انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

اضافه کردن زیرنویس به ویدئوی خریداری شده از آیتیونز

درمورد نرم‌افزارهای کاربردی مکینتاش

اضافه کردن زیرنویس به ویدئوی خریداری شده از آیتیونز

پستتوسط 123ali » 15 اکتبر 2015, 17:12

دوستان من یه قسمت از یه سریالو از ایتیونز خریدم و پس از دانلود آن ، فایل من فقط با quick time playerپخش میشه و هیچ پلیری قادر به اجرا کردن ان نیست ، فرمت فیلمی که دان کردم m4aهست و با هیچconverterی نتونستم اونو به mkvتبدیل کنم تا با vlcبازش کنم و زیرنویس فارسیمو توش اجرا کنم و تو کویت تایم پلیر هم فقط و فقط از زیرنویس انگلیسی پشتیبانی میکنه ....
چه کنم که بتونم با زیرنویس فارسی فیلمم رو ببینم ?

ممنوون
123ali

پست‌ها : 497

پاسخ: زیرنویس فارسی فیلم

پستتوسط Arzhang » 15 اکتبر 2015, 17:25

شما مطمئنی فرمت فایلت m4a است؟ اگه این طور باشه اصلاً فایلت نباید تصویر داشته باشه چون این فرمت مربوط به فایل‌های صوتی‌ست.
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

پست‌ها : 1449

پستتوسط Amir_S » 15 اکتبر 2015, 18:06

احتمالا پسوند فایل m4v بوده… ظاهرا m4a و m4v هردو همون MP4 هستند و فقط پسوند‌شون( برای مشخص کردن اینکه صدا هستند یا فیلم) متفاوت است.
دلیل مشکل علی احتمالا دسترسی نداشتن برنامه‌های دیگر به کلید پخش آن فایل است!؟ (ظاهرا دسته‌هایی از محتوای آیتونز قفل شده اند و فقط با خود آیتونز و برنامه‌های متصل به آن باز می‌شوند)
البته من قبلا فقط یکبار از سر کنجکاوی یک قسمت از یک سریال را که مجانی بود از آیتونز گرفتم و در همه پلیرها باز می‌شد. اما ممکن است به خاطر مجانی بودنش اینطور بوده‌باشد.
MacBook Pro 990:
13" Unibody, CPU: 2.26GHz, RAM: 5 GB, SSD: 250GB, HDD: 1TB
OSX 10.15.3
•••
iPhone 4S: 32GB
iOS 9.5.3
•••
iPhone 7Plus: 128GB
iOS 14.2
•••
iPad Air 2: 64GB-4G
iOS 14.2
نماد کاربر
Amir_S
Site Admin

پست‌ها : 1794

پستتوسط 123ali » 15 اکتبر 2015, 19:03

بعله ,m4v بوده . چرا هیچ پلیری نمیتونه اونو پخش کنه؟
و هیچ کانورتری هم نمیتونه اونو تبدیل کنه
123ali

پاسخ: اضافه کردن زیرنویس به ویدئوی خریداری شده از آیتیونز

پستتوسط Ali.Rastegar » 15 اکتبر 2015, 20:35

من این سؤال را از مبحث قبلی جدا کردم.
فیلم سینمایی و سریال خریداری شده از آیتیونز دارای DRM است، برای همین فقط با iTunes و QuickTime قابل پخش است.

برای مشاهدهٔ چنین فایلهایی در برنامه‌های دیگر باید اول DRM آنها را حذف کنید. من در این زمینه شما را راهنمایی نخواهم کرد، فقط توصیه می‌کنم اولین برنامه‌ای که برای حذف DRM پیدا کردید را استفاده نکنید و حتماً از معتبر بودن منبع فایل مطمئن شوید، یا اصلاً از حذف DRM منصرف شوید.

اما برای اضافه کردن زیرنویس، قاعدتاً برای فایلهای دارای DRM هم جواب می‌دهد اما مطمئن نیستم:
- برای احتیاط یک کپی از فایل m4v ایجاد کنید.
- Subler را بگیرید(در زمان نوشتن این پست آخرین نسخه Subler-1.0.3.zip است):
https://bitbucket.org/galad87/subler/downloads
- فایل m4v را با Subler باز کنید.
- در نوار ابزار برنامه، بالا سمت چپ، یک گزینهٔ + وجود دارد، آن را کلیک کنید.
- در پنجره‌ای که باز می‌شود فایل زیرنویس با فرمت srt را انتخاب کنید و Open را کلیک کنید.
- حالا باید یک Subtitle Track به لیست ترکهای فایل m4v شما اضافه شده باشد، زبان صحیح زیرنویس را از قسمت Language انتخاب کنید.
- فایل را ذخیره کنید.
- حالا فایل را با QuickTime Player باز کنید و زیرنویس را از منوی View->Subtitles انتخاب کنید.
اگر همه چیز درست پیش رفته باشد باید زیرنویس نمایش داده شود.

اما:
زیرنویسهایی که برای سریالها از اینترنت می‌گیرید معمولا از نظر زمان‌بندی مطابق نسخه‌های غیر رسمی ضبط شده از تلویزیون هستند و با زمان‌بندی نسخهٔ رسمی منتشر شده در آیتیونز تفاوت دارند.
MacBook Pro 2015
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

پستتوسط 123ali » 16 اکتبر 2015, 14:12

سلام داش ، با این که تو قسمت language، زبان عربی و فارسی پیدا نکردم ولی همین جوری فیلمه رو با زیزنویسه زخیره کردم و بعد به لطف شنا زیرنویس با هاش اجرا شد ولی باز همون مشکل هماهنگ نبودن زیرنویس رو داشتم...
خیلی اقایی ، ممنون
123ali

پستتوسط Ali.Rastegar » 17 اکتبر 2015, 16:45

خواهش می‌کنم، اتفاقا Persian و Arabic رو در اوایل لیستش داره، اما جاهاشون یه مقدار غیر منتظره است، مثلا Persian زیر Faroese قرار گرفته.
به هر حال فکر نمی‌کنم انتخاب زبان در نحوهٔ نمایش زیرنویس تاثیری داشته باشه، از این جهت گفتم که اگر زیرنویسهای چند زبان رو با هم وارد کردید بتونید از هم تشخیص بدید.
MacBook Pro 2015
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

بازگشت به برنامه‌های مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 14 مهمان