انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

Mail

درمورد نرم‌افزارهای کاربردی مکینتاش

پاسخ: Mail

پستتوسط Behnam » 27 نوامبر 2016, 18:24

اگر Mail چند اکانت مختلف را مدیریت می‌کند، دقت کن که ایمیلی که می‌فرستی از کدام اکانت ارسال می‌شود و آیا آن اکانت در لیست اکانت ها هست یا نه. وقتی به یک ایمیل پاسخ می‌دهی یا ایمیل تازه‌ای باز می‌کنی، در جعبهٔ From آدرس آن اکانتی مورد استفاده قرار گرفته ظاهر می‌شود. این البته پاسخ به پرسش تو نیست ولی توجه به این نکته شاید موضوع را کمی روشن‌تر کند. از آنجا که ایمیل مربوطه یک «پاسخ» بوده است، بخصوص به این نکته توجه کن که آن ایمیل با چه آدرسی به تو فرستاده شده است و چگونه به دستت رسیده است و در پاسخ از چه آدرسی برای فرستنده استفاده شده است. مثلاً من اکانت‌هایی دارم که ایمیل را بطور خودکار به آدرس ایمیل دیگری redirect می‌کنند. وقتی به چنین ایمیل‌هایی پاسخ می‌دهم از همان آدرس استفاده شده از سوی فرستنده استفاده می‌کند که اگر آن اکانت در Mail به روز نرسیده باشد شاید باعث مشکل شود. البته قدیم اگر اکانت به روز نبود Mail یک پیام هشدار می‌داد ولی تعجب نمی‌کنم که مشکل از این باشد بدون اینکه Mail هشدار داده باشد.
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

پستتوسط AmiN.D » 27 نوامبر 2016, 18:33

با اینکه سه تا اکانت مختلف برای ایمیل هست اما من در بار دوم چک کردم که ادرس فرستنده درست وارد شده باشد. یعنی دقیقا همان ادرسی هست که من بار اول به ان ایمیل دادم و از آن پاسخ دریافت شده است. و ایمیل آیکلاد من هیچ ادرس دیگر رو redirect نمیکند. خیلی عجیب هست که حداقل در قسمت draft یا outgoing این ایمیل stuck نمیشود. در نتیجه الان هیچ ایده ای ندارم که آیا ایمیل ارسال شده یا نه و اینکه دوبار هم جواب دادم واقعا یه جورهایی ضایع هست بخوام دوباره اینکارو انجام بدم.

پ. ن: یک ایمیل من در draft ها پاک شده اما در قسمت trash نیست. آیا باید با اون ایمیل خداحافظی کنم؟؟:(( :sob:
Apple MacBook Pro Core i7 -HDD 1 TB -4GB
iPhone 5s
AmiN.D

پست‌ها : 1041

پستتوسط Behnam » 27 نوامبر 2016, 22:17

چیزی به ذهنم نمی‌رسه. یک بکاپ از ایمیل‌هایت در هارددرایو بگیر (در لایبرری یوزر هستند) و اکانت‌های Mail را از نو تنظیم کن. البته این راه حل آدم‌های ناوارد مثل من است! شاید این کار یک ویروس باشه.
نماد کاربر
Behnam

پستتوسط AmiN.D » 28 نوامبر 2016, 14:58

خب قسمت اول مشکل که عدم ارسال بود حل نشد. اما برای قسمت دوم که draft ام پاک شده بود من با دسترسی روتی که بهنام عزیز گفته بود در قسمت draft های یورز تونستم بالاخره اخرین فایل و پیدا کنم! جالب هست که همچنان در قسمت darft بود. خلاصه فایل با پسوند EMLX هست اما مشکل اینجاست که من وقتی کلیک میکنم اپلیکیشن میل سعی میکنه بازش کنه اما نمیتونه و صفحه به صورت خالی نشون داده میشه. هرچند با perview (space) میتونم متن و مشاهده کنم. با text edit سعی کردم بازش کنم اما متن فارسی به صورت کد در میاد. راه دیگه ای هست؟
iPhone 5s
AmiN.D

پستتوسط Behnam » 29 نوامبر 2016, 04:42

اگر Mail می‌توانست آن فایل را باز کند، به احتمال زیاد آن را در پوشهٔ draft خودش «می‌دید». حالا یا فایل corrupt شده و یا Mail باگ داره که بهش می‌گه این فایل -یا فایل‌ها-ی تگ خورده را نادیده بگیر.
برای اهل فن «اُفت» دارد ولی برای من همیشه راه حل یک معمای غیر قابل فهم ری‌-اینستال کردن بوده است!
اما لازمهٔ ری-اینستال کردن Mail فکر می‌کنم ری-اینستال کردن تمام OS باشد. پس این راه حل را بگذار برای گام آخر. اگر به مک دیگری دسترسی داری، آن فایل را zip کن و روی دسکتاپ مک دیگر باز کن ببین Mail مک دیگر آن را باز می‌کند یا نه. اگر باز کرد که یعنی باگ در Mail توست و نه در فایل. اما اگر باز نکرد هیچ معنای خاصی ندارد. سنگی است که زده‌ای و به هدف نخورده است! این احتمال را هم در نظر بگیر که اگر آن فایل corrupt شده باشد و ویروسی در کار باشد شاید آن را به مک دیگر منتقل کرده باشی! پس آن مک هم باید یک بکاپ درست و حسابی از قبل از این آزمایش داشته باشد.
اگر نمونه‌های غیب شدن ایمیل [ولو ایمیل‌های کم‌اهمیت] سابقه داشته است که واقعاً ری-اینستال کردن به نظرم ضرورت پیدا می‌کند.
نماد کاربر
Behnam

پستتوسط iShahin » 01 دسامبر 2016, 18:47

AmiN.D نوشته است:[نمایش]
خب قسمت اول مشکل که عدم ارسال بود حل نشد. اما برای قسمت دوم که draft ام پاک شده بود من با دسترسی روتی که بهنام عزیز گفته بود در قسمت draft های یورز تونستم بالاخره اخرین فایل و پیدا کنم! جالب هست که همچنان در قسمت darft بود. خلاصه فایل با پسوند EMLX هست اما مشکل اینجاست که من وقتی کلیک میکنم اپلیکیشن میل سعی میکنه بازش کنه اما نمیتونه و صفحه به صورت خالی نشون داده میشه. هرچند با perview (space) میتونم متن و مشاهده کنم. با text edit سعی کردم بازش کنم اما متن فارسی به صورت کد در میاد. راه دیگه ای هست؟

امین جان این مشکل برایتان در ایرمیل بوجود آمد؟

[url=https://mobile.twitter.com/S3micolon]follow me on twitter: @s3micolon[/url

نماد کاربر
iShahin

پست‌ها : 453

پستتوسط AmiN.D » 02 دسامبر 2016, 13:20

نه در خود برنامه ی ایمیل اپل
iPhone 5s
AmiN.D

پستتوسط alireza3335 » 11 ژانویه 2017, 08:01

سلام
برنامه mail کند شده، برای رفع آن باید چه کار کرد؟ من یه سری دستورالعمل در فروم‌های دیگر دیدم منتهی فیدبکی مبنی بر صحت آن‌ها مشاهده نکردم که خواستم اینجا نیز مطرح کنم.
ممنون
علیرضا
نماد کاربر
alireza3335

پست‌ها : 677

پستتوسط 123ali » 12 ژانویه 2017, 22:56

سلام
یه اکستنشن در کروم هست به نام securegmail
که با ان میتوان ایمل رمزگذاری شده فرستاد ، میخواستم ببینم اکستنشنی برای اینکار در اپ میل هستش در مک؟
123ali

پست‌ها : 497

پستتوسط 123ali » 23 ژانویه 2017, 14:55

وقتی ایمیلی را در ایفون ارسال میکنیم زیر متن ایمیل مینویسه sent from my iphone میخواستم بدونم چطور میشه این متن را تغییر داد مثلا میخوام ادامش اسمم بنویسه ... درضمن این متن در میل های مک نیست و چطور میشه فعالش کرد؟
ممنون
123ali

پستتوسط AmirT » 23 ژانویه 2017, 16:55

امضای آخر ایمیل رو ازینجا میشه تغییر داد:
Setting > Mail > Signature

توی مک هم، Preferences برنامه Mail بخش Signature.
But what is happiness except the simple harmony between a man and the life he leads? — Albert Camus
نماد کاربر
AmirT

پست‌ها : 342

پستتوسط 123ali » 23 ژانویه 2017, 22:32

ممنون.
میخواستم بدونم راهی هست که ایمیل های ارسالی و دریافتی را به صورت pdf ذخیره کرد ؟
فک کنید من با کسی بیش از ۲۰ تا میل رد و بدل کردیم ، چطور میتونم یک باره دخیرش کنم به شکل pdf ?به جای اینکه بیام دونه دونه اسکرین شات بگیرم !
123ali

پستتوسط AliGhz » 27 ژانویه 2017, 01:01

123ali نوشته است:[نمایش]
ممنون.
میخواستم بدونم راهی هست که ایمیل های ارسالی و دریافتی را به صورت pdf ذخیره کرد ؟
فک کنید من با کسی بیش از ۲۰ تا میل رد و بدل کردیم ، چطور میتونم یک باره دخیرش کنم به شکل pdf ?به جای اینکه بیام دونه دونه اسکرین شات بگیرم !

ایمیل را پرینت کنید اما به جای پرینت روی کاغذ، از گزینه save as pdf استفاده کنید.
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پست‌ها : 2144

پستتوسط 123ali » 28 ژانویه 2017, 17:54

واقعا ممنون برادر لطف کردید ، خیلی لنگ بودم ..
123ali

پستتوسط Arzhang » 28 ژانویه 2017, 20:59

123ali نوشته است:[نمایش]
واقعا ممنون برادر لطف کردید ، خیلی لنگ بودم ..

من تصور می‌کردم دنبال روشی می‌گردی که یک باره همه‌ی ایمیل‌هایت را پی‌دی‌اف کنی برای همین جواب ندادم چون بلد نبودم. اما روشی که علی عزیز گفته، روشی دم دست و کارآمد است که در همه‌ی برنامه‌های متنی کار می‌کند. نکته‌ی مهم این روش آن است که شما فایل پی‌دی‌اف قابل جست‌جو داری و نه یک عکس چنان که در اسکرین شات است.
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

پست‌ها : 1449

قبلیبعدی

بازگشت به برنامه‌های مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 26 مهمان