انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

عکس‌ها و تصاویر جالب!

تبادل نظر و همکاری در مورد نرم افزارهای تصویری مک

عکس‌ها و تصاویر جالب!

پستتوسط iSam » 21 ژوئن 2007, 23:38

این تاپیک رو ساختم تا عکسها رو بجای تاپیک دوربینهای دیجیتال , با ذکر موضوع اینجا قرار بدید و امیدوارم که پروژه موفقی بشه :-D ;-) .
اینا یه سری عکس از عکاسها و دوربیناشونه , ببینید پرهام و رضا و ... رو توشون پیدا میکنید !؟
پیوست‌ها
1.jpg
1.jpg (50.56 KiB) - بازدید 21817 بار
2.jpg
2.jpg (85.01 KiB) - بازدید 21817 بار
3.jpg
3.jpg (82.4 KiB) - بازدید 21817 بار
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پست‌ها : 1998

پستتوسط iSam » 21 ژوئن 2007, 23:42

و ادامه اشان :
پیوست‌ها
4.jpg
4.jpg (54.14 KiB) - بازدید 21811 بار
5.jpg
5.jpg (42.83 KiB) - بازدید 21811 بار
6.jpg
6.jpg (52.92 KiB) - بازدید 21811 بار
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پستتوسط REZACA1 » 23 ژوئن 2007, 21:37

فکر کنم من اون پشت مشتا داشتم توت فرنگی میخوردم.
تقدیم به ایرماگ
پیوست‌ها
REZA.jpg
REZA.jpg (225.31 KiB) - بازدید 21799 بار
محمد رضا- تورنتو
www.photoorvideo.com
REZACA1

پست‌ها : 107

پستتوسط iSam » 23 ژوئن 2007, 23:11

نه قربان , شما داشتی از اون مرد کوبایی عکس میگرفتی ! راستی قشنگه , ممنون . ;-)
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پستتوسط iSam » 31 اوت 2007, 00:21

Apple circa 1983
پیوست‌ها
Apple circa 1983.jpg
Apple circa 1983.jpg (47.3 KiB) - بازدید 21790 بار
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پستتوسط iSam » 17 سپتامبر 2007, 01:10

اینم نسخه 300 از اپل :lol: !
پیوست‌ها
Apple _ 300.jpg
Apple _ 300.jpg (120.7 KiB) - بازدید 21780 بار
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

آیا برای عکاسی در فصل زمستان آماده‌ شده‌اید؟

پستتوسط Behnam » 19 دسامبر 2011, 04:21

بسته به این که در کدام کشور زندگی می‌کنید، پاسخ به این سوال متفاوت است...
پیوست‌ها
Cold picture.jpg
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

Re: تاپیکی برای قرار دادن عکسها

پستتوسط AliGhz » 19 دسامبر 2011, 17:47

داشتم شماره ژانویه ۲۰۱۲ نشنال جئوگرافیک را روی آی‌پد "ورق می‌زدم" که در قسمت Your Shot عکسی که Editors' Choice بود توجه‌ام را جلب کرد؛ به‌خاطر تاکسی‌هایی در زمینه که می‌توانستم شرط ببندم تاکسی‌های ایران هستند. و حدسم درست بود :-) حداقل اولین بار است که من عکسی از ایران را و از یک عکاس ایرانی می‌بینم که در این قسمت انتخاب شده است.

چون در سایت نشنال جئوگرافیک به این عکس نمی‌شود لینک مستقیم داد، عکس و شرحش را اینجا می‌گذارم.
http://ngm.nationalgeographic.com/your-shot/top-shots

NGM-Jan2012.jpg

Editors' Choice
On his way home from the gym one day, the 29-year-old Shahidian saw a man colorfully painting, and carefully straddling, Azadegan Bridge. “He was a wonderful guy,” reports Shahidian. “It’s unfortunate that most Iranian workers don’t have any safety equipment.”
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پست‌ها : 2144

Benizi Santamaria

پستتوسط Behnam » 12 فوریه 2012, 18:17

معروف است که دوربین Olympus سرّی در کیفیت رنگ عکس‌های JPEG خود دارد که به دشواری می‌توان با PP کردن فایل RAW به آن دست یافت. قدر مسلم در مورد من و آگاهی محدودم در عکاسی دیجیتال این امر واقعیت دارد. همین موضوع دوباره (هزارباره) در فوروم کاربران Olympus به بحث گذاشته شده بود که آیا با عکس RAW گرفتن، آیا آن ویژگی تصویری JPEG این دوربین‌ها برای همیشه از بین نرفته است.
این روده درازی برای توضیح این بود چرا من این عکس را اینجا گذاشته‌ام. اولاً نخواستم برایش تاپیک جداگانه باز کنم، ثانیاً این عکس عکاسی است که در همان بحث فوروم شرکت کرد و لینک کارهایش را گذاشت. گواه قانع کننده‌ای بر این که با تنظیمات در PP نه تنها می‌توان از RAW همان «رنگ المپوس» را بیرون کشید، بلکه او این کار را با RAWی دوربین Canon کرده است!
البته فوت و فن این کار برای Benizi Santamaria احتمالاً همانقدر محرمانه خواهد ماند که برای Olympus هست!
این‌ها همه انگیزهٔ کافی برای نوشتن این پیام نمی‌بود اگر کارهایش واقعاً... واقعاً خوب نبود. حتماً به سایتش سر بزنید.
http://www.zisanphoto.com/zisanphoto/Home.html
پیوست‌ها
Bali_MG_2521-W.jpg
نماد کاربر
Behnam

Re: Benizi Santamaria

پستتوسط نیما » 12 فوریه 2012, 22:12

Behnam نوشته است:[نمایش]
معروف است که دوربین Olympus سرّی در کیفیت رنگ عکس‌های JPEG خود دارد که به دشواری می‌توان با PP کردن فایل RAW به آن دست یافت. قدر مسلم در مورد من و آگاهی محدودم در عکاسی دیجیتال این امر واقعیت دارد. همین موضوع دوباره (هزارباره) در فوروم کاربران Olympus به بحث گذاشته شده بود که آیا با عکس RAW گرفتن، آیا آن ویژگی تصویری JPEG این دوربین‌ها برای همیشه از بین نرفته است.
این روده درازی برای توضیح این بود چرا من این عکس را اینجا گذاشته‌ام. اولاً نخواستم برایش تاپیک جداگانه باز کنم، ثانیاً این عکس عکاسی است که در همان بحث فوروم شرکت کرد و لینک کارهایش را گذاشت. گواه قانع کننده‌ای بر این که با تنظیمات در PP نه تنها می‌توان از RAW همان «رنگ المپوس» را بیرون کشید، بلکه او این کار را با RAWی دوربین Canon کرده است!
البته فوت و فن این کار برای Benizi Santamaria احتمالاً همانقدر محرمانه خواهد ماند که برای Olympus هست!
این‌ها همه انگیزهٔ کافی برای نوشتن این پیام نمی‌بود اگر کارهایش واقعاً... واقعاً خوب نبود. حتماً به سایتش سر بزنید.
http://www.zisanphoto.com/zisanphoto/Home.html

بهنام جان از این pp چیزی نفهمیدم و بقیش هم که دیگه بماند . Olympus مگر چه داره؟ بیشتر می گی؟
نماد کاربر
نیما

پست‌ها : 462

پستتوسط Behnam » 13 فوریه 2012, 00:21

نیما نوشته است:[نمایش]
بهنام جان از این pp چیزی نفهمیدم و بقیش هم که دیگه بماند . Olympus مگر چه داره؟ بیشتر می گی؟

‏Post Processing را بطور مخفف PP می‌گویند. ببخشید من اینقدر در محیط انگلیسی هستم که گاه یادم می‌رود چه چیزی آشناست و چه چیزی ناآشنا! Post Processing هم به هر کاری می‌گویند که با باز کردن فایل عکس دیجیتال دوربین با یک برنامه، از فتوشاپ گرفته تا اپرچر و غیره، در تغییر و تبدیل و تصحیح تصویر انجام می‌شود.
‏Olympus چیز خاصی نداره. دوربینی هست که من تصادفاً دارم و با آن بیشتر کلنجار رفته‌ام. لنزهای خیلی خوبی داره (کار پول ساز Olympus میکروسکوپ سازی و تجهیزات بیمارستانی و لابراتواری است). علت خرید Olympus هم برای من لنزی بود که ابتدا انتخاب کردم و بعد دیدم چه بدنه‌ای به آن می‌چسبد! به نسبت کیفیت لنز، قیمت آن هم نسبت به مارک‌های معروف‌تر معمولاً پایین تر است. پاشنهٔ آشیل Olympus (در دوربین‌های حرفه‌ای) استاندارد ۳×۴ سنسور و دهنهٔ لنز آن است که با کمپانی کداک و پاناسونیک بنیان گذاشتند و چندان نگرفت.
اما بحث کیفیت رنگ JPEG این دوربین‌ها بیشتر به این برمی‌گردد که در خیلی موارد آنقدر خوب هستند (برای سلیقهٔ برخی از عکاسان) که هیچ نیازی به PP نیست و همان عکسی که از دوربین بیرون می‌آید قابل استفاده است. اما این در واقع یک تنظیمات درونی در دوربین است که کیفیت JPEG را به صورت شاخصی تولید می‌کند وگرنه Olympus از همان سنسوری استفاده می‌کند که Panasonic تولید می‌کند و برای دوربین‌های خودش بکار می‌برد.
اصل داستان به پایه ریزی استاندارد ۳×۴ برمی‌گردد که در آن زمان کمپانی کداک سنسورهای این فورمت را تولید می‌کرد و رنگی که از این سنسورها بیرون می‌آمد خیلی شبیه رنگ فیلم‌های اسلاید Kodachrome بود که برای سال‌ها تنها فیلم قابل قبول برای مجله‌هایی مثل National Geography بود. این بیشتر یک موضوع بحث در حاشیهٔ «حافظهٔ تاریخی» عکاسان مسن‌تر است. عکسی را هم که در بالا گذاشتم خیلی حال و هوای عکس‌های Natioal Geography قدیم را دارد.
‏Olympus بعد از تغییر سنسور از کداک به پاناسونیک، برای حفظ رضایت مشتریان قدیمی خودش ترتیبی داده بود که رنگ‌های JPEG دوربین همان حال و هوا را حفظ کند. البته خیلی از کاربران قدیمی Olympus شاکی هستند که بعد از عوض کردن سنسور کداک، المپوس دیگر المپوس نشد! خلاصه این بحث خیلی subjective است. اما نکتهٔ کلیدی در این بحث این است که آیا در عکاسی دیجیتال دوربین تنها برای ضبط یک فایل RAW است که بعد عکاس هرطور که خواست آن را در کامپیوتر ویرایش کند، یا برای گرفتن یک عکس قابل مشاهده (JPEG) که عکاس از آن استفاده کند (و در نتیچه کیفیت آن شاخصی برای تمیز دادن یک دوربین از دیگری باشد)... این بحث ادامه دارد.
من چون اخبار را از زاویهٔ دلمشغولی‌های خودم دنبال می‌کنم شاید این سوء تفاهم پیش بیاید که دارم برای Olympus تبلیغ می‌کنم! نه بابا این مارک برای کار حرفه‌ای آخر و عاقبت ندارد. هیچ معلوم نیست که تا دوسال دیگر در بخش دوربین سازی کمپانی را پلمب نکرده باشند! اوضاع عوض شده است. امروزه که هرکس با یک تلفن همراه عکس می‌گیرد، کمپانی‌های قدیمی و باسابقهٔ دوربین سازی یکی پس از دیگری ورشکست می‌شوند.
من هم مثل ایلیا هستم. نباید از من خواست بیشتر بگم!
نماد کاربر
Behnam

Re: عکس‌های جالب را اینجا بگذارید!

پستتوسط Nyaiesh » 13 فوریه 2012, 01:36

یادم نیست مدل دوربین شما چه هست ای- ۵ یا مدل‌های پایین‌تر اما عکس‌هایی که از المپیوس دیدم کمی عجیب بود نمی‌شد بگی خوب یا بد یک حال و هوای خاصی داشت مثلا خیلی شارپ نبود و رنگ‌هایش با دوربین های دیگر فرق داشت انگار کمی کهنه بود.
خدایا کیهان و زمین و نوترون در طواف و ما در خواب
نماد کاربر
Nyaiesh

پست‌ها : 357

پستتوسط Behnam » 13 فوریه 2012, 03:14

شارپی عکس به عکاس مربوط است. ولی «حال و هوای کهنه» به قول تو همان ویژگی رنگ JPEG المپوس است. البته شارپی به دوربین هم مربوط می‌شود. مثلاً دوربین من که E-30 هست و از رده خارج شده کمی از E-5 که در حال حاضر تنها دوربین المپوس برای استاندارد ۴×۳ است softتر است. من خیلی از موارد باید عکس‌هایم را کمی شارپ کنم. اما این خیلی بحثی تکنیکی است در مورد شیوهٔ بکارگیری سنسور (که در هر دو دوربین یکی است) و به لنز ربطی ندارد. اتفاقاً لنزهای المپوس به edge to edge sharpness معروف هستند که البته این فورمت ۴×۳ امکان آن را در یک لنز نسبتاً کم جثه تسهیل کرده است. حتی لنزهای لایکا هم در حاشیهٔ عکس soft هستند (که باز این خود یک مکتب دیگری را در عکاسی پدید آورده است و بماند!)
یکی دیگر از کارهای Benizi Santamaria.
پیوست‌ها
Screen shot 2012-02-12 at 5.34.07 PM.jpg
نماد کاربر
Behnam

پستتوسط Nyaiesh » 13 فوریه 2012, 03:46

بله کم کم می‌فهمم که یک فرق‌هایی دارد و شبیه عکس‌های فیلمی شده است.
خدایا کیهان و زمین و نوترون در طواف و ما در خواب
نماد کاربر
Nyaiesh

پست‌ها : 357

پستتوسط Arzhang » 13 فوریه 2012, 15:44

تجربه‌ی شخصی من با RAW تجربه‌ی عجیبی بود. به نظرم این فایل‌ها در حد معجزه عمل می‌کنند و بعید می‌دانم نشود با آن‌ها «هر» اثر تصویری مورد نظر را ایجاد کرد. البته یک شرط لازم دارد و آن این که عکس به صورت استاندارد عکاسی شده باشد و خطای رنگ و نور فاحش نداشته باشد. اما در مورد عکس‌هایی که خطاهای فاحش رنگ و نور دارند هم RAW مثل دم مسیحا می‌ماند. چنان یک فریم نابود را احیا می‌کند که انگشت به دهان می‌مانی. ناگفته پیداست رسیدن به اثر هنری مطلوب، صد البته نیاز به دانستن عملکرد رنگ‌ها و ساز و کار ترکیب آن‌ها و ارتباطشان با میزان نوردهی دارد. اگر این علم را نداشته باشی، در رسیدن به رنگ مورد نظرت چندان موفق نیستی. بنابراین من از حرف بهنام عزیز تعجب نمی‌کنم که فردی با یک دوربین کانن به آن اثر رنگی رسیده باشد. حتم می‌دانم او اطلاعات کافی‌ای از رنگ و نور داشته است.
همین‌جا لازم می‌دانم اضافه کنم آن‌چه را روی مانیتورمان می‌بینیم و آن‌چه را با کاغذ عکاسی چاپ می‌کنیم یا با یک چاپگر چاپ، زمین تا آسمان متفاوت است. در تجربه‌ی شخصی‌ام چاپ روی کاغذ عکاسی را به مراتب نزدیک‌تر به تصویری دیده‌ام که در مانیتور ظاهر می‌شود. بنابراین عکاسی که بنا دارد عکسش را روی کاغذی چاپ کند، نیازمند اطلاعات بیش‌تری نیز هست که راهنمایی‌اش کند تا آن‌چه را روی نمایشگر می‌بیند بتواند روی کاغذ بازسازی کند.
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

پست‌ها : 1449

بعدی

بازگشت به تصویر ثابت

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 8 مهمان