انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

شما که خارج از ايرانيد دیگه چرا؟

بخش موضوعات متفرقه

پاسخ: شما که خارج از ايرانيد دیگه چرا؟

پستتوسط iSam » 06 ژوئن 2017, 14:46

AmiN.D نوشته است:[نمایش]
iSam نوشته است:[نمایش]
AmiN.D نوشته است:[نمایش]
دوستان من دو پذیرش تحصیلی از آلمان و ایتالیا دارم. موقیت هر دو خوب هستن و البته هرکدوم فاکتور های مثبت خودشون و دارند. با انیکه شما اکثرا در امریکا و کانادا هستید میخوام بدونم به نظر شما کدوم و انتخاب کنم.
آلمان از دانشگاه kit و اشتوتگارت تا الان پذیرش دارم ولی متاسفانه کورس ام آلمانی زبان هست البته من مدرک المانی دارم و مشکلی ندارم ولی خب باز سختی های خودش و خواهد داشت.
و ایتالیا از پلیتکنیک میلان و کورس انگلیسی. احتمالا هزینه هام در ایتالیا بسیار کمتر خواهد بود. اما آینده ی این انتخاب ها فکر کنم باهم متفاوت خواهند بود با اینکه رشته های دو دانشگاه یکسان هست.

دوست عزیز، من مقیم اتریشم و شاید بتوانم کمی راهنماییتون کنم.
به نظر من ایتالیا با اینکه دارای شرایط تحصیلی خوبی هست، بدلیل شرایط نامناسب اقتصادی و سیاسی و عدم ثبات، انتخاب مناسبی نیست، بخصوص اگر شما برای ماندن مجبور به قبول گزینه هایی غیر از تحصیل و کار بشید.
آلمان، اتریش، انگلستان و سوئد میتوانند انتخاب های خوب و آینده داری برای شما از هر نظر باشند.
در مورد زبان هم بگم، آموزش و دارا بودن مدرک آلمانی در ایران مانند این است که گواهینامه رانندگی داشته باشید بدون اینکه رانندگی کرده باشید!

خب پس قبول دارین که المان رفتم و موفق بودنم به دلیل همین 'رانندگی نکردن" سخت هست. آیا ارزش ریسک داره این سختی یا اینکه نمی ارزه و بهتر راه همواره تر انتخاب شه؟

برای من هم با اینکه قبل از اینجا در انگلستان زندگی کردم، خیلی سخت بود و راحت بگم پوست انداختم، ولی ارزشش را بیش از آن چیزی داشت که انتظارش را داشتم.
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پست‌ها : 1998

پستتوسط AliGhz » 08 ژوئن 2017, 06:58

shentia نوشته است:[نمایش]
Arzhang نوشته است:[نمایش]
امیر جان این خیلی مهم است که طبق کدام برنامه و به کدام شهر مهاجرت می‌کنند. بدون این اطلاعات نمی‌شود چیزی را ارزیابی کرد. اما دم نقداً برای من که ازهر من الشمس است آن آشنا، نظر به جیب دوستان شما دارد.

در مورد شهر من تورنتو انتخاب کردم خانمم کالج بروند و یکی از دوستان دفتر وکالت کاریابی دارند ایشون دارند برای ما کارهایمان را اگر اکی بدیم هماهنگ می کنند خودشون که میگن چون مهارت دارید من برنامه نویسی سایت خانمم گرافیک کار راحت براتون پیدا میشه و بعد از مدتی از همه لحاظ خوب خواهید شد

ببینید، دو گروه هستند که در مهاجرت می‌توانند موفق شوند (دقیق تر بگویم، سریع تر می توانند موفق شوند). یکی خرسرمایه‌دارهایی که از ایران هم مرتب برایشان پول می‌رسد و اینجا اصلا لازم نیست سر کار بروند.

یکی هم کسانی که تخصصی دارند که اینجا می‌توانند از طریق آن، در شرکتی استخدام شوند.

گروه دوم البته در ابتدا روزهای سختی خواهند داشت و حتی ممکن است مجبور شوند سراغ کارهای جنرال هم بروند. البته کار جنرال اینجا حقوقش کم است ولی شان اجتماعی‌اش کم نیست و اصلا معنای حمالی و فعلگی ندارد. ولی اگر پیگیرانه و از راه درست در پی «جاب» باشند، بالاخره نهایتا بعد از یک سال می‌توانند آن جاب را بگیرند و حقوقی دست کم حدود ۳۰۰۰ دلار در ماه داشته باشند. یک خانواده دو نفره در تورنتو حداقل ماهی ۳۰۰۰ دلار خرج دارد (بدون ماشین).

ممکن است کسی که اینجا می‌آید، به خاطر نداشتن کردیت و گارنتور، نتواند آپارتمان بگیرد و مجبور شوذ ابتدای امر، زیرزمین کرایه کند.

اینجا برای کسی فرش قرمز پهن نکرده‌اند و زندگی بسیار سخت‌تر از آن جیزی می‌تواند باشد که در تخیلاتتان هم تصور می‌کنید. سر کار رفتن هم تبدیل شدن به جرخ دنده ای است در سیستم کاپیتالیستی. همان قسط خانه و ماشین و خرج های معمولی، بخش زیادی از حقوق شما را می بلعد و ممکن است مرخصی هایتان را هم بخواهید جمع کنید که بتوانید سه هفته ایران بروید.

الیته سخت بودن زندکی در اینجا معنایش این نیست که زندکی در ایران آسان است. خوبی های اینحا هم کم نیست.

در کل، اینجا اگر درآمد خوب بتوانید داشته باشید که حداقل خیالتان از خرج و مخارج معمول ماهیانه راحت باشد، می‌توانید از زندگی لذت ببرید. اما بدون طرح و پلن جدی برای کسب درآمد، به نظرم بهتر است نیایید اینجا. روی قول این و آن هم خیلی حساب نکنید.

در هر حالتی، اگر خرسرمایه‌دار نیستید، برای سختی های فراوان مالی و عاطفی آماده باشید. اینجا برای کسی فرش قرمز پهن نکرده‌اند. به قول سام، آدم اینجا پوست می‌اندازد. من هنوز هم در حال پوست انداختن هستم و هنوز نمی‌دانم آیا در نهایت ارزشش را خواهد داشت یا نه. ولی از بس که در ایران یک چیزهایی واقعا نبود (مثل اینترنت نامحدود ۱۰۰ مگابیت در ثانیه)، از پنجره‌ای که برای من باز شد استفاده کردم. مهمترین چیزی که من را در این دو سال اذیت کرده، نداشتن پلن برای کسب درآمد در اینجا بود. دوستانی داشتم که آنجا سر کار مثلا برنامه نویسی بودند و اینجا هم کاری مشابه را پیدا کردند. من عمران خوانده بودم اما کار عمرانی را مدت‌ها کنار گذاشته بودم. تخصص من آپدیت نبود که بخواهم اینحا وارد کار عمرانی شوم و از عمران هم متنفر بودم و علاقه‌ای مداشتم دنبال دوره و کالج بروم که بعد با سیستم رزومه و اینترویوی اینجا که خودش هفت خوان رستم اسنت، دنبال یک جاب عمرانی بگردم.

حتما مهم است تخصصی داشته باشید که اینجا خواهان آن باشند و بتوانید آن را تبدیل به دلار کنید. هر چقدر هم با خودتان دلار بیاورید، تا طرح و پلنی برای تامین مخارج ماهانه از طریق کسب مستمر دلار نداشته باشید، اینحا زنذکی سخت خواهد ماند. همانطور که نوشتم، در تورنتو یک خانوادت دونفره برای زندگی در یک آپارتمان و بدون ماشین، حداقل ۳۰۰۰ تا ۳۵۰۰ دلار نیاز دارند.

اینها را ننوشتم که توی دل شما را خالی کنم. خوشی‌های زندکی هم اینجا کم نیست. فقط خواستم گوشی دستتان باشد. امیدوارم بهترین ها در این مسیر برایتان رخ دهد.

اگر باز هم درباره این حرف ها سوالی داشتید بنویسید. در حد تجربه و اطلاعات خودم سعی می کنم کمک کنم. ضمنا، مهاجرت شاید فیلی باشد که هر کس گوشه ای از آن را لمس می کند و بزای همین، هر کس ممکن است تعزیف و تجریه ای متفاوت درباره مهاجرت داشته باشد.
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پست‌ها : 2144

پستتوسط shentia » 08 ژوئن 2017, 14:01

AliGhz نوشته است:[نمایش]
shentia نوشته است:[نمایش]
امیر جان این خیلی مهم است که طبق کدام برنامه و به کدام شهر مهاجرت می‌کنند. بدون این اطلاعات نمی‌شود چیزی را ارزیابی کرد. اما دم نقداً برای من که ازهر من الشمس است آن آشنا، نظر به جیب دوستان شما دارد.

در مورد شهر من تورنتو انتخاب کردم خانمم کالج بروند و یکی از دوستان دفتر وکالت کاریابی دارند ایشون دارند برای ما کارهایمان را اگر اکی بدیم هماهنگ می کنند خودشون که میگن چون مهارت دارید من برنامه نویسی سایت خانمم گرافیک کار راحت براتون پیدا میشه و بعد از مدتی از همه لحاظ خوب خواهید شد

ببینید، دو گروه هستند که در مهاجرت می‌توانند موفق شوند (دقیق تر بگویم، سریع تر می توانند موفق شوند). یکی خرسرمایه‌دارهایی که از ایران هم مرتب برایشان پول می‌رسد و اینجا اصلا لازم نیست سر کار بروند.

یکی هم کسانی که تخصصی دارند که اینجا می‌توانند از طریق آن، در شرکتی استخدام شوند.

گروه دوم البته در ابتدا روزهای سختی خواهند داشت و حتی ممکن است مجبور شوند سراغ کارهای جنرال هم بروند. البته کار جنرال اینجا حقوقش کم است ولی شان اجتماعی‌اش کم نیست و اصلا معنای حمالی و فعلگی ندارد. ولی اگر پیگیرانه و از راه درست در پی «جاب» باشند، بالاخره نهایتا بعد از یک سال می‌توانند آن جاب را بگیرند و حقوقی دست کم حدود ۳۰۰۰ دلار در ماه داشته باشند. یک خانواده دو نفره در تورنتو حداقل ماهی ۳۰۰۰ دلار خرج دارد (بدون ماشین).

ممکن است کسی که اینجا می‌آید، به خاطر نداشتن کردیت و گارنتور، نتواند آپارتمان بگیرد و مجبور شوذ ابتدای امر، زیرزمین کرایه کند.

اینجا برای کسی فرش قرمز پهن نکرده‌اند و زندگی بسیار سخت‌تر از آن جیزی می‌تواند باشد که در تخیلاتتان هم تصور می‌کنید. سر کار رفتن هم تبدیل شدن به جرخ دنده ای است در سیستم کاپیتالیستی. همان قسط خانه و ماشین و خرج های معمولی، بخش زیادی از حقوق شما را می بلعد و ممکن است مرخصی هایتان را هم بخواهید جمع کنید که بتوانید سه هفته ایران بروید.

الیته سخت بودن زندکی در اینجا معنایش این نیست که زندکی در ایران آسان است. خوبی های اینحا هم کم نیست.

در کل، اینجا اگر درآمد خوب بتوانید داشته باشید که حداقل خیالتان از خرج و مخارج معمول ماهیانه راحت باشد، می‌توانید از زندگی لذت ببرید. اما بدون طرح و پلن جدی برای کسب درآمد، به نظرم بهتر است نیایید اینجا. روی قول این و آن هم خیلی حساب نکنید.

در هر حالتی، اگر خرسرمایه‌دار نیستید، برای سختی های فراوان مالی و عاطفی آماده باشید. اینجا برای کسی فرش قرمز پهن نکرده‌اند. به قول سام، آدم اینجا پوست می‌اندازد. من هنوز هم در حال پوست انداختن هستم و هنوز نمی‌دانم آیا در نهایت ارزشش را خواهد داشت یا نه. ولی از بس که در ایران یک چیزهایی واقعا نبود (مثل اینترنت نامحدود ۱۰۰ مگابیت در ثانیه)، از پنجره‌ای که برای من باز شد استفاده کردم. مهمترین چیزی که من را در این دو سال اذیت کرده، نداشتن پلن برای کسب درآمد در اینجا بود. دوستانی داشتم که آنجا سر کار مثلا برنامه نویسی بودند و اینجا هم کاری مشابه را پیدا کردند. من عمران خوانده بودم اما کار عمرانی را مدت‌ها کنار گذاشته بودم. تخصص من آپدیت نبود که بخواهم اینحا وارد کار عمرانی شوم و از عمران هم متنفر بودم و علاقه‌ای مداشتم دنبال دوره و کالج بروم که بعد با سیستم رزومه و اینترویوی اینجا که خودش هفت خوان رستم اسنت، دنبال یک جاب عمرانی بگردم.

حتما مهم است تخصصی داشته باشید که اینجا خواهان آن باشند و بتوانید آن را تبدیل به دلار کنید. هر چقدر هم با خودتان دلار بیاورید، تا طرح و پلنی برای تامین مخارج ماهانه از طریق کسب مستمر دلار نداشته باشید، اینحا زنذکی سخت خواهد ماند. همانطور که نوشتم، در تورنتو یک خانوادت دونفره برای زندگی در یک آپارتمان و بدون ماشین، حداقل ۳۰۰۰ تا ۳۵۰۰ دلار نیاز دارند.

اینها را ننوشتم که توی دل شما را خالی کنم. خوشی‌های زندکی هم اینجا کم نیست. فقط خواستم گوشی دستتان باشد. امیدوارم بهترین ها در این مسیر برایتان رخ دهد.

اگر باز هم درباره این حرف ها سوالی داشتید بنویسید. در حد تجربه و اطلاعات خودم سعی می کنم کمک کنم. ضمنا، مهاجرت شاید فیلی باشد که هر کس گوشه ای از آن را لمس می کند و بزای همین، هر کس ممکن است تعزیف و تجریه ای متفاوت درباره مهاجرت داشته باشد.

مرسی علی عزیز خیلی عالی بود
راستش من تو ایران مدیر ایتی یه شرکت هستم البته کار طراحی وب و به تازگی با امیر روی استارتاپی در کرج کار و سرمایه گذاری کرده ایم که خودمون راه انداختیم
در مورد هدف باید بگویم واقعا هدف داریم و می دونم سخت است دوری دلتنگی ولی می دونم می ارزد چون طرح هایی هم داشتیم که اولش زدن تو ذوف و بعدا دیدیم که ظاهرا مفید بوده .
به هرحال من برنامه نویس وب هستم و اپلیکیشن هم برای ای او اس شروع کردم که با این مهاجرت تلاشم بیشتر خواهد شد برای یادگیری زودتر و الکترونیک خونده ام و اسکرام مستر نیز بوده یعنی مدیر محصول یه اپلیکیشن که می توانم گواهی حسن انجام کار هم از شرکت قبلی بگیرم .آیا اینها بدرد بخور است ؟
5 طرح ایده و ممتاز در پارک فناوری یزد دارم و یک ایده که برای خودرو که امیر در جریان است و برای پروژه کارشناسیم به واقعیت تبدیلش کردم .
و گواهی دبیر فناوری اطلاعات فنی حرفه ی و ...
ایا اینها بدرد می خورد یا نه ؟
 MacBook Pro 13
...
iPhone SE: 16GB > iPhone Xs : 64GB
...
iWatch 5
...
iMac Customized
...
نماد کاربر
shentia

پست‌ها : 40

پستتوسط Arzhang » 08 ژوئن 2017, 17:13

من تخصص فنی ندارم و امیدوارم علی جواب سؤا‌ل‌های شما را بدهد. اما یک چیزی را مطمئن هستم و آن این که کارهایی که شما در ایران کرده‌اید در این‌جا یک شاهی نخواهند ارزید اگر سطح زبان مطلوبی نداشته باشید. من در میان تخصص‌های شما چیزی درباره‌ی زبان ندیدم و سطح زبان شما را نمی‌دانم اما متأسفانه باید بگویم اگر سطح زبان خوبی نداشته باشید تا مدت‌ها دور خودتان خواهید چرخید. یک توهمی میان همه وجود دارد و آن این که تصور می‌کنند با چند تا توریست در حد آی اَم بِلک بُرد صحبت کرده‌اند و دیگر این‌جا مشکلی نخواهند داشت. اما وقتی می‌آیند می‌بینند زندگی کردن با یک زبان اصلاً‌ دنیای دیگری‌ست. عده‌ای دیگر هستند که زبان‌شان خوب است و مشکل ارتباطی ندارند اما این موضوع خیلی مهم را نمی‌دانند که زبان فقط کلام نیست. زبان به معنای این نیست که من بفهمم شما چه گفتی و من چه گفتم. زبان سرشار از زیرمتن‌های فراوان است. زبان یک طرز تفکر است. این مورد یکی از مهم‌ترین مشکلات مهاجرانی‌ست که حتی سطح زبانی قابل قبولی دارند. این‌ها به مصاحبه‌های کاری می‌روند و به زعم خودشان با مصاحبه کننده ارتباط برقرار می‌کنند اما می‌بینند که مردود شدند. بلافاصله کانادایی‌ها را به نژادپرستی متهم می‌کنند بدون آن که بدانند ارتباط برقرار کردن فقط صحبت کردن نیست.
من معتقدم اگر کسی تن به مهاجرت می‌دهد باید بپذیرد که نظام فکری‌اش را نیز اصلاح کند. در جامعه‌ی جدید نمی‌توان با رفتارهای ایرانی‌ای که ما بدان‌ها عادت کرده‌ایم (و من به شخصه از آن‌ها بسیار دل‌چرکین هستم) زندگی و کار کرد. بنابراین فقط به دنبال مدرک و جمع کردن سوابق نباشید (که البته مهم‌اند) به شکل جدی‌ای به دنبال درک جامعه‌ای باشید که بناست در آن زندگی کنید.
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

پست‌ها : 1449

پستتوسط eysun » 08 ژوئن 2017, 20:51

... اما متأسفانه باید بگویم اگر سطح زبان خوبی نداشته باشید تا مدت‌ها دور خودتان خواهید چرخید.

... اما وقتی می‌آیند می‌بینند زندگی کردن با یک زبان اصلاً‌ دنیای دیگری‌ست. عده‌ای دیگر هستند که زبان‌شان خوب است و مشکل ارتباطی ندارند اما این موضوع خیلی مهم را نمی‌دانند که زبان فقط کلام نیست.

... من معتقدم اگر کسی تن به مهاجرت می‌دهد باید بپذیرد که نظام فکری‌اش را نیز اصلاح کند. در جامعه‌ی جدید نمی‌توان با رفتارهای ایرانی‌ای که ما بدان‌ها عادت کرده‌ایم (و من به شخصه از آن‌ها بسیار دل‌چرکین هستم) زندگی و کار کرد. بنابراین فقط به دنبال مدرک و جمع کردن سوابق نباشید (که البته مهم‌اند) به شکل جدی‌ای به دنبال درک جامعه‌ای باشید که بناست در آن زندگی کنید.

دست مریزاد. من به شدت موافقم که مهمترین عامل عدم پیشرفت برای یک مهاجر (چه در کار حرفه ای و چه در زندگی اجتماعی) ضعف در زبان است و بس! :thumbs_up: :thumbs_up:
نماد کاربر
eysun

پست‌ها : 359

پستتوسط Ilia » 08 ژوئن 2017, 22:50

من این چند وقت اینقدر سرم شلوغه که واقعا وقت نمیکنم که چیزی بنویسم، اما قبلا در این مورد زیاد نوشته ام که فکر کنم بد نباشه که انها را بخوانید. این چند خط را هم سریع موقع ناهارم مینویسم.

بنظر من بستگی به آدمش دارد. اگر کارتان در ایران بدون پارتی بازی و غیره حقیقتا خوب بوده و در کاری که میکنید، واقعا درجهٔ یک باشید، احتمالا خصایص موفق شدن در شما هست. حالا اینکه فلان پروژهٔ خاص را انجام داده اید یا نه آنقدر مهم نیست. مهم این است که شما ذاتا آدمی هستید که پشتکار و کوشش دارید که جزو بهترین ها باشید. چنین آدمی معمولا راهش را پیدا میکند. چند سالی مثلا کالج و دانشگاه میرود، زبانش را خوب میکند، کار و محیط جدید را یاد میگیرد و بعد از کلی قرض و صرف وقت، شغلی پیدا میکند که گلیمش را از آب بکشد.

اما کسی که بیاید این طرف دنیا و تا مثلا پنج سال هی بگوید ایران اینش خوب بود و از این اینجا خوشم نمی آید، یا دائم سرش در گذشته ها و در محیطی سابقش باشد، هی گیج خواهد زد.

حتی در بهترین حالتش، اگر زبانتان خوب هم باشد و حرفهٔ قابل انطباق با جایی که به آن میروید را هم بلد، باشید، حداقلش سه، چهار سال طول خواهد کشید تا کمی جا بیفتید. مگر آنکه واقعا پول زیادی داشته باشید، حتما مجبور خواهید شد که کارهای موقتی ای بگیرید که در ایران هیچوقت تن به آنها نمیدادید. البته اینجا کار عار نیست، ولی بیکاری چرا.

حالا من کسانی را میشناسم که از ایران آمده اند و تنها چیزی که در ذهنشان بوده، این بوده که چطور مثل زالو چندرغاز کمک درآمدی بگیرند و انگل اجتماع بشوند. از آنطرف هم آدمهایی هستند که تلاش کرده اند و گلیمشان را از آب برون کشیده اند.

همینطور راحت نمیشد گفت که بیاید یا نیایید. ببینید که برای چه می آیید. بدانید که سختی در پیش است و آخرش هم از لحاظ مالی از گنج خبری نیست.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط iSam » 08 ژوئن 2017, 23:53

من دیدم که علی، ایلیا و ارژنگ جواب های بسیار کاملی دادند ولی چون سوأل شما جوابش به اروپا و علی الخصوص به آلمان بر میگردد و من هم تو آلمان کوچیکه D: هستم و دائم هم میرم آلمان و اصلا شرکت و همکارانم آلمانی هستند، گفتم کمی بیشتر در مورد اینجا راهنماییتان کنم.

اول بگم حرفهای دوستان کاملا درست است و بدون حل کردن مسئله زبان کلاهتان پس معرکست علی الخصوص اینجا که باید (تأکید میکنم، باید) آلمانی بدانید تا حدی که انگلیسی را فراموش کنید. میگی نه، بیا ببین!
ببینید دنیای آمریکای شمالی با دنیای اروپا بخصوص آلمانی زبانها زمین تا آسمان فرق دارد. در آمریکا سیستم امپریالیستی وجود دارد و در اینجا سوسیال دموکرات که البته اتحاد شدید سیاسی و اقتصادی با آمریکا و سایرین وجود دارد.
مردم اینجا همگی کول نیستند و عده ای هم هستند که از خارجی (ایرانی و آمریکایی فرقی نداره) حالشان بهم میخورد ولی در مجموع ملت معقول و قابل ارتباطی هستند و باهاشون میشود رفیق شد ولی رفیق ماندن بر میگردد به رفتار و دیدگاه های خودتان.
برای زندگی باید خیلی تلاش کنید ولی نه مثل آمریکا روبات وار! در اینجا بیش از نود درصد جامعه را سطح متوسط رو به رشد که درآمدی حدود ماهانه ۲۰۰۰-۳۰۰۰ یورو (نت عرض کردم) دارند، تشکیل میدهند.
بیمه درمانی از قویترین ها در دنیاست و کیفیت محصولات و استانداردها از آمریکا بالاتر است (برای همین تظاهرات میکنن که نرن تو تجارت بدون مرز با آمریکا و کانادا).
وابستگی اقتصادی اتحادیه اروپا به خارج از اتحادیه کمتر از ده درصد (غیر از نفتی) است درحالیکه آمریکا با بیش از هشتاد درصد، یکی از وابسته ترین کشورها به خارج مرزهای خود است.
مسئله اقامتی یکی از مهمترین مسائل برای گرفتن کار میباشد. اینجا برنامه مهاجرت (مثل کانادا) وجود ندارد و از دوسال پیش گرفتن شهروندی آنقدر سخت شده که در شرایط عادی یک شخص نرمال باید تا بیش از پانزده سال برایش تلاش کند. با ویزای تحصیلی کار گرفتن کاری سخت و اشک دربیار است و حتی داشتن شغل برای یک کسیکه مقیم یا شهروند نیست، گارانتی ای ایجاد نمیکند.
کیفیت تحصیل و متدهای آموزشی بسیار بالاست و در این زمینه میتوانم قول بدم که اگر مرد میدان باشی، سربلند خواهی شد.
در کل اتریش و بعضی از ایالتهای آلمان حقوق سالانه چهارده ماه است که دو ماه بخاطر تابستان و سال نو تعلق می گیرد. میانگین حقوق یک برنامه نویس (خودم دارم کار میکنم که میگم) بین ناخالص سالانه (برای چهارده ماه) ۳۵۰۰۰ تا ۵۰۰۰۰ یورو میباشد که ماهانه حدود سی درصد برای بیمه و مالیات و ... از شما کسر خواهد شد.
هزینه زندگی کاملا بستگی به خودتان دارد و نگاهتان به زندگی و اینکه چطور بتوانید هزینه ها را صرفه جویی کنید. مثلا یک خانه ۶۰ متری یکخوابه با هزینه های ماهانه (گرما، برق، تلویزیون و ...) حدود ۸۰۰ یورو اجاره دارد که اگر کردیت بگیرید و بخرید هم قسطش همین میشود.
هزینه رفت و آمد هم ماهانه نفری ۵۰ - ۶۰ یورو و قسط ماشین هم از ماهی ۵۰ یورو به بالا (بستگی به ماشینش دارد) میباشد.
میماند هزینه خورد و خوراک و پوشاک و تفریح که اگر بخواهید زیاد فشار نیاید چیزی حدود ماهانه ۶۰۰ یورو باید کنار بگذارید.
راحت بگم دو نفر آدم اگر بخواهد تقریبا خوب بخورند و بگردند و مسافرت کنند با ماهی ۲۰۰۰ تا ۲۵۰۰ یورو میتوانند زندگی کنند و اگر هردو کار کنند، تقریبا ماهی یک حقوق را میشود پس انداز کرد (بازم به کار و خود مدیریت آدم بستگی دارد). هزینه زندگی دانشجویی برای یک زوج هم با توجه با ارزان بودن یا مجانی بودن دانشگاه ها چیزی حدود ماهی ۸۰۰ تا ۱۰۰۰ یورو میباشد.
از نظر سختی کشیدن هم بگم که من خودم با سابقه کار نسبتا خوب تو اروپا (انگلستان) و ایران و مدرک تحصیلی تا مدتی همه کار از مک جاب و جاروکشی هتل بگیر تا چوب بری و رانندگی کردن را انجام داده ام و راحت بگم پوست انداختم تا بتوانم نفس راحت بکشم.

من سعی کردم هرچیزی به ذهنم میرسد را بگم و اگر سوألی دارید، بفرمایید که جواب بدم. فقط یک چیز را بگم که من اصلا راجب زندگی و کار و در ایتالیا نمیدانم ولی میدانم که ارزان است و آنجا برای من و همه مردم اینجا یک مکان ارزان برای خوشگذرانی است ولی فکر نمیکنم دارای آینده خاصی باشد، ضمن اینکه در مقایسه با باقی اروپا خیلی بی درب و پیکر است متأسفانه (عین اروپای شرقی و یوگوسلاوی).
خلاصه اگر امری بود که بتوانم کمکی یا راهنمایی ای بکنم، درخدمت خواهم بود.
موفق باشید.
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پستتوسط shentia » 09 ژوئن 2017, 11:14

من تخصص فنی ندارم و امیدوارم علی جواب سؤا‌ل‌های شما را بدهد. اما یک چیزی را مطمئن هستم و آن این که کارهایی که شما در ایران کرده‌اید در این‌جا یک شاهی نخواهند ارزید اگر سطح زبان مطلوبی نداشته باشید. من در میان تخصص‌های شما چیزی درباره‌ی زبان ندیدم و سطح زبان شما را نمی‌دانم اما متأسفانه باید بگویم اگر سطح زبان خوبی نداشته باشید تا مدت‌ها دور خودتان خواهید چرخید. یک توهمی میان همه وجود دارد و آن این که تصور می‌کنند با چند تا توریست در حد آی اَم بِلک بُرد صحبت کرده‌اند و دیگر این‌جا مشکلی نخواهند داشت. اما وقتی می‌آیند می‌بینند زندگی کردن با یک زبان اصلاً‌ دنیای دیگری‌ست. عده‌ای دیگر هستند که زبان‌شان خوب است و مشکل ارتباطی ندارند اما این موضوع خیلی مهم را نمی‌دانند که زبان فقط کلام نیست. زبان به معنای این نیست که من بفهمم شما چه گفتی و من چه گفتم. زبان سرشار از زیرمتن‌های فراوان است. زبان یک طرز تفکر است. این مورد یکی از مهم‌ترین مشکلات مهاجرانی‌ست که حتی سطح زبانی قابل قبولی دارند. این‌ها به مصاحبه‌های کاری می‌روند و به زعم خودشان با مصاحبه کننده ارتباط برقرار می‌کنند اما می‌بینند که مردود شدند. بلافاصله کانادایی‌ها را به نژادپرستی متهم می‌کنند بدون آن که بدانند ارتباط برقرار کردن فقط صحبت کردن نیست.
من معتقدم

اگر کسی تن به مهاجرت می‌دهد باید بپذیرد که نظام فکری‌اش را نیز اصلاح کند. در جامعه‌ی جدید نمی‌توان با رفتارهای ایرانی‌ای که ما بدان‌ها عادت کرده‌ایم (و من به شخصه از آن‌ها بسیار دل‌چرکین هستم) زندگی و کار کرد. بنابراین فقط به دنبال مدرک و جمع کردن سوابق نباشید (که البته مهم‌اند) به شکل جدی‌ای به دنبال درک جامعه‌ای باشید که بناست در آن زندگی کنید.

سلام ارژنگ جان بله حق با شماست و خيلي وقته زبان ميخونم :blush: و چند وقت ديگر ازمون ايلتس خواهم داشت ولي حق با شماست در مورد تخصص اسكرام مستري در ايران شغل جديدي است و من تجربه آن را در تيمي داشتم كه بعد از مديريت اپليكيشن در سبيت المان دو سال پيش به عنوان استارتاپ معرفي شد ولي حرف شما كاملا درست است كه زبان بسيار مهم است
 MacBook Pro 13
...
iPhone SE: 16GB > iPhone Xs : 64GB
...
iWatch 5
...
iMac Customized
...
نماد کاربر
shentia

پست‌ها : 40

پستتوسط Mohammad99 » 12 ژوئن 2017, 00:23

سلام دوستان
من تازه با این انجمن اشنا شدم و این موضوع رو دیدم بخاطر شرایطی که دارم واقعا به راهنماییتون نیاز دارم لطفا اگه کسی میتونه کمکم کنه
من الان ۱۸سالمه و پیش دانشگاهی رو تموم کردم،مدرک b1المانی هم دارم و تصمیم داشتم برم المان از کالج شروع کنم و لیسانس رو اونجا بخونم،میخواستم بپرسم بنظر شما اینکار با توجه به سن و اینکه کسی رو المان ندارم منطقیه؟؟و بهتره که از حالا برم یا صبر کنم و حداقل لیسانس رو همینجا بگیرم؟؟درکل پیشنهاد شما چیه؟
Mohammad99

پست‌ها : 4

پستتوسط iSam » 12 ژوئن 2017, 01:16

Mohammad99 نوشته است:[نمایش]
سلام دوستان
من تازه با این انجمن اشنا شدم و این موضوع رو دیدم بخاطر شرایطی که دارم واقعا به راهنماییتون نیاز دارم لطفا اگه کسی میتونه کمکم کنه
من الان ۱۸سالمه و پیش دانشگاهی رو تموم کردم،مدرک b1المانی هم دارم و تصمیم داشتم برم المان از کالج شروع کنم و لیسانس رو اونجا بخونم،میخواستم بپرسم بنظر شما اینکار با توجه به سن و اینکه کسی رو المان ندارم منطقیه؟؟و بهتره که از حالا برم یا صبر کنم و حداقل لیسانس رو همینجا بگیرم؟؟درکل پیشنهاد شما چیه؟

دوست عزیز من سعی کردم اطلاعات کلی در مورد آلمان برایتان بنویسم ولی چند راهنمایی در مورد سوألتان:
۱- هرچه زودتر، بهتر
۲- سعی کنید با مدرک B2 بیاید تا اینجا هم تو هزینه و هم وقت صرفه جویی کرده و البته سریعتر هم جذب جامعه بشید.
۳- شما برای گرفتن پذیرش لیسانس، باید قبولی لیسانس در ایران یا گواهی اینکه درحال تحصیل لیسانس در ایران هستید، ارائه بدید.
۴- هزار نفر را هم در خارج از ایران داشته باشید، انگار کسی را ندارید، اصلا بهتره که کسی را ندارید که بخواهید رویش تکیه کنید.
۵- برای ادامه سوألها بهتر است انجمن applyabroad.org را مطالعه نمایید، اینجا انجمن فارسی زبان کاربران مک و کلا یوزرهای اپل میباشد.
موفق باشید.
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پستتوسط Arzhang » 12 ژوئن 2017, 04:38

محمد جان به ایرماگ خوش آمدی.
اطلاعات اصلی را سامان داد فقط خواستم تکرار کنم منم باشماره‌ی ۱ سامان کاملاً موافقم
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

پست‌ها : 1449

پستتوسط Mohammad99 » 12 ژوئن 2017, 10:00

سلام دوستان

دوست عزیز من سعی کردم اطلاعات کلی در مورد آلمان برایتان بنویسم ولی چند راهنمایی در مورد سوألتان:
۱- هرچه زودتر، بهتر
۲- سعی کنید با مدرک B2 بیاید تا اینجا هم تو هزینه و هم وقت صرفه جویی کرده و البته سریعتر هم جذب جامعه بشید.
۳- شما برای گرفتن پذیرش لیسانس، باید قبولی لیسانس در ایران یا گواهی اینکه درحال تحصیل لیسانس در ایران هستید، ارائه بدید.
۴- هزار نفر را هم در خارج از ایران داشته باشید، انگار کسی را ندارید، اصلا بهتره که کسی را ندارید که بخواهید رویش تکیه کنید.
۵- برای ادامه سوألها بهتر است انجمن applyabroad.org را مطالعه نمایید، اینجا انجمن فارسی زبان کاربران مک و کلا یوزرهای اپل میباشد.
موفق باشید.
مرسی که راهنمایی کردید و ببخشید مساله رو اینجا مطرح کردم چون حقیقتش با یک نفر تو انجمن اپلای بورد صحبت میکردم خیلی تاکید داشت که بهتره الان نیای و صبر کنی و میگفت اینجا مشکلات خیلی زیادن و با توجه به اینکه من بخاطر مشکل سربازی نمیتونم تا سه سال ایران برگردم میگفت فعلا نیام بهتره و دیدم اینجا دوستان همه تجربه دارن گفتم از تجربیاتتون استفاده کنم الان دارم برای b2 میخونم و برای کنکور هم ثبت نام کردم برای مدرک قبولی دانشگاه و تقریبا همه چیز اماده شده ولی یخورده فقط دودل بودم که کارام رو شروع کنم و بیام
Mohammad99

پستتوسط Mohammad99 » 12 ژوئن 2017, 10:01

محمد جان به ایرماگ خوش آمدی.
اطلاعات اصلی را سامان داد فقط خواستم تکرار کنم منم باشماره‌ی ۱ سامان کاملاً موافقم

خیلی ممنون دوست عزیز
Mohammad99

پستتوسط iSam » 12 ژوئن 2017, 12:03

سلام دوستان

۱- هرچه زودتر، بهتر
موفق باشید.
مرسی که راهنمایی کردید و ببخشید مساله رو اینجا مطرح کردم چون حقیقتش با یک نفر تو انجمن اپلای بورد صحبت میکردم خیلی تاکید داشت که بهتره الان نیای و صبر کنی و میگفت اینجا مشکلات خیلی زیادن و با توجه به اینکه من بخاطر مشکل سربازی نمیتونم تا سه سال ایران برگردم میگفت فعلا نیام بهتره و دیدم اینجا دوستان همه تجربه دارن گفتم از تجربیاتتون استفاده کنم الان دارم برای b2 میخونم و برای کنکور هم ثبت نام کردم برای مدرک قبولی دانشگاه و تقریبا همه چیز اماده شده ولی یخورده فقط دودل بودم که کارام رو شروع کنم و بیام

راستش مشکلات و تحمل سختی را که همیشه خواهی داشت، حالا هرچه زودتر باهاشون بجنگی، زودتر هم به نتیجه خواهی رسید.
موفق باشید.
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پستتوسط Ilia » 13 ژوئن 2017, 02:09

سلام دوستان

من در مورد شرایط قبولی در دانشگاه ها یا زندگی در آلمان چیزی نمیدانم، اما راستش ۱۸ سالگی سن زیادی نیست. البته بستگی به شخصش دارد، اما خیلی ها در این سن ممکن است به پختگی یا استقلال کامل نرسیده باشند یا برای آنها یا خانواده شان، تحمل جدایی طولانی ای به این مشکل باشد.

بهر حال متأسفانه وضعیت جدید دنیا، بتدریج شرایط را برای مهاجرت پذیری را در کشورهای غربی بخصوص ازمنطقهٔ خاورمیانه مشکلتر خواهد کرد.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

قبلیبعدی

بازگشت به متفرقه

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 17 مهمان