انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

فولدری در بوت‌کمپ ناپدید شده است

بحث‌های کلی درمورد سیستم عامل مکینتاش (OS X)

فولدری در بوت‌کمپ ناپدید شده است

پستتوسط Barman » 03 ژوئیه 2011, 02:31

yeki az folderhaye tooye bootcamp pak shode vali hichi az hajme drive kam nashode, khod be khod gheyb shode, kolli ettela’at roosh dashtam, lotfan komak konid baresh gardoonam
tashakkor
macbook white 2.24 GHZ
snowleopard 10.6.4
Barman

پست‌ها : 11

Re: KOMAK LOTFAN-gheyb shodane folder

پستتوسط m_16 » 03 ژوئیه 2011, 09:57

اگه منظورتون از بوت کمپ ویندوز خودمونه باید بگم کامپیوتر ویروسی شده و اون فولدر ها هم پاک نشده بلکه مخفی(از نوع سیستمی ) شده یه آنتی ویروس خوب نظیر nod یا kaspersky این ویروس رو پاک می کنه. اما برای دیدن فولدر ها ی مخفی در folder option ویندوز تیک show hidden fileرو بزنین و تیک hide protected system files(یه چیزی تو این مایه ها اسم شو دقیق یا دم نیست) رو بردارین و صفحه رو refresh کنین تا فولدر هاتون بیان.
برای در آوردن پوشه ها از حالت مخفی وارد خط فرمان ویندوز بشین . به جایی که پوشه هستن برین(در خط فرمان) و با دستور attrib -h -s -r namefolder پوشه ها رو از حالت مخفی در بیارین.(واضحه که به جای namefolder باید اسم پوشه رو بنویسین.
پستو با موبایل نوشتم نتونستم کامل توضیح بدم اگر به مشکل برخوردین پ.خ بدین
m_16

پست‌ها : 40

پستتوسط Barman » 03 ژوئیه 2011, 12:05

mamnun az rahnemaeetun, vali manzure man ine ke in folder tooye mac dide nemishe, yani mac virusi shode ?!!! in ettefagh vaghti oftad ke ye rooz didam chanta az application ha baz nemishe (mesle itunes,your freedom,vlc,vuze,…) bad az restart kardan in moshkel be vojud umad,dar zemn connection haye internetam ham hame pak shodan.
Barman

پستتوسط Nyaiesh » 03 ژوئیه 2011, 15:15

دست‌کاری پوشه‌های بوت‌ کمپ از مک همیشه خطر دارد چون آن‌ها برای فضای مک ساخته نشده‌اند و ممکن است ویندوز در باز‌خوانی‌ آن‌ها مشکل پیدا کند پس دیگر این کار را نکنید اما اگر پوشه شما در ویندوز هست و در بوت کمپ پیدا نیست با یک فلاش آن را به مک منتقل کنید و از آن‌جا باهاش کار کنید.
بوت کمپ از برنامه‌هایی است که به روز بودنش مهم است سعی کنید آن‌را در هر نوبت که بروزرسانی اعلام شد به‌روز کنید
خدایا کیهان و زمین و نوترون در طواف و ما در خواب
نماد کاربر
Nyaiesh

پست‌ها : 357

پستتوسط Barman » 03 ژوئیه 2011, 16:23

mamnun m]reza jan, vali masale ine ke az tooye windows ham oon folder ro nemibinam
Barman

پستتوسط Nyaiesh » 03 ژوئیه 2011, 16:37

فعلا سعی کنید چیزی رو به هم نزنید. چون معلوم نیست چی شده.
خدایا کیهان و زمین و نوترون در طواف و ما در خواب
نماد کاربر
Nyaiesh

پست‌ها : 357

پستتوسط Amir_S » 03 ژوئیه 2011, 16:45

دو تا احتمال اول که من میدم اینه که یا فایل پاک شده و توی trash و یا recycle bin ه... و یا پنهان hidden شده (از محیط مک).
پ.ن: فایل هایی که توی مک پنهان میشن، تو ویندوز هم پنهانن، ولی برعکس‌ش صادق نیست!
MacBook Pro 990:
13" Unibody, CPU: 2.26GHz, RAM: 5 GB, SSD: 250GB, HDD: 1TB
OSX 10.15.3
•••
iPhone 4S: 32GB
iOS 9.5.3
•••
iPhone 7Plus: 128GB
iOS 14.2
•••
iPad Air 2: 64GB-4G
iOS 14.2
نماد کاربر
Amir_S
Site Admin

پست‌ها : 1794

پستتوسط Ali.Rastegar » 04 ژوئیه 2011, 00:25

ویندوز را با چه فایل سیستمی استفاده می‌کنید؟ NTFS یا FAT32؟ اگر NTFS است تا به حال برنامه‌ای برای امکان نوشتن اطلاعات روی NTFS در محیط مک نصب کرده‌اید؟(ممکن است چنین ابزاری به فایل سیستم صدمه زده باشد.)
امتحان کرده‌اید با استفاده از Terminal محتوای پوشه(folder) را ببینید؟ می‌توانید برنامهٔ Terminal را از Applications/Utilities باز کنید.
تایپ کنید cd و یک بار کلید space را بزنید.
بعد پوشه‌ای که یک مرحله قبل* از پوشهٔ ناپدید شده است را بکشید و روی پنجره Terminal رها کنید.
مثلاً می‌شود:
کد: انتخاب همهٔ
cd /Volumes/UNTITLED/Users/ali/Desktop

حالا کلید return یا همان enter را بزنید.
حالا تایپ کنید:
ls -a

و return را بزنید.
باید لیستی از تمام فایل‌ها و پوشه‌ها از جمله آن چه که مخفی است تحویل شما دهد.
--
* منظور از یک مرحله قبل این است که اگر مثلاً پوشهٔ ناپدید شده در Desktop بوده، به جای پوشهٔ ناپدید شده، Desktop را بکشید و روی پنجرهٔ Terminal رها کنید.
MacBook Pro 2015
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

پستتوسط Barman » 04 ژوئیه 2011, 17:40

mamnun az hame, jenabe rastegar karhaee ro ke goftid anjam dadam. vali oon folder tooye list nabud,na tooye mac hiddene na tooye windows. man aslan az win estefadeh nemikonam , faghat nasbe, vghti ham intori shod hodude 3mah bood aslan tooye win narafte boodam. man hiddenaye mac ro be ye tarighe dige ham baz kardam vali aslan in folder nist.
NOKTEH JALEB ine ke vaghti hajme chizaye tooye drive ro az hajme drive kam mikonam 20 GB ziyad miad, yani 20 GB chiz tooye drive hast vali khodesh nist! hich file hiddeni ham oonja nist
Barman

پستتوسط Ali.Rastegar » 04 ژوئیه 2011, 19:50

نگفتید ویندوز روی چه فایل سیستمی نصب بوده. در مک کافیه روی پارتیشن مربوط به ویندوز کلیک راست کنید، Get Info را بزنید و آنجا ببینید جلوی Format چه نوشته.
جای دیگری که توصیه می‌کنم ببینید، یا با Terminal یا با فعال کردن امکان دیدن فایل‌ها و پوشه‌های مخفی در خود Finder، پوشهٔ
.Trashes

داخل پارتیشن ویندوز است.
MacBook Pro 2015
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

پستتوسط Ilia » 04 ژوئیه 2011, 19:52

توصیه من به شما این است که مک و ویندوزتان را با هم قاطی نکنید. اگر اشکال در ویندوز است، مکتان را در ویندوز بوت و سعی کنید که آنجا مشکل را حل کنید، اگر در مک است، در مک.

این اختلاف اندازه‌ای هم که میبینید دلیل بر چیزی نیست. یک مقدار از هارد شما همیشه صرف پارتیشن‌بندی و کارهای دیگر میشود و این طبیعیست.

منکه دور ویندوز را خط کشیده‌ام ولی برای شما که آنرا دارید ضروریست که از یک سیستم پشتیبان‌گیری‌ای در محیط ویندوز استفاده کنید تا در صورت پیش آمدن مشکل بک‌آپ داشته باشید. برنامه‌های مشابه تایم ماشین برای ویندوز وجود دارند.

ببخشید که راهنمایی مفیدی از من بر نمی‌آید. امیدوارم که دوستان دیگر بتوانند بهتر شما را راهنمایی کنند و مشکلتان حل شود.

ایلیا
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

Re: فولدری در بوت‌کمپ ناپدید شده است

پستتوسط Barman » 07 ژوئیه 2011, 12:58

jenabe rastegar: (mamnun az rahnamaeehatun) windows tahte onvane Windows NT Filesystem nasb shode 32bit ham hast
Trashes to ham tooye bootcamp baz nemishe : The folder “.Trashes” can’t be opened because you don’t have permission to see its contents.
be nazare shoma age OS ro ye bare dige nasb konam dorost mishe?
Barman

پستتوسط Barman » 07 ژوئیه 2011, 13:07

ilia jan chizi ke vazehe ine ke Mac ye balaee sare in folder avorde chon man aslan az win estefade nemikonam, be in khater ke . ghablan nasb shode az fazaye partitionesh estefade mikonam. vali tasmim daram dar asra’e vaght win ro pak konam va 2ta partition vase mac besazam. age dar in rabete ye guide khoob ke betunam :
1. OS e mac ro yebar dige nasb konam
2. win ro pak konam
3. 2ta partition vase mac besazam
4. ettela’ate hardamo dashte basham
behem moarrefi konad mamnun misham.
bazam tashakkonr mikonam ke be poste man ahammiyat midi ilia jan
Barman

پستتوسط Ilia » 07 ژوئیه 2011, 23:19

Barman نوشته است:[نمایش]
ایلیا جان، چیزی که واضحه اینه که مک یه بلایی سر فولدر آورده. چون من اصلا از ویندوز استفاده نمیکنم. به این خاطر که قبلا نصب شده، از فضای پارتیشنش استفاده میکنم. ولی تصمیم دارم که در اسرع وقت ویندوز را پاک کنم و دو تا پارتیشن واسهٔ مک بسازم. اگه در این رابطه یه راهنمای خوب که بتونم:

۱- سیستم عامل مک رو یکبار دیگه نصب کنم
۲- ویندوز را پاک کنم
۳- دو تا پارتیشن برای مک بسازم
۴- اطلاعات هاردم رو داشته باشم،

بهم معرفی کنید، ممنون میشم.

بازم تشکر میکنم که به پست من اهمیت میدی ایلیا جان.

اول من پست شما را فارسی کردم که آن را درست بفهمیم. :-)

بعدش:
برای ویندوز، مسلما تقریبا همهٔ دوستان دیگر اینجا از من تجربه و سوادشان در بارهٔ ویندوز از من بیشتر است. امیدوارم که راهنماییت کنند. من آنچه که فکر میکردم را قبلا اینجا نوشته‌ام. اما یک سری نکات:

اینطور که من استنباط کردم، این کامپیوتر را کس دیگری اینطور برای شما set up کرده و شما چون جا کم آورده‌ای شروع کرده‌ای که فایل‌هایت را در پارتیشن بوتکمپ کپی و استفاده کنی. این کار را معمولا نمیتوانی بکنی مگر آنکه در قسمت مکت برنامه‌های جانبی‌ای نصب شده باشد که این امکان را فراهم کند. بصورت دیفالت شما بایستی فقط بتوانی از مکت فایل‌های بوتکمپت را بخوانی ولی نمیتوانی چیزی در آن بنویسی. و وقتی در بوتکمپ باشی، اصلا نباید بتوانی قسمت مک را ببینی.

اپل دلایل خوبی برای انجام اینکار داشته است. متاسفانه برنامه‌هایی که این امکان را فراهم میکنند، ممکن است که کامپیوتر را دچار مشکل کنند. برای همین من همیشه پیشنهاد کرده‌ام که حتی‌المقدور این کار را نکنید یا اگر کردید، سیستم بک‌آپ و پشتیبان‌گیری مرتبی داشته باشید.

حالا در بارهٔ مورد شما، من اولین مکم را هجده سال پیش خریده‌ام. در این هجده سال حتی یک مورد هم ندیده‌ام که یک فایل یا فولدری ناپدید بشود. نمیگویم که امکانش نیست، اما این موضوع برای من غریب است. چیزی که میتوانم حدس بزنم یکی از اینهاست:
- آن فولدر اتفاقی پاک شده است. یک کامند دیلیت برای اینکار کافیست.
- کس دیگری آن را پاک کرده و صدایش را در نیاورده… :-)
- یکی از همین برنامه‌هایی که برای بوتکمپ را برای شما قابل دسترس کرده، سیستم شما را corrupt کرده.
- یا ویروسی، چیزی، در محیط ویندوز بلایی سرشان آورده (اما شما که میگویی هیچوقت ویندوز را باز نکرده‌ای).
- یا یک چیز دیگر که من از آن بیخبرم…

به هر حال من حتی نمیدانم که در یک چنین موردی بهتر است ریکاوری فایل‌ها را در مک کرد یا پیسی.

اما جواب بیشتر سوالات شما در این مبحث هست:
viewtopic.php?f=3&t=1812

بحث بالا را حتما بخوان. اما راه آسان برای آن چیزی که میخواهی این است که بعد از آنکه هر چه میخواهی را از آن پارتیشن بوتکمپ کپی کردی، برنامهٔ Boot Camp Assistant را از فولدر یوتیلیتی‌ها که در فولدر برنامه‌ها هست، راه بینداز و آن پارتیشنی که بوتکمپت در آن هست را پاک کن.

در مکت هم مجبور نیستی که چند پارتیشن داشته باشی. البته خیلی‌ها اینکار را میکنند و در پیسی این جزو کارهاییست که حتما باید کرد، اما در مک چندان لزومی ندارد.

قبل از اینکه سیستمت را به هر نحوی انگولک کنی، حتما یک هارد خارجی تهیه کن. آنرا با برنامه Disk Utilities با فرمت Mac OS Extended Journaled فرمتش کن و با استفاده از برنامه‌ٔ Time Machine که با قبلا روی کامپیوترت هست از کل سیستمت بک‌آپ داشته باش که چیزی را از دست ندهی. شرحش در همان مبحثی که در بالا آدرس دادم هست.

در آخر من هم از شما خواهش میکنم که در ایرماگ فارسی تایپ کید. اگر نمیدانید چطور، راهنمای سی‌نکتهٔ دوست خوبمان علی رستگار را بخوانید.
http://irmug.com/books/30nokte.pdf

فعال کردن نگارش فارسی یک دقیقه بیشتر طول نمیکشد. اگر تایپ فارسی اجالتا برایتان سخت است از سایت:
http://www.behnevis.com
یا:
http://www.google.com/transliterate/persian
برای تبدیل فینگلیش به فارسی استفاده کنید.

با تشکر،
ایلیا
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط Barman » 10 ژوئیه 2011, 15:31

ایلیا جان ممنون واسه همه‌چیز

درسته ، پارسال که مک خریدم فروشنده این کارارو کرد، به احتمال زیاد مشکل از همین برنامه بوده.

اصلا همین الان ویندوز رو پاک می‌کنم.

یه سوال: اگه بوتکمپ رو پاک کنم حجم پاک شده به مکینتاش هارد اضافه می‌شه؟

در آخر: بابت فینگیلیش نوشتن عذر می‌خوام ، این سایتهایی که معرفی‌ کردید خیلی‌ عالی‌ بود :-D

باز هم تشکر می‌کنم واسه همه چیز . . .
Barman

بعدی

بازگشت به سیستم عامل مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 19 مهمان