انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

تنظیم آیکان‌ها روی دسکتاپ

بحث‌های کلی درمورد سیستم عامل مکینتاش (OS X)

تنظیم آیکان‌ها روی دسکتاپ

پستتوسط Arzhang » 12 مارس 2011, 12:12

موضوع مهمی نیست اما رفته توی مخم و سؤال برایم ایجاد شده. من روی دسکتاپم چند میان‌بُر دارم که کناری چیده‌امشان. چند وقتی‌ست که هر وقت مک را روشن می‌کنم می‌بینم خودش برداشته دسکتاپ را بر مبنای نام، مرتب کرده. هر چه هم از طریق View option و Arrange مرتبش می‌کنم و باز همان آش و همان کاسه است. من پیش از این، مشکلی نداشتم و در View option دسکتاپ را Snap to Grid کرده بودم و حالا هم همین است اما به نظر شما چی می‌تواند شده باشد که حالا با هر بار خاموش و روشن شدن، باز می‌رود خودش دسکتاپ را بر مبنای اسم مرتب می‌کند؟ :?:
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

پست‌ها : 1449

Re: موضوع مهمی نیست اما...

پستتوسط MacShadow » 12 مارس 2011, 14:57

سلام بعد از اینگه از view option و Arrange کارت تمام شد گزینه set as default رو می زنی
MacShadow

پست‌ها : 234

Re: موضوع مهمی نیست اما...

پستتوسط Arzhang » 12 مارس 2011, 19:07

روی دسکتاپ set as default وجود نداره. این آیتم برای فولدرها و بقیه‌ی مسیرهای هارد دیسک کار می‌کنه
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

Re: تنظیم آیکان‌ها روی دسکتاپ

پستتوسط Ilia » 12 مارس 2011, 19:33

ارژنگ جان،

وقتی روی دسکتاپ هستی، Command+j را فشار بده و در جعبه‌ای که باز میشود، در قسمت Arrange by گزینهٔ None را انتخاب کن.
پیوست‌ها
ShowViewOption_Snap.png
ShowViewOption_Snap.png (32.17 KiB) - بازدید 10108 بار
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط Arzhang » 12 مارس 2011, 19:51

مرسی ایلیا جان.... ولی خب نمی‌خوام این کار رو بکنم دوست دارم میان‌بُرهام توی یه راستا منظم بشن. از این گذشته واقعاً فکر می‌کنی چرا این طوری شده؟ تا چند روز پیش که این مشکل رو نداشتم!
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

پستتوسط Ilia » 12 مارس 2011, 20:03

خب grid را انتخاب کن. کار grid همین است که آنها را با هم در یک خط قرار بدهد.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط Arzhang » 12 مارس 2011, 20:18

خب نکته همین‌جاست. Grid رو که انتخاب می‌کنم باز با هر بار روشن و خاموش کردن دوباره میان‌بُرها را بر اساس اسم منظم می‌کند.
یک چیزی هم بگم که تعجب کنی؟ الآن تنظیمش را گذاشتم روی None ولی باز مشکل سر جایش بود.
ببینم مشکل از clean up نیست؟ کار این آیتم چیست؟
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

پستتوسط Ilia » 12 مارس 2011, 20:25

نباید اینطور بشود. احتمالا شما برنامهٔ ثالثی را نصب کرده‌ای که آن این کار را میکند.
Clean up همه چیز را کمی منظم میکند.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط Arzhang » 12 مارس 2011, 20:28

حدس خودمم همینه. شما فکر می‌کنی از چی می‌تونه باشه؟ از گراول نیست؟
(عطف به مطلبی که چند وقت پیش درباره‌ی اون نوشته بودید)
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

پستتوسط Ilia » 12 مارس 2011, 20:33

به گراول اصلا مربوط نیست. کار گراول فقط نمایش وقایع برنامه‌هایی است که از آن استفاده میکنند. همین.

ببین چه در چند وقت اخیر نصب کرده‌ای. البته این فقط یک حدس است.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط Ilia » 12 مارس 2011, 20:51

اگر علت را پیدا نکردی، عجالتا آن را بگذار روی none و آیکان‌هایت را ببر جایی که میخواهی. خیلی سعی نکن که دقیق با هم میزانشان کنی. حدودی کافیست. بعد آنهایی را که میخواهی با هم میزان بشوند را با ماوست انتخاب کن و دکمهٔ command را بگیر و کمی تکانشان بده. همهٔ آنها سر جایشان میروند در grid و مرتب میشوند. این کاریست که همیشه من میکنم.

اما کلا بهتر است که خودت را عادت بدهی که چیز زیادی روی دسکتاپ نداشته باشی. QuickSilver یا یکی از مشابهاتش را نصب کن و هر چه میخواهی را با آنها بیاور. کلی کارت راحت و دسکتاپت شلوغ نمیشود.

این آدرس کوئیک سیلور است:
http://www.blacktree.com/

آلفرد هم در اپل استور وجود دارد که آدرسش این است:
http://www.alfredapp.com/

مشابهاتشان هم زیاد هستند ولی این دو مجانی هستند و فعلا بنظر من از بقیهٔ مجانی‌ها بهتر هستند. مثلا این یکی بوسیلهٔ گوگل درست شده که من راستش زیاد از آن خوشم نیامد:
http://www.google.com/quicksearchbox/index.html

LaunchBar هم هست که سی دلار قیمتش است ولی من هیچوقت با آن کار نکرده‌ام:
http://www.obdev.at/products/launchbar/index.html

ببخشید که از بحث شما کمی منحرف شدیم.
ایلیا
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط Arzhang » 13 مارس 2011, 15:51

مزیت این که یک موضوعی را با ایلیای عزیز مطرح می‌کنی این است که حتماً بعدش یک چیزی یاد می‌گیری.
گرچه کوئیک سیلور را نتوانستم راه بیندازم ولی آلفرد برایم جالب بود و کارآمد. اما مشکل من کماکان سر جایش است. من می‌خواهم یک دو تا میان‌بُر روی دسکتاپ داشته باشم (چون باهاشان زیاد سر و کار دارم) و چون این میان‌بُرها فولدر هستند، می‌خواهم بتوانم با Drag کردن، خیلی راحت و به صورت مرتب تویشان فایل کپی کنم. با مشکلی که در ابتدای این تاپیک آورده‌ام، جای میان‌بُرهای من عوض می‌شود و خلاصه اعصابم را به هم ریخته. با انجام دادن همه‌ی نکاتی که دوستان (خصوصاً ایلیا خان) نوشته‌اند، مشکل عجیب من حل نشد و بالاخره تصمیم گرفتم میان‌بُرهایم را توی Dock بگذارم که با Drag کردن هم به نتیجه‌ام می‌رسم گرچه کاملاً آن چیزی که می‌خواهم نیست. اما خب داک هم یک مشکلی دارد و آن این که چون مال من سمت چپ صفحه است، در حالت fan کار نمی‌کند و فقط به صورت لیست می‌آید که البته صرفاً از نظر زیبایی راضی‌ام نمی‌کند اما خب رضایت داده‌ام دیگر. این وسط گرچه مشکلم با Auto Arrange حل نشد، اما با یک برنامه‌ی مفید آشنا شدم که شاید به درد شما هم بخورد. آلفرد را تست کنید بد نیست.
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

بازگشت به سیستم عامل مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 16 مهمان