انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

موهاوی — macOS 10.14 Mojave

بحث‌های کلی درمورد سیستم عامل مکینتاش (OS X)

موهاوی — macOS 10.14 Mojave

پستتوسط Ilia » 05 ژوئن 2018, 06:10

سیستم موهاوی روی این مک‌ها نصب خواهد شد:
MacBook: early-2015 or newer
MacBook Pro: mid-2012 or newer
MacBook Air: mid-2012 or newer
Mac Mini: late-2012 or newer
iMac: late-2012 or newer
iMac Pro: 2017 or newer
Mac Pro: late-2013 or newer, plus mid-2010 and mid-2012 models with recommended Metal-capable GPU
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پاسخ: موهاوی — macOS 10.14 Mojave

پستتوسط Amir_S » 05 ژوئن 2018, 12:49

به نظر می‌آید فقط مدل‌هایی را که از متال پشتیبانی می‌کنند انتخاب کرده‌اند!
MacBook Pro 990:
13" Unibody, CPU: 2.26GHz, RAM: 5 GB, SSD: 250GB, HDD: 1TB
OSX 10.15.3
•••
iPhone 4S: 32GB
iOS 9.5.3
•••
iPhone 7Plus: 128GB
iOS 14.2
•••
iPad Air 2: 64GB-4G
iOS 14.2
نماد کاربر
Amir_S
Site Admin

پست‌ها : 1794

پستتوسط Arzhang » 05 ژوئن 2018, 17:11

من هم رفتم جزو لیست سیاه! اما اپل اگر فکر می‌کند پولم را بابت دستگاه‌های جدیدش می‌دهم سخت در اشتباه است.
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

پست‌ها : 1449

پستتوسط omidhz » 05 ژوئن 2018, 18:58

از سال ۲۰۱۰ مک بوک پرو دارم،منم رفتم تو بلک لیست! از ۱۰.۶ تا ۱۰.۱۳ سیستم منو ساپورت کرد. در نوع خودش عالیه، این ساپورت نرم افزاری از مایکروسافت اصلا انتظار نمیره.
Apple MacBook Pro "MC374" Mid.2010 ((13.3"-Core2Duo 2.4-8GB DDR3 1066-120GB Samsung SSD+250GB HDD ))
Mac OS X 10.13.5
نماد کاربر
omidhz

پست‌ها : 29

پستتوسط Ilia » 05 ژوئن 2018, 21:02

آره پیش‌نیازش متاله.

راستش من مشکلی با خرید یک مک جدید ندارم. اصلا یکی دو ساله که میخواهم یکی بخرم. فقط مکی که نقطهٔ تقاطع انتطارات من از نظر خرج و قابلیت باشه را پیدا نمیکنم. یا قیمت‌ها زیاد بالا هستند یا مشخصات زیادی محدود.

وقتی سیستم موهاوی بیرون بیاد، اولین باری خواهد بود که در طول ۲۴ سال صاحب مک بودن، مکی که بشه آخرین سیستم روش نصب بشه را نخواهم داشت. واقعا امیدوارم که دستگاه معقولی امسال بیرون بدهند.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط Arzhang » 05 ژوئن 2018, 21:49

دقیقاً مشکل من هم همینه ایلیا جان. واقعاً قیمت‌ها رو که نگاه می‌کنی با خودت می‌گی من چرا باید این قدر پول بدم؟ بابتش چی عایدم می‌شه که الآن ندارم؟
احتمالاً قانع بشم که یک آی‌مک بخرم. قیمت اونا باز آدم‌وارتره.
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

پستتوسط Ahmad » 07 ژوئن 2018, 22:38

Arzhang نوشته است:[نمایش]
..بابتش چی عایدم می‌شه که الآن ندارم؟

ارژنگ جان،
من یک آیمک ۲۷ اینچ، ۴ گیگاهرتز ۴ هسته‌ای ، ۱۶ گیگابایت رام و فیوژن درایو i7 در سال ۲۰۱۵ خریدم. من واقعا از هر لحظه کار با این دستگاه لذت می‌برم. سرعت استارت سیستم واقعا بی‌نظیر است و هیچ دستگاه پی‌سی به پایش نمی‌رسد. با توجه به کار شما که تدوین و ادیت فیلم است مطمئنا کار با دستگاهی این چنین لذت بخش خواهد بود نه فقط کار راه‌انداز.
اگر بتوانی آیمک پرو که سال گذشته معرفی شد و با هاردیسک ssd بخری مطمئنا پشیمان نخواهی شد.

احمد
نماد کاربر
Ahmad
Site Admin

پست‌ها : 1289

پستتوسط Arzhang » 07 ژوئن 2018, 22:54

Ahmad نوشته است:[نمایش]

ارژنگ جان،
من یک آیمک ۲۷ اینچ، ۴ گیگاهرتز ۴ هسته‌ای ، ۱۶ گیگابایت رام و فیوژن درایو i7 در سال ۲۰۱۵ خریدم. من واقعا از هر لحظه کار با این دستگاه لذت می‌برم. سرعت استارت سیستم واقعا بی‌نظیر است و هیچ دستگاه پی‌سی به پایش نمی‌رسد. با توجه به کار شما که تدوین و ادیت فیلم است مطمئنا کار با دستگاهی این چنین لذت بخش خواهد بود نه فقط کار راه‌انداز.
اگر بتوانی آیمک پرو که سال گذشته معرفی شد و با هاردیسک ssd بخری مطمئنا پشیمان نخواهی شد.

احمد

احمد عزیز.
فرمایش شما درسته. البته مسلم است که آیمک پرو را اگر بخرم (که هر دفعه به سایت اپل سر می‌زنم یک سر نگاهش می‌کنم) چیزی به مراتب بهتر از اینی که دارم به دست خواهم آورد ولی منظور من ضریب هزینه‌ای‌ست که می‌کنم با شرایط کاری‌ام بود. مثلاً‌ من در حال حاضر هیچ پروژه‌ی 4K ای ندارم. همه‌ی کارهایم HD و در بیشتر مواقع با DSLR بوده است. این کارها با همین مک‌بوک پروی ۲۰۱۰ من دارد پیش می‌رود و تقریباً مشکل عمده‌ای ندارم. منظورم این بود که با آیمک پرویی که ۵۰۰۰ دلار باید بابتش بدهم، و با این شرایط کاری چیزی به دست نمی‌آورم که قانعم بکند. وگرنه کی از کامپیوتر قوی بدش می‌آید؟ :)
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

پستتوسط Ilia » 08 ژوئن 2018, 19:19

اگر کسی با مکش پول در می آورد، پول زیاد دادن و دستگاه قوی خریدن کاملا معنی دارد. دیگر هر چه باشد، یک راننده تاکسی هم بایستی یک ماشین با قیمت خیلی بیشتر از این حرفها برای مسافرکشی هم بخرد. اما برای من در خانه که برای اعطینا، اینهمه پولی که ندارم، خرج کردن چندان منطقی نیست، هر چند دستگاه ها خیلی وسوسه انگیز هستند.

اما ارژنگ، یک نکنه که حتما میدانی؛

در کانادا میشود یک شرکت به اسم خودت ثبت کنی و درصدی از خرج مک، دوربین و یا تجهیزات دیگر کارت را بعنوان هزینهٔ سرمایه گزاری از درآمدت کم کنی. این بشرطی است که واقعا از کار درآمد داشته باشی (یعنی کار freelance بکنی بصورت self-employrd). آنوقت این هزینه از درآمدت کم میشود و مالیات کمتری به دولت پس خواهی داد. این هزینه های قابل ادعا کردن (declare کردن) حتی شامل بخشی از اجارهٔ محل زندگی (مثلا اتاقی که به محل کارت اختصاص داده ای) تا خرج ماشین (درصدی که از ماشین شخصی برای کار استفاده میکنی) و غیره هم میشود.

جزئیاتش را میشود در سایت های راهنمای کار دولت کانادا و یا با مشورت با یک حسابدار پیدا کرد.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط Arzhang » 08 ژوئن 2018, 20:21

ایلیا جان درباره‌اش شنیده بودم.
حتماً بهش فکر می‌کنم. مرسی از توضیحات راهشگایت.
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

پستتوسط Ahmad » 09 ژوئن 2018, 14:23

دوستان،
در لینک پایین امکانات سیستم عامل موهاوی را بنحو جالبی خلاصہ و شرح داده شده است. این ویدئو توسط سایت خبری AppleInsider تہیه شده است. دیدنش را توصیہ می‌کنم.

https://www.youtube.com/watch?time_cont ... u7XQ5cUv2c

احمد
نماد کاربر
Ahmad
Site Admin

پستتوسط Behnam » 10 ژوئن 2018, 04:47

این بروز رسانی ۱۰.۳.۵ هم خیلی مفصل بود. اول خیال کردم یک بروز رسانی امنیتی معمولی است و کلیک کردم. بعد متوجه شدم بستهٔ بزرگی است (با دو سه بار ری‌ستارت کردن و بوق کشتی و مخلفات). اول ترسیدم نکند اشتباهی دارد موهاوی را نصب می‌کند. مک من قدیمی است و به موهاوی نمی‌رسد. ولی نه، همان های سیرا بود. ولی خیلی مفصل.
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

پستتوسط Nonbahrami » 11 ژوئن 2018, 19:56

Ahmad نوشته است:[نمایش]

ارژنگ جان،

احمد

اما متاسفانه من اصلا از آیمک Retina 5K, 27-inch, Late 2015 که دارم راضی نیستم. از یک لپ تاپ هم ضعیف تر هست. شما چطوری باهاش تدوین می کنید؟ ممکنه من بخاطر رم ۸ باشه؟
Nonbahrami

پست‌ها : 88

پستتوسط Amir_S » 07 اوت 2018, 21:12

دیروز بلاخره دل را به دریا زدم و نسخه بتای موهاوی را "به زور" روی مک‌بوک پروی Mid2009 بیچاره‌ام نصب کردم…
بار اول که بالا آمد، اکثر برنامه‌ها را نمی‌توانست باز کند. برای همین ری‌استارتش کردم و دیگر بالا نیامد. نهایتا امروز یکبار دیگر روی همان قبلی نصبش کردم و الان ظاهرا حالش خوب است.
احتمالا چند روزی همینجا می‌مانم و با xcode10 بتا و دارک مود آن بازی می‌کنم.
البته با توجه به مشخصات این سیستم، قطعا خیلی از ویژگی‌های جدید در آن کار نخواهد کرد و با توجه به اینکه روی هارد نصب شده، خیلی هم کند و خسته‌کننده است. اما اگر مورد خاصی به نظرتان می‌رسد، می‌توانم امتحان کنم.
پ.ن: اولین تغییری که سریع به چشمم آمد، این بود که software update برای خود سیستم مجددا از اپ‌استور جدا شده و در system preferences قرار گرفته است.
MacBook Pro 990:
13" Unibody, CPU: 2.26GHz, RAM: 5 GB, SSD: 250GB, HDD: 1TB
OSX 10.15.3
•••
iPhone 4S: 32GB
iOS 9.5.3
•••
iPhone 7Plus: 128GB
iOS 14.2
•••
iPad Air 2: 64GB-4G
iOS 14.2
نماد کاربر
Amir_S
Site Admin

پست‌ها : 1794

پستتوسط Ahmad » 09 اوت 2018, 03:04

Amir_S نوشته است:[نمایش]
دیروز بلاخره دل را به دریا زدم و نسخه بتای موهاوی را "به زور" روی مک‌بوک پروی Mid2009 بیچاره‌ام نصب کردم…
بار اول که بالا آمد، اکثر برنامه‌ها را نمی‌توانست باز کند. برای همین ری‌استارتش کردم و دیگر بالا نیامد. نهایتا امروز یکبار دیگر روی همان قبلی نصبش کردم و الان ظاهرا حالش خوب است.
احتمالا چند روزی همینجا می‌مانم و با xcode10 بتا و دارک مود آن بازی می‌کنم.
البته با توجه به مشخصات این سیستم، قطعا خیلی از ویژگی‌های جدید در آن کار نخواهد کرد و با توجه به اینکه روی هارد نصب شده، خیلی هم کند و خسته‌کننده است. اما اگر مورد خاصی به نظرتان می‌رسد، می‌توانم امتحان کنم.
پ.ن: اولین تغییری که سریع به چشمم آمد، این بود که software update برای خود سیستم مجددا از اپ‌استور جدا شده و در system preferences قرار گرفته است.

امیر جان
اگر اطلاعاتی راجع به تغییراتی که مربوط به زبان فارسی است از فونت گرفته تا امور دیگر در این اصدار برایمان بنویسید ممنون می‌شویم.

احمد
نماد کاربر
Ahmad
Site Admin

بعدی

بازگشت به سیستم عامل مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 22 مهمان