انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

نقد فیلم

بخش موضوعات متفرقه

پاسخ: نقد فیلم

پستتوسط saeidk » 11 ژوئن 2019, 16:12

ایرانیها حتماً باید این سریال را ببینند
نماد کاربر
saeidk

پست‌ها : 1143

پستتوسط rezag5 » 15 ژوئن 2019, 08:12

من در جایی شنیدم روسیه از این سریال خیلی عصبانیست و اعلام شده که روسها میخواهند فیلم یا سریال چرنوبیل را به روایت خودشان بسازند.
اما فارق از این داستان یک سری تصویر جالب از مقایسه ی حادثه ی چرنوبیل در واقعیت و در سریال آن که تولید شرکت HBO است پیدا کردم, بنظرم جالب آمد.
پیوست‌ها
how_hbo_chernobyl_compares_to_what_really_happened_there_640_08.jpg
how_hbo_chernobyl_compares_to_what_really_happened_there_640_high_14.jpg
how_hbo_chernobyl_compares_to_what_really_happened_there_640_high_11.jpg
how_hbo_chernobyl_compares_to_what_really_happened_there_640_high_05.jpg
how_hbo_chernobyl_compares_to_what_really_happened_there_640_06.jpg
نماد کاربر
rezag5

پست‌ها : 300

پستتوسط rezag5 » 15 ژوئن 2019, 08:19

این اواخر تعداد بسیاری درگیر دیدن سریال گیم آو ترونز بودند و تقریبا بخش بزرگی از این افراد هم از فصل آخر سریل به شدت ناراضی هستند.
در این حد که یک پتیشن به وجود آمده و از HBO میخواهد فصل آخر را دوباره بسازد.
بعضی ها هم دست به ساخت کاریکاتورهای بانمکی در مورد گیم آو ترونز زدند. این یکی از آنهاست.
گفتم حالا که بحث چرنوبیل باز است, اینجا بگذارمش
پیوست‌ها
chernobyl_was_so_dark_we_need_memes_to_cope_with_it_640_high_03.jpg
نماد کاربر
rezag5

پستتوسط rezag5 » 22 ژوئن 2019, 19:02

در ادامه ی موضوع چرنوبیل ((:
پیوست‌ها
64905865_2525913520785913_6219254129420664832_n.png
نماد کاربر
rezag5

پستتوسط aradralami » 25 ژوئن 2019, 13:47

rezag5 نوشته است:[نمایش]
فیلم Passengers محصول سال 2016 را به تازگی دیدم
فیلم خوبی بود و در عجبم که چرا در سایت rottentomatoes امتیاز بالایی نداشت
از طرف منتقدین حدودا 35% رای دریافت کرده
و در سایت IMDB امتیاز نسبتا خوب 7 رو دریافت کرده

فیلم از نظر من خوب بود

همان طور که میدانید فیلم در مورد فضاست . فیلم های خوب در این زمینه کاملا بیانگر این موضوع هستند که چقدر
موضوع تنهایی , دور بودن از کره ی زمین , فضای بی پایان , محدود بودنِ انسان در محیط سفینه و کمبود پارتنر انسانی , مسائل فلسفی نوینی را
اجاد میکند که میتواند پتانسیل بالایی برای فیلم سازی داشته باشند .

انتخاب بازیگرها خوب بود
همه ی بازیگرهای فیلم به اندازه ی انگشتان یک دست هم نیستن .
عموما ساخت این نوع فیلم ها مشکل و پیچیدس . اینکه بشود مدت یک یا دو ساعت بیننده را با 3 تا بازیگر سرگرم کرد کار ساده ای نیست .
بازیگریه نقش مرد رو کریس پرت به عهده دارد و بازیگریه نقش زن را هم جنیفر لورنس .
حقیقتش از این جنیفر لورنس خیلی خوشم نمیاد ولی در این فیلم خوب بازی کرده بود . حقیقتا یه جاهایی خیلی زیادی خوب بازی کرده بود .
به نظر من بازیگریش از کریس پرت بهتر بود .

فیلم خوب شروع شد
برای من حوصله سربر نبودن یک فیلم خیلی مهم هست . این که کارگردان اجازه ی تفکر و تجزیه تحلیل را به بیننده ندهد کار سختیست .
یعنی بیننده کاملا در فیلم غرق شده و فیلم شخص با خود ببرد .
کارگردان از همان دقیقه ی اول برای شما سوالاتی ایجاد میکند که به خوبی جذب کننده هستند .
در همان اوایل فیلم , فیلم یک موضوع خیلی سنگین را پیش کشید . البته من نمیخواهم موضوع رو باز کنم و فیلم را لو بدهم اما میتوانم این را بگویم که فیلم , تا اواسطِ فیلم یک شاهکار سینمایی بود . اگر به همین شکل پیش میرفت میتوانست به یک فیلم ماندگار در تاریخ سینما تبدیل بشود . اما از اواسط فیلم , فیلم از یک شاهکار سینمایی به یک فیلم خوب تبدیل شد . البته همچنان ارزش دیدن را داشت و هیجان و مسائل را میشُد با جدیت پیگیری کرد اما از اواسط فیلم رَوَند داستان کمی افت کرد .

خواب های بین ستاره ای هم برای خودش داستانیست دوست داشتنی .
این که بشود 50 سال خوابید و بیدار شد پتانسیل بی نظیری برای داستان سازی دارد .
کلا بازی با زمان چیز جالبیست .

فیلم کاملا فیلمی فانتزیست . اما خوشبختانه از نشان دادن جلوه های ویژه ی بی حد خود داری میکند .
فیلم های فضایی عموما خطاهای علمی هم دارند . مثلا اتفاقات فیزیکی که امکان پذیر نیستند یا حداقل امروزه امکان پذیر نیستند .
فیلم Passengers هم اگر با چشم یک دانشمند ناسا یا فیزیسیست نگاه کنید چندین ایراد علمی بزرگ و کوچک را میتوانید در فیلم بیابید .

لوکیشن خوب ساخته شده .
حس ماکت بودن به بیننده دست نمیداد .
طراحی لوکیشن هم خوب بود . با موضوع و فضا هماهنگ بود .

خوشبختانه جلوه های ویژه ی خوب و بجاای هم در فیلم استفاده شده .
به موقع , جلوه های ویژه به محتوای فیلم کمک میکرد ولی فیلم را تحت تاثیر قرار نمیداد و در جهت داستان از آن استفاده میشد .

صدا , موسیقی و نورپردازی همه خوب بودند .
هیچ کدام آزار دهنده نبود .

چند هفته ی قبل فیلم arrival رو در سینما دیدم .
حقیقتش فیلم Passengers بیشتر برای من جذاب بود تا arrival , البته احتمالا دلیل آن این میتواند باشد که من در فیلم , عموما به ارتباطات بین انسانی اهمیت بیشتری میدهم . فکر میکنم فیلم arrival کمتر به این موضوع میپرداخت .
بیشتر در فیلم arrival ارتباط با موجود بیگانه محوریت داشت . و بازیگرها خیلی باهم روابط پیچیده ای نداشتند .
برای من فیلم Passengers دوست داشتنی بود .
به شدت توصیه میکنم ببینید این فیلم رو .

واقعا فیلم قشنگیه، حس ها رو خیلی خوب به بیننده منتقل میکنه بازی کریس پرت رو دوست داشتم خیلی جاها از فیلم حس تنهایی بهم دست می داد
aradralami

پست‌ها : 3

پستتوسط rezag5 » 05 اکتبر 2019, 17:51

دوستان این فیلم رو دیدید؟
بسیار فیلم خوبی بود. من خیلی لذت بردم. این کره ای ها موجودات جالبی هستن. فیلم سازهای خوبی دارند

https://www.imdb.com/title/tt0428870/?ref_=nm_knf_t1
نماد کاربر
rezag5

پستتوسط rezag5 » 18 آوریل 2020, 19:57

من این فیلمِ Love Exposure محصول سال 2008 از کشور ژاپن را حسابی پیشنهاد میکنم.
اگر دوست دارید یک فیلم عجیب و درام و کمدی و 4 ساعته ببینید این فیلم را از دست ندید.
به نظر من یک ساعت اول خوب بود یک ساعت دوم بنظر می آید که فیلم, فیلمِ خوبی نیست اما در 2 ساعت آخر حسابی حرف برای گفتن دارد.

https://www.imdb.com/title/tt1128075/
نماد کاربر
rezag5

پستتوسط rezag5 » 21 آوریل 2020, 18:16

این فیلم Green Book محصول 2018 را امروز دیدم
چقدر این فیلم خوب بود
واقعا لذت بردم از دیدنش

از گفتن داستان میگذرم چون ممکن است فیلم خراب شود و لذت دیدنش را از دست بدهید. اما چیز هایی که به ذهنم آمد را مینویسم شاید این نوع فیلم را دوست داشتید و علاقه مند به دیدنش شدید.
این فیلم برگرفته از یک داستان واقعیست
فیلمی که داستانی خوب و درست را با مقدار زیادی جزئیات پیش میبرد. یکی از خوبی های این فیلم جا افتادن کاراکترها بود.
انتخواب بازیگر در نگاه اول خیلی معمولی ست ولی بعد که داستان پیش میرود متوجه ی انتخواب خوب کارگردان میشوید.
مثل فیلم های کلیشه ای و معمول, خیلی سریع پیش نمیرود. روی کاراکترها کار میشود تا شما خوب بشناسیدشان.
روابط بین کاراکترها خوب از کار درآمده و تاثیر گذار است. داستان خوب و آرام شما را به پیش میبرد و به موقع هم به شما شوک های خودش را وارد میکند.
به صورت کلی داستان نرم و ملایم پیش میرود. اوج گیری داستان پرشتاب نیست ولی عمیق است.
فیلم پر است از موضاعات ریز که کم اهمیت به نظر میرسند ولی همین موضوعات ریز بارها به شما تلنگر میزنند.
فیلم جلوه های ویژه ی خاصی ندارد که در این زمانه نکته ی خوبی محسوب میشود. رنگ بندی فیلم بسیار خوب و به جاست.
عموما من فیلم در مورد روابط انسانی را خیلی دوست دارم, این یکی از این نوع فیلم هاست. صادقانه این فیلم, خیلی خیلی بیشتر از "آیریش من" برای من لذت بخش بود. در "آیریش من" روابط بیان میشد ولی بیننده با کاراکترهای فیلم همزاد پنداری نمیکرد. حداقل در مورد من که اینطور بود. مثلا دلم برای کسی نمیسوخت یا با خوشحالی کسی خوشحال نمیشدم, صرفا فیلم را به عنوان یک روایت تماشا میکردم ببینم چی میشود. ولی در Green Book اینطور نیست و شما با کاراکترها بیشتر گره میخورید.
فیلم به راحتی تماشاچی را احساساتی میکند و به موقع میخنداند. کارگردانیِ هوشمندانِ ای داشت.
هرچند به نظر من در یک جاهایی میشد خط داستان را تا حدودی گمانه زنی کرد ولی چیزی از فیلم کم نمیکرد.
فیلم های اینطوری کمتر ساخته میشوند اما ماندگار ترند.
البته فیلم در گیشه هم بسیار موفق عمل کرده. فیلم حدود 20 میلیون دلار هزینه داشته که حدودا 300 میلیون دلار فروش کرده. یعنی حدودا 15 برابر سرمایه ی اولیه.
در یک بخش هایی از فیلم اندکی خشونت هم بود. مثل کتک کاری و از این قبیل چیز ها. شاید برای کودکان زیر 12 مناسب نباشد ولی دیدن این فیلم را خیلی خیلی توصیه میکنم.
در این روز های کروناای فیلم خوب نعمتیست
ببینید و لذت ببرید

https://www.imdb.com/title/tt6966692/
پیوست‌ها
green-book-2018-still.jpg
نماد کاربر
rezag5

قبلی

بازگشت به متفرقه

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 24 مهمان