انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

متفرقه

بخش موضوعات متفرقه

پاسخ: متفرقه

پستتوسط saeidk » 18 ژوئیه 2017, 13:10

پرونده اتهام فساد خانواده نواز شریف در گرو فونت کامپیوتری

http://www.bbc.com/persian/world-features-40629161

[نمایش]
گروه تحقیقاتی گقته است فونتی که با آن این سند نوشته شده است "کلیبری" ( Calibri) است که تا ژانویه سال ۲۰۰۷ به طور رسمی و تجاری از آن استفاده نمی‌شد. بنا بر این تحقیقات گروه مسئول نشان داده فرم رسمی حقوقی با فونتی نوشته و چاپ شده که در آن زمان دربازار موجود نبوده است.
نماد کاربر
saeidk

پست‌ها : 1143

پستتوسط Arzhang » 15 اوت 2017, 20:59

هر هزار و صد و یازده دفعه یک بار فقط این اتفاق برای آدم می‌افتد:

Post.jpg
Post.jpg (29.81 KiB) - بازدید 16206 بار
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

پست‌ها : 1449

پستتوسط AliGhz » 15 اوت 2017, 22:25

خیلی خوب بود ارژنگ جان :)
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پست‌ها : 2144

پستتوسط rezag5 » 19 اوت 2017, 20:14

اینجا این بابا روی یه پی سی با سی پی یو های نسل جدید ای ام دی مک او اس نصب کرده
و در مورد کارکردش یه کمی حرف میزنه
An AMD Ryzen... Mac
https://www.youtube.com/watch?v=IAut2VGpDvo
نماد کاربر
rezag5

پست‌ها : 300

پستتوسط AmiN.D » 15 سپتامبر 2017, 00:45

Apple MacBook Pro Core i7 -HDD 1 TB -4GB
iPhone 5s
AmiN.D

پست‌ها : 1041

پستتوسط rezag5 » 23 سپتامبر 2017, 13:53

من همیشه از طرفداران برند AMD بودم
هنوز هم هستم . در 2 موقعیت زمانی به شدت از اینتل عقب بود که بار دوم تقریبا 4 سال طول کشید
کمپانی ای ام دی با وجود کوچک بودن (بهتر است بگویم خیلی کوچک بودن) از اینتل به واقع توان رقابت با اینتل را دارد .
همین موضوع من را جذب خودش میکند . بیشتر مردم که خیلی در دنیای کامپیوتر ها عمیق نیستند و فقت گاهی چیزی دیده یا شنیده اند فکر میکنند که ای ام دی صرفا یک کمپانی تولید سی پی یو آن هم از نوع کلاس B برای کامپیوتر های دسکتاپ است .
نه این تفکر کاملا اشتباه است
بیشتر مردم نمیدانند که تمام کنسول های بازی چه ایکس باکس چه پلی استیشن در نسل های اخیر , از کارت گرافیک و سی پی یوهای ای ام دی بهره برده اند .
تمام کامپیوترهای اپل برای کارت گرافیک , از قلب تپنده ی ای ام دی استفاده میکنند .
در واقع ای ام دی کمی زیرزمینی بازی میکند .
شاید به بازار کامپیوتر که بروید محصولات فراوان با جعبه های خوش طرحی از ای ام دی نبینید . اما تعداد یوزر های ای ام دی خیلی هم کم نیست .
در این لینک دو سی پی یو ی 1000 دلاری از اینتل و ای ام دی باهم مقایسه شده اند .
https://www.youtube.com/watch?v=Fr1ZlUu8v_Q
لینک خوب و جامعیست
حرف آخر :
حتی اگر از ای ام دی خوشتان نمیآید و از طرفداران اینتل هستید باید ای ام دی را دوست بدارید چون همیشه باعث شده اینتل قیمت هایش را پایین بیاورد
نماد کاربر
rezag5

پست‌ها : 300

پستتوسط 123ali » 13 اکتبر 2017, 15:49

سلام دوستان
سوالی داشتم چرا میشه به درایو های مجازی مثل دراپ باکس ، گوگل درایو ، باکس و.. اعتماد کرد؟
به نظرتون اگه اطلاعات شخصی تونو اونجا اپود کنید احتمال از دست رفتن یا لو رفتن هست؟
ممنون
123ali

پست‌ها : 497

پستتوسط Arzhang » 13 اکتبر 2017, 17:53

این طور که من شنیده‌ام گویا امکان از بین رفتن‌اش چیزی در حدود صفر است چون تا آن‌جایی که می‌دانم این سیستم‌ها با بک‌آپ‌های قدرتمندی که در جاهای مختلف می‌گیرند بسیار امن‌تر از هر هارد و بک‌آپی‌ست که ما به خودمان بگیریم. اما توضیحات فنی را حتماً دوستان دیگر بهتر می‌دانند و خواهند گفت.
ولی از نظر امنیت و لو نرفتن اطلاعات شخصی، خب ظاهراً فقط اعتبار آن‌هاست که ما را امیدوار می‌کند وگرنه هرچه روی فضای ابری داریم، آن‌ها به آن دسترسی دارند. البته نمی‌دانم که آیا اطلاعات طوری رمز‌گذاری می‌شود که برای خود گوگل (و هر مالک فضای ابری دیگری) هم قابل دسترسی نباشد؟ بعید می‌دانم.
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

پستتوسط amirazizi » 13 اکتبر 2017, 23:18

123ali نوشته است:[نمایش]
سلام دوستان
سوالی داشتم چرا میشه به درایو های مجازی مثل دراپ باکس ، گوگل درایو ، باکس و.. اعتماد کرد؟
به نظرتون اگه اطلاعات شخصی تونو اونجا اپود کنید احتمال از دست رفتن یا لو رفتن هست؟
ممنون

من هم با توضیحات ارژنگ کاملا موافقم و احتمال از بین رفتن اطلاعات شما در فضای Cloud خیلی کمتر از هارد شخصی تون هستش و اطلاعات شما در cloud امن تر خواهد بود. لو رفتن اونها فقط به شرطی امکان پذیره که کسی به پسورد شما دسترسی داشته باشه و اکانت شما هک شده باشه.

اینکه به اطلاعات شما دسترسی داشته باشند که بدون شک دارند و حتی شما با یک تست ساده تاثیرش رو می تونید ببینید.

اگر اکانت گوگل داشته باشید و روی google drive چیزی اپلود کنید تاثیرش رو در سرچ، ویدیوهای پیشنهادی یوتیوب و تبلیغاتی که برای شما در یوتیوب دیده میشه می بینید. به طور مثال اگر چندین و چند سند مربوط به فیلمسازی اپلود کنید به شما تبلیغاتی رو پیشنهاد میکنه که به اون موضوع مربوطه.

گوگل هم ایمیل های شما رو انالیز میکنه و هم محتویات cloud تون رو و هم اگر گوشی اندرویدی داشته باشید گوشی تون رو تا براتون بتونه تبلیغ درست تر و دقیق تری ارسال کنه.
amirazizi

پست‌ها : 482

پستتوسط 123ali » 14 اکتبر 2017, 01:46

ممنون از شماها جواب های خوبی دادید
حالا سوالی داشتم اگه از تو خود مک من یک پوشه رو رمزگذاری کردم با خود disk ulitiy ، و بعد که به صورت فایل .dmgدر امد و من اپلودش کردم در dropboxو وقتی dmg رو خاستم باز کنم میگفت خالیه ! حتی پسوردم نخاست ، یعنی اصلا نمیدونست این فایل رمز گذاری شدست با مک؟ یا مشکل چی بوده ؟
به نظرتون اینطوری امن ترنیست اول به همین صورت رمز گذاری کنم بعد بفرستم رو درایو های ابری؟چون اطلاعاتم شخصیه .
ممنون

عکس
37C23C7F-EB9C-4AB9-8B94-782DA8474BEB.png
123ali

پستتوسط Amir_S » 14 اکتبر 2017, 10:22

حالا سوالی داشتم اگه از تو خود مک من یک پوشه رو رمزگذاری کردم با خود disk ulitiy ، و بعد که به صورت فایل .dmgدر امد و من اپلودش کردم در dropboxو وقتی dmg رو خاستم باز کنم میگفت خالیه ! حتی پسوردم نخاست ، یعنی اصلا نمیدونست این فایل رمز گذاری شدست با مک؟ یا مشکل چی بوده ؟
به نظرتون اینطوری امن ترنیست اول به همین صورت رمز گذاری کنم بعد بفرستم رو درایو های ابری؟چون اطلاعاتم شخصیه .
ممنون

عکس

اینجا ننوشته که این فایل خالی است، فقط گفته نمی‌تواند محتوای آن را نشان بدهد.
MacBook Pro 990:
13" Unibody, CPU: 2.26GHz, RAM: 5 GB, SSD: 250GB, HDD: 1TB
OSX 10.15.3
•••
iPhone 4S: 32GB
iOS 9.5.3
•••
iPhone 7Plus: 128GB
iOS 14.2
•••
iPad Air 2: 64GB-4G
iOS 14.2
نماد کاربر
Amir_S
Site Admin

پست‌ها : 1794

پستتوسط 123ali » 14 اکتبر 2017, 16:42

Amir_S نوشته است:[نمایش]
ممنون

عکس

اینجا ننوشته که این فایل خالی است، فقط گفته نمی‌تواند محتوای آن را نشان بدهد.

درود برادر
درست میگید .
با این احتساب به نظرت چرا اینطور مینویسه؟
یعنی به هیچ وجه نمیتونه بشکنه رمزشو بخونه؟
123ali

پستتوسط Arzhang » 14 اکتبر 2017, 18:39

من چهار بار یادداشت علی را خواندم و اصلاً نفهمیدم چه نوشته است. حالا ضمن تبریک به امیر برای این که فهمید علی چه نوشته است یک چیز دیگر را نمی‌فهمم و آن این که آیا علی جان تو می‌خواهی فایل dmg را روی گوشی‌ات باز کنی؟ این عکسی که گرفته‌ای از گوشی‌ات است و خب آن بی‌چاره نمی‌تواند فایل dmg را باز کند.
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

پستتوسط as2017 » 14 اکتبر 2017, 22:20

دراپ باکس من هم فایل های و صفحاتی رو که می خوام با یه نفر دیگه به اشتراک بگذارم که هم بتونم خودم ببینم و هم اون طرف اما هر چی که من دارم رو اون نفر دوم که پیوست کردم نمی بینه نمی دونم مشکلش چیه
as2017

پست‌ها : 2

پستتوسط 123ali » 14 اکتبر 2017, 23:26

Arzhang نوشته است:[نمایش]
من چهار بار یادداشت علی را خواندم و اصلاً نفهمیدم چه نوشته است. حالا ضمن تبریک به امیر برای این که فهمید علی چه نوشته است یک چیز دیگر را نمی‌فهمم و آن این که آیا علی جان تو می‌خواهی فایل dmg را روی گوشی‌ات باز کنی؟ این عکسی که گرفته‌ای از گوشی‌ات است و خب آن بی‌چاره نمی‌تواند فایل dmg را باز کند.

درود برادر
منظورم رو تقریبا فهمیدی . بله ایفون نتوانست بخاند و به نظرت با مک بخام باز کنم از سایت چه اروری میده؟! یعنی با مک برم سایت دراپباکس و بخام فایل dmg رو باز کنم و ببینم چه میشه!
و راستش بنده اومدم سفر مکم همراهم نیست که تست کنم .
و شرمنده که سوالم گنگ بود .
123ali

قبلیبعدی

بازگشت به متفرقه

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 17 مهمان