انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

خرید لپتاپ Lenovo یا Dell؟

بخش موضوعات متفرقه

خرید لپتاپ Lenovo یا Dell؟

پستتوسط pooriya.kh » 21 فوریه 2011, 02:11

با عرض سلام خدمت همه ی اساتید ایرماگ
من چند وقت هست که مامور خرید ۲ تا لپ تاپ (البته پی سی ) برای شخصی شدم که تا اینجاش مشکلی نیست ... !!!!:۰)
مدل های مورد نظرم رو هم انتخاب کردم ولی بین دو برند لنوو ( Lenovo ) یا همون آی بی ام و دل (Dell) گیر کردم ، به نظر شما کدوم رو بگیرم ؟؟؟
پیشاپیش ممنون
در کل 1 بار ویرایش شده. اخرین ویرایش توسط Pooria Azimi در 21 فوریه 2011, 02:29.
دلیل: جداسازی مبحث
pooriya.kh

پست‌ها : 530

Re: خرید لپتاپ Lenovo یا Dell؟

پستتوسط pooriya.kh » 21 فوریه 2011, 02:43

از همه بخصوص آقای عظیمی معذرت میخوام !!!
گفتم شاید خوب نباشه برای این سوال در " انجمنی برای کاربران ایرانی علاقه‌مند به مک " تاپیک جدید باز کنم .
pooriya.kh

پستتوسط Pooria Azimi » 21 فوریه 2011, 03:03

خواهش می‌کنم، من چی‌کاره‌م :-)
فکر کنم طرح این مسائل در بخش متفرقه نامناسب نباشه و دوستان هم پاسخ می‌دن. فقط خواستم طرح این موضوع در یه تاپیک دیگه، باعث نشه که کلی کاربر که در اون تاپیک پست زده بودن، ای‌میلِ «Topic reply notification» رو دریافت کنن...

من خودم اگر فقط بر اساس برند می‌خواستم انتخاب کنم، احتمالاً Dell رو انتخاب می‌کردم (با وجود بیزاری از مایکل دل، که برادر معنوی استیو بالمره)، اما مسائل دیگه به‌نظرم مهمترن.
منظورم از مسائل دیگه، خدای‌ناکرده CPU و رم نیست! به‌نظرم اتفاقاً چیزی که باعث می‌شه کار با مک‌بوک‌ها انقدر برای ما لذت‌بخش باشه، و کار با لپتاپ‌های پی‌سی، دشوار و شکنجه‌آور، به‌هیچ وجه رم بالا و سی‌پی‌یوی قوی‌تر مک نیست - که اتفاقاً مک‌بوک‌ها در این زمینه اصلاً هم قوی نیستند و سی‌پی‌یوشون معمولاً با لپتاپ‌های ۷۰۰ هزار تومن ارزونتر از خودشون قابل مقایسه‌ست، و لپتاپ‌های ارزون‌قیمت هم الآن ۴ گیگ ۱۰۶۶ رم و پردازندهٔ Core i5 دارن و کارت گرافیکشون هم از مک قوی‌تره.

من اگر بودم، بر اساس این که کدوم صفحهٔ نمایش بهتری داره (کیفیتش بهتره و روشن‌تره)، کدوم ترک‌پد راحت‌تری داره و کی‌بوردش برای تایپ و کار کردن راحت‌تره و فاکتورهایی مثل این انتخاب می‌کردم؛ چون تنوع در بازار PC فقط روی این مسائله و نهایتاً همه‌شون قراره تحفهٔ مایکروسافت رو اجرا بکنن و حالا با سی‌پی‌یوی ۲٫۴ گیگاهرتز و ۲٫۵۳ گیگاهرتز نتیجه خیلی تفاوت نمی‌کنه، اما به ترک‌پد بزرگ و راحت، یا کی‌بوردی که بشه واقعاً باهاش تایپ کرد (و لازم نباشه هر دفعه بین هزار تا کلید به‌دردنخور و بی‌خاصیت مثل Insert و Num lock و pause و break و scroll lock و print screen و کلیدهای مالتی‌مدیا! دنبال Enter و / و \ گشت) و یه صفحه‌نمایشی که تقریباً شبیه LED ـهای محشر مک‌بوک‌پروها باشه، واقعاً کار با اون لپتاپ ویندوزی رو (حتی با این که ویندوزیه!) نسبتاً لذت‌بخش می‌کنه.
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط MacShadow » 21 فوریه 2011, 12:21

سلام
دوست عزیز انتخاب لنووو یا دل بسته به میزان بودجه شما دارد که کدام سری و مدل را می توان با آن خریداری کرد .
در ثانی من حودم طرفدار پروپا قرص دل هستم اما متاسفانه الان نه چون اینقدری چینی وارد بازار شده که کارایی قدیم رو نداره و مرجوعی بالایی داره.
میزان بودجه ای که در اختیار دارید را مشخص کنید لطفاْ و در ثانی کارایی که شخص مورد نظرتان از لب تابش می خواهد بکشد را بفرمایید .
بهنام
MacShadow

پست‌ها : 234

پستتوسط pooriya.kh » 21 فوریه 2011, 13:08

من بین دو مدل dell vostro 3300 و thinkpad edge 14 گیر کردم .
به نظرم thinkpad باید خیلی کیفیتش خوب باشه .
بودجه : 1/000/000-1/200/000
بیشتر میخوان کارای اداری و حساب داری انجام بدن .
راستی بغیر از این دو برند شما برند دیگه ای رو پیشنهاد نمیکنید ؟؟؟
ممنون
pooriya.kh

پستتوسط abdol » 21 فوریه 2011, 13:44

pooriya.kh نوشته است:[نمایش]
ممنون

لقمان حكيم را گفتند : ادب از كه آموختي ؟ گفت : از بي ادبان !
MBP 5.5
abdol
Banned

پست‌ها : 686

پستتوسط pooriya.kh » 21 فوریه 2011, 13:55

abdol نوشته است:[نمایش]
ممنون

:-)
خوشم میاد ما اپلیا همیشه اصالتمون رو حفظ میکنیم
pooriya.kh

پستتوسط MacShadow » 22 فوریه 2011, 02:05

من بین دو مدل dell vostro 3300 و thinkpad edge 14 گیر کردم .
به نظرم thinkpad باید خیلی کیفیتش خوب باشه .
بودجه : 1/000/000-1/200/000
بیشتر میخوان کارای اداری و حساب داری انجام بدن .
ممنون

من vostro را پیشنهاد میدهم اما بازم اجازه دهید اطلاعات دقیقتر دو مدل و مدل پیشنهادی خودم را تا عصر بهتون میگم.
بهنام
MacShadow

پستتوسط pooriya.kh » 22 فوریه 2011, 22:23

دوستان دیگه اگر لطف کنن نظرشون رو بدن ممنون میشم !!! چون من تا ۲-۳ روز آینده باید بخرم . (نظر آقای ایلیا هم برام خیلی مهمه اگر لطف کنن!!!)(نظر همه هم مهمه )!!!!!!!!!!!!! :-D
pooriya.kh

پستتوسط MacShadow » 22 فوریه 2011, 23:31

من براتون جستجو کردم و اکثر با Lenovo موافق بودن بخاطر اینکه Dell اخیراْ مرجوعی زیاد داشته اما دل از نظر قطعات قدرتمند تر و بهتر است چون تو ۳ مدلی که لنووو داره آخرین مدلش مثلاْ بهتره اونم بخاطر اینکه سی پی یوش core i5 و بلوتوث داره.
من با تمام این شرایط بهت توصیه می کنم Dell بگیر یا اگه نخواستی HP
MacShadow

پستتوسط Ilia » 23 فوریه 2011, 04:32

پوریا جان،

والا من نظر ندادم برای اینکه مطمئنم تقریبا در مورد این موضوع خاص همه اینجا از من واردتر هستند. من راستش چشمم همش دنبال مک است و احتمالا (دروغ چرا تا قبر آآآآ)، با نظر خوشبینانه‌ای به هیچ مارک دیگری نگاه نمیکنم. :-) اما چون شما پرسیدی من را کنجکاو کردی که یک نگاهی به این موضوع بیندازم فقط باز هم میگویم که روی حرف من چندان حساب نکن.

راستش آی‌بی‌ام برند مشهوریست از لحاظ اینکه کامپیوترهای مقاومی میسازد. کامپیوترهایش به همین علت گرانتر هستند و برای همین است که اگر با مارکی مثل Dell مقایسه‌اش کنی، با یک پول ثابت حتما کامپیوتر دلی که از لحاظ مشخصات بهتر است را با آن پول میشود خرید. یعنی مثلا پراسسور بالاتر، یا دنگ و فنگ‌های بیشتر. اما احتمالا به مرغوبیت (سگ‌جانی) آن IBM نخواهد بود.

حالا اگر شما بخواهی با آن مدام کار حسابداری بخواهی احتمالا اینکه آن کامپیوتر مثلا پراسسورش آخرین مدل باشد چندان اهمیت ندارد تا آنکه هر چه بر سر کیبوردش بکوبی، خراب نشود. اما باز این دلیل نمیشود که من بگویم حتما برو آی‌بی‌ام را بخر. از این مدل آی‌بی‌ام که اسم بردی، تعریف زیاد کرده‌اند اما این یک بدی را هم در مورد آن گفته‌اند که مانیتور آن زاویهٔ کمی را پوشش میدهد. این را تا خودت امنحان نکنی احتمالا نخواهی توانست قضاوت کنی که حالا این زاویه‌ای که پوشش میدهد برای کار یک حسابدار کافیست یا نه. ممکن است باشد. من نمیدانم. این لینک را نگاه کن:
http://www.laptopmag.com/review/laptops ... ge-14.aspx

این هم بررسی آن Dell کذاییست:
http://www.laptopmag.com/review/laptop/ ... v3300.aspx

اما چیزی که هست این است که Dell همه جور کامپیوتر با همه جور کیفیت از بنجل تا خیلی خوب میسازد. تقریبا هم معیار راحتش این است که چقدر برایش پول بدهی. هیچ قشری را این شرکت نمیخواهد از مشتریانش خط بزند. برای همین و اینکه یکبار چند سال پیش این شرکت با علم به اینکه کامپیوترهایش ایراد فنی دارند و کماکان آنها را میفروخت و بروی خودش نمی‌آورد که گندش بعدا در آمد و مجبور شدند خودشان اعتراف کنند، چندان من از دل خوشم نمی‌آید.

در بارهٔ مقایسه‌ٔ برند‌ها با اینکه نمیدانم که چقدر صرف این مقایسه درست باشد یا نه، من کمی گشتم و به اینجا رسیدم که کامپیوترهای نوتبوک سال ۲۰۱۰ را با هم مقایسه کرده است:
http://www.laptopmag.com/mobile-life/sc ... rands.aspx

آن جدول مقایسه را من تبدیل به PDF کردم که اینجا برایت میگذارم.
ScoresByBrand_2010.pdf
(607.78 KiB) دانلود 558 بار

همانطور که میبینی اولیش اپل است با ۸۰ امتیاز. دقت کن که به چه چیزی امتیاز داده‌اند. این احتمالا برایت جالب خواهد بود. اما نکته این است که ممکن است مدلی از HP از مثلا سونی که بالای جدول است بهتر باشد (به علت آن قانون هر چه پول بدهی همانقدر آش میخوری)، پس نمیشود از روی این جدول گفت پس حتما برویم سونی بخریم و HP نخریم. خیلی از این شرکت‌ها مدل‌هایی دارند که خوب است وگرنه باید درشان را تخته میکردند.

من نمیدانم چه در ایران گیرت می‌آید یا نه، اما بعد از اینکه در مورد مدل‌ها تحقیق کردی، اگر دستت رسید سعی کن مثلا پنج دقیقه با کامپیوتری که در نظر داری کار کنی. اگر گذاشتند، یک فایل اکسل بزرگ را رویش باز کن و ببین که کیفیت مانیتور و کیبورد و کلا احساست نسبت به آن چیست. و بعد هم برای چیزهایی که مهم نیستند اهمیت زیادی قائل نشو. برای یک حسابدار، کیفیت مانیتور، کیبورد، سخت‌جانی کامپیوتر، کیفیت قطعات و وزن بسیار مهمتر است تا اینکه مثلا ویدئوکارتش آخرین مدل باشد یا نباشد.

موفق باشی،
ایلیا
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

بازگشت به متفرقه

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 18 مهمان