انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

نجوم و مک

بخش موضوعات متفرقه

نجوم و مک

پستتوسط behnood » 08 اوت 2011, 23:33

سلام به دوستان
همان طور که می دانید روی لاین نرم افزار های روزتا نصب نمی شود و بهترین نرم افزار نجومی هم از این قبیل است.
اگر کسی نرم افزار مشابه استاری نایت یا استریم سراق داره لطف کنه بگه که من بتونم کارم را انجام دهم.
هم آسمان نما و هم کنترلر برای پایه های گوتو دار .
اگر برای آی فون هم سراق دارید بگید.
ممنون
بهنود
Mac BookPro 373
iPhone 5s 32GB
iPad (therdG) 16gb 3g+wifi
Mac OS 10.8
ADSL 2048
نماد کاربر
behnood

پست‌ها : 187

Re: نجوم و مک

پستتوسط AmirT » 09 اوت 2011, 00:31

سلام!
من از Stellarium استفاده میکنم، هم مجانیه، هم کار رو راه میندازه.
Celestia هم چیز خوبی به نظر میاد، من هنوز دانلودش نکردم. ولی اگر قصد خرید نرم‌افزار داری TheSkyX محشره، خیلی هم تو مک محبوب شده، امکانات عالی هم داره، اواخر زیاد میشنوم راجع‌بهش.
اگر عکاسی هم میکنی StarStaX فوق‌العاده‌س، واقعا روی Startrail رو کم کرده که من تو مک حسرتش رو میخوردم. عکاسی دیپ هم نرم‌افزارای زیادی داره که فک نمیکنم پیدا کردنشون سخت باشه.

S&T هم تو بخش Resourcesاش نرم افزارهای خیلی خوبی رو معرفی کرده که همه Freeware و Shareware هستن:
http://www.skyandtelescope.com/resource ... grams.html

اینم یه پیج دیگه که نرم‌افزارهای اکثرا کوچولوی جالبی معرفی کرده:
http://www.pure-mac.com/astronomy.html
PHD Guiding هم اونجا به عنوان auto-guider معرفی شده، ولی نمیدونم عملکردش چجوریه.

برای iOS هم اینا نرم‌افزارهایی هستن که من استفاده میکنم، و تقریبا همه‌ی کارام رو راه میندازن:
Star Chart -- یه آسمان‌نمای تقریبا کامل با امکان استفاده از GPS و شتابسنج‌های دستگاه
pUniverse -- یه آسمان‌نمای دیگه با امکانات یه خورده متفاوت‌تر
ISS Visibility -- برای چک کردن گذرهای ISS با استفاده از دیتابیس Heavens Above
IridiumFlare -- گذرهای ایریدیوم‌ها، باز از طریق Heavens Above
What's Up -- یه برنامه‌ی دم دستی برای چک کردن وضعیت سیارات و ماه و خورشید، که انصافا خیلی به کار میاد یه موقع‌هایی
SolarEclipses -- برای چک کردن گرفت‌های ماه و خورشید، به همراه گرافیک و اطلاعات پدیده‌ها از 1900 تا 2100
در کل 1 بار ویرایش شده. اخرین ویرایش توسط AmirT در 09 اوت 2011, 06:23.
But what is happiness except the simple harmony between a man and the life he leads? — Albert Camus
نماد کاربر
AmirT

پست‌ها : 342

پستتوسط AliGhz » 09 اوت 2011, 00:45

ممنون از امير كه اين همه نرم افزار خوب "سراغ" داشت و به اين قشنگى در موردشون نوشت. و ممنون از بهنود كه با سوال متفاوتش حس تازه اى به ايرماگ داد.
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پست‌ها : 2144

پستتوسط Pooria Azimi » 09 اوت 2011, 02:12

Star Walk اون برنامهٔ جادوئی‌ایه که اپل چند بار در تبلیغاتش نشون داده؛ همون که آی‌پد رو به‌سمت آسمون می‌گیرن و با چرخوندن اون، صُور فلکی در صفحهٔ آی‌پد نشون داده می‌شن...

تصویر

تصویر

لینک دانلود:

http://ax.itunes.apple.com/us/app/star- ... 86802?mt=8

در این تبلیغ، می‌تونید کارکرد این برنامه رو ببینید: http://jayberry.com/files/ipadisdelicious.mov (این تبلیغ iPad is Delicious برای آی‌پد ۱ ـه، که نمی‌تونم لینکش روی سرور اپل رو پیدا بکنم).
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط MacShadow » 09 اوت 2011, 10:49

من تو نرم افزار های نجومی فقط Starry night و ترجیح می دم مخصوصاْ نسخه مکش واقعاْ عالیه عاشقشم .
همونطوری که امیر گفت stellarium نرم افزار کاربردی خوبی هستش .
MacShadow

پست‌ها : 234

پستتوسط behnood » 09 اوت 2011, 21:46

ممنون از همه دوستان مخصوصا امیر
امیر جان StarStaX برای دانلود پسورد می خواد تو پسورد رو داری ؟
Mac BookPro 373
iPhone 5s 32GB
iPad (therdG) 16gb 3g+wifi
Mac OS 10.8
ADSL 2048
نماد کاربر
behnood

پست‌ها : 187

پستتوسط Ahmad » 10 اوت 2011, 00:59

behnood نوشته است:[نمایش]
ممنون از همه دوستان مخصوصا امیر
امیر جان StarStaX برای دانلود پسورد می خواد تو پسورد رو داری ؟

بہنود جان سلام،

اگر دقت کنی در بخش داونلود نوشتہ شده:
StarStaX is available as a .dmg file from here: StarStaX-0.41.dmg (password: my last name, all lowercase letters)

یعنی

enzweiler

احمد
نماد کاربر
Ahmad
Site Admin

پست‌ها : 1289

پستتوسط AmirT » 10 اوت 2011, 08:52

یادم رفته بود بگم پسوردش کجاست! p:
کار جالبی کرده ولی صاحب برنامه... اگه حواست نباشه و توضیحات و اینارو نخونی یه خورده باید دنبال پسورد باشی.
نمیدونم از StarStaX استفاده کردی یا نه، ولی من وقتی دانلودش کردم برام یه حالت too good to be real داشت! چنین امکاناتی... و مجانی! سرعتش هم واقعا قابل مقایسه نیست.
blending modeها واقعا امکان فوق‌العاده‌ای هستن، که StarTrails فقط یه mode رو انجام میداد، و با برنامه‌هایی مثل فوتوشاپ هم کار به صورت عجیبی پیچیده و وقتگیر میشد. به هرحال ترکیب blending modeها واقعا باعث میشه انتخاب های زیادی داشته باشی و کاملا از خلاقیتت استفاده کنی.
مثلا این عکس رو من تقریبا ۹ ماه پیش در ارتفاعات شمال تهران گرفتم، ولی چون process کردنش با روش‌های ساده جواب خوبی نمیداد... اصلا عکس نهایی رو ذخیره نکردم. ولی با این برنامه با ترکیب چندباره‌ی stack نهایی با DarkFrameهام و چندتا از تک عکس ها، نبود ماه رو کاملا جبران کردم و عکس رو از حالت sihouette درآوردم که کسل کننده بود.
ZT.jpg
ZT.jpg (120.19 KiB) - بازدید 8051 بار

اگر ویدیو‌های Time-Lapse هم میسازی، یه امکان خوب نرم افزار، Cumulative Image Savingشه، یه بار اینجوری ذخیره کن و نتیجه‌ی جالبش رو خودت تو فیلم ببین.

راستی برای ساختن ویدیوهای Time-Lapse هم من فعلا بهترین چیزی که پیدا کردم Time Lapse Assembler هستش. که هر چند خیلی دوستش دارم، ولی محدودیت انتخاب fps داره، فقط به ۱۵، ۲۴ و ۳۰ encode میکنه، اگر کسی برنامه‌ی بهتری سراغ داره، ممنون میشم بگین. البته من همیشه میشنوم که اکثرا از Adobe Premier برای این کار استفاده میکنن، ولی من نرم‌افزارهای کوچولوتر و اونایی که فقط برای این کار هستن رو ترجیح میدم + اینکه اصلا بلد نیستم با Premier کار کنم. شنیدم با QuickTime هم اینکار شدنیه، اما نفهمیدم چطور!
But what is happiness except the simple harmony between a man and the life he leads? — Albert Camus
نماد کاربر
AmirT

پست‌ها : 342

پستتوسط nmx » 15 اوت 2011, 00:23

در QuickTime از File> Open image Sequence استفاده کنید.
با فتوشاپ نسخه Extended نیز ممکن است. این‌جا را بخوانید:
http://www.akkasee.com/articles/12668/
nmx

پست‌ها : 6

پستتوسط Pooria Azimi » 02 سپتامبر 2011, 14:39

الآن در MAS بودم و این رو دیدم. به‌نظر برنامهٔ‌ خوشگلی می‌آد، اما نمی‌دونم به‌درد بخور هم هست یا نه. تصویرش کمی برام آشناست - شاید اون برنامه‌ای باشه که در Developer Tools State of the Union دو سال قبل (WWDC) نشون می‌دادند (که از GCD برای موازی‌سازی کارش استفاده می‌کنه). اگر اون باشه، باید بگم برنامهٔ واقعاً قشنگیه:

http://ax.itunes.apple.com/us/app/cosmo ... 7543?mt=12

نظراتی که در MAS در موردش داده‌ن، اکثراً ازش راضی بوده‌ن.
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

بازگشت به متفرقه

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 20 مهمان