22:08

در pages 5.6 آخرین نسخه قابل نصب برای من. وقتی متنی یک صفحه‌ای را با این فونت کار می‌کنم. یک دفعه پیجز می‌پرد بیرون

یک نکته دیگه این که آیا در پیجز یا لیبره‌‌آفیس می‌شود اعراب را انتخاب کرد؟ مثلاً هرچه کسره هست انتخاب شود و پاک شود؟ ظاهراً‌ نمی‌شود. فقط در ورد می‌شود.
نماد کاربر
saeidk

پست‌ها : 1143

پستتوسط Arzhang » 22 اوت 2019, 22:38

سعید جان منظورت از انتخاب چیست؟ من توانستم با سرچ، تمام کسره‌ها را در پیچز پیدا کنم و حالا با Replace می‌توانم جایگزین‌شان کنم.
کسره.jpg

اما اگر منظورت این است که فقط سلکت شوند (مثل نایسس که این توانایی را دارد) تا بشود مثلاً چیزی را در آن‌ها تغییر داد (مثلاً‌ بولدشان کرد) نه! اصلاً پیچیز چنین امکانی را برای هیچ جست‌وجویی نمی‌دهد که به نظرم خیلی چیز بدی‌ست و من پیش از این باهاش برخورد کرده‌ام و خیلی اذیت شده‌ام. مثلاً می‌خواهی هر چی «سلام» در متن است را ایتالیک کنی. توی نایسس می‌زنی select all و همه را ایتالیک می‌کنی. اما توی پیجز نمی‌شود. حداقل من پیدا نکرده‌ام. اگر بلدید به من هم بگویید.
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

پست‌ها : 1449

پستتوسط saeidk » 22 اوت 2019, 23:06

منظورم همان دومی بود ارژنگ جان. خیلی ممنون
نماد کاربر
saeidk

پستتوسط Ahmad » 16 مه 2020, 01:01

دوستان سلام،
اخیرا تعدادی فونت فارسی با مجوز آزاد توسط هنرمندان خط ساز درست شده است. این فونت‌ها را که بعضا نامشان در پایین می‌خوانید را می‌توانید در لینک‌های زیر پیدا کنید.

فونت فارسی وزیر, ساحل، پرستو، صمیم، تنها، گندم، شبنم، وزیرکد (برای کدنویسی)

قلم‌های آزاد سایر طراحان: نیکا، استعداد، پی‌فونت،

فهرست قلم‌های آزاد
https://rastikerdar.github.io/vazir-font
https://fa.wikipedia.org/wiki/ویکی%E2%80%8Cپدیا:قلم%E2%80%8Cهای_فارسی_با_مجوز_آزاد
نماد کاربر
Ahmad
Site Admin

پست‌ها : 1289

پستتوسط saeidk » 16 مه 2020, 17:26

ممنون احمد گرامی. سالها پیش در همین سایت هم تعدادی از این فونتها بررسی شد. آن موقع دوستان تازه‌کار بودند. حالا بسیار پیشرفت کرده‌اند و سایتها و برنامه‌های زیادی با این فونتها نمایش داد می‌شوند.
نماد کاربر
saeidk

پستتوسط Ahmad » 17 مه 2020, 04:58

saeidk نوشته است:[نمایش]
ممنون احمد گرامی. سالها پیش در همین سایت هم تعدادی از این فونتها بررسی شد. آن موقع دوستان تازه‌کار بودند. حالا بسیار پیشرفت کرده‌اند و سایتها و برنامه‌های زیادی با این فونتها نمایش داد می‌شوند.

ممنون سعید عزیز بابت کامنت
نماد کاربر
Ahmad
Site Admin

پست‌ها : 1289

قبلی

بازگشت به خط، زبان و قلم‌سازی

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 8 مهمان