انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

اتصال میکروفون حرفه‌ای به آیمک

بحث‌های کلی درمورد سیستم عامل مکینتاش (OS X)

اتصال میکروفون حرفه‌ای به آیمک

پستتوسط Nonbahrami » 27 اکتبر 2018, 15:10

سلام دوستان.
من یه میکروفون گان حرفه‌ای دارم و می‌خوام به آی‌مک وصل کنم. از طربق سوکت سوزنی پشت آی‌مک به جایی که برای هدفون طراحی شده وصل می کنم. ولی جایی نیست که بشه براش تعریف کرد که الان از این طریق ضبط کرد. آیا راهی هست؟
سوال دوم اینکه: آیا میشه هموم میکرفون به آیفون هم وصل کرد؟

ممنون از راهنمایی هاتون.
Nonbahrami

پست‌ها : 88

پاسخ: اتصال میکروفون حرفه ای به آی مک

پستتوسط Nyaiesh » 27 اکتبر 2018, 16:21

سلام
به تنظیمات و سپس Sound و سپس Input روید اگر مک وسیله شما را شناخته باشد پس از انتخاب Line In صدا را از آنجا خواهد گرفت
البته باید سیم را به Line In زده باشید نه جای گوشی
خدایا کیهان و زمین و نوترون در طواف و ما در خواب
نماد کاربر
Nyaiesh

پست‌ها : 357

پستتوسط Ilia » 27 اکتبر 2018, 21:25

بعضی مدل‌های مک ورودی صدای آنالوگ جدا دارند، بعضی ندارند و در بعضی مدل‌ها پورت میکروفن کار پورت ورود صدا را هم انجام میدهد. برای حالت آخر بایستی در بخش ستینگ صدا به مک بگویید که از آن پورت برای ورود صدا استفاده کند:
https://m.wikihow.com/Activate-a-Microphone-on-Mac

اگر مک شما اصلا پورت لاین‌این یا همان ورود صدای آنالوگ را نداشته باشد (مثل بعضی از آیمک‌ها)، یا بایستی از میکروفن USB استفاده کرد یا از یک دستگاه مبدل صدای آنالوگ به دیجیتال. برای این یک جستجو در اینترنت با این کلمات: Audio analogue to digital usb mac انجام بدهید تا دستگاه‌های مناسب برای این کار را با قابلیت‌ها و قیمت‌های بسیار متفاوت ببینید. گاهی اوقات خرید یک میکروفن جدید USB به صرفه است، گاهی اوقات داشتن این دستگاه‌ها حسابی کار راه انداز برای موارد دیگر هم خواهد بود.

Nonbahrami نوشته است:[نمایش]
سلام دوستان.
من یه میکروفون گان حرفه‌ای دارم و می‌خوام به آی‌مک وصل کنم. از طربق سوکت سوزنی پشت آی‌مک به جایی که برای هدفون طراحی شده وصل می کنم. ولی جایی نیست که بشه براش تعریف کرد که الان از این طریق ضبط کرد. آیا راهی هست؟

ممنون از راهنمایی هاتون.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط Nonbahrami » 28 اکتبر 2018, 13:06

Ilia نوشته است:[نمایش]
بعضی مدل‌های مک ورودی صدای آنالوگ جدا دارند، بعضی ندارند و در بعضی مدل‌ها پورت میکروفن کار پورت ورود صدا را هم انجام میدهد. برای حالت آخر بایستی در بخش ستینگ صدا به مک بگویید که از آن پورت برای ورود صدا استفاده کند:
https://m.wikihow.com/Activate-a-Microphone-on-Mac

اگر مک شما اصلا پورت لاین‌این یا همان ورود صدای آنالوگ را نداشته باشد (مثل بعضی از آیمک‌ها)، یا بایستی از میکروفن USB استفاده کرد یا از یک دستگاه مبدل صدای آنالوگ به دیجیتال. برای این یک جستجو در اینترنت با این کلمات: Audio analogue to digital usb mac انجام بدهید تا دستگاه‌های مناسب برای این کار را با قابلیت‌ها و قیمت‌های بسیار متفاوت ببینید. گاهی اوقات خرید یک میکروفن جدید USB به صرفه است، گاهی اوقات داشتن این دستگاه‌ها حسابی کار راه انداز برای موارد دیگر هم خواهد بود.

سلام دوستان.

ممنون از راهنمایی هاتون.

ممنون از پاسخ دقیق تون. یعنی با همین میکروفونی گان که دارم نمیشه این کارو انجام بدم؟ چون با قیمت بالایی خریدم و برام مقدور نیست باز یه میکروفون دیگه بخرم. مثلا یه سیم براش بگیرم که یو اس بی باشه کارم راه نمی افته؟ چون دستگاه روکوردر صدا دارم و نمیخوام دستگاه دیگه ای بگیرم با توجه به قیمت ها در ایران.. و اینکه ای مک من این‌پوت نداره.
Nonbahrami

پاسخ: اتصال میکروفون حرفه‌ای به آیمک

پستتوسط Ilia » 28 اکتبر 2018, 23:07

خب این مبدل‌ها همین هستند، یعنی ورودی آنالوگ را میگیرند و آنرا تبدیل به اطلاعات دیجیتال میکنند و از خروجی USB تحویل کامپیوتر میدهند. اما یک تغییر ماهیت اطلاعات از آنالوگ (که بر اساس تغییر فرکانس موج و غیره است) به دیجیتال (زبان صفر و یک کامپیوتر) انجام بشود. همین که سر سیمش را عوض بکنیم چارهٔ راه نیست. اما بعضی از این دستگاه‌ها چندان گران نیستند:
https://www.amazon.com/Micolindun-Exter ... ref=plSrch
20EA2E94-E9A2-4635-8504-80CD700C1978.jpeg
20EA2E94-E9A2-4635-8504-80CD700C1978.jpeg (38.45 KiB) - بازدید 7578 بار

اما اینکه چه در ایران گیر بیاید و نیاد و با چه قیمت را من نمیدانم.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط Arzhang » 02 نوامبر 2018, 02:22

چون دستگاه روکوردر صدا دارم و نمیخوام دستگاه دیگه ای بگیرم با توجه به قیمت ها در ایران.. و اینکه ای مک من این‌پوت نداره.

شما اگر دستگاه ریکودر صدا داری که کارت خیلی راحت است. اگر دستگاهی مثل Zoom داشته باشی، می‌روی توی تنظیمات دستگاه، و آن را تبدیل به میکسر می‌کنی. بعد با یو اس بی دستگاه را وصل می‌کنی به مک و گان را هم به دستگاه. این به شرطی‌ست که دستگاه ریکوردر شما این قابلیت را ساپورت کند.
چون شما میکروفون گان داری، جک آن XLR است بنابراین چیزی که ایلیا گفت احتمالاً به کارت نمی‌آید. یعنی ممکن است بیاید اما باید اولش تبدیل XLR را به RCA بخری که بعدش بتوانی از آن استفاده کنی برای مبدلی که ایلیا گفته است.
پیشنهاد من این است که روی همان ریکوردر کار کن از طریق آن احتمال بیش‌تری وجود دارد.
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

پست‌ها : 1449

پستتوسط Nonbahrami » 02 نوامبر 2018, 21:39

Arzhang نوشته است:[نمایش]
چون دستگاه روکوردر صدا دارم و نمیخوام دستگاه دیگه ای بگیرم با توجه به قیمت ها در ایران.. و اینکه ای مک من این‌پوت نداره.

شما اگر دستگاه ریکودر صدا داری که کارت خیلی راحت است. اگر دستگاهی مثل Zoom داشته باشی، می‌روی توی تنظیمات دستگاه، و آن را تبدیل به میکسر می‌کنی. بعد با یو اس بی دستگاه را وصل می‌کنی به مک و گان را هم به دستگاه. این به شرطی‌ست که دستگاه ریکوردر شما این قابلیت را ساپورت کند.
چون شما میکروفون گان داری، جک آن XLR است بنابراین چیزی که ایلیا گفت احتمالاً به کارت نمی‌آید. یعنی ممکن است بیاید اما باید اولش تبدیل XLR را به RCA بخری که بعدش بتوانی از آن استفاده کنی برای مبدلی که ایلیا گفته است.
پیشنهاد من این است که روی همان ریکوردر کار کن از طریق آن احتمال بیش‌تری وجود دارد.

ممنون از راهنمایی‌تون. ولی خب من می خواستم زمانی که رکودرم نیست از این قابلیت استفاده کنم. وگرنه از خودش استفاده می کردم و نیازی به مک نبود کلا.
Nonbahrami

بازگشت به سیستم عامل مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 13 مهمان