انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

چرا بعضی‌ها گاهی اوقات از اپل و جابز متنفرند!

بخش موضوعات متفرقه

Re: چرا بعضی‌ها گاهی اوقات از اپل و جابز متنفرند!

پستتوسط abdol » 01 سپتامبر 2011, 12:39

[نمایش]
خب این ضرب‌المثل را که نه معنی‌اش را گرفتی و نه مقصودش را حداقل این سود را برایت داشت...

من که از اول شروع این تاپیک نه چیزی متوجه‌ام و نه می‌فهمم.

ایلیا مشکل تو این است که نه تنها در لحن صحبتت اشتباه کردی (تا همین الآن هم قبول نداری) بلکه اونچه هم که می نویسی و نوشته‌ای یکبار هم بهت گفتم که off the topic هست. هر چی هم من واست مثال بیارم باز میگی شعاره! پستهای من همه مستنداند داری جماعت تو نت رو خطاب قرار میدی... من از
dailymail
theweek
guardian
ibtimes
macdailynews
conquent
مطلب گذاشتم تو اونها هم کلی لینک هست علاوه بر کلی نتایج جستجو در گوگل.
خودت رو یه مقایسه با ادیتور اونها بکن بعد ببین تو بیشتر میدونی یا اونها... بعد اگر دیدی اوناهم متوجه نمی‌شن بهشون ایمیل کن که برن کتاب امثال و حکمت را مطالعه کنند و با اون ضرب المثل زیبا اونها رو هم آشناشون کن و بگو که شما همتون عقده‌ای هستین ببین چه جوابی بهت میدن.

من اونقدر استقلال فکری دارم که این رو در ذهنم پروروندم، راجع بهش در اینترنت گشتم و دیدم که در نت هم راجع بهش مطلب کلی وجود داره برام هم خیلی جالب بود و مطرح کردم اشتباهی هم در مطرح کردن دیدگاهم نکردم برای همین تاسفی هم نمی خورم چون با روز اول که مک خریدم و عضو این سایت شدم کلی فرق کردم و در ۵ سال پیش خودم درجا نمی‌زنم.

در اینکه سایت مال شماست شکی نیست خوشا به حالتون... این قسمت حرفهات به خصوص تاسف و ناراحتی و اینها کلمات کلیشه‌ای و تکراری و کودکانه است که ارزش پاسخ دهی نداره.

شما فرض کن در این فوروم یک دیوانه وجود دارد اون هم منم. تحمل جمعی همیشه از تحمل شخص بیشتر باید باشه نه اینکه بنده به اندازه ۱۰ نفر و ۱۰ نفر به اندازه ۱ نفر هم تحمل نداشته باشند.

اگر هیچ چیزی از اپل و اونچه که تو میدونی حالیم نیست و کسی هم تحویلم نمگیره فرق بین عذرخواهی کردن و ادرار کردن به دیگران رو خوب بلدم درست؟ در نهایت موضعت رو هم هندل کردم (چون داشتی کل کل می‌کردی از پست‌هات هم معلومه نیازی هم به مظلوم نمایی نیست) به خوبی با همان دو پستی که بعدش در پاسخت گفتم... و به خوبی و خوشی به مسیر اصلی تاپیک برگشتم.

شاد باشی مثل همیشه.
لقمان حكيم را گفتند : ادب از كه آموختي ؟ گفت : از بي ادبان !
MBP 5.5
abdol
Banned

پست‌ها : 686

پستتوسط cyra » 01 سپتامبر 2011, 12:58

cyra نوشته است:[نمایش]
اتفاقا صحبت عبدل خان در مورد تعصب بى دليل به يك برند يا كلا هر پديده كاملا درسته... ولى چيزى كه در مورد اصول كاپيتاليستى گفت صد در صد قابليت اجرا نداره. واقعا به نظرتون كمپانى هايي مثل Autodesk, Adobe, Avid, Apple, Sony و چند ده كمپانى ديگر مى تونستند به چنين رشدى در تكنولوژى برسند. درسته كه خيلى ها هم زير پاى اين كمپانى ها له شده اند و اصلا هم جاى دفاع در اين مورد نيست... درسته كه انحصار طلبى اين كمپانى ها بعضى وقت ها واقعا كاربر رو محدود مى كنه و رقيب رو بيچاره، اما در يك نظام سوسياليستى اصولا امكان بوجود امدن همچين رشدى وجود نداره. اين ايرادى كه عبدل به اپل مى گيره در مورد همون HP هم صدق مى كنه. 

حداقل عبدل جان منو نمى تونى به دفاع محكوم كنى. اما ديگه اين تايپك خيلى داره به حاشيه مى پردازه. پيشنهاد مى كنم اسمش رو به آى ادرار تغيير بديم چون بيشترين پست رو به خودش اختصاص داده :!:
Mac Pro (mid 2009), 12 GB RAM, OS X 10.8.5, Avid Media Composer 8.3.1
iPhone 5s 32GB, iOS 9.1
iPad 2 64GB 3G, iOS 9.1
نماد کاربر
cyra

پست‌ها : 313

پستتوسط Nyaiesh » 01 سپتامبر 2011, 15:59

[نمایش]
برای همین تاسفی هم نمی خورم چون با روز اول که مک خریدم و عضو این سایت شدم کلی فرق کردم و در ۵ سال پیش خودم درجا نمی‌زنم

بله من هم تایید می‌کنم که تغییر کرده‌اید.
خدایا کیهان و زمین و نوترون در طواف و ما در خواب
نماد کاربر
Nyaiesh

پست‌ها : 357

پستتوسط cyra » 01 سپتامبر 2011, 16:14

يه سوال دارم كه دوست دارم عبدل جواب بده. با فرض اينكه كاملا صحبت شما درست باشه (درصدى از صحبت هاتون رو قبول دارم) براى كاربرى كه بخواد خودشو از زير يوغ اپل بيرون بكشه چه پيشنهاد يا جايگزينى دارى؟
در کل 1 بار ویرایش شده. اخرین ویرایش توسط cyra در 01 سپتامبر 2011, 17:09.
iPhone 5s 32GB, iOS 9.1
iPad 2 64GB 3G, iOS 9.1
نماد کاربر
cyra

پستتوسط Nyaiesh » 01 سپتامبر 2011, 16:24

شما مشکوک هستید
نماد کاربر
Nyaiesh

پستتوسط cyra » 01 سپتامبر 2011, 16:27

:?: :-)
iPhone 5s 32GB, iOS 9.1
iPad 2 64GB 3G, iOS 9.1
نماد کاربر
cyra

پستتوسط Nyaiesh » 01 سپتامبر 2011, 16:29

من جای عبدل جواب دادم.
نماد کاربر
Nyaiesh

پستتوسط cyra » 01 سپتامبر 2011, 17:20

:-D واقعا جدى پرسيدم. بالاخره عبدل ادعا مى كنه در عرض پنج سال ديدش كلا نسبت به اپل عوض شده. دوست دارم بدونم چى باعث همچين تغييرى شده. چون شايد اون بخشى از صحبتش كه مى گه اپل مخوف و كا.گ.ب. هست رو قبول نداشته باشم ولى منتقد سياست هاى اخير اپل هستم. مثل دست گل هاى اخيرشون كه فاينال كات رو به اونروز انداخته يا سيستم لاين كه به سمت اسباب بازى سوق پيدا كرده. عبدل به نظرم چيزى از اپل ديده كه محاسن اين محصولات هم نمى تونه نظرش رو برگردونه. دوست دارم بدونم اون چى هست... 
iPhone 5s 32GB, iOS 9.1
iPad 2 64GB 3G, iOS 9.1
نماد کاربر
cyra

پستتوسط abdol » 01 سپتامبر 2011, 19:00

[نمایش]
حداقل عبدل جان منو نمى تونى به دفاع محكوم كنى. اما ديگه اين تايپك خيلى داره به حاشيه مى پردازه. پيشنهاد مى كنم اسمش رو به آى ادرار تغيير بديم چون بيشترين پست رو به خودش اختصاص داده :!:

دوست عزیز مساله اینه که ایشون هرکی که هست باشه احترامشم واجب اما پررو بازی نباید واسه کسی دربیاره.

[نمایش]
واقعا جدى پرسيدم. بالاخره عبدل ادعا مى كنه در عرض پنج سال ديدش كلا نسبت به اپل عوض شده.

۵ سال عضویت یعنی کسی که ۲۰۰۵-۲۰۰۶ عضو این سایته نه من.

من پست نفرستادم که کسی رو نصیحت کنم. پست فرستادم که کمی تعصبات اپلی افراد رو به چالش کشیده باشم. ولی خوندن کتاب امثال و حکم رو در اینجا به همه توصیه می‌کنم.
MBP 5.5
abdol
Banned

پستتوسط GK » 01 سپتامبر 2011, 19:48

آقایان!
بس کنید دیگه! این همه طعنه و کینه و ایما و اشاره و سر هم کوفتن جایز نیست
ایرماگ را نساخته‌اند که عده‌ای بیایند و بکوبند به سر دیگران
آقایان cyra و mjreza
چرا تاب تحمل‌تان نیست که کسی مثل شما فکر نکند؟ یه خورده به دور و بر خود نظر بیندازید: همه جا پر شده از فرووم و کلوب‌هایی که اعضایش عکس جابز را می‌گذارند جلویشان و برایش سجده و نماز می‌برند. طبیعی‌ست که در مقابل این نوع کنش‌ها، عکس‌العمل‌هایی نیز پیدا شود
تعجب می‌کنم که چرا قادر نیستید لای خطوط نوشته‌های عبدل، رنج و ناراحتی و هراس‌های واقعی او را بخوانید

آقای abdol
بس کنید دیگه! این همه فحش و طعنه‌ی سر باز و سر بسته جایز نیست
بروید دوباره تاریخ را با چشم باز بخوانید: هیتلر آواتاری شما میلیون‌ها انسان را در جا می‌کرد داخل کوزه‌های آدم‌کشی! قابل مقایسه با جابز نیست. چونکه در برخورد عقدیتی‌تان منصف نیستید، با شما منصفانه رفتار نمی‌کنند
تعجب می‌کنم که علی‌رغم دید و خواسته‌های قابل تعمل‌تان، چرا این زبان دشمنانه‌ی تهاجمی بی‌جا و بی‌هوده را دارید؟
روز و روزگارتان ‌خوش
ق.خ
iMac Intel 2.66GHz, Osx 10.7.3
GK
مدیر بازنشسته

پست‌ها : 954

پستتوسط abdol » 01 سپتامبر 2011, 20:20

[نمایش]
آقای abdol
بس کنید دیگه! این همه فحش و طعنه‌ی سر باز و سر بسته جایز نیست

من به کسی فحش ندادم از موضع خودم دفاع کردم جواب هر کسی رو هم درخور خودش دادم.
عذرخواهی با فحش دادن و عذرخواستن توام خیلی فرق میکنه ایشون میاد عذر میخواد بعدش هم متلک میندازه این معنیش چیه؟ اون هم نه یک شوخی دوستانه! در کمال وقاحت هم میاد میگه که شما نمی‌فهمی من عذر هم خواستم و جنبه نداری! این اسمش بی شعور فرض کردن طرف مقابل است... بزن در رویی که نیست! بنده هم اینجا برای خودم شخصیتی قایل هستم. می دونی دوست عزیز مشکل این تاپیک من و اون ۸ نفر دیگه نیستیم بلکه ایلیا هست.

شما مثایل رو به صورت سیاسی نگاه می کنید در حالی که صحبت من از سیاست در اون بعدی نیست که شما هیتلر رو مقایسه میکنی حرف نمی زنم ضمنا مقایسه به مثل کردن شما هم درست نیست شما هیچ دو نفری رو در دنیا مثل هم پیدا نمی‌کنی.

علاوه بر اینها عکس پروفایل من یک روز است عوض شده. امروز امضایم را هم به نشاه اعتراضم عوض کردم. ضمن اینکه لطفا آقای ایلیا این کتاب امثال و حکمش رو در بخش ویکی به عنوان مفاخر ایرماگ بار گذاری کند.

**پی نوشت: ضمنا من نه هراسی دارم و نه چیزی تو این مایه‌ها.
MBP 5.5
abdol
Banned

پستتوسط GK » 01 سپتامبر 2011, 21:02

بسیار خب آقای عبدل
به گمان من، ایلیا دور این پست را خط زده و از خیر و شرش گذشته
کماکان، اگر کنایه و ناسزا و طعنه‌های بسته و باز شما دو تا را جمع کرده و سبک و سنگین بکنیم، کفه‌ی ترازوی شما سبک‌تر نخواهد بود!
با این حال، اگر قبول دارید، می‌پذیرید، من حاضرم از جانب هر کسی که دل‌تان خواست از شما عذرخواهی کنم تا بالاخره، بتوانیم قال این قضیه را بکنیم!
شما که حکیم‌دوست هستید، حتما سخن آن حکیم دیگر را شنیده‌اید که می‌گفت: «عذرخواهی بجا موجب سرشکستگی نیست اما، عذرنخواهی مغرورانه...»
روز و روزگارتان ‌خوش
ق.خ
iMac Intel 2.66GHz, Osx 10.7.3
GK
مدیر بازنشسته

پست‌ها : 954

پستتوسط Ilia » 01 سپتامبر 2011, 21:22

من واقعا قصد نداشتم که دیگر سر این تاپیک پست بزنم. ولی برای روشن شدم موضوع:

آقای عبدل:
- من به شما کوچکترین بی‌احترامی‌ای نکردم. اگر گفته‌ام که شما معنی و مقصود ضرب‌المثل را نفهمیده‌اید، به معنای اینکه شما آدم نفهمی هستید نبود. شما اینطوری برداشت کرده‌اید.
- اینکه از لحن حرف زدم من خوشتان نمی‌آید، منهم از از لحن حرف زدن و رفتار شما اصلا خوشم نمی‌آید.
- دو باری را هم که معذرت خواستم، از ته دل بوده. و دلیلی بر بار سومش نمیبینم.
- اگر هم نوشته‌ام که شما شعار میدهید، نظرم بوده. بی‌احترامی‌ای در کار نیست. من را به اینترنت فرستادن، که فلانجا این را نوشته و برو و بخوان دلیل هیچ چیز نمیشود. در اینترنت، همه چیز به نفع همه کس نوشته شده. من هم لینک هزار جا را در تایید حرف خودم میتوانم برایت بفرستم.

حالا شما هر جور دوست داری رفتار کن و برداشت کن. اختیار آن دست من نیست. هر دو حرفمان را زدیم و همه هم میتوانند بخوانند و برداشتشان را بکنند.

ایلیا
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6174

پستتوسط abdol » 01 سپتامبر 2011, 21:47

[نمایش]
من به شما کوچکترین بی‌احترامی‌ای نکردم...

یا شما معنی بی احترامی رو نمیدونی یا عذرخواهی کردن رو بلد نیستی یا هردو رو. کسی هم ازت نخواسته عذر بخواهی همون موقع هم کسی بهت نگفت عذر بخوای. شما اگر معنی اختیار رو میدونستی اختیار حرفت را نگه می داشتی.

طرف صحبت من هم به هیچ عنوان نیستی پس خودت را بیش از این ضایع نکن. طرف صحبت من الآن اون عده‌ای هستند که می‌خواهند کرده‌ی نادرست تورا با پا درمیانی سمبل کنند.

بنده به کسی در اینجا هیچ بدهی ندارم کسی خوشش نمیاید دلیل نمیشه چشم را بست و دهان رو باز کرد و هر چی که آدم دلش خواست بگه؟

[نمایش]
شما که حکیم‌دوست هستید، حتما سخن آن حکیم دیگر را شنیده‌اید که می‌گفت: «عذرخواهی بجا موجب سرشکستگی نیست اما، عذرنخواهی مغرورانه...»

این را به من نگویید لطفا، من نه عذرخواهی به کسی بدهکار هستم نه چیز دیگه‌ای. کفه ترازوی من از لحاظ شرعی، عقلی و عرفی خالی است.

دوست دارید نصیحت و تذکر بدید کمی به مدیر بازنشسته‌تان تذکر بدهید تا در مدل پست فرستادن و صحبت کردنش تجدید نظر کند... که بعد ۵-۶ سال عضویت در این ماگ فکر میکنه از کل ادیتورهای روزنامه‌ها و... بیشتر بلده و مفاهیم جدیدی در علم و عرفان باز کرده.
MBP 5.5
abdol
Banned

پستتوسط cyra » 01 سپتامبر 2011, 22:15

اقاى GK عزيز... از كجاى صحبت من برداشت كرديد كه تحمل شنيدن نظر مخالف رو ندارم؟! من فقط گفتم عبدل زيادى اغراق مى كنه! اتفاقا دورى از كنايه رو هم گوشزد كرد و سعى كردم بحث رو دوباره به گفتگويى استدلالى برگردونم!

و شما اقاى عبدل... من از شما سوالى پرسيدم و انتظار شنيدن پاسخى منطقى داشتم. دليل استفاده ى شما از اين نوع ادبيات و پافشارى بر موضوعى كه صدبار بهش اشاره كرديد رو نمى فهمم، مگر اينكه بخوايد حرف امير رو كه گفت ترول اصبات كنيد.
iPhone 5s 32GB, iOS 9.1
iPad 2 64GB 3G, iOS 9.1
نماد کاربر
cyra

قبلیبعدی

بازگشت به متفرقه

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 2 مهمان