انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

کنفرانس ۹ سپتامبر ۲۰۱۵

جدیدترین اخبار را در اینجا بخوانید و بنویسید

پاسخ: کنفرانس ۹ سپتامبر ۲۰۱۵

پستتوسط Amir_S » 10 سپتامبر 2015, 00:21

Ilia نوشته است:[نمایش]
بسیار جالب بود. چیزهایی که اضافه شده همه منطقی و جالب بودند. اپل هم خوب رگ خواب مردم دستشه و میدونه که چی بیرون بده.

آیفون جدید بسیار جالب شده. مخصوصا در قسمت دوربینش که برای من همیشه مهمترین نکتهٔ راغب کننده به آپگرید بوده.

من آیپدم هنوز مدل سه هستش که دیگه موقع آپگریدشه. مخصوصا با این مداد کذایی که روی این پرو گذاشته‌اند و سایز بزرگترش، مقاومت در مقابلش برای من خیلی مشکله.

از طرف دیگه پولی هم در بساط ندارم. بر پدر بی‌پولی لعنت! :-)

ایلیا جان شما دیگه چرا دم از بی پولی میزنی ;)

از شوخی گذشته، از فردا زیر پوستی رو مدیر شرکت کار کنید که تبلت‌های wacom خلاقیت ما رو محدود کرده و اگه با آیپد‌پرو کار کنیم بازده سازمان در حد همین آمارهایی که کوک امروز داد بالا میره ;) ((: :lol:
MacBook Pro 990:
13" Unibody, CPU: 2.26GHz, RAM: 5 GB, SSD: 250GB, HDD: 1TB
OSX 10.15.3
•••
iPhone 4S: 32GB
iOS 9.5.3
•••
iPhone 7Plus: 128GB
iOS 14.2
•••
iPad Air 2: 64GB-4G
iOS 14.2
نماد کاربر
Amir_S
Site Admin

پست‌ها : 1794

پستتوسط Ali.Rastegar » 10 سپتامبر 2015, 01:21

جالبه که سعی کردن کلیشه‌شکنی کنن، مراسم قبلی اینقدر خسته‌کننده بود که صدای همه در اومده بود، به جاش اینبار دو مراسم رو با هم گرفتن و این همه محصول رو با هم معرفی کردن!

در کل جالب بود، اما راستش بخش عمدهٔ ویژگی‌های جالب iPad Pro رو مدیون Surface Pro مایکروسافت هستیم. اینکه اپل از ویژگی‌های خوب محصولات رقبا عقب نمونه و رقابتی باقی بمونه خیلی مهمه، اما امیدوارم در نسل‌های بعدی خلاقیت‌های خودش بیشتر در محصول دیده بشه، به عبارت دیگه از catch-up فراتر بره ;)
حتی قیمت پایهٔ iPad Pro هم مشابه Surface Pro 3 هست.
اون جملهٔ فیل شیلر که گفت «چه کسی در productivity بهتر از مایکروسافت؟» هم عالی بود :lol:
فکر کنم مایکروسافت شرط کرده بود که فقط اگر فیل شیلر این جمله رو بگه آفیس آیپد رو با قابلیت‌های جدید آیپد پرو سازگار کنه ;)

در مورد iPhone هم در کل ارتقای خیلی خوبی به نظر میاد، اما شروع کردن با ۱۶ گیگابایت، اون هم برای گوشی که میتونه ویدئوی 4K ضبط کنه و حتی به طور پیش‌فرض برای هر عکس چندین عکس میگیره که متحرک باشه، دیگه واقعا قابل قبول نیست.
اما ویژگی‌های منحصر به فرد خودش رو داشت و در کل این آیفون محصول نوآورانه‌تری بود.
ظاهرا خانوادهٔ iPhoneهای C پلاستیکی هم در همون سری اول به تاریخ سپرده شدن :)

در مورد Apple TV، به نظرم یکی از نقاط قوتش جستجوی محتوا در برنامه‌های مختلف و نمایش نتایج در کنار هم خواهد بود. پتانسیل و محدودیت‌های ریموت جدید و سیستم عامل جدید هم به زودی معلوم میشه، اما خوشبینم.
باز Apple TV هم یه مقدار catch-up بود نسبت به رقبا ;)

در مورد Apple Watch هم دیر شروع کردم به تماشای استریم و بعد هم اینقدر کنجکاو نبودم که دقیق چک کنم، فکر کنم رنگ و بند جدید اضافه شده؟

Amir_S نوشته است:[نمایش]
ایلیا جان شما دیگه چرا دم از بی پولی میزنی ;)

عالی بود :joy:
MacBook Pro 2015
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

پستتوسط Ilia » 10 سپتامبر 2015, 02:47

شما رو به تاپیک «شما که در خارج هستید دیگه چرا» ارجاع میدم! :-)

آیپد امروز خبر بدی بود برای کمپانی Wacom.

تلفن‌های هوشمند چقدر صنعت‌های دیگه رو از بین بردند. از بازار دوربین‌های عکاسی کامپکت تا جی‌پی‌اس و ضبط صوت و غیره و غیره.

سورفیس مایکروسافت در اداره‌های دولتی خیلی استفاده خواهد شد. علتش هم قابلیت کنترلش توسط آی‌تی اداره‌هاست. آیپد معمولی از همه طرف تحت حمله است. از یک طرف تبلت‌های ارزان اندروید و از آن طرف سورفیس مایکروسافت که طبیعتا مورد ترجیح آی‌تی اداره‌های دولتی است.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6174

پستتوسط pooriya.kh » 10 سپتامبر 2015, 03:07

عجب کنفرانسی ! تمام چیز های معرفی شده عالی بودن . اپل لزوما همیشه در همه چیز نوآور نبوده ، اما همیشه میدونسته که چه چیزی رو کی و چطور عرضه کنه ! به قولی اپل میدونه چطور هر چیزی رو طوری بهتر کنه انگار که اصلا خودش از اول ساخته !!! نمونش مداد اپل !

من هر طور شده آیفون جدید رو میخرم :)
کلیه فروشی ، جوان ۲۱ ساله ، سالم سالم ، گروه خونی +o ، فوری فروشی
pooriya.kh

پست‌ها : 530

پستتوسط AliGhz » 10 سپتامبر 2015, 04:42

من امروز فرصت نکردم کنفرانس رو ببینم؛ ولی گویا باید ارزش دیدن داشته باشه :) امیدوارم معرفی آیفون‌های جدید باعث بشه آیفون نسل قبل قیمتش بیاد پایین‌تر.
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پست‌ها : 2143

پستتوسط AliGhz » 10 سپتامبر 2015, 09:19

چند خطی دربارۀ اپل تی‌وی خواندم؛ گویا خیلی هیجان‌انگیز است :) اپل تی‌وی برای اتصال به اینترنت حتماً نیاز به کابل دارد یا از طریق وای‌فای هم می‌تواند متصل شود؟
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پست‌ها : 2143

پستتوسط Amir_S » 10 سپتامبر 2015, 09:43

واقعاً حیف بود این سنت قدیمی شکسته بشه ((:
پ.ن: برای دوستان تازه واردتر : ببینید جمله اول پست قبلی من چیه که بقیه متن در مقابل اون «از شوخی گذشته» حساب می‌شه :)

به نظر من آیپد پرو بیشتر به این هدف که سری note سامسونگ رو با خاک یکسان کنه تولید شده:)
درسته که بازار هدف‌ش کسایی هستن که به دلیل نیاز به سایز و قدرت بیشتر یا کی‌بورد و قلم به سراغ بقیه می‌رفتن، ولی خیلی از مشتریان سرفیس به خاطر داشتن یه pic کامل و به قول ایلیا قابلیت های نظام اداری سرفیس سراغ اون می‌رفتن. البته که با شرکایی مثل IBM بخشی از این نیاز هم برآورده میشه، ولی تا وقتی آیپد OSX رو اجرا نکنه رقیب کامل سرفیس نخواهد بود.

این البه از دید من خیلی خوبه چون اینطوری به عنوان یه ابزار قدرتمند دم دستی که میتونه با مچ شدن با یه مک کنترل های جدید به اون اضافه کنه طرف هستیم نه یه چیزی که نه کامپیوتر میشه حساب‌ش کرد و نه تبلت ;)
باید منتظر موند و دید خود اپل برای مثلا فاینال کات‌ش و شرکا و توسعه دهندگانی مثل ادوبی برای بسته Creative cloudش چیزی میسازن یا نه (ادوبی قبلا یه مجموعه برنامه کمکی برای فوتوشاپ ساخته، که امکان تولید پالت رنگ و قلم و… برای نسخه دسکتاپ و سینک شدن آنی رو روی دستگاه iOS متصل به اون ایجاد می‌کرد)

یه چیزی که چند هفته‌ای بود به‌ش فکر می‌کردم و الان کمی مطمئن‌تر شدم اینه که قرار نیست ساعت های اپل هر سال بروز بشن
MacBook Pro 990:
OSX 10.15.3
•••
iOS 9.5.3
•••
iOS 14.2
•••
iOS 14.2
نماد کاربر
Amir_S
Site Admin

پستتوسط Amir_S » 10 سپتامبر 2015, 09:52

AliGhz نوشته است:[نمایش]
چند خطی دربارۀ اپل تی‌وی خواندم؛ گویا خیلی هیجان‌انگیز است :) اپل تی‌وی برای اتصال به اینترنت حتماً نیاز به کابل دارد یا از طریق وای‌فای هم می‌تواند متصل شود؟

مثل مدل قبلی وای‌قالب هم داره، اونم 802.11ac
فکر می‌کنم ریموت‌ش رو با همکاری نینتندو ساختن و ظاهر دسته کنترل بازی ثالث هم براش ساخته شده! انگار میشه چند ریموت رو همزمان وصل کرد و بازی های چند نفره انجام داد، حتی یکی از بازی ها قابل کنترل با آیفون هم بود و بعیده که اپل این امکان رو برای کنترل خود دستگاه ایجاد نکنه!
من فقط نفهمیدم وقتی قراره با بلوتوث کار کنه، اینفرارد رو برا چی گذاشتن روش!؟
MacBook Pro 990:
OSX 10.15.3
•••
iOS 9.5.3
•••
iOS 14.2
•••
iOS 14.2
نماد کاربر
Amir_S
Site Admin

پستتوسط amirazizi » 10 سپتامبر 2015, 10:30

آیپد امروز خبر بدی بود برای کمپانی Wacom.

تلفن‌های هوشمند چقدر صنعت‌های دیگه رو از بین بردند. از بازار دوربین‌های عکاسی کامپکت تا جی‌پی‌اس و ضبط صوت و غیره و غیره.

دقیقا همینطور که گفتید باید wacom خیلی خیلی حواسش به بازار باشه با وجود iPad و Pencil خرید چیزی به گرونی cintique دیگه اصلا منطقی به نظر نمیاد ولی سوال ایجاست از زمانی که اپل iPad رو داد اضافه شدن قلم بهش اجتناب ناپذیر بود و خیلی شرکت ها هم براش قلم زدن حتی خود wacom. چرا خود wacom این موضوع رو جدی تر نگرفت و تلاش نکرد که کار بهتری توی این زمینه بکنه؟

نمی دونم چرا شرکت های بزرگ خودشون رو گول می زنند و تغییر تحولات رو کاملا نادیده می گیرند تا ورشکسته می شن. من سال ۲۰۰۸ توی کنفرانس سالیانه صدا و سیما در رابطه با تکنولوژی سخنران اصلی بود و ادعا کردم که نگاتیو فیلم حداکثر ۵ - ۸ سال دیگه از بین میره ، راستش همه کسانی که اونجا بودن تهیه کننده و تدوین گر بودن و همه زدن زیر خنده و گفتن تو بچه ای نمی فهمی نگاتیو حداقل ۳۰ سال دیگه هست، فیلم کنفرانس رو دارم هنوز . ۴ سال بعد نه حتی ۵ سال کداک اعلام ورشکستگی کرد.

من اون موقع ۲۷ سالم بود و چطور یک بچه تو ایران چیزی رو می دید که مدیران کداک نمی فهمیدن ؟‌ جوابش ساده است . نمی خواستن بفهمن . فهمیدن این موضوع به معنی تغییره و خیلی از ادم ها از تغییر بدشون میاد ولی همین موضوع کلا از صحنه روزگار پاکشون می کنه.

الان چیزی که خیلی ملموس به نظر میاد مرگ سینما است ، مشکلی که خود من درگیرش هستم . هر سال تعداد مخاطبین سینما کمتر و کمتر میشه . از طرفی تکنولوژی های immersive VR واقعا فوق العاده است و Oculus روزی که درست کار کنه و همه مشکلاتش حل شده باشه بدون شک سینما رو میکشه . حالا آیا هالیود هیچ ایده ای توی این زمینه داره ؟ به هیچ وجه ، ابدا ، با هرکدوم از مدیران صحبت می کنید توی آسمون ها سیر می کنند میگن سود ما تو بالاترین حد طول تاریخه ... یعنی میزان نادانی و بی خبری و بی اطلاعی ورای توصیفه.

مورد دیگه اینکه iPhone تا ۵ سال دیگه بدون شک بخش زیادی از دوربین های DSLR رو از گردونه خارج میکنه ، همون بلایی که سر دوربین های کوچک آورد و به احتمال زیاد تا ۱۰ سال دیگه کلا باعث از بین رفتن شرکت هایی به بزرگی Canon , Nikon بشه کاملا منطقی و قابل پیش بینی به نظر میاد.

اما اونا چی کار دارند می کنند ؟ ایا Nikon یا Canon مثل Olloclip برای iPhone چیزی تولید کردند ؟ نه . این دو دارند همون مسیری رو می رن که کداک رفت ، انکار تا لحظه نابودی کامل.

راحت ترین راه برای اینکه بشه این موضوع رو دید مقایسه تصویر دوربین Canon 5D Mark 2 با iPhone 1 original . این دو تا تقریبا با هم وارد بازار شدن.

حالا شما الان تصویر Canon 5D MK 3 رو که مدل جدید Canon هستش رو با iPhone 6S مقایسه کنید. کانون شاید ۱۰٪ بهتر شده باشه ولی تصویر iPhone 6S با iPhone Original قابل مقایسه نیست هیچ شباهتی به هم ندارند. اگر اپل همین مسیر ۷ ساله رو ادامه بده زمین زدن Canon Nikon کاملا بدیهی به نظر میاد. اما آیا اونا این تغییر رو درک می کنند و سعی می کنند خودشون رو تطبیق بدن ؟ تا حالا که جواب منفی بوده و احتمالا وقتی متوجه می شن که کداک فهمید .
amirazizi

پست‌ها : 482

پستتوسط kurosh_1349 » 10 سپتامبر 2015, 10:48

به نظر می رسه اپل به بازارهای اداری هم داره توجه می کنه همین شوی نرم افزار پزشکی روی ایپد پرو و اینکه در ادارات و بخش پزشکی به دیوایسهای کم حجم و سبک نیازهست نشون میده اپل به دنبال بدست آوردن بخش بزرگ و قلمبه ای از بازاره که الآن در دست سارفیس و تبلت و مایکروسافت هست اینها مشتریان پولدار و نیازمند به تعداد بسیار زیادی دیوایس ودر ضمن وفاداری هستند وبرای اپل کنارزدن سارفیس و ویندوز زمان برخواهد بود ولی با تغییرات آفیس خیلی کار آسان تر خواهد بود.

البته Ilia قبلا به این موضوع اشاره داشت.
کورش خورشیدفر
www.cheshmack.ir
photocheshmack.persianblog.ir
https://instagram.com/kourosh khorshidfar/
نماد کاربر
kurosh_1349

پست‌ها : 145

پستتوسط AmiN.D » 10 سپتامبر 2015, 13:21

راستی اپید مینی ۴ هم بی سرو صدا معرفی شد.
Apple MacBook Pro Core i7 -HDD 1 TB -4GB
iPhone 5s
AmiN.D

پست‌ها : 1041

پستتوسط Amir_S » 10 سپتامبر 2015, 13:44

آیپد مینی ۳ هم بی‌سروصدا حذف شد!!! ولی آیپد مینی آید آیفون 5s همچنان با اقتدار حضور دارن!
MacBook Pro 990:
OSX 10.15.3
•••
iOS 9.5.3
•••
iOS 14.2
•••
iOS 14.2
نماد کاربر
Amir_S
Site Admin

پستتوسط alireza3335 » 10 سپتامبر 2015, 13:48

مداد اپل با آیپدهای دیگه هم کار میکنه؟
علیرضا
نماد کاربر
alireza3335

پست‌ها : 677

پستتوسط Amir_S » 10 سپتامبر 2015, 14:06

نه! فقط با آیپد پرو کار می‌کنه…
من بعید می‌دونم که این قلم صد درصد کار خود اپل باشه و احتمالا از Wacom هم برای این کار کمک گرفتن… همونطور که بقیه هم برای ساخت قلم‌هاشون سراغ شرکت های تبلت ساز و بویژه Wacom رفتن
MacBook Pro 990:
OSX 10.15.3
•••
iOS 9.5.3
•••
iOS 14.2
•••
iOS 14.2
نماد کاربر
Amir_S
Site Admin

پستتوسط dete » 10 سپتامبر 2015, 14:39

نسخه كم حجم كنفرانس اپل هنوز رو سايت اپل نيومده؟!؟
اگر هست دوستان زحمت ميكشند بذارند.
rMBP 15" 2.3GHz Haswell
MBP 17" 2.6GHz Core 2Duo
Mac OS : El Capitan 10.11.1
iPhone4 32GB
iPhone6 128GB
* * * * * * * * *
Keep Thinking Different
علیرضا.
نماد کاربر
dete

پست‌ها : 310