انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

آیفون ۷

گفتگوهای مربوط به آیپاد، آیفون، آیپد، آیتیونز، آیکلاد و محصولات مشابه

آیفون ۷

پستتوسط Ilia » 08 سپتامبر 2016, 18:06

مقالهٔ ArsTechnica در مورد آیفون ۷:
http://arstechnica.com/apple/2016/09/ha ... ss-future/
پیوست‌ها
iPhone7_2.png
iPhone7.png
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پاسخ: آیفون ۷

پستتوسط Ilia » 12 سپتامبر 2016, 23:44

همانطور که میدونید خروجی صدای هدفون از آیفون ۷ حذف شده و اپل بجایش یک تبدیل لایتنینگ به هدفون جک (Lightning to 3.5 mm Headphone Jack Adapter) را ضمیمهٔ آیفون کرده. اما مشکل جاییست که شما بخواهید که همزمان از هدفون سیمدار استفاده و باتری را شارژ کنید.

برای اینکار میشود از داک آیفون استفاده کرد که آیفون را شارژ میکند و یک خروجی هدفون هم دارد. اما این چندان قابل حمل و نقل نیست.
apple-dock.jpg

همینطور میشود از دوراهی لایتینگ استفاده کرد، که باز اصلا جالب بنظر نمی‌آید که آدم بخواهد برای چیز به این سادگی تبدیل به این قناسی‌ای را دنبال خودش بکشد.
LightSplitter.jpg
LightSplitter.jpg (9.12 KiB) - بازدید 16889 بار

تازه بایستی مال اپل را هم به دنبال این وصل کرد!

من فکر میکردم که چرا هیچکس یک تبدیل بیسیم بلوتوس به جک معمولی صدا را درست نمیکند. بالاخره امروز دیدم که گریفین در حال ساختن این موجود است:
https://griffintechnology.com/intl/itri ... ne-adapter
Griff.jpg

راستش حتی اگر آیفون جک هدفونش هم حذف نشده بود، من باز این را میخریدم.

شکی نیست که اپل عزمش را جزم کرده که صدا را کلا بیسیم کند. اما حالا تا این موضوع جا بیفتد، باز چند وقت مشقت خواهد بود. این هدفون بیسیم، هر چند جالب است، اما هم عمر باتریش فعلا کم است و هم قیمتش زیاد.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط Nav ! D » 13 سپتامبر 2016, 01:29

Ilia نوشته است:[نمایش]

من فکر میکردم که چرا هیچکس یک تبدیل بیسیم بلوتوس به جک معمولی صدا را درست نمیکند. بالاخره امروز دیدم که گریفین در حال ساختن این موجود است:
https://griffintechnology.com/intl/itri ... ne-adapter
Griff.jpg

راستش حتی اگر آیفون جک هدفونش هم حذف نشده بود، من باز این را میخریدم.

البته این ها خیلی وقته هستند.
یکی از معروف ترین مدل های ۶-۷ سال پیش هم Jabra BT3030 ...
البته این ها مشکلی دارند که یه ته صدایی همیشه هست که آزاردهنده ست. حالا نمیدونم تو مدل های جدیدتر و بهتر هم این مشکل هست یا نه٬ ولی تو این مدل که هست.
Apple iMac MC814 - MacBook Air MD760 - iPhone 11 Pro Max - iPod Nano 6G
نماد کاربر
Nav ! D

پست‌ها : 216

پستتوسط nasraa » 13 سپتامبر 2016, 17:04

اين مشكلات كم كم رفع ميشوند. بطور مثال: اولين موس بي سيمي كه خريده بودم از شركت لاجي تك بود كه از نامدارهاي اين صنعت هم هست، تقريبا سه روز باتري اش دوام مي آورد و نشانه گر آن روي صفحه گاهي گير مي كرد و پرش داشت و كلا روي اعصاب بود. ولي حالا ديگر اين مشكلات نيست و تقريبا همه در خانه با موس بي سيم كار ميكنند.
موضوعي كه در مورد هد فون بيسم هست اينست كه دو تا گوشي كوچك جدا از هم زود گم ميشوند يا از دست آدم سر مي خورند. فكر ميكنم جدا از بهبود هاي الكترونيكي ، يكي دو تا نو آوري مكانيكي هم لازم دارد.
در کل 1 بار ویرایش شده. اخرین ویرایش توسط nasraa در 13 سپتامبر 2016, 17:06.
نماد کاربر
nasraa

پست‌ها : 427

پستتوسط Ilia » 13 سپتامبر 2016, 17:05

بررسی مفصل آیفون ۷ در ارس‌تکنیکا:
http://arstechnica.com/apple/2016/09/ip ... jor-catch/
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط eysun » 13 سپتامبر 2016, 19:32

nasraa نوشته است:[نمایش]
موضوعي كه در مورد هد فون بيسم هست اينست كه دو تا گوشي كوچك جدا از هم زود گم ميشوند يا از دست آدم سر مي خورند. فكر ميكنم جدا از بهبود هاي الكترونيكي ، يكي دو تا نو آوري مكانيكي هم لازم دارد.

spigen-airpods-strap-02.png

https://9to5mac.com/2016/09/12/apple-wi ... -7-spigen/
نماد کاربر
eysun

پست‌ها : 359

پستتوسط Amir_S » 15 سپتامبر 2016, 19:03

Mac Rumors تیتر زده که آیفون‌های سری ۷ از مک‌بوک ایری که اپل تا امروز ساخته قدرتمند تر هستند!
http://www.macrumors.com/2016/09/15/iph ... mpaign=ios
دنیای پسا پی‌سی که می‌گویند همین است فکر کنم :)
MacBook Pro 990:
13" Unibody, CPU: 2.26GHz, RAM: 5 GB, SSD: 250GB, HDD: 1TB
OSX 10.15.3
•••
iPhone 4S: 32GB
iOS 9.5.3
•••
iPhone 7Plus: 128GB
iOS 14.2
•••
iPad Air 2: 64GB-4G
iOS 14.2
نماد کاربر
Amir_S
Site Admin

پست‌ها : 1794

پستتوسط iSam » 17 سپتامبر 2016, 14:10

دیشب (شب رونمایی آیفون ۷) رفتم اپل استور و کلی با ۷ و ۷+ ور رفتم. تمامی موجودی تمام شده بود و فقط تونستم دوتا برای خودم و خانمم سفارش بدم که تا ده روز بیاد دم درب خونه!
تا قبل با مدل Plus زیاد میونه ای نداشتم، ولی این یکی یکجورایی پلاسش یک چیز دیگست. درضمن رنگ Jet Black برخلاف تصور اصلا اغواکننده نیست و با کوچکترین لمسی هم کثیف میشه (جای دست روش میمونه) و برعکس رنگ مشکی مات دیوانه کننده زیبا است و یک حس قدرت را القا می کند. البته بیش از ۹۰ درصد ملت یک کاور (حالا یا از خود اپل یا جای دیگر) تهیه می کنند و اینکه چه رنگی بخرید زیاد به نظر شخص من مطرح نیست.
اپل استور الآن فروش کردیتی را با سود صفر درصد محاسبه می کنه و اپراتور ها هم با چیزی حدود سه درصد. البته بنده هیچ وقت از اپراتور نمی خرم، چون اسمش ماهی مثلا ۳۰ یورو است و از هر سوراخی پولتان را خالی می کنند.
باید یادآور بشم که تست سقوط و آب را خودم روش انجام دادم و باید گفت که معرکست. اگر سوالی هست بگید تا اگر تجربه کردم توضیح بدم یا وقتی به دستم رسید بررسی کنم.
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پست‌ها : 1998

پستتوسط Ahmad » 17 سپتامبر 2016, 14:39

ممنون سامان عزیز بابت اطلاعات در مورد آیفون ۷، دستت درد نکند!
احمد
نماد کاربر
Ahmad
Site Admin

پست‌ها : 1289

پستتوسط iSam » 17 سپتامبر 2016, 15:04

Ahmad نوشته است:[نمایش]
ممنون سامان عزیز بابت اطلاعات در مورد آیفون ۷، دستت درد نکند!
احمد

خواهش میکنم. حتما به دستم برسد، بررسی کیفی و فنی بیشتری می کنم و میگویم که چه خبر است.
راستی دو چیز را یادم رفت! دکمه هوم اصلا حرکتی ندارد ولی فکر می کنید که دارد فشرده می شود! یکجور ویبره هست که باعث شد من هنوزم باور نکنم که حرکت ندارد.
دوم اینکه دوربین ۷ پلاس برای عکس های واید و تله جداست که واقعا کیفیت را بالا و دقت و سرعت شاتر را هم بالاتر برده. یک دمو تو اپل استور از دوربین بود که واقعا مشغولم کرد. به نظرم تا حد زیادی باعث جذب ملت به عکاسی بخصوص حرفه ای عکس گرفتم می شود.
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پست‌ها : 1998

پستتوسط rezag5 » 17 سپتامبر 2016, 23:36

چیپ A10 Fusion آیفون 7 سریعتر از مک بوک ایرهای اپل است

http://www.sakhtafzarmag.com/%D8%A7%D8% ... 9%88%DA%A9
نماد کاربر
rezag5

پست‌ها : 300

پستتوسط eysun » 18 سپتامبر 2016, 00:17

من دیروز از آیفون 5s سه ساله به یک ۷ سیاه آپگرید کردم. تا الان از سرعت وحشتناک بالا و دوربین به مراتب بهتر خیلی راضیم.

با دکمه هوم جدید هم دارم کم کم عادت می‌کنم. اولش یه کم عجیب بود برام ولی درست مثل ترکپدهای جدید مکبوک زود عادت می‌کنی. هرچند اگر دستکش پوشیده باشی یا انگشتت خیس باشه کار نمی‌کنه!
نماد کاربر
eysun

پستتوسط Pooria Azimi » 18 سپتامبر 2016, 01:21

راستش من امروز صبح خواستم از ۶ آپگرید بکنم به ۷ یا ۷ پلاس اما بعد از تست دکمهٔ Home پشیمون شدم! در مدل‌هایی که من تست کردم دابل‌تپ برای رفتن به لیست برنامه‌ها در اکثر مواقع siri رو فعال می‌کرد چون تفاوت زیادی بین «کلیک» و «لمس» دیگه وجود نداره. گذشته از اون، انگار قحطی ۷ پلاس آمده و اگر الآن سفارش بدید ۲۰ تا ۲۸ اکتبر می‌رسه...

در مورد jet black هم موافقم. از نزدیک بسیار عجیب و زشته و تنها مدلی که در کنارش یک دستمال قرار داده بودند همون بود (چون کارکنان فروشگاه دائم مجبور بودند تمیزش بکنند). و برعکس، مشکیِ عادی هم محکم و قشنگه و هم جای اثر انگشت روش نمی‌مونه و فکر می‌کنم همون مدل سیاهیه که از زمان 3GS خیلی‌ها دنبالش بودند.
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط eysun » 18 سپتامبر 2016, 01:35

Pooria Azimi نوشته است:[نمایش]
راستش من امروز صبح خواستم از ۶ آپگرید بکنم به ۷ یا ۷ پلاس اما بعد از تست دکمهٔ Home پشیمون شدم! در مدل‌هایی که من تست کردم دابل‌تپ برای رفتن به لیست برنامه‌ها در اکثر مواقع siri رو فعال می‌کرد چون تفاوت زیادی بین «کلیک» و «لمس» دیگه وجود نداره.

پوریا می‌تونی میزان فشار دادنشو تنظیم کنی. با ترکپد کنار اومدی یا هنوزم مشکل داری؟ در اینکه هیچی مثل دکمه مکانیکی نمی‌شه شکی نیست ولی این مدل جدید دکمه زندگی من یکی رو که مختل نکرده!
نماد کاربر
eysun

پستتوسط Pooria Azimi » 18 سپتامبر 2016, 02:25

:) من معمولاً از ماوس و کیبرد خارجی استفاده می‌کنم، اما هنوز هم هر بار مجبور می‌شم از ترک‌پدهای جدید استفاده کنم حس خیلی بدی بهم دست می‌ده و بعضاً مجبورم دوبار «تپ» بکنم تا کلیک بکنه...
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

بعدی

بازگشت به آیپاد، آیفون، آیپد، آیتیونز و آیکلاد

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 7 مهمان