انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

MacBook Pro 725

مقایسه و انتقال تجربیات نرم‌افزاری و سخت‌افزاری کاربران در مکینتاش و سیستم‌های دیگر

MacBook Pro 725

پستتوسط majid_grok » 07 مه 2011, 22:13

سلام دوستان عزیز،

من میخوام مک بوک پرو 725 کاستوم بگیرم ( رم 8 گیگ و هارد SSD) کار اصلیم هم برنامه نویسی است در زمینه های مختلف (دستگاههای مختلف یا میکروکنترلر و ..، وب، ویندوز و ...) هست که میخوام برای iOS و MacOS هم شروع کنم.
بعضی از زمینه های برنامه نویسی که مشکلی در مک نیست نوشتنش، اما گاهی پروژه هایی رو باید برای ویندوز بنویسم که این کارو با سی شارپ انجام میدم.
مشورتی که از شما بزرگان میخوام بگیرم اینه که آیا مشکلی برای انجام این پروژه هام وجود نداره احیانا؟
میدونم که دو راه اصلی وجود داره، اونم یا استفاده از Boot Camp و نصب ویندوز، و یا استفاده از یک ماشین مجازی و نصب ویندوز در اون!
راه دیگه ای هم هست؟
و شما کدوم رو پیشنهاد میکنید؟
فک کنم نصب ویندوز با Boot Camp باعث یک سری مشکلات جزئی برای مک بوک بشه، درسته؟
با این مشخصات سخت افزاری که عرض کردم، میشه راحت با ماشین مجازی و اجرای ویژوال استادیو کارم رو انجام بدم و سرعت خوبی هم داشته باشه؟
پست های مختلفی رو در این سایت خوب، دیدم اما جواب مورد نظرم رو نگرفتم وگرنه این پست رو نمیدادم.
در آخر هم اگه توصیه خاصی چه در استفاده از این مک بوک یا در سفارش خرید اون دارید، ممنون میشم بفرمایید.
راستی قیمت تمام شده این مک بوک حدود 3,800,000 تومن برام درمیاد، آیا فک میکنید از خریدش پشیمون نخواهم شد؟

تشکر از وقتی که میذارید.
majid_grok

پست‌ها : 5

Re: MacBook Pro 725

پستتوسط majid_grok » 07 مه 2011, 23:12

اگه دوستان لطف كنند و راهنمايي كنند ممنون ميشم... و پيشاپيش سپاسگذارم
majid_grok

پستتوسط Ilia » 08 مه 2011, 00:32

مجید جان به ایرماگ خوش‌آمدید.

با نصف قدرت یک همچین کامپیوتری که شما دارید میخرید هم میشود این کارها را انجام داد. اگر هم آخرین آپدیت‌ها را برای بوت‌کمپ انجام بدهید و ویندوز اریجینال را هم نصب کنید نباید مشکلی پیش بیاید. اما از جایی که کار شما برنامه نویسی کامپیوتر است، از جایی که این صد در صد یک پیسی معمولی نخواهد بود، ممکن است مشکلاتی برایتان ایجاد کند. برای همین من به شما توصیه میکنم که بجای آن هارد SSD که خودش ۱۱۰۰ دلار به قیمت این کامپیوتر اضافه میکند یک هارد معمولی پانصد گیگی ۷۲۰۰ بگیرید و آن ۱۱۰۰ دلار را بدهید و یک کامپیوتر ویندوز استاندارد هم بخرید و از دردسرهای بالقوه خودتان را نجات بدهید. باور کنید که کار آن مک با هارد معمولی هم بسیار عالی خواهد بود.

البته این فقط نظر من است.

ایلیا
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط Microsoft24 » 08 مه 2011, 05:31

با اجازه ی ایلیا خان ،

من تو هفته ی گذشته ، هارد مک بوکم رو با SSD 256 GB تعویض کردم ،

تصویر

تصویر

تصویر

سیستم عامل ، که تو ۷ ثانیه بوت میشه ، سرعت کار هم به شدت بالا رفته! :-|

البته ، اگه خودت می خوای ، تعویض رو انجام بدی ،

باید مدار SMC رو اتصال کوتاه کنی ، تا به مشکل بر نخوری ،

به نظر من ، SSD رو بگیر ، اما نه ۵۱۲ ، یه خورده پایین تر! :joy:

با تشکر ،

امید
از کجا باید شروع کرد ، درد دل که گفتنی نیست ، قصه ی من خیلی وقته که دیگه شنیدنی نیست .
نماد کاربر
Microsoft24

پست‌ها : 349

پستتوسط majid_grok » 08 مه 2011, 12:00

از شما آقا ایلیا و آقا امید بسیار متشکرم بابت توصیه ها و نکات مهمی که فرمودید !
و همچنین از خوش آمد گوییتان ! سایت بسیار عالی ای دارید! خداوند خیرکثیر به شما بده !

فقط این نکته رو بگم که منم قصد خرید هارد SSD 512 نداشتم چون واقعا نمی صرفه و اطلاعات جانبی رو میشه رو یه هارد اکسترنال گذاشت !
من هارد SSD 128 میخوام بگیرم، چون همین اگه بخواد بشه 256 حدود 500 هزار تومن میره روش !!
قیمت تمام شده این مدلی که میخوام سفارش بدم حدود 2850 دلار میشه اما متاسفانه برای سفارش از ایران (هزینه حواله دلار و ...) حدود 3,800,000 در میاد.
البته گاهی بعضی برنامه هام در آینده احتیاج به پردازش بالا خواهند داشت، لذا لازمه یک همچین سیستمی بخرم.
چون شنیده بودم تو همین فروم یکی که ویندوز رو نصب کرده بود با Boot Camp باعث شده بود از اسپیکرش جرقه بیرون بزنه و سرعتش کم بشه و مشکلاتی پیش اومده بود براش، گفتم نکنه منم توو این سیستم چنین کاری بکنم باعث مشکلاتی براش بشه.
لذا گفتم از شما بزرگان مشورتی بگیرم.

درکل خرید این سیستم انشالله پشیمونی نخواهد داشت، درسته؟ :-) چون میدونم با قیمت خیلی کمتر میشه مارک های دیگه رو با همین مشخصات سخت افزاری خرید، اما من قدرت و کیفیت لپتاپ رو میخواستم لذا اومدم سراغ مک بوک !
یه سوال کوچیک دیگه، اگه کسی راهی برای سفارش ارزانتر و ایمن داره، لطفا همینجا یا ازطریق پیام خصوصی اطلاع بده ممنون میشم.

ممنون که بدون چشم داشت و منت، صادقانه و خالصانه پاسخ میدید و وقت میذارید، خیلی با اخلاقتون حال کردم !
انشالله جبران میکنم، با درست کردن نرم افزار برای آیفون یا آیپد و آیپاد هایتان به صورت رایگان :-)
یا حق
majid_grok

پستتوسط Ahriman » 08 مه 2011, 12:49

با اجازه صاحب تاپیک !

یه سوال کوچیک هم ما بپرسیم ...

دوست عزیز این هارد SSD 256 GB رو شما به چه قیمتی تهیه کردید ؟

من که 374 دارم هارد با هارد 250 5200 دور ! به نظرتون هارد 500 7500 دور بگیرم بهتره یا 256 ssd بگیرم ؟

با تشکر
Ahriman

پست‌ها : 112

پستتوسط Microsoft24 » 08 مه 2011, 15:45

من سری جدید ADATA یعنی S۵۹۹ رو با قیمت ۷۶۰ هزار تومن خریدم !

سرعت read / write فاجعه ست!‌ (۳۰۰ mb/s)

در ضمت هارد 5400rpm با 7200rpm تفاوت سرعت محسوسی نداره!‌

اگه سرعت می خواین ، باید از درایو حالت جامد استفاده کنید ،

موفق باشید ،

امید
از کجا باید شروع کرد ، درد دل که گفتنی نیست ، قصه ی من خیلی وقته که دیگه شنیدنی نیست .
نماد کاربر
Microsoft24

پستتوسط AliGhz » 08 مه 2011, 15:56

majid_grok نوشته است:[نمایش]
راستی قیمت تمام شده این مک بوک حدود 3,800,000 تومن برام درمیاد، آیا فک میکنید از خریدش پشیمون نخواهم شد؟

قیمت این دستگاه به‌شکل استاندارد، طبق لیست قیمت یکی از فروشگا‌های پایتخت مربوط به حدود ۲۰ روز پیش، ۳.۴۰۰.۰۰۰ تومان است. بنابراین اگر با ۸ گیگ رم و هارد SSD فقط ۴۰۰ تومان بالاتر بدهید، مطمئنا می‌ارزد.

اما این مک‌بوک پرو، کلا به‌نسبت گران درمی‌آید (بالاترین مدل ۱۵ اینچی استاندارد که MC723 باشد،۲.۹۵۰.۰۰۰ تومان است (طیق همان لیست)). با صفحه ۱۷ اینچی و وزن بالا هم دستگاهی نیست که با پای پیاده بخواهید این‌طرف و آن‌طرف ببرید. (پای پیاده منظورم استفاده از تاکسی و مترو و... + کمی پیاده رفتن) است. مگر این‌که اکثرا با ماشین شخصی یا آژانس بروید، یا قابلیت نقل‌ و انتقال راحت آن در اتاق‌های خانه یا دفتر برایتان مهم باشد.

در غیر این‌ صورت، شاید یک سیستم دسکتاپ (آی‌مک یا مک‌ مینی) مناسب‌تر برایتان تمام شود. (شاید)

ضمنا روی پیشنهاد آقا ایلیا هم بیشتر فکر کنید.

امیدوارم انتخاب خوبی داشته باشید :-)
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پست‌ها : 2144

پستتوسط Ahriman » 08 مه 2011, 22:53

با تشكر از راهنمايي شما

قيمتش خيلي زيادههه :-( به نظرتون چقدر زمان ميبره تا قيمتش متعادل تر بشه :-(
Ahriman

پستتوسط AliGhz » 09 مه 2011, 00:14

دوستان اگر برای نوشتن پاسخی که نیازمند نقل قول است، فقط همان قسمت از متن را که مدنظرشان است نقل قول کنند، مبحث را راحت‌تر می‌توان خواند. :-)
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پست‌ها : 2144

پستتوسط Microsoft24 » 09 مه 2011, 02:00

برادر من ، قیمتش همینه دیگه !

برا همین بهش میگن SSD ! : دی

این تازه تعادلش ه!
نماد کاربر
Microsoft24

پستتوسط Ahriman » 09 مه 2011, 08:35

Microsoft24 نوشته است:[نمایش]
برادر من ، قیمتش همینه دیگه !

برا همین بهش میگن SSD ! : دی

این تازه تعادلش ه!

بابا حالا چرا میزنی ! ;-( :lol:
Ahriman

پستتوسط majid_grok » 09 مه 2011, 09:30

از پیام و راهنمایی شما هم متشکرم آقا علی (AliGhz) !!
انشالله خدا کمک کنه که تصمیم درستی بگیرم! و به همه هم در تصمیماشون کمک کنه :-)

سپاس از همه دوستان
majid_grok

پستتوسط Microsoft24 » 09 مه 2011, 20:00

Ahriman نوشته است:[نمایش]
بابا حالا چرا میزنی ! ;-( :lol:
[/quote]
:joy: :joy: :joy: :joy: :joy: :joy: :joy: :joy:
نماد کاربر
Microsoft24

پستتوسط Ilia » 09 مه 2011, 21:22

من البته نظرم را در این باره نوشته بودم. اما این نظر کلی من است:

اگر پول برایتان هیچ مسئله‌ای نیست، همیشه بهترین و سریعترین را بخرید. کی میتواند منکر چیز خوب بشود.

اما اگر پول یک عامل است، مجبورید که میان سرعت، قیمت و فیچر یک تعادل را بگیرید. برای کسی مثل من قیمت مهم است. از طرفی آنقدر هم عجله ندارم که نتوانم یک دقیقه بیشتر برای لود شدن سیستمم صبر کنم. یا اگر کامپیوترم قرار است بجای ۱۰ دقیقه با SSD مثلا بیست دقیقه با هارد معمولی طول بکشد تا مثلا بقول شما یک کار بزرگ را انجام بدهد، من میرم یک قدمی میزنم و یک چایی‌ای میریزم و خستگی‌ای هم در میکنم. مسئله‌ای هم برایم نیست.

یک مقداری از این تب SSD من را یاد کسانی می‌اندازد که همین که چراغ قرمزشان سبز میشود گاز را میبندند مثلا به بی‌ام‌و شان و تخت گاز میروند تا به پشت چراغ قرمز بعدی سریعتر برسند.

بنظر من هنوز یکی دو سالی مانده است تا این هاردهای SSD هم قیمتشان معقول بشود و هم اندازه‌هایشان. آن موقع من با کمال میل کامپیوترم را بروز خواهم کرد.

در ضمن میان سرعت هاردهای ۵۴۰۰ و ۷۲۰۰ مسلما تفاوت سرعت محسوسی هست. البته وقتی سرعت آنها را با SSDها مقایسه کنید، مسلما آسان است که هر دو را مثل هم، با یک چوب راند.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

بعدی

بازگشت به تبادل تجربیات کاربری در مک و سیستم‌های دیگر

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 2 مهمان