انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

کاربران معروف مک

جدیدترین اخبار را در اینجا بخوانید و بنویسید

Re: کاربران جدید مک: سیاستمداران معروف

پستتوسط Behnam » 12 مه 2011, 03:16

«عرب سوسمار خوار» را فردوسی گفته است. پس این با ما خواهد ماند. آن موقع که هدایت می‌توانست برداشت مدرنی به آن بدهد نداد و باز هم از «عرب سوسمار خوار» سخن گفت. همه می‌دانیم که محتوای تاریخی آن نه به عرب ربطی دارد و نه به سوسمار. اما نه فردوسی جرأت داشت و نه هدایت... و نه ما.
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

پستتوسط Pooria Azimi » 12 مه 2011, 03:31

البته cyra جان، عذر می‌خوام - من یک اشتباهی مرتکب شدم. الآن که زیرنویس عکس مربوطه رو خوندم متوجه شدم که اون تصویر متعلق به یک Apple Store نیست، و پادشاه عربستان سعودی رو نشون می‌ده (در تصاویر دیگه‌ای که از اپل‌استورهای کشورهای عربی گذاشته شده، همه‌شون همین‌قدر پر زرق و برق هستند!). من فکر کردم منظور شما اعرابِ حاضر در اون اپل‌استوره، نه پادشاه آل سعود...
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط Ilia » 12 مه 2011, 04:08

سر اینکه این شعر از فردوسیست یا نه بحث است؛
http://forum.persiantools.com/showthread.php?t=85335

اما جالب اینجاست که شاید یکی از ابیاتیست که همهٔ ایرانی‌ها آن را شنیده باشند.

یک علتی وجود دارد که حس ناسیونالیستی بیربط ما اینطور گل کرده است. اما متاسفانه اینجور احساسات معمولا انصاف را زیر پا میگزارد و خودش وسیله‌ای میشود برای سوءاستفادهٔ عده‌ای. ملت ما معمولا یا از اینطرف بام می‌افتد یا از آنطرف.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط cyra » 12 مه 2011, 10:56

:lol: ظاهرا همه از زوایای متفاوت یه حرف مشترک می‌زنیم. در هر صورت خوب شد که معلوم شد مشکل با قومیت‌ها نیست... با نوع تفکر است! اینجا اپل بهانه بود. اما چیزی که هست اینه که بعضی وقت‌ها در مقابله با تعصب ناسیونالیستی، خیلی خودمون رو پایین میاریم... همون از اونور بوم افتادنی که آقا ایلیا می‌گه. من وقتی توی تلویزیون حکومتی خودمون می‌بینم iPad دستشون می‌گیرن، واقعا از خنده می‌میرم. چرا؟ چون مثل اینه که روی تی‌شرت کروات ببندی. پس دلیل نمی‌شه بگیم همه‌ی ایرانی‌ها این‌طورن یا اون‌طور. پوریا جان، یه وقت از من ناراحت نشی! عرضه و شعور یکم ناراحتم کرد ;-)

چند سال پیش یک‌سری لوح توی تخت جمشید پیدا شد که خیلی چیزها رو روشن کرد. هنوز هیچ جای دنیا حقوق بشر و مخصوصا حقوق زنان مثل اون موقع رعایت نشده.
Mac Pro (mid 2009), 12 GB RAM, OS X 10.8.5, Avid Media Composer 8.3.1
iPhone 5s 32GB, iOS 9.1
iPad 2 64GB 3G, iOS 9.1
نماد کاربر
cyra

پست‌ها : 313

پستتوسط Arzhang » 12 مه 2011, 17:15

من یه کم دیر به این بحث رسیدم. دیدم که خب البته بهنود حرف قشنگی نزده. ازش انتقاد شده و خیلی هم درست... ولی خب یه نگاهی هم بکنین به بالاتر ببینین طفلکی خودش رفته پستش رو پاک کرده و بعدش هم عذرخواهی کرده. از این که می‌بینم توی ایرماگ (برخلاف عرف امروز جامعه‌ی ایرانی) اخلاق حرف اول رو می‌زنه، افتخار می‌کنم که عضوش هستم.
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

پست‌ها : 1449

پستتوسط behnood » 12 مه 2011, 19:20

گفتم که ببخشید.
اگر به کسی دلگیر شده من را ببخشد.
Mac BookPro 373
iPhone 5s 32GB
iPad (therdG) 16gb 3g+wifi
Mac OS 10.8
ADSL 2048
نماد کاربر
behnood

پست‌ها : 187

پستتوسط Ahmad » 12 مه 2011, 19:54

behnood نوشته است:[نمایش]
گفتم که ببخشید.
اگر به کسی دلگیر شده من را ببخشد.

بہنود عزیز،

دستت درد نکند کہ آن مطلب را پک کردی. من هم از تو معذرت می‌خواهم بخاطر لحن نسبتا تندی که در جواب نوشتم. ما همہ در زندگی اشتباهاتی می‌کنیم و هیچکس از ارتکاب خطا مصون نیست ولی مہم است کہ واقف بر خطای خود باشیم و در صورت امکان در جبران آن بکوشیم. من نیز همانند ارژنگ کہ نوشتہ « از این که می‌بینم توی ایرماگ (برخلاف عرف امروز جامعه‌ی ایرانی) اخلاق حرف اول رو می‌زنه، افتخار می‌کنم که عضوش هستم» من هم از اینکہ جزء کوچکی از این جمع صمیمی هستم و صادق هستم افتخار می‌کنم.
بہنود جان امیدوارم کہ همیشہ موفق و سربلند باشی.

احمد
نماد کاربر
Ahmad
Site Admin

پست‌ها : 1289

پستتوسط behnood » 12 مه 2011, 20:00

ممنون
Mac BookPro 373
iPhone 5s 32GB
iPad (therdG) 16gb 3g+wifi
Mac OS 10.8
ADSL 2048
نماد کاربر
behnood

پست‌ها : 187

پستتوسط Mehdi.y » 18 مه 2011, 19:37

خبری جالب در مورد این بحث که از سایت ورزش ۳ براتون نقل قول می‌کنم:

[نمایش]
سعودي ها به جاي حرف زدن درباره آب ايران دنبال سوسمار باشند

حجت‌الاسلام عليپور، دبير ستاد منشور سازمان ليگ در مورد ادعاي تيم‌هاي سعودي درباره ميزباني ايران توضيحاتي داده است، که به شرح زير است:

نظرتان درباره ادعاي تيم‌هاي سعودی درباره ميزباني ايران چيست؟‌ با توجه به رفتاري که آنها در فرودگاه‌هاي کشورشان (انگشت‌نگاري و معطلي بي‌مورد) با تيم‌هاي ما دارند باز ما خوب پذيرايي مي‌کنيم و مي‌روند ادعاهاي واهي مي‌کنند؟
سياست ديپلماسي ورزشي ما تابع سياست‌هاي ديپلماسي کشور است. عربستان از حجاج عمره و تمتع هم انگشت‌نگاري مي‌کند و جزوي از سياست کاري‌شان است. نمي‌توانيم در اين‌باره به تنهايي تصميم بگيريم و اين کارها در حوزه وزارت امور خارجه است.
اين اواخر ادعا کرده بودند آب ايران آلوده است و امن نيست؟
فرافکني مي‌کنند. همه اروپايي‌ها و حتي آمريکايي‌ها مي‌دانند که ايران در وضعيت حال حاضر خاورميانه امن‌ترين کشور است. به نظر من سعودی ها با اين حرف‌ها دنبال منحرف کردن اذهان عمومي از ناهنجاري‌هاي دروني کشور خود هستند. مطمئن باشند که با اين آدرس‌هاي غلط به جايي نمي‌رسند.
ظاهرا گزارش ناظران AFC هم درباره وضعيت ورزشگاه‌هاي ما و شرايط ميزباني مثبت بوده؟‌
اتفاقا مي‌خواستم به يک نکته در اين‌باره اشاره کنم. ميزباني ما در مرحله اول خوب بود و در مراحل اخير هم به بهترين نحو پذيراي اين تيم‌ها شديم. يکي از ناظران AFC عربستاني بود و گزارش خوبي را به AFC داد که کنفدراسيون آسيا با استناد به همان توي دهان سعودی ها زد. به نظر من سعودی ها به جاي اين جنگ رواني و تخريب‌ها دنبال کشيدن عکس سوسمار و خود سوسمار باشند که بهتر است.
اين واژه «سوسمار» را بنويسم؟‌
جاي شما باشم مي‌نويسم. ادعا کرده‌اند که دفعه بعد با خودمان به ايران آب مي‌آوريم. بهتر است به جاي آب سوسمار بياورند چون لازمشان مي‌شود. اميدوارم ذوب‌آهني‌ها در اصفهان در بازي حذفي پيروز شوند. و مطمئن هستم اين اتفاق رخ مي‌دهد که اين خود بهترين جواب است.

این ماجرا زمانی شروع شد که تیم فوتبال پرسپولیس برای انجام بازی در جام ملتهای آسیا به عربستان رفت و بعد از ۲ ساعت معطلی و اجبار برای انگشت نگاری آنها را مرخص کردند ایرانی ها هم گفتن این کار آنها را تلافی می‌کنند اما عربستانی‌ها قبل از آمدن به ایران جوی به راه انداختند که در ایران امنیت ندارند.
نمی‌خوام نظری بدم که بعدا بحثی ایجاد بشه، درسته همه ما یک جور ذهنیتی داریم و درسته که می‌گن جواب بی احترامی را با بی احترامی نمی‌دهند اما طرف مقابل هم باید شعور داشته باشه نه اینکه برخورد درست ما را دلیل به ضعف ما ببینه و هر دفعه با جو سازی کارهایشان را پیش ببرند. ولی نظر هر کسی برای خودش محترم است.
ممنون
Mehdi.y

پست‌ها : 557

پستتوسط Payman.Rad » 19 مه 2011, 01:31

باسلام؛
این یکی سیاستمدار نیست ولی سیاسی هست!!! (البته قبلاً دوستان بهش اشاره کرده بودن ولی این مال سه چهار روز پیش ِ)
پیوست‌ها
Darush.jpg
پیمان
Payman.Rad

پست‌ها : 93

پستتوسط AliGhz » 21 مه 2011, 18:18

به‌به؛ آقای اقبالی و فیس بوک و صفحۀ خودشو و مک‌بوک پرو ۱۵ اینچی و...! چه عکس جالبیه. کجا هست؟ کی گرفته؟

(گوشی موبایلش بلک‌بری هست؟)
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پست‌ها : 2144

پستتوسط Payman.Rad » 21 مه 2011, 23:18

خودش اینطور نوشته:

[نمایش]
چند روزیست در سفرم... شنبه گذشته در آتلانتا همراه با دوست عزیزم فرامز اصلانی بر روی صحنه بودم و روز بعد راهی لندن شدم. همین لحظه در ایستگاه قطار لندن منتظرم تا به خانه سوم، پاریس‌، بروم تا دیداری با دوستان و خویشاوندان تازه کنم. ارتباط نزدیک با شما عزیزان را دوست دارم؛ پیام های شما را می خوانم و حال از این طریق تلاش می کنم که رابطه ای دو طرفه داشته باشیم. داریوش May 14 at 8:39pm
پیمان
Payman.Rad

پست‌ها : 93

پستتوسط Ahmad » 13 اوت 2011, 15:56

دوستان سلام،

این مرد سیاستمدار نیست ولی کاری کرده است کارستان.

پروفسور احسان یارشاطر،

استاد دانشگاه کلمبیا در نیویورک، بنیان‌گذار و سرویراستار دانشنامه ایرانیکا کہ از ابتدای دههٔ ۱۹۷۰ نزدیک به ۴۰ ویراستار و ۳۰۰ نویسنده از سراسر آمریکا، اروپا و آسیا با آن همکاری داشته‌اند. دکتر یارشاطر همچنین ویراستاری سه مجلد از تاریخ ایران کمبریج را به عهده داشته است. (بہ نقل از ویکی)

مصاحبۂ بسیار بسیار جالب بی بی سی با پروفسور یارشاطر
http://unitediranzamin.wordpress.com/20 ... _yarshater

دانشنامۂ ایرانیکا
http://iranica.com

سایت احسان یارشاطر
http://www.perlit.sailorsite.net/yarshater

احمد

Screen Shot ۲۰۱۱-۰۸-۱۳ at ۱.۰۰.۰۸.png

Screen Shot ۲۰۱۱-۰۸-۱۳ at ۱.۰۲.۲۶.png

Screen Shot ۲۰۱۱-۰۸-۱۳ at ۱.۰۴.۰۵.png

Screen Shot ۲۰۱۱-۰۸-۱۳ at ۱.۰۵.۴۴.png

Screen Shot ۲۰۱۱-۰۸-۱۳ at ۱.۰۶.۱۵.png

Screen Shot ۲۰۱۱-۰۸-۱۳ at ۱.۰۷.۱۶.png
نماد کاربر
Ahmad
Site Admin

پستتوسط Ahmad » 13 اوت 2011, 16:43

دوستان خارج از کشور

اگر برایتان امکان دارد مبلغی جہت کمک بہ پروژهٔ Encyclopaedia Iranica اهداء نمایید. گویا در اثر بحران اقتصادی دانشگاه کلمبیا بودجۂ Encyclopaedia Iranica را تقلیل داده. دکتر یارشاطر کلکسیون اشیاء تاریخی خود را برای کمک فروختہ ولی هزینۂ این کار عظیم آنقدر زیاد است کہ اینگونہ اقدامات فردی از پس تأمین هزینۂ اینکار بر نخواهد آمد.

برای کمک بہ امر Encyclopaedia Iranica بہ ترتیب زیر عمل شود.

۱. بہ آدرس زیر یعنی سایت دانشگاه کلمبیا، مراجعہ نمایید.
https://giving.columbia.edu/giveonline/ ... tyle=43043

۲. از منوی dropdown فقرهٔ Iranian Studies, Center for را انتخاب نمایید
1.png

۳. اکنون باید Encyclopedia Iranica Project در قسمت دوم نمایان شود.

۴. مبلغ اهدائی خود را در خانۂ سوم یعنی Gift Amount وارد نمایید و سپس مراحل دیگر را تکمیل کنید.

۵. اکنون باید در بخش Payment Information چیزی شبیہ این معلومات نمایان شود.
2.png

۶. پس از تکمیل روند پرداخت ایمیلی از دانشگاه کلمبیا دریافت خواهید نمود، بشکل زیر
3.png

احمد
نماد کاربر
Ahmad
Site Admin

پستتوسط Behnam » 13 اوت 2011, 17:18

عجب ابتکار خوبی بود احمد جان.
انجام شد.
نماد کاربر
Behnam