انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

آیکِلاد — iCloud

گفتگوهای مربوط به آیپاد، آیفون، آیپد، آیتیونز، آیکلاد و محصولات مشابه

Re: آیکِلاد — iCloud

پستتوسط Pooria Azimi » 13 اکتبر 2011, 14:41

اپل متأسفانه هنوز روشی برای ادغام کردن Apple ID ـها نداره، هر چند کوک جدیداً در پاسخ به یه ای‌میل گفت که دارن روی این مسأله کار می‌کنند. اما تا زمانی که این کار انجام بشه، شما می‌تونید خودتون دست به کار بشید و تا حدی مشکل رو برطرف کنید...

سناریوی فرضی: شما سال پیش با اکانت یاهوتون یک Apple ID ساخته اید. چند وقت پیش هم رفتید و با آدرس جی‌میلتون یکی دیگه ساختید (و الآن از اون بعنوان اکانت اصلی استفاده می‌کنید، و احیاناً کلی برنامهٔ رایگان و پولی هم باهاش گرفته‌اید، و دیگه تا آخر عمر قراره اکانت اصلی‌تون باقی بمونه). اما الآن، برای استفاده از FaceTime و iMessage و بک‌آپ و ...، مشکل دارید و می‌خواهید که بتونید با تمام اون‌ها تماس بگیرید و iMessage بفرستید، و این که بقیهٔ افراد بتونن از طریق همهٔ اون آدرس‌ها (و همچنین آدرسِ جدیدِ @me.com) باهاتون ارتباط برقرار کنن. در حال حاضر، امکان این‌که AppleID قبلی‌تون رو حذف بکنید، یا اون رو با آی‌دی جدیدتون merge بکنید وجود نداره، و اگر فرضاً آدرس x@yahoo.com رو به یه AppleID اختصاص داده باشید، در اکانت x@gmail.com نمی‌تونید اون رو بعنوان Alternate Address اضافه بکنید.

روش حل این dilemma خیلی ساده‌ست: وارد AppleID یاهو بشید (از طریق appleid.apple.com و زدنِ Manage your account). در اون‌جا، و در قسمت Name, ID, and Email Addresses، دکمهٔ Edit کنار Primary email address and Apple ID رو بزنید و بهش یک ای‌میل قلابی بدید. اون ای‌میل می‌تونه اصلاً وجود خارجی نداشته باشه، اما اگر بخواهید می‌تونید یه آدرس ای‌میل الکی و موقتی بهش بدید (چون verification می‌فرسته. برای این کار، throwaway email رو در گوگل سرچ کنید. کلی سایت مثل mailinator هستند که می‌تونید سریع یه ای‌میل باهاشون بسازید. مثلاً irmug@mailinator.com! در قسمت Check your inbox تایپ کنید irmug و Go رو بزنید، براتون اینباکس irmug@mailinator.com رو می‌آره.)

الآن، آدرس ای‌میل یاهوی شما دیگه به هیچ اکانتی متصل نیست. الآن اکانتِ قبلیِ شما، تبدیل شده به یه اکانتِ بی‌مصرف با ای‌میل irmug@mailinator.com.

از این اکانت logout کنید، و وارد آدرس gmail ـتون بشید. اون‌جا در قسمت Name, ID, and Email Addresses، دکمهٔ Add Email Address رو بزنید و اون‌جا، آدرس یاهو و هر آدرس دیگه‌ای که مایل هستید رو وارد کنید. می‌تونید هر تعداد آدرسی که دوست دارید رو اون‌جا وارد کنید. برای اون آدرس‌ها، یک verification فرستاده می‌شه و بعد از تأیید، بعنوان Alternate Email Sddress به اکانتتون اضافه می‌شن.

حالا، با خیال راحت می‌تونید با تمام آدرس‌های ای‌میلتون FaceTime بکنید و iMessage بفرستید.توجه کنید که با این کار، خریدهایی که با اکانت yahoo انجام داده بودید هیچ کدوم به اکانت gmail منتقل نمی‌شن...
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط aamir » 13 اکتبر 2011, 16:01

مرسی از راهنماییت . . .البته مشکل من چیز دیگست و با یکی از دوستانم که حرف زدم گفت که به خدمات آیفون زنگ زده و بهش گفتن که ۵۰ میلیون یوزر افتادن روی سرور و دارن فایل آپلود میکنن و سرور دان شده، دلیل این که ایمیل verification هم نمیاد همینه و احتمالا شاید تا ۲-۳ روز همین وضع باشه! (دو سه روز نظر شخصی خودم بود :-) )
البته من موقعی که اپل آیدی باز کردم، آیدی فقط شامل اسم بود و ایمیل نبود! تا جایی که یادمه هیچ وقت هم نتونستم دیگه بهش دسترسی پیدا کنم.
تا اینکه یه جدید ساختم با ایمیل! ولی کلا نمیفهمم که مثلا چرا برای رفتن توی مثلا FaceTime حتمن باید یه alternate ایمل داد و با اکانت اصلی کار نمیکنه!
یا چه لزومی داره هر کار جیدید میخوام با اپل بکنم ایمیل های من رو verify کنه
امیر
نماد کاربر
aamir

پست‌ها : 514

پستتوسط Pooria Azimi » 13 اکتبر 2011, 16:38

درسته، چیزی که من گفتم کلی بود (چون حدس می‌زنم خیلی‌ها دوست داشته باشند این کار رو انجام بدن و بلد نباشند) و ربطی به این مشکل شما نداشت...

اما این پاسخ اخیرتون عجیب بود برام... من با اکانت اصلی‌م در فیس‌تایم هستم، و کلی ای‌میل دیگه هم بهش داده‌م و اگر کسی با هر کدومشون «تماس» بگیره (چه اکانت اصلی، چه alternative)، مفتخر به ملاقات تصویری با من می‌شه :-) این تصویر از آی‌پده:

photo.jpg

و اگر به روشی که من گفتم، آدرس‌های ایمیل دیگه به اکانت اصلی اضافه بشن، دیگه در فیس‌تایم و Messages و بقیهٔ جاها، وقتی آدرس x@yahoo.com رو وارد می‌کنید، اتوماتیک verify می‌شه و دیگه ای‌میل نمی‌فرسته.
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پستتوسط aamir » 14 اکتبر 2011, 01:18

والا من اولین بار که از سر کنجکاوی واردش شدم، گفت که این ایمیل in use هست یه ایمیل دیگه وارد کنید!
و من یه ایمیل دیگه وارد کردم و الان هم که preference رو چک کردم زده بود که بوسیله همون ایمیل دوم در دسترس خواهم بود!!
امیر
نماد کاربر
aamir

پستتوسط Pooria Azimi » 14 اکتبر 2011, 08:21

گویی iOS 5 با اضافه شدن iCloud یه تغییراتی در نحوهٔ ذخیره شدن اطلاعاتِ برنامه‌ها داده که بهتره ازش مطلع باشید: http://www.marco.org/2011/10/13/ios5-caches-cleaning
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پستتوسط Pooria Azimi » 16 اکتبر 2011, 16:05

نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پستتوسط Ilia » 17 اکتبر 2011, 22:33

pooriaazimi نوشته است:[نمایش]
گویی iOS 5 با اضافه شدن iCloud یه تغییراتی در نحوهٔ ذخیره شدن اطلاعاتِ برنامه‌ها داده که بهتره ازش مطلع باشید: http://www.marco.org/2011/10/13/ios5-caches-cleaning

متشکر پوریا جان برای گذاشتن این خبر. این را من ندیده بودم و موضوع جالبی بود.این شاید علت اینکه بعضی از دوستان بعد از نصب iOS 5 چیزهایی را از دست داده بودند باشد.

موضوع این است که فایل‌هایی که برنامه‌ها در فولدر Catch قرار میداده‌اند دیگر نه با سینک بک‌آپ میشود و نه به کلاود میرود. همچنین اگر جا کم بیاید ممکن است که اتوماتیک پاک شوند. علتش هم این بوده که خواسته‌اند سینک کردن بیسیم را سریع‌تر و کار‌آمد‌تر بکنند. اما از قرار خیلی از برنامه‌ها فایل‌های مهمشان را هم ایجا نگاه میداشته‌اند و این تغییر آنها را دچار مشکل کرده است.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط aamir » 19 اکتبر 2011, 08:10

من دیگیه دیشب به طور کامل افتادم دنبال این که چرا اپل برام ایمیل نمیفرسته و یه گزینه تو صفحه سایت بود که میگشت بر اساس اسم و فامیل و ایمیل ببینه آیا شما آی دی اپل دارید یا نه.
و اکانت قدیمی من رو هم پیدا کرد، واردش شدم و دیدم که ایمیل من اونجا وریفای شده هست . . عوضش کردم و فهمیدم که مشکل facetime هم همین بوده، و از خودم شرمنده شدم و فعلا دارم توی آیکلاد چرخ میزنم و ایمیلشو تست میکنم :-D
امیر
نماد کاربر
aamir

پستتوسط AliGhz » 24 اکتبر 2011, 17:10

این آی‌کلاود هم داستانی است!

الان این را روی بخش iTunes in the Cloud در قسمت اکانت آی‌تونز دیدم؛ می‌گوید که هر دستگاه هر ۹۰ روز یک‌بار، یک دفعه می‌تواند به یک Apple ID اختصاص داده شود (می‌دانم که عبارت انگلیسی را بهتر از این برگردان فارسی فهمیدید!). الان روی مک خودم نیستم، روی یک PC هستم با آی‌تونز ۱۰. اما نمی‌دانم این محدودیت علتش چیست؟ به‌نظرم که اصلا چیز جالبی نیست.

iCloud.jpg

مورد دیگر هم این‌که اگر شما Photo Stream را فعال کرده باشید (یعنی عکسی که برفرض روی آی‌فون می‌گیرید، اتوماتیک روی آی‌پد، مک و... هم دانلود شود)، هرگز نمی‌توانید عکسی را از Photo Stream حذف کنید! باور کردنش سخت است، اما باور کنید که واقعیت دارد! اینجا البته راهی برای حل این مشکل نوشته که متضمن reset کردن Photo Stream است (یعنی پاک کردن هرآن‌چه فعلا در فوتواستریم است). ضمن آن‌که این کار را روی آی‌پد مثلا نمی‌توانید انجام بدهید؛ چون رفتن به نشانی icloud.com روی آی‌پد، شما را به صفحه Setting آی‌کلاود هدایت می‌کند!
http://howto.cnet.com/8301-11310_39-201 ... oto-stream

Shame on you Apple :joy:
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پست‌ها : 2144

پستتوسط AliGhz » 25 اکتبر 2011, 20:46

خیال کردید به همین راحتیه؟! یعنی واقعا فکر کردید اپل همین‌طوری اجازه می‌ده عکس‌های خودتون رو خودتون خیلی راحت پاک کنید؟!

لینک مقاله‌ای که در پست قبلی گذاشتم خیلی کامل توضیح نداده بود، اینجا خود اپل بهتر نوشته که برای پاک کردن چند عکس ناقابل از فوتواستریم چه کار باید کنید (در واقع، پاک کردن کل فوتواستریم):
http://support.apple.com/kb/HT4890?view ... cale=en_US

نتیجه اخلاقی:
۱- بی‌خیال فوتواستریم شوید؛ یا
۲- عکس‌هایی نگیرید که ممکن است بعدا بخواهید پاکشان کنید.

نکته فنی:
نمی‌دانم چرا مک، در دریافت داده‌ها خیلی کندتر از iDeviceها عمل می‌کند. اجازه بدهید، این جملۀ مبهمِ بی‌معنا را توضیح می‌دهم:
وقتی بعد از چند روز سراغ مک می‌آیم، برنامه Mail جان آدم را بالا می‌آورد تا ای‌میل‌های جدید را نشان بدهد. در حالی‌که روی آی‌فون یا آی‌پد ای‌میل‌ها خیلی سریع لود می‌شوند.
در آی‌فوتو روی مک هم، فوتواستریم خیـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــلی طول می‌دهد تا عکس‌ها را دانلود کند و تجربۀ من نشان داده بعضی عکس‌ها را اصلا دانلود نمی‌کند. البته اگر مرتب مک در حال کار باشد، عکس‌های جدید را سریع لود می‌کند. اصلا کُفردرآر است این آی‌فوتو! ولی روی آی‌فون یا آی‌پد عکس‌ها در فوتواستریم خیلی سریع دانلود می‌شوند.
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پست‌ها : 2144

پستتوسط Pooria Azimi » 03 نوامبر 2011, 22:48

Ilia نوشته است:[نمایش]
pooriaazimi نوشته است:[نمایش]

متشکر پوریا جان برای گذاشتن این خبر. این را من ندیده بودم و موضوع جالبی بود.این شاید علت اینکه بعضی از دوستان بعد از نصب iOS 5 چیزهایی را از دست داده بودند باشد.

موضوع این است که فایل‌هایی که برنامه‌ها در فولدر Catch قرار میداده‌اند دیگر نه با سینک بک‌آپ میشود و نه به کلاود میرود. همچنین اگر جا کم بیاید ممکن است که اتوماتیک پاک شوند. علتش هم این بوده که خواسته‌اند سینک کردن بیسیم را سریع‌تر و کار‌آمد‌تر بکنند. اما از قرار خیلی از برنامه‌ها فایل‌های مهمشان را هم ایجا نگاه میداشته‌اند و این تغییر آنها را دچار مشکل کرده است.

نمی‌دونم چرا همیشه ای‌میل‌های اپل برای من با ۲ روز تأخیر می‌رسند! به‌هر حال، الآن ای‌میلی در مورد ۵٫۰٫۱ برای من اومد که نوشته در این نسخه، راه‌هایی برای نگه‌داشتن فایل‌ها در دیسک، حتی در شرایط low memory به iOS اضافه شده. دقیق‌تر بررسی نکرده‌م ببینم منظورش چیه، ولی فکر کنم راه‌حلی برای همین مشکل باش.
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پستتوسط 7i7GRiFFiN » 27 فوریه 2012, 14:24

پوریا جان یک سوال، اگر به پشتیبانی اپل آی‌دی (اگر اصلن اپل آی‌دی پشتیبانی ایمیلی داشته باشد!) ایمیل بزنیم امکان این وجود دارد که اپل آی‌دی را خود حذف کنند؟
من به‌دلیل این‌که اسم و اسم خانوادگی درون اپل آی‌دی قبلیم اشتباه بوده و ندانسته فیک دولوپر را فعال کرده بودم توانایی ویرایش اسمم را نداشتم و قصد دارم که دولوپر آکانت بخرم که با این اوصاف امکان‌پذیر نبود با اسم غیرواقعی، اشتباهی هم بازهم آدرس ایمیل @me.comـی که می‌خواستم با همین اپل آی‌دی فعال کردم :ی راهی هست که ایمیل آی‌کلاد رو به اپل آی‌دی جدیدم انتقال بدم یا آن‌ها اپل آی‌دی قبلیم رو پاک کنن تا این آدرس ایمیل ازاد بشود؟
امیرسام، پرشین گریفین...!
نماد کاربر
7i7GRiFFiN

پست‌ها : 65

پستتوسط Pooria Azimi » 27 فوریه 2012, 16:18

اگر درست فهمیده باشم، با روشی که در پست اول این صفحه نوشتم باید بشه این کار رو انجام داد.
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پستتوسط 7i7GRiFFiN » 27 فوریه 2012, 16:39

میشه منتها من مشکل اسمم رو داشتم! اسم باید با اسم روی مستر کارت یا همون حسابی که برای آکانت دولوپر در نظر میگیریم یا همون seller یکی باشه که متسفانه مال من چون اپل آی‌دی قبلیم فیک دولوپر ثبت شده بود و قابلیت تغییر اسمم رو نداشتم! توی دو سنتر به این شکل بود اسمم Apple PRiNCE :-)) دوستان ثبت کرده بودن اپل آی‌دیم رو
امیرسام، پرشین گریفین...!
نماد کاربر
7i7GRiFFiN

پست‌ها : 65

پستتوسط Pooria Azimi » 27 فوریه 2012, 17:42

فهمیدم... Apple ID هم پشتیبانی داره: http://www.apple.com/support/appleid فکر کنم توی این مورد اون‌ها بتونن اسم رو عوض بکنند.
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

قبلیبعدی

بازگشت به آیپاد، آیفون، آیپد، آیتیونز و آیکلاد

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 12 مهمان