انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

iOS 10

گفتگوهای مربوط به آیپاد، آیفون، آیپد، آیتیونز، آیکلاد و محصولات مشابه

پاسخ: iOS 10

پستتوسط alireza3335 » 14 سپتامبر 2016, 18:55

alireza3335 نوشته است:[نمایش]
راستی اگه هنوز آپدیت نکردین به این موضوع دقت کنید که نحوه ارتباط PPTP از VPN حذف شده؛ من هم آیپد و هم آیفون رو آپدیت کردم وقتی اومدم به VPN دانشگاه وصل بشم که طبق معمول به اینترنت دسترسی داشته باشم دیدم به صورت کلی حذف شده. این موضوع هم درست نمیشه تا وقتی که تغییرات در شبکه به وجود بیاد.

https://support.apple.com/en-us/HT206844

ضمناً این موضوع برای macOS هم صادقه.
علیرضا
نماد کاربر
alireza3335

پست‌ها : 677

پستتوسط Masiha » 14 سپتامبر 2016, 19:51

من هم آپدیت کردم، رنگ و لعاب ایموجی‌ها به حدی افتضاح شده که من رو یاد رابط کاربری سامسونگ انداخت. صدای کیبورد رو هم دوست ندارم. انگار با جدا شدن ویجت‌ها و نوتیفیکیشن‌ها فقط می‌خواسته‌اند یک تنوع ایجاد کنند، نه یک بهبود. :pensive:
در عجبم کدوم نابغه‌ای این موارد رو طراحی کرده؟
 MacBook Air MC504LL/A (Late 2010) - iPhone 6 Plus
نماد کاربر
Masiha
Site Admin

پست‌ها : 279

پستتوسط Arzhang » 14 سپتامبر 2016, 20:43

من با شکل و شمایل جدید و شکلک‌ها (بر خلاف دوستانم) چندان مشکلی ندارم، اما چیزی که من را متحیر کرده و هنوز باورم نمی‌شود که با این آپدیت آمده باشد، این است که پس از روشن کردن تبلتم، من با یک صفحه از Notificationها و widgetها رو به رو می‌شوم که هیچ راهی ندارم جز این که یکی‌شان را بگزینم. یعنی مثل قبل نمی‌توانم با کنار کشیدن صفحه، وارد دستگاهم بشوم. به این ترتیب شما اگر تمام Notificationها و widgetها را حذف کرده باشید، عملاً نمی‌توانید وارد دستگاه‌تان بشوید مگر آن که سرچ کنید!
ـــــــــــــــ
پی‌نوشت: خب فهمیدم که اشتباه کرده بودم و باید دکمه‌ی Home را یک بار زد تا وارد شد.
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

پست‌ها : 1449

پستتوسط Ilia » 14 سپتامبر 2016, 21:14

اگر در صفحهٔ نوتیفیکش‌ها رفته باشی، کافیست که کل صفحه را به سمت چپ بکشی که به هوم برسی. اگر یکبار دیگر از هوم به سمت چپ بکشی، دوربین باز میشود.

اگر دستگاه تاچ‌آیدی داشته باشد، بعد از تشخیص اثر انگشت، باز میخواهد که یکبار دیگر هوم را کلیک کرد که من خوشم نمی‌آمد. راه حلش را اینجا پیدا کردم:
https://9to5mac.com/2016/09/14/ios-10-h ... nes-ipads/
HomeButton.jpg

رنگ سایهٔ اموجی‌ها را پررنگ کرده‌اند که من را هم خیلی خوشحال نمیکند، اما به آن وحشتناکی هم نیست. کلا بنظر من اموجی‌ها اگر ساده‌تر و سمبولیک‌تر باشند، بهتر است، اینقدر سه‌بعدی کردنشان مخصوصا با سایهٔ نارنجی چندان فکر خوبی نیست.

برنامهٔ موزیک هم برای بیشتر مردم مخصوصا جوان‌ها فانتش زیادی بزرگ است. و بک‌گراند هم زیادی سفید و یکنواخت. امیدوارم که بعدا اجازهٔ کاستومایز کردن را برای مردم فراهم کنند. این بنظر من برایشان گران تمام خواهد شد.

داستان «کنترل سنتر» هم اینجاست:
http://appleinsider.com/articles/16/06/ ... music-home
اپل برای آنهم امکان داشتن صفحات متعدد را فراهم کرده. صفحهٔ سوم برای وقتیست که شما از هوم‌کیت استفاده کنید. کنترل موزیک را کلا برده‌اند به صفحهٔ دوم که با کشیدن آن به سمت چپ سر و کله‌اش پیدا میشود. خوبی‌اش این است که هر جا از آن خارج بشوید، بعدا در همان صفحه باز خواهد شد.
ContCent.jpg
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط AmiN.D » 15 سپتامبر 2016, 01:11

راستی اگه هنوز آپدیت نکردین به این موضوع دقت کنید که نحوه ارتباط PPTP از VPN حذف شده؛ من هم آیپد و هم آیفون رو آپدیت کردم وقتی اومدم به VPN دانشگاه وصل بشم که طبق معمول به اینترنت دسترسی داشته باشم دیدم به صورت کلی حذف شده. این موضوع هم درست نمیشه تا وقتی که تغییرات در شبکه به وجود بیاد.

کاش اینو زودتر میدونستم.
الان باید چیکار کرد؟ :|
Apple MacBook Pro Core i7 -HDD 1 TB -4GB
iPhone 5s
AmiN.D

پست‌ها : 1041

پستتوسط 123ali » 15 سپتامبر 2016, 04:18

AmiN.D نوشته است:[نمایش]

کاش اینو زودتر میدونستم.

مجبوریم از اپ cisco یا روش l2tpاستفاده کنیم .
123ali

پست‌ها : 497

پستتوسط Arzhang » 15 سپتامبر 2016, 07:34

Ilia نوشته است:[نمایش]
اگر در صفحهٔ نوتیفیکش‌ها رفته باشی، کافیست که کل صفحه را به سمت چپ بکشی که به هوم برسی. اگر یکبار دیگر از هوم به سمت چپ بکشی، دوربین باز میشود.

من متوجه نشدم ایلیا داستان چی شد.
من تبلت را خاموش روشن که می‌کنم، یک صفحه‌ای باز می‌شود که فقط ساعت را نشان می‌دهد. قبلاً هم همین بود و وقتی به راست می‌کشیدم، وارد تبلت می‌شدم. الآن اگر از این‌جا به راست بکشم وارد صفحه‌ی ویجت‌ها می‌شوم و اگر به چپ بکشم به دوربین می‌روم و به هیچ عنوان وارد تبلت نمی‌شوم مگر روی دکمه‌ی هوم کلیک کنم.
من نکته‌ام این است که برای وارد شدن به تبلت، باید یک بار دکمه را زد که صفحه روشن شود ودوباره زد که وارد شود (در صورتی که مثل من رمز نداشته باشید). خب در این حالت اصلاً معنای آن صفحه‌ی ساعت‌دار عتیقه اصلاً چی هست؟
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

پستتوسط alireza3335 » 15 سپتامبر 2016, 09:28

یکی از محاسن slide to unlock این بود که صفحه به صورت ناخواسته باز نشه و برای کاربر ایجاد مشکل کنه. دلیل اینکه دوبار دکمه هوم فشار داده بشه، علاوه بر اینکه به سرعت شما رو به notificationها میرسونه، میتونه همین موضوع باشه.
علیرضا
نماد کاربر
alireza3335

پست‌ها : 677

پستتوسط Ilia » 15 سپتامبر 2016, 17:06

فکر کنم علیرضا جواب را داد. من همیشه پسورد داشته‌ام و روشم با شما فرق داشته. اما فکر کنم خیلی‌ها بخواهند که بدون اینکه یکضرب وارد دستگاه بشوند، ببینند چه خبر بوده و هست.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط Arzhang » 16 سپتامبر 2016, 16:13

برنامه‌ی مفید و کاربردی Magic launcher به خاطر مسدود کردن دسترسی به setting در آی او اس ۱۰ دیگر کارایی ندارد. به نظرم این تصمیم اپل مغایر با حقوق مصرف کننده است چون این نرم‌افزار از همان بازار محدود شده‌ی اپل خریده شده و به نظرم این اقدام نافی حقوق مصرف کننده است.
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

پستتوسط Masiha » 16 سپتامبر 2016, 20:34

Arzhang نوشته است:[نمایش]
Ilia نوشته است:[نمایش]

من متوجه نشدم ایلیا داستان چی شد.
من تبلت را خاموش روشن که می‌کنم، یک صفحه‌ای باز می‌شود که فقط ساعت را نشان می‌دهد. قبلاً هم همین بود و وقتی به راست می‌کشیدم، وارد تبلت می‌شدم. الآن اگر از این‌جا به راست بکشم وارد صفحه‌ی ویجت‌ها می‌شوم و اگر به چپ بکشم به دوربین می‌روم و به هیچ عنوان وارد تبلت نمی‌شوم مگر روی دکمه‌ی هوم کلیک کنم.
من نکته‌ام این است که برای وارد شدن به تبلت، باید یک بار دکمه را زد که صفحه روشن شود ودوباره زد که وارد شود (در صورتی که مثل من رمز نداشته باشید). خب در این حالت اصلاً معنای آن صفحه‌ی ساعت‌دار عتیقه اصلاً چی هست؟

از این طریق می‌توان کاری کرد که با یک بار زدن دکمه هوم، صفحه باز شود:
How to Unlock Your iOS 10 Device With a Single Click - Like in iOS 9
 MacBook Air MC504LL/A (Late 2010) - iPhone 6 Plus
نماد کاربر
Masiha
Site Admin

پست‌ها : 279

پستتوسط AmiN.D » 16 سپتامبر 2016, 22:55

123ali نوشته است:[نمایش]
AmiN.D نوشته است:[نمایش]

کاش اینو زودتر میدونستم.

مجبوریم از اپ cisco یا روش l2tpاستفاده کنیم .

دانشگاه ما که فقط با pptp جواب میده:|

کسی این مشکل و پیدا کرده که شبکه هایی که ssid off هستند، بعد از اپدیت هر از گاهی به طور خود به خود شبکه توسط گوشی فراموش میشه و باید حتما یوزر و پسورد زد؟
من از وقتی اپدیت کردم هر بار بیرون رفتم و برگشتم مجبور شدم دوباره لاگین کنم به شبکه.
Apple MacBook Pro Core i7 -HDD 1 TB -4GB
iPhone 5s
AmiN.D

پست‌ها : 1041

پستتوسط Arzhang » 17 سپتامبر 2016, 05:55

Masiha نوشته است:[نمایش]
از این طریق می‌توان کاری کرد که با یک بار زدن دکمه هوم، صفحه باز شود:
How to Unlock Your iOS 10 Device With a Single Click - Like in iOS 9

برای تبلت‌هایی مثل مال من که تاچ ندارند متأسفانه کار نمی‌کند.

من که تا الآنش خیلی عصبانی هستم. دو تا برنامه‌ی مفید و کاربردی‌ام که خیلی باهاشان کار می‌کردم از دست رفته‌اند. اولی‌اش Magic Launcher و دومی‌اش دیکشنری Petit robert.
از دست رفتن این دو چنان پریشانم کرده که دیگر خوش خوشانم نمی‌شود که کیبورد فارسی بهتر عمل می‌کند یا سیستم روان‌تر شده.
در مورد کیبورد فارسی من یک مشکل تکرار شونده داشتم و آن این که وقتی سریع تایپ می‌کردم یک‌باره هر از گاهی به جای تایپ کردن فاصله، یک لحظه کنترل سنتر یک چشمکی می‌زد انگار بخواهد بالا بیاید ولی نمی‌آمد. عوضش فاصله تایپ نمی‌شد. با آی او اس جدید این مشکل حل شده. اما... جای خالی petit robert را چه طور پر کنم؟ داغ Magic Launcher را چه طور تحمل کنم؟
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

پستتوسط nasraa » 17 سپتامبر 2016, 08:33

البته خيلي از مشكلات در آپديت هاي كوچك بعدي رفع مي شود.
گوشي خريديم كه استفاده كنيم ولي هر ماه يك آپديت مي آيد و بايد با آن ور برويم و كشف كنيم كه الان در وضعيت خوبي هستيم يا نه. تكرر آپديت و شكل و شمايل عوض شدن بيش از حد آزار دهنده است و آدم را از استفاده اي كه از گوشي بايد بكند دور ميكند. من كه تا به حال پا به پاي آپديت ها تا 9.3.5 پيش آمده ام ولي با توجه به اينكه سال بعد اين موقع احتمالا 5s من هم مثل 4s ديگر ساپورت نميشود، همين حالا كه همه چيز مرتب هست شايد بمانم و ديگر آپديت نكنم.
نماد کاربر
nasraa

پست‌ها : 427

پستتوسط iliililililililil » 17 سپتامبر 2016, 10:29

وقتی گوشی رو از روی میز برمیدارم به صورت خودکار صفحه روشن میشه
چجوری غیرفعالش کنم ؟
نماد کاربر
iliililililililil

پست‌ها : 56

قبلیبعدی

بازگشت به آیپاد، آیفون، آیپد، آیتیونز و آیکلاد