انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

iOS Apps — برنامه‌های iOS

گفتگوهای مربوط به آیپاد، آیفون، آیپد، آیتیونز، آیکلاد و محصولات مشابه

پاسخ: iOS Apps — برنامه‌های iOS

پستتوسط Amir_S » 08 اوت 2016, 16:06

Ali.Rastegar نوشته است:[نمایش]
وقتی شرم‌آورتر میشه که یادمون بیاد اضافه شدن کیبورد فارسی به iOS در بتای iOS 5 (اگر درست خاطرم باشه) قبل از این بود که گوگل کیبورد فارسی رسمی به اندروید اضافه کنه. کیبوردهای جانبی بود و برندهایی که توی ایران نمایندگی داشتن حتی نسخه فارسی اندروید هم داشتن اما نسخه دستکاری نشده اندروید بدون نصب کیبورد جانبی امکان تایپ فارسی نداشت.
اینکه کی تصمیم به مخفی کردن کیبورد فارسی در بتاهای بعدی iOS 5 کشید و در نهایت حذفش کرد، نمی‌دونم، ولی واقعا مسخره است.

این پست یک «لایک» خیلی بزرگ لازم دارد :lol:
:thumbs_up:
MacBook Pro 990:
13" Unibody, CPU: 2.26GHz, RAM: 5 GB, SSD: 250GB, HDD: 1TB
OSX 10.15.3
•••
iPhone 4S: 32GB
iOS 9.5.3
•••
iPhone 7Plus: 128GB
iOS 14.2
•••
iPad Air 2: 64GB-4G
iOS 14.2
نماد کاربر
Amir_S
Site Admin

پست‌ها : 1794

پستتوسط iShahin » 08 اوت 2016, 16:41

saeidk نوشته است:[نمایش]
واقعاً‌ درست می‌گی. روابط سیاسی دولتها چه دخلی به مردم عادی داره. اپل که این همه دم از اخلاق می‌زنه و هردفعه می‌گه اینقدر به فلان خیریه کمک کردم و اینها. چرا به چند میلیون ایرانی توجه نمی‌کنه (یک توجه خیلی خیلی خیلی کم) آیا این موضوع (کیبور فارسی) ناقض تحریم ایران است. مطمئناً اونها از آی‌پی متوجه می‌شوند که به هرحال چند میلیون نفر از ایران به اپ استور وصل می‌شوند.

Ali.Rastegar نوشته است:[نمایش]
وقتی شرم‌آورتر میشه که یادمون بیاد اضافه شدن کیبورد فارسی به iOS در بتای iOS 5 (اگر درست خاطرم باشه) قبل از این بود که گوگل کیبورد فارسی رسمی به اندروید اضافه کنه. کیبوردهای جانبی بود و برندهایی که توی ایران نمایندگی داشتن حتی نسخه فارسی اندروید هم داشتن اما نسخه دستکاری نشده اندروید بدون نصب کیبورد جانبی امکان تایپ فارسی نداشت.
اینکه کی تصمیم به مخفی کردن کیبورد فارسی در بتاهای بعدی iOS 5 کشید و در نهایت حذفش کرد، نمی‌دونم، ولی واقعا مسخره است.

سعید جان، مطمئنا هر چیزی دلیلش هست، کمبود کاربر و نداشتن مشتری نیست. مسئله اینه که اصلا بحث ایران نیست فقط، کلی انسان در این زمین خاکی به زبان فارسی صحبت میکنند. تو خود امریکا کم کم فقط ۳-۴ میلیون ایرانی هست. الان اپل تو لیست زبان‌های کیبوردش، زبان‌های کشورهایی که زیر پونز هم هستند اضافه کرده.

بحث اینه که، همانطور که علی میگه، کیبورد فارسی خیلی وقته آمادس. اگر کلا درست نکرده بودند باز کمی قابل تحمل بود. اما این که از iOS 5 آماده هست (این رو من نمیدونستم، الان تازه فهمیدم!). و حتی در iOS 8 هم که من خودم دقیقا یادم تا بتای آخر (یا ۱-۲ تای آخر) کیبورد فارسی بود. اما در فاینال ریلیز، قایمش کردند. وقعا خریت یک عده در اپل فقط میتونه باشه.

اگر باز خودمون رو‌ بتونیم گول بزنیم که اون‌موقع در iOS 8 بخاطر وضعیت سیاسی این تصمیم گرفته شده (که من نمیتونم قبول کنم، وقتی گوگل در همون کشور در همون زمان کیبورد فارسی رو در اندروید عرضه میکرد). — اما الان، در iOS 10 برای عرضه نکردن هیچ بهانه‌ای ندارند و واقعا بهترین موقعیت بود، که باز هم متاسفانه به چپشون حواله کردند! — امیدوارم این حرکت گوگل باب خیری بشه و شاید یکم به غیرت بیایند. هر چند که من مدت‌هاست از کیبورد اپل برای تایپ انگلیسی هم (که ۹۰ درصد تایپ من در آیفون رو تشکیل میده) استفاده نمیکنم و مدت‌هاست که مشتری ثابت Swiftkey بودم. الان هم که به Gboard عزیزم مهاجرت کردم 8)

[url=https://mobile.twitter.com/S3micolon]follow me on twitter: @s3micolon[/url

نماد کاربر
iShahin

پست‌ها : 453

پستتوسط iShahin » 08 اوت 2016, 16:47

در ضمن، برای این که تو دهنی به استکبار اپلی زده باشم. با امکان custom theme کیبورد جی‌بوردِ گوگل، یک اعتراض مدنی کردم!! :joy_cat: — به تیم کوک، ادی کیو و جانی ایو هم در توییتر توییت کردم (شوخی). امیدوارم که منقلبشون کنه این حرکت انقلابی. دیگه حداقل شاید حرفِ فامیل دور را زمین نیندازند :satisfied: :joy:

IMG_1670.jpg

نماد کاربر
iShahin

پستتوسط 123ali » 14 اوت 2016, 11:47

سلام
دوستان یه پلیر واسه iosمعرفی کنید که باهاش بشه زمان زیرنویس که با فیلم در حال پخش هست رو بشه تغییر داد ،من oplayer استفاده میکنم ولی این امکان رو نداره .
123ali

پست‌ها : 497

پستتوسط Ali.Rastegar » 16 اوت 2016, 16:17

123ali نوشته است:[نمایش]
سلام
دوستان یه پلیر واسه iosمعرفی کنید که باهاش بشه زمان زیرنویس که با فیلم در حال پخش هست رو بشه تغییر داد ،من oplayer استفاده میکنم ولی این امکان رو نداره .

nPlayer و VLC.
MacBook Pro 2015
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

پستتوسط 123ali » 17 سپتامبر 2016, 19:06

با سلام
من بایکی از برنامه هایی که خریداری کردم از اپ استور مشکل پیدا کردم و میخوام پاکش کنم و دوباره نصب کنم ؛ میخواستم بدونم اگه پاکش کنم دوباره باید بخرمش یا چگونه میتونم دانلودش کنم بدون پرداخت دوباره ؟
123ali

پستتوسط Amir_S » 17 سپتامبر 2016, 20:05

نیازی به پرداخت دوباره نیست، اگر فایل نصبش را در آیتونز کامپیوتر دارید می‌توانید از آنجا نصبش کنید و اگر ندارید، دوباره از اپ استور بگیریدش…
لیست برنامه‌هایی که قبلا گرفته (یا خریده‌اید) در اکانت شما ذخیره شده‌اند و خود اپ‌استور به جای دکمه خرید یک آیکان کلاد می‌آورد که با زدن آن دانلود شروع می‌شود…
فقط یادآوری کنم که هنوز آی‌پی ایران به اپ‌استور باز نشده و بدون تغییر آی‌پی نخواهید توانست چیزی دانلود کنید.
MacBook Pro 990:
OSX 10.15.3
•••
iOS 9.5.3
•••
iOS 14.2
•••
iOS 14.2
نماد کاربر
Amir_S
Site Admin

پستتوسط 123ali » 26 اکتبر 2016, 00:47

سلام
یه برنامه میخواستم تا بتونم رو برنامه های نصب شده تو ایفون بتونم با اثر انگشنت قفلش کنم.
123ali

پستتوسط hamidrezamt » 26 اکتبر 2016, 01:07

چنین امکانی بدون جیلبرک کردن وجود ندارد.
نرم‌افزارهای آی‌اواس در یک ‌sandbox قرار دارند و بدین ترتیب نمی‌توانند به طور مستقیم و بدون مداخله‌ و اجازه‌ی سیستم‌عامل با هم در تعامل باشند.
البته‌ راه‌هایی رسمی مانند استفاده از Share sheet یا Action menu و روش نسبتاً غیر رسمی استفاده از URL scheme برای انتقال اطلاعات وجود دارد اما عملکردی که انتظار دارید با هیچ‌ یک قابل پیاده سازی نیست.
MacBook Pro Retina MR932 (2018), macOS Sonoma
iPhone 13 Pro, iOS 17
iPad Pro 9.7", iOS 17
نماد کاربر
hamidrezamt

پست‌ها : 131

پستتوسط 123ali » 26 اکتبر 2016, 06:30

hamidrezamt نوشته است:[نمایش]
چنین امکانی بدون جیلبرک کردن وجود ندارد.
نرم‌افزارهای آی‌اواس در یک ‌sandbox قرار دارند و بدین ترتیب نمی‌توانند به طور مستقیم و بدون مداخله‌ و اجازه‌ی سیستم‌عامل با هم در تعامل باشند.
البته‌ راه‌هایی رسمی مانند استفاده از Share sheet یا Action menu و روش نسبتاً غیر رسمی استفاده از URL scheme برای انتقال اطلاعات وجود دارد اما عملکردی که انتظار دارید با هیچ‌ یک قابل پیاده سازی نیست.

پس به نظرتون راهی نیست که فقط روnumbers رمز بذارم؟
123ali

پستتوسط Amir_S » 26 اکتبر 2016, 16:23

روی خود برنامه‌ها خیر، ولی می‌توانید فایل‌های خدتان را در برنامه‌هایی که با رمز کنترل می‌شوند (مثلا one safe) قرار بدهید و نسخه اصلی را پاک کنید.
البته ممکن است بسته به نوع فایل و برنامه‌ای که استفاده می‌کنید، مجبور باشید هر بار فایل را به برنامه دیگری منتقل و بعد از استفاده، دوباره آن را پاک کنید!
MacBook Pro 990:
OSX 10.15.3
•••
iOS 9.5.3
•••
iOS 14.2
•••
iOS 14.2
نماد کاربر
Amir_S
Site Admin

پستتوسط iShahin » 08 نوامبر 2016, 21:31

برنامه‌ی Magic Launcher Pro که قبلا در موردش اینجا نوشته بودم و معرفی کردم بودم امروز مجانی شده. قیمت اصلی: ۳ دلار. از دست ندید.

https://itunes.apple.com/us/app/magic-l ... 23480?mt=8

تصویر

توضیحات از صفحه App Store:

Description
Magic Launcher is the only Today Widget App Launcher you will ever need, with the ability to launch more than 100,000 apps and actions from the Today Widget in the Notification Center it makes using your iPhone or iPad even easier! Launch calls, texts and more with your friends in one swipe and tap with our Magic Contact launchers and our Quick Access actions allow you to manage your phone settings with a tap of a button.

Features Include:
- Unlimited capabilities for launching apps and actions with more than 100,000 apps including all top apps such as Facebook, Instagram and Snapchat all in your Notification Center
- Design your own Launcher layout including modifications for icon size, text and shape
- Magic Contact allows instant contact via Call, Messages (SMS), FaceTime, FaceTime Audio, Mail and Telegram!
- A huge set of Magic Launchers including Google Search, Wiki Search, Weather, Clock, Clipboard search, Clipboard clear, automatic Tweet/Facebook post latest photo, Battery monitor and much more!
- Manage Settings, quickly turn on/off WiFi, 3G, Bluetooth, Location services and more
- Widget Scheduling allows you to automatically show & hide widgets depending on time or location
- Have multiple Launchers for various functions
- Universal app works on iPhone and iPad with support for iOS 8, iOS 9 & 3D-Touch
- iCloud Backup and Restore
- Multiple language support
- Request additional apps via our request form
- And so much more...
Thank you for using Magic Launcher!

نماد کاربر
iShahin

پستتوسط AmiN.D » 09 نوامبر 2016, 22:45

فکر کنم جز اون ۱۰ تا برنامه ی حیاتی و واجب باشه. خیلی ممنون بابت اطلاع دادن
Apple MacBook Pro Core i7 -HDD 1 TB -4GB
iPhone 5s
AmiN.D

پست‌ها : 1041

پستتوسط pooriya.kh » 16 نوامبر 2016, 01:37

اپلیکشن بسیار جالب گوگل برای اسکن عکس های قدیمی !
فیلم معرفی اپلیکشن :
https://youtu.be/MEyDt0DNjWU
لینک اپلیکشن در اپ استور:
https://appsto.re/us/QpiEfb.i
ویرایش: ایده اپلیکشن بسیار جالب هست ولی من خیلی نتایج جالبی نگرفتم! آیا نتایج برای شما رضایت بخش بود ؟
pooriya.kh

پست‌ها : 530

پستتوسط iShahin » 16 نوامبر 2016, 08:15

AmiN.D نوشته است:[نمایش]
فکر کنم جز اون ۱۰ تا برنامه ی حیاتی و واجب باشه. خیلی ممنون بابت اطلاع دادن

خواهش میکنم.

pooriya.kh نوشته است:[نمایش]
اپلیکشن بسیار جالب گوگل برای اسکن عکس های قدیمی !
فیلم معرفی اپلیکشن :
https://youtu.be/MEyDt0DNjWU
لینک اپلیکشن در اپ استور:
https://appsto.re/us/QpiEfb.i
ویرایش: ایده اپلیکشن بسیار جالب هست ولی من خیلی نتایج جالبی نگرفتم! آیا نتایج برای شما رضایت بخش بود ؟

ممنون امین جان حتما امتحان میکنم. من خودم سال‌هاست Scanner Pro رو خریدم و استفاده میکنم، و شدیدا هم راضی هستم. اما آن اپ بیشتر برای اسکن کردن داکیومنت هست و نه عکس.

نماد کاربر
iShahin

قبلیبعدی

بازگشت به آیپاد، آیفون، آیپد، آیتیونز و آیکلاد

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 12 مهمان