انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

خراب شدن آداپتور برق مک

بخش فنون تشخیص مشکل، تعمیر و نگهداری

خراب شدن آداپتور برق مک

پستتوسط AmiN.D » 09 مه 2013, 14:39

دوستان همونطور که میدونید کابل های شارژر اپل زیست تخریب پذیر هستن و بعد از مدتی شروع به از بین رفتن میکنند:| حالا کابل من از قسمت سوکت شارژ شروع به تخریب شدن کرده. با چسب زدن کمی سرعتش کم شده اما الان چسب هم جواب نمیده چون نزدیک به سوکت هست و داغ میشه. میخواستم ببینم چه راه کاری و پیشنهاد میکنید که بنده ۴۰۰هزار تومان توو خرج نیوفتم:|؟
Apple MacBook Pro Core i7 -HDD 1 TB -4GB
iPhone 5s
AmiN.D

پست‌ها : 1041

Re: متفرقه

پستتوسط iSam » 09 مه 2013, 17:05

نیاز نیست ۴۰۰ هزار تومان خرج کنی و یک سارژر بخری، میتونی ببری بدی تعمیر و فقط کابلشو برات عوض میکنن.
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پست‌ها : 1998

پستتوسط AmiN.D » 09 مه 2013, 18:50

میتونید بگید اینکار دقیقن چطور صورت میگیره؟ چون دو طرف کابل به صورت پلمپی مگه اتصال پیدا نکرده؟
iPhone 5s
AmiN.D

پستتوسط Pooria Azimi » 09 مه 2013, 21:43

تا جایی که من هم می دونم خیر (یعنی پلمپ نشده)، اما اگر یه عکس از وضعیتش بگذاری فکر کنم کسانی که اطلاعاتشون بیشتره بهتر میتونن راهنمایی بکنن. اما من هم حداقل از دو مورد تعمیر آداپتور خبر دارم، و می دونم که این تعمیرات در طبقات چهار و پنج مجتمع پایتخت انجام شده بودن... خلاصه اگر امکان مراجعه حضوری و یکی-دو ساعتی معطلی هست همونجا بهترین مکان برای پاسخ گیریه.
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط AmiN.D » 10 مه 2013, 00:09

Pooria Azimi نوشته است:[نمایش]
تا جایی که من هم می دونم خیر (یعنی پلمپ نشده)، اما اگر یه عکس از وضعیتش بگذاری فکر کنم کسانی که اطلاعاتشون بیشتره بهتر میتونن راهنمایی بکنن. اما من هم حداقل از دو مورد تعمیر آداپتور خبر دارم، و می دونم که این تعمیرات در طبقات چهار و پنج مجتمع پایتخت انجام شده بودن... خلاصه اگر امکان مراجعه حضوری و یکی-دو ساعتی معطلی هست همونجا بهترین مکان برای پاسخ گیریه.
پیوست‌ها
Photo on 2013-05-10 at 00.07.jpg
کابل
iPhone 5s
AmiN.D

پستتوسط iSam » 10 مه 2013, 02:10

AmiN.D نوشته است:[نمایش]
میتونید بگید اینکار دقیقن چطور صورت میگیره؟ چون دو طرف کابل به صورت پلمپی مگه اتصال پیدا نکرده؟

کل کابل رو از داخل شارژر عوض میکنن. ببر تعمیراتی های پایتخت (طبقه ۳ به بالا)، ببین چی میگن.
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

Re: خراب شدن آداپتور برق مک

پستتوسط Ilia » 10 مه 2013, 08:07

این آداپتورها از آن گاوهای شیرده اپله. اپل میتونست اون سیم رو خیلی راحت هر دو طرف سیمش رو آهنربایی بکنه تا قابل وصل و جدا شدن بشه. و از جایی که تقریبا همیشه سر این سیم هست که خراب میشه، اونوقت میشد بجای خرید یک آداپتور کامل مثلا هشتاد دلاری، فقط یک سیم مثلا بیست دلاری رو عوض کرد.

بدبختی اینجاست که اپل اون سر آهنربایی رو به اسم خودش ثبت کرده و به هیچ کس اجازه نمیده که مشابهش رو بساره. یک شرکت چینی که اینجا کپی‌اش رو هم میفروخت هم بوسیلهٔ اپل جلویش گرفته شد. حالا اینکه در ایران سر آهنرباییش گیر میاد، حتما به این خاطره که تعمیرکارهای اونجا تونستند این قطعهٔ آهنربایی احتمالا ساخت چین رو بدست بیاورند.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط iSam » 10 مه 2013, 16:58

نه ایلیا جان، در ایران تعمیرکارها میان و لوازم مصرفی خراب رو جمع میکنن و قطعات سالمشو استفاده میکنن یا از چین (گاو شیرده ایران :-)) جنس یدک میارن با هزار تا گرید و اصل و فرع :-)
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پستتوسط Pooria Azimi » 10 مه 2013, 17:49

iSam نوشته است:[نمایش]
در ایران تعمیرکارها میان و لوازم مصرفی خراب رو جمع میکنن و قطعات سالمشو استفاده میکنن

این رو که گفتی یاد چند سال پیش افتادم که آیپاد تاچ نسل سومم خراب شده بود (بر اثر ضربه کلاً روشن نمی‌شد)، و بردم پایتخت ۹۰ هزار تومان(!) فروختمش. خریدار گفت که قصد باز کردنش رو داره تا از بعضی کانکتورهای سالم داخل، و همچنین LCD ـش استفاده بکنه.

نکتهٔ جالب‌تر اینه که رفتم مغازهٔ بغلی یه آیپاد تاچ نسل چهارم ۳۲ گیگی خریدم ۳۴۰ هزار تومان :-) الآن با ۳۴۰ هزار تومان می‌شه یه ریموت اپل خرید.
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط AmiN.D » 11 مه 2013, 00:50

امیدوترم این تعویض دردسر جدید ایجاد نکند..
iPhone 5s
AmiN.D

پاسخ: خراب شدن آداپتور برق مک

پستتوسط ehs.ehsan » 09 ژوئن 2013, 08:49

سلام دوستان. آداپتور من در بدترین جای ممکن سیمش قطع شده. یعنی دیگه برق نمیده و اگر هم میده قطع و وصل میشه که خودش باطری رو نابود میکنه. با توجه به محل پارگی سیم چه باید کنم؟ بوشهر هستم و تا ۱ ماه دیگه هم تهران نمیام. راه حلی برای اینکه تعمیرکار غیر اپلی بتونه درستش کنه هست؟ شدیدا هم بهش نیاز دارم و پروژه‌های مردم رو دستم مونده. لطفا راهنمایی کنید. ممنون.
پیوست‌ها
DSC_0158 2.jpg
احسان
نماد کاربر
ehs.ehsan

پست‌ها : 240

پستتوسط Ilia » 09 ژوئن 2013, 19:21

بدتر از این جا اینه که نزدیک اون سر آهنرباییش قطع بشه.

هر چند که فکر کنم که بشه که درستش کرد. اما اول و آخرش فکر کنم که مجبوری یکی نوش رو بخری. از من میشنوی، بگو یکی برات با پست سریع بفرستند و این رو هم بعدا اگه دیدی میشه درست کرد، بکنش آداپتور دومت. آداپتور دوم همیشه بدرد میخوره.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط ehs.ehsan » 09 ژوئن 2013, 20:05

ممنون ایلیا جان.
خیر سرم میخواستم رم بخرم براش که گویا چندان خوشش نیومده. امروز با هزار تا سلام و صلوات به برق زدمش و با مراقبت های ویژه تونست لپتاپ رو کامل شارژ کنه. تا 1 ماه دیگه با همین وضعیت سر میکنم و به جز کارهای لاجیک پرو بقیه رو به پیسی منتقل میکنم تا ماه آینده که درستش کنم یا اینکه یکی بخرم.
احسان
نماد کاربر
ehs.ehsan

پستتوسط Arzhang » 09 ژوئن 2013, 20:07

البته حرف ایلیا حرف آخره، ولی اگه تو شرایط غیرقابل حل گیر کردی، باید با دقت دور سیم را به آرامی بتراشی و بعد بخش زخمی شده را با دقت با لحیم پر کنی. البته در صورتی که سیم وسطش قطعی نداشته باشد که ظاهراً این طور است. بعد که لحیم کردی یک آتل درست کن و دور سیم را ببیند. من در این طور مواقع از سوزن ته گرد و چسب شفاف استفاده می‌کنم. چسب کاغذ (همون چسب اوهوی معروف) نزن که ممکنه به دلیل ترکیباتش سیم رو کلاً بخوره و بد از بدتر بشه. اگر این کارها رو بکنی، پیشنهاد ایلیا دال بر آداپتور دوم دیگه منتفی می‌شه چون احتمالاً با دستورالعمل من، آداپتورت اگر راه هم بیفته فقط مدتی کوتاه کار خواهد کرد.
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

پست‌ها : 1449

پستتوسط ehs.ehsan » 09 ژوئن 2013, 23:26

متشکرم ارژنگ جان. همین کار رو طی دو سه روز آینده که خیالم از بابت انجام کارها راحت بشه انجام میدم، گرچه یه روز به راه حل ایلیا خواهم رسید، اما امیدوارم به این زودیها نباشه.
احسان
نماد کاربر
ehs.ehsan

بعدی

بازگشت به تعمیر و نگهداری

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 7 مهمان