انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

معرفی Video Editor Robot و حل مشکل بسیاری از تدوینگران

موضوعات ویدیویی و کار با برنامه‌هایی مانند فاینال‌کات، افتر ایفکتز ، دیویدی استودیو پرو

معرفی Video Editor Robot و حل مشکل بسیاری از تدوینگران

پستتوسط amirazizi » 25 مه 2017, 13:45

اگر از Final Cut Pro X استفاده می کنید احتمالا بزرگترین مشکل شما در موقع کار وارد کردن فرمت های ویدیویی مثلVOB WMV ASF AVI FLV DAT و ... باشه که FCPX اونها رو ساپورت نمی کنه.

این نرم افزار کوچولوی ۲۶ مگابایتی که ۵ دلار قیمت اش هست می تونه این مشکل رو تا حد زیادی حل کنه و تمامی این فرمت ها رو در اینجا قید شده ساپورت می کنه. https://itunes.apple.com/us/app/video-e ... 4740?mt=12

Supported Input Formats
• Support high-resolution videos such as 4K, 3D, 8K

• Video formats: MPG, MPEG, MPEG 2, VOB, DAT, MP4, M4V, TS, MTS, M2TS, RM, RMVB, WMV, ASF, MKV, AVI,3GP, 3G2, FLV, MOV, H264/X264, HD VIDEO, etc.

• Audio formats: AAC, AC3, APE, AIF, AIFF, FLAC, APE, CUE, AU, AMR, OGG, WAV, DPE, MKA, M4V, M4A, MPA, MP2, MP3, RA, WMA, etc.

• Photo formats: BMP, JPG, PNG, GIF, TIF

این نکته رو اضافه کنم که user interface زیاد جالبی نداره و نرم افزار توانمندی نیست و کمی عجیب و غریبه ولی به خاطر فرمت هایی که ساپورت می کنه خیلی کار راه اندازه و به راحتی ویدیوها رو convert میکنه.

من به شخصه این نرم افزار رو به video convertor ها ترجیح می دم چون شما می تونید یک تدوین ساده هم انجام بدید، هرچند الان خیلی از Convertor ها امکانات ساده تدوین دارند ولی باز داشتن یک همچین ابزاری می تونه خیلی کار راه انداز باشه.
amirazizi

پست‌ها : 482

پاسخ: معرفی Video Editor Robot و حل مشکل بسیاری از تدوینگران

پستتوسط nasraa » 25 مه 2017, 16:46

MPEG Streamclip را امتحان کردی؟
نماد کاربر
nasraa

پست‌ها : 427

پستتوسط amirazizi » 25 مه 2017, 19:54

nasraa نوشته است:[نمایش]
MPEG Streamclip را امتحان کردی؟

بله، سالها پیش و نرم افزار خوبی بود ولی خیلی از فرمت های که این ساپورت می کنه رو ساپورت نمی کنه و متاسفانه از ۲۰۰۸ تا حالا به روز نشده. Released 2008-08-10 یک نسخه بتا دادن که اون مال ۵ سال پیشه. 2012-08-20 Beta Version
http://www.squared5.com/svideo/mpeg-streamclip-mac.html

بعد از گذشت ۹ سال متاسفانه این نرم افزار رو میشه تموم شده فرض کرد و در کنار Perian گذاشت هر چند هنوز هم کارایی هایی داره ولی برای یک تدوینگر که کار حرفه ای انجام می ده من توصیه نمی کنم، سرعت تبدیل اش خیلی پایینه به دلیل اینکه از CPU , RAM زیاد نمی تونه استفاده کنه و مشکلات دیگه ای هم داره.
amirazizi

پستتوسط saeidk » 26 مه 2017, 15:54

یکی از چیزهایی که دیگه داره خسته‌کننده می‌شه. نیاز به آپدیت سیستم عامل است. برای این نرم‌افزار باید ۱۰.۱۰ داشته باشی و مثلاً شما ۱۰.۹ داری. آپدیت می‌کنی یک دفعه می‌بینی ایندیزاینت با این نسخه درست کار نمی‌کنه و باید اون را هم آپدیت کنی (یا پول بدی نسخه جدید بخری و یا این که اصلاً نسخه جدید نیومده) یک دفعه می‌بینی سخت‌افزار تو باید این سیتم عامل جدید درست کار نمی‌کنه و در شبکه ویندوزی کامپیوترهای ویندوز رو بهشون وصل نمی‌شه...
نماد کاربر
saeidk

پست‌ها : 1143

پستتوسط Ahmad » 26 مه 2017, 19:31

ممنون امیر عزیز بابت اینکه همیشه نظرات کارشناسانه خودت را با ما در میان می‌گذاری.
احمد
نماد کاربر
Ahmad
Site Admin

پست‌ها : 1289

پستتوسط amirazizi » 27 مه 2017, 01:27

saeidk نوشته است:[نمایش]
یکی از چیزهایی که دیگه داره خسته‌کننده می‌شه. نیاز به آپدیت سیستم عامل است. برای این نرم‌افزار باید ۱۰.۱۰ داشته باشی و مثلاً شما ۱۰.۹ داری. آپدیت می‌کنی یک دفعه می‌بینی ایندیزاینت با این نسخه درست کار نمی‌کنه و باید اون را هم آپدیت کنی (یا پول بدی نسخه جدید بخری و یا این که اصلاً نسخه جدید نیومده) یک دفعه می‌بینی سخت‌افزار تو باید این سیتم عامل جدید درست کار نمی‌کنه و در شبکه ویندوزی کامپیوترهای ویندوز رو بهشون وصل نمی‌شه...

برای من هم عجیبه که چرا به ۱۰.۱۰ نیاز داره. خیلی نرم افزار ساده و کوچیکیه.
amirazizi

پستتوسط amirazizi » 27 مه 2017, 01:31

Ahmad نوشته است:[نمایش]
ممنون امیر عزیز بابت اینکه همیشه نظرات کارشناسانه خودت را با ما در میان می‌گذاری.
احمد

ممنونم احمد جان، این مشکلی بود که خود من متاسفانه بارها باهاش دست به گریبان شده بودم.
amirazizi

پستتوسط Arzhang » 27 مه 2017, 07:12

amirazizi نوشته است:[نمایش]
Ahmad نوشته است:[نمایش]
احمد

ممنونم احمد جان، این مشکلی بود که خود من متاسفانه بارها باهاش دست به گریبان شده بودم.

دقیقاً...
آخرین بارش برای من فیلم کوتاه اخیرم بود که چون بنا بود یکی از دوستان در ویندوز اصلاح رنگش کند، نهایتاً به uncompressed روی آوردیم که هم بسیار سنگین بود و هم روشی ملانصرالدینی چون باید من یک بار تمام مفایل را در مکینتاش کانورت می‌کردم که سبک شود. در صورتی که اگر می‌انستم با چنین ترفند ساده‌ای می‌شود مشکل را حل کرد قطعاً زندگی شیرین‌تر می‌شد.
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

پست‌ها : 1449

بازگشت به تصویر متحرک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 2 مهمان