انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

منطقه‌ی زمانی در تقویم گوگل

بخش موضوعات متفرقه

منطقه‌ی زمانی در تقویم گوگل

پستتوسط Arzhang » 16 مارس 2018, 05:11

من در سفر اخیرم، متوجه شدم که چون در شهر مبدأ تاریخ بلیت برگشتم را وارد تقویم گوگل (google calendar) کرده بوده‌ام، در شهر مقصد که ۸/۵ ساعت اختلاف داشته، تاریخ و ساعت بلیتم با توجه به تغییر منطقه‌ی زمانی‌ام (time zone) تغییر کرده است. به بیان ساده‌تر، تاریخ بلیتم از تهران به مونترآل بوده است ساعت ۲ صبح ۱۷ آوریل به وقت تهران. من این ساعت و تاریخ را در مونترآل، زمانی که هنوز سفرم شروع نشده بوده، وارد کرده‌ام. حالا که به ایران آمده‌ام، چون منطقه‌ی زمانی دستگاهم تغییر کرده، دارم می‌بینم که ساعت بلیتم شده است ۵/۵ عصر روز ۱۶ آوریل، چرا؟ چون من آن ساعت را زمانی که وارد می‌کرده‌ام، منطقه‌ی زمانی دستگاهم روی مونترآل بوده است.
این خاصیت تقویم گوگل است که وقتی منطقه‌ی زمانی دستگاهتان را تغییر می‌دهید، همه‌ی تاریخ‌ها و زمان‌ها را تبدیل می‌کند. پس راه چاره چیست؟ چه کار باید کرد که این تقویم، زمانِ هر واقعه‌ای را متناسب با منطقه‌ی زمانی‌ همان منطقه ثبت کند؟
راه حل ساده است: باید حواستان باشد که اگر می‌خواهید وقایعی را در مناطق زمانی مختلف ثبت کنید، ابتدا منطقه‌ی زمانی دستگاهتان را روی آن مکان تنظیم کنید و سپس واقعه‌ی مد نظر را ثبت کنید. در مورد من، برای رفع این مشکل، من منطقه‌ی زمانی‌ام را روی مونترآل گذاشتم و تاریخ و ساعت پروازم را از مونترآل به استانبول ثبت کردم. سپس منطقه‌ی زمانی‌ام را به استانبول تغییر داده و تاریخ و ساعت پروازم به تهران را ثبت کردم. سپس منطقه‌ی زمانی‌ام را به تهران تغییر دادم و پرواز برگشتم به استانبول را ثبت کردم.
با این کار، اگر دستگاهتان را طوری تنظیم کنید که خودش منطقه‌ی زمانی‌ را به صورت خودکار انتخاب کند، به راحتی به هر کشوری که وارد شوید، خود به خود آن واقعه‌ی ثبت شده به تاریخ و زمان همان منطقه‌ی زمانی‌ نشان داده می‌شود.
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin
 
پست‌ها : 1367
تاریخ عضویت: 17 اوت 2009, 15:06
محل سکونت: مونترآل


بازگشت به متفرقه


کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 4 مهمان