انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

آیفون — iPhone

گفتگوهای مربوط به آیپاد، آیفون، آیپد، آیتیونز، آیکلاد و محصولات مشابه

پاسخ: آیفون — iPhone

پستتوسط Nav ! D » 25 دسامبر 2015, 13:49

AmiN.D نوشته است:[نمایش]
اگر از گرم شدن باتری جلوگیری کنم چی؟

چجوری؟
Apple iMac MC814 - MacBook Air MD760 - iPhone 11 Pro Max - iPod Nano 6G
نماد کاربر
Nav ! D

پست‌ها : 216

پستتوسط AmiN.D » 25 دسامبر 2015, 18:21

من روی سرامیک یا سطوح سرد قرار میدم. گرم نمیشه. کاملا سرد هستتش
Apple MacBook Pro Core i7 -HDD 1 TB -4GB
iPhone 5s
AmiN.D

پست‌ها : 1041

پستتوسط alireza3335 » 28 دسامبر 2015, 15:53

سلام
یه سؤال تکنیکال جالب. دیروز می‌خواستم از ارائه یکی از استادها در دانشگاه فیلمبرداری کنم و پایه دوربین موبایل (یه چیزی مثل همین مونوپادهاست فکر کنم!) یکی از دوستان را قرض گرفتم (یعنی فرآیند فیلمبرداری یه دفعه پیش اومد) ... سرتون رو درد نیارم، فهمیدم که با آیفون 6 با حافظه ۱۶ گیگابایت، هر چه قدر هم که جای خالی در حافظه داشته باشین ممکن است برای فیلم‌برداری کوتاه‌مدت با مشکل فضای خالی روبرو شوید. حتی من کیفیت فیلم برداری را روی 720p گذاشته بودم.
(حالا ذهنتون بایاس نشه ولی) در اینترنت جستجو کردم، متوجه شدم Quicktime یه قابلیت داره که می‌تونه از صفحه نمایش iPhone به صورت realtime تصویر ضبط کنه، برای همین میشه دوربین را باز کرد و خیلی راحت فیلمبرداری کرد (حتی با کیفیت 1080p و 60 FPS)، منتهی مشکلی که هست اینه که اشکال و علائمی که camera روی screen آیفون نشان می‌دهد نیز توسط quicktime ضبط می‌شود. حالا نمیدونم اصلاً برنامه‌ای برای ضبط فیلم از آیفون و ذخیره همزمان آن روی مک وجود دارد یا خیر (واضح است که می‌خواهم مستقیماً روی مک ضبط کنم چون میشه فضای بیشتری برای ذخیره در اختیار داشت)
نمیدونم متوجه چالشی که مطرح کردم شده‌اید یا خیر، اگه نه حتماً بفرمایید تا بیشتر توضیح دهم. همینطور اگه متوجه شدین لطف کنید بفرمایید که چه solutionهایی برای این موضوع ممکنه وجود داشته باشه؟
پیوست‌ها
screenshot-2015-03-01-16-49-23.png
علیرضا
نماد کاربر
alireza3335

پست‌ها : 677

پستتوسط Amir_S » 28 دسامبر 2015, 16:54

تنها راه انتقال تصویر مانیتور آیفون به مک (و فقط مک) همینه که گفتید… من نمیدونم برنامه‌ای هست که بشه تصویر دوربین آیفون رو به برنامهٔ اختصاصی خودش در مک فرستاد یا نه! اما الان چیزی که به نظرم می‌رسه اینه که از برنامه‌های «آیینه» که آیکان اضافی روی نمایشگر نمیذارند، استفاده کنید. من یکی دو تا دیدم، ولی دوربین جلو رو فقط دارند، شاید اگه بگردید، ممکنه چیزی پیدا کنید که همین کار رو با دوربین پشتی هم بکنه
MacBook Pro 990:
13" Unibody, CPU: 2.26GHz, RAM: 5 GB, SSD: 250GB, HDD: 1TB
OSX 10.15.3
•••
iPhone 4S: 32GB
iOS 9.5.3
•••
iPhone 7Plus: 128GB
iOS 14.2
•••
iPad Air 2: 64GB-4G
iOS 14.2
نماد کاربر
Amir_S
Site Admin

پست‌ها : 1794

پستتوسط Arzhang » 30 دسامبر 2015, 03:44

علی رضا جان این‌جا دستورالعملی داده که با کوییک تایم گویا می‌شه. من تست نکرده‌ام البته:
http://www.cnet.com/how-to/how-to-record-your-iphones-screen-and-audio-using-a-mac/
این طور که پیداست البته این همان روشی‌ست که خودت هم به کار برده‌ای.
اما یک سؤال: نمی‌توانی از دوربین خود مک استفاده کنی؟ مک را بچرخان رو به استاد و با یکی از برنامه‌های اسکرین کپچر ضبط کن.

بعدالتحریر:
این برنامه آیفون رو وایر لس وب کم میکنه. ببین به کار میاد:
PocketCam Lite by Senstic
https://appsto.re/us/-YMXu.i
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

پست‌ها : 1449

پستتوسط alireza3335 » 30 دسامبر 2015, 15:27

ممنون از دوستان
علیرضا
نماد کاربر
alireza3335

پستتوسط sreza » 31 دسامبر 2015, 16:53

سلام دوستان ، من دیروز آیفون سیکس اس گرفتم و همونطور که میدونید ios 9 روش نصب است اما میخاستم بدونم قابلیت تصویر در تصویر و قابلیت اجرای دو برنامه همزمان روی آیفون انجام نمیشه ؟ چون هر چی تو ستینگ گشتم و امتحان کردم چیزی پیدا نکردم لطفا منو راهنمایی کنید ممنونم
نماد کاربر
sreza

پست‌ها : 26

پستتوسط Nav ! D » 31 دسامبر 2015, 20:22

sreza نوشته است:[نمایش]
سلام دوستان ، من دیروز آیفون سیکس اس گرفتم و همونطور که میدونید ios 9 روش نصب است اما میخاستم بدونم قابلیت تصویر در تصویر و قابلیت اجرای دو برنامه همزمان روی آیفون انجام نمیشه ؟ چون هر چی تو ستینگ گشتم و امتحان کردم چیزی پیدا نکردم لطفا منو راهنمایی کنید ممنونم

سلام.
این قابلیت مخصوص آیپده.
Apple iMac MC814 - MacBook Air MD760 - iPhone 11 Pro Max - iPod Nano 6G
نماد کاربر
Nav ! D

پست‌ها : 216

پستتوسط alireza3335 » 08 ژانویه 2016, 01:31

من به خدا نه آپدیتی کردم و نه کار دیگه‌ای ولی یه دفعه USB tethering آیفون که برای hotspot استفاده میکردم از کار افتاده :)
فهمیدم که با خاموش و روشن کردن آیفون دوباره کار میکنه ولی وقتی که مک sleep میره دوباره کار نمیکنه و باید آیفون رو خاموش و روشن کرد :))
ضمن اینکه سرچ کردم و یکی میگفت برای آیتونزه ولی من دستش نزدم ببینم درست میشه یا نه! چون آخه به خدا من کاری نکردم!!!

http://apple.stackexchange.com/question ... tunes-12-3
علیرضا
نماد کاربر
alireza3335

پستتوسط AmiN.D » 08 ژانویه 2016, 01:44

alireza3335 نوشته است:[نمایش]
من به خدا نه آپدیتی کردم و نه کار دیگه‌ای ولی یه دفعه USB tethering آیفون که برای hotspot استفاده میکردم از کار افتاده :)
فهمیدم که با خاموش و روشن کردن آیفون دوباره کار میکنه ولی وقتی که مک sleep میره دوباره کار نمیکنه و باید آیفون رو خاموش و روشن کرد :))
ضمن اینکه سرچ کردم و یکی میگفت برای آیتونزه ولی من دستش نزدم ببینم درست میشه یا نه! چون آخه به خدا من کاری نکردم!!!

http://apple.stackexchange.com/question ... tunes-12-3

منم گاهی این مشکل و دارم. فکر نکنم به ایتیونز ربطی داشته باشه. اگه دقت کنید به جای usb از over wifi استفاده کنید بدون مشکل وصل میشه. فکر کنم دوبار در کل این اتفاق افتاده (اما دقیقا یادم نیست چه پروسه ای طی شده بود قبلش)
Apple MacBook Pro Core i7 -HDD 1 TB -4GB
iPhone 5s
AmiN.D

پست‌ها : 1041

پستتوسط alireza3335 » 08 ژانویه 2016, 02:06

من که الآن با Wi-Fi وصل میشم! ولی برام جالبه چرا یه دفعه این اتاق افتاده ؛)
علیرضا
نماد کاربر
alireza3335

پستتوسط alireza3335 » 29 ژانویه 2016, 14:34

من متوجه شدم که LET ایرانسل به شدت کند هست. اول فکر کردم مشکل از منطقه و زمان و ... باشه. البته که این موارد بی تأثیر نیست و نوسان ایجاد میکرد. ولی تازگی‌ها متوجه شدم که دیگران تجربه خیلی متفاوتی نسبت به LTE یا 4G ایرانسل روی گوشی‌هاشون دارن. آهان! من روی آیفون ۶ دارم استفاده میکنم. خیلی کم در اینترنت جستجو کردم متوجه نتایج حیرت‌آوری شدم. دیدم که این مشکل نه تنها مربوط به ایرانسل بلکه گریبانگیر هر کسی که آیفون ۶/plus دارد شده و اپراتورهای زیادی نیز دچار این مشکل شده‌اند.
لینک‌های زیر فقط نمونه می‌باشند:

نصف پرسش‌هایی که من توی این انجمن مطرح می‌کنم متأسفانه مربوط به مشکلات اینترنت می‌باشد. :confused:
علیرضا
نماد کاربر
alireza3335

پستتوسط AliGhz » 12 فوریه 2016, 06:27

گویا اپل یک ویژگی امنیتی در iOS 9 گنجانده که باعث می‌شود اگر دکمۀ Home دستگاه در مدل‌های 6 و 6S (که به تاچ آیدی مجهز است) توسط جایی غیر از خودِ اپل تعمیر شود، دستگاه «خطای شمارۀ ۵۳» را نمایش بدهد و قابل استفاده نباشد. اپل می‌گوید این ویژگی را برای امنیت کاربرها در نظر گرفته است. اما گویا قرار است گروه‌هایی از اپل برای این همه انحصارگرایی به دادگاه شکایت کنند. تعمیر دستگاه‌ها توسط خود اپل، هم اغلب زمان بیشتری می‌برد و هم هزینۀ بیشتری نیاز دارد. ظاهراً بدون قرار قبلی نمی‌توان به یک اپل استور مراجعه کرد و خواست که گوشی را تعمیر کنند.

اپل در این زمینه یک بیانیه صادر کرده و در آن اعلام کرده است: «این ویژگی امینتی برای حفاظت از دستگاه شما و جلوگیری از به‌کارگیری یک حسگرِ تاچ‌ آیدیِ تقلبی، ضروری است. اگر مشتری‌ای با پیام خطای ۵۳ مواجه شود، پیشنهاد می‌کنیم حتماً با پشتیبانی اپل تماس بگیرد.»

این مسئله برای آیپدهای مجهز به تاچ آیدی هم صادق است. اپل ادامه داده: «برای ما مسئله امنیت مشتریان بسیار جدی است و خطای ۵۳ نتیجۀ چک‌های امنیتی‌ای است که برای حفاظت از مشتریان‌مان طراحی کرده‌ایم. سیستم عامل iOS بررسی می‌کند که حسگر تاچ آیدی در آیفون یا آیپد شما به‌درستی با سایر اجزای دستگاه شما هماهنگ باشد. اگر iOS ناهماهنگی‌ای بیابد، بررسی ناقص می‌ماند و تاچ آیدی، که برای سیستم پرداخت اپل Apple Pay هم استفاده می‌شود، از کار می‌افتد.»

نمی‌دانم دوستان در ایران با این مسئله برخورد داشته‌اند یا نه، اما به‌خصوص برای جایی مثل کشور ما که دسترسی به اپل استور ندارد، چنین چیزی می‌تواند برای دارندۀ این مدل آیفون‌ها/آیپدها حسابی دردسرساز شود.

http://www.thestar.com/business/2016/02 ... or-53.html
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پست‌ها : 2144

پستتوسط alireza3335 » 12 فوریه 2016, 14:29

آره من این مطلب را خوانده بودم ولی دقیقا منظورشون رو از تعمیر نفهمیدم
علیرضا
نماد کاربر
alireza3335

پستتوسط Ilia » 12 فوریه 2016, 23:02

اگر اپل اینکار را نکند، میشود قفل آیفون‌ها را راحت با عوض کردن سخت افزار «تاچ آیدی» باز کرد. به اپل نمیشود از این لحاظ خرده گرفت، هر چند که مشکل زیادی برای کسانی که دسترسی به سرویس اپل ندارند ایجاد میکند.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

قبلیبعدی

بازگشت به آیپاد، آیفون، آیپد، آیتیونز و آیکلاد

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 9 مهمان