انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

Sleep، Shut down و تنظیم درخواست پسورد

بخش موضوعات متفرقه

پستتوسط sa3er » 19 ژانویه 2011, 17:00

من insomnia رو نصب کردم. از اسلیپ شدن مک جلوگیری میکنه وقتی میبندم لب تاپ رو. ولی من میخواهم وقتی میبندم و میرم اگر کسی اومد و باز کرد مک بوکم رو ازش رمز عبور بپرسه. راهی بلدین ؟
نماد کاربر
sa3er
Banned

پست‌ها : 123

sleep یا shutdown؟

پستتوسط sa3er » 21 ژانویه 2011, 15:54

من همیشه این ها برام باز هست :
فایر فاکسم. BBedit و پاراللز که تا پاراللز هم یه عالمه فایرفاکس دیگه باز هست و برنامه DVBviewer
من الان هر شب کارم تموم میشه خاموش میکنم سیستم رو. چون میترسم اگر همش اسلیپ کنم و خاموش نکنم بعد از یه مدت سیستم کند بشه و بهم بریزه یا فرگمنت بشه یا چیزی تو همین مایه ها.
آیا من دارم اشتباه میکنم ؟ همیشه sleep کنم یعنی بهتره ؟ (سیم برق رو هیچ وقت نمیکنم)
بعد اگر اسلیپ کنم و موس شب تکون بخوره یا بادی چیزی بیاد روشن نمیشه خودش تا عمرش کم شه ؟
نماد کاربر
sa3er
Banned

Re: sleep یا shutdown ?

پستتوسط Ilia » 21 ژانویه 2011, 17:03

لازم نیست خاموشش کنی. لازم نیست اصلا شات‌داون هم کنی. درش را هم نبند. ولش کن و برو بگیر بخواب.

آن برنامهٔ کافئین را هم که روش اینستال کرده‌ای برش دار. بگذار خودش کار خودش را بکنه. اینقدر هم نگران سیستم و سرعتش و غیره‌اش نباش.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط sa3er » 21 ژانویه 2011, 19:24

اینی که گفتی واقعیه یا بازم داری مثل همیشه اغراق میکنی ؟ اینطوری خوب اسلیپ هم نکنم عمرش کم نمیشه ؟ نسوزه یه موقع حاجی ؟؟

بعد کافپین نصب نکردم آخه اشغال بود. Insomnia نصبه الان همون که عکس یه آدم آبی اخمو تو منو بار میاره و خیلی خوب از اسلیپ ها جلو گیری میکنه. آخه مثلا میزاش یه چیز دانلود بشه یا مثلا یه برنامه ماهواره رو کپچر میکردم میرفتم اونور برمیگشتم میدیدم ذاقارت ! دستگاه خاموشه و همه چی تیر تو پر شده ...
به خاطر همین نصبش کردم
نماد کاربر
sa3er
Banned

پستتوسط Ilia » 21 ژانویه 2011, 20:14

بجای Insomnia و امثال آن میتوانی بروی به کنترل پنل Energy Server و در قسمت Sleep، آنجایی که نوشته که Put Computer to sleep… را بگذاری روی Never و اگر خواستی آن دکمه که نوشته Put your hard drive to sleep… را خاموش کنی.

برای مانیتور هم که بخوابد یا نخوابد برو به کنترل پنل اسکرین سیور و در قسمت Hot Corners و مطابق عکس میزانش کن.

ایلیا

پیوست‌ها
ScreenSaver.png
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط sa3er » 21 ژانویه 2011, 21:30

از طریق energy saver بازم اگر لب تاپ رو ببندی اسلیپ میشه پس نرم افزار فقط جواب میده

مانیتور بخوابه مهم نیست اصلا . بعد از ۱۰ دقیقه اسکرین سیور میاد بعد چند دقه بعد مانیتور خاموش میشه... که اصلا مهم نیست
نماد کاربر
sa3er
Banned

پستتوسط Ilia » 21 ژانویه 2011, 21:34

درش را نبند. شوخی نمیکنم. اگر کامپیوترت میخواهی کار بکنه، بستن درش فکر چندان خوبی نیست.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط abdol » 21 ژانویه 2011, 22:33

sa3er نوشته است:[نمایش]
من همیشه این ها برام باز هست :
فایر فاکسم. BBedit و پاراللز که تا پاراللز هم یه عالمه فایرفاکس دیگه باز هست و برنامه DVBviewer
من الان هر شب کارم تموم میشه خاموش میکنم سیستم رو. چون میترسم اگر همش اسلیپ کنم و خاموش نکنم بعد از یه مدت سیستم کند بشه و بهم بریزه یا فرگمنت بشه یا چیزی تو همین مایه ها.
آیا من دارم اشتباه میکنم ؟ همیشه sleep کنم یعنی بهتره ؟ (سیم برق رو هیچ وقت نمیکنم)
بعد اگر اسلیپ کنم و موس شب تکون بخوره یا بادی چیزی بیاد روشن نمیشه خودش تا عمرش کم شه ؟

۱- اسلیپ کردن یا شات داون کردن چه ربطی به فرگمنتیشن یا یه چیزی تو همین مایه ها داره؟
۲- خاموش نکنی یا بکنی فرقی نداره. هر جور که دوست داری از نوت بوکت استفاده کن.
۳- اسلیپ کن یه بار ماوس رو تکون بده ببین روشن میشه یا نه! اگر شد ماوس رو ازش بکن اگر نشد که به حال خودش بگذار.
۴-برای آزمایش باد: یه باد گنده بفرست سمت ماوس اگه ماوس تکون خورد روشن شد ماوس رو بکن ... اگه ماوس رو کندی و همون باد بهش دوباره خورد بدون که بادش شدیده و باید بادبادن برای مک بوکت بگیری!
۵- عمر دست خداست صابر جان :lol:
لقمان حكيم را گفتند : ادب از كه آموختي ؟ گفت : از بي ادبان !
MBP 5.5
abdol
Banned

پست‌ها : 686

Re: ask password when i open lid

پستتوسط AliGhz » 23 ژانویه 2011, 17:13

آقا ایلیا در جای دیگری توصیه کرده بود که بهتر است موقعی که دستگاه دارد کار می‌کند، درش را نبندی. چون بدنه دستگاه گرم می‌شود و این گرما ممکن است به مانیتور آسیب برساند.

--------
ضمنا اینجا یک سایت فارسی‌زبان است. (-->عنوان‌هایی که برای مبحث‌ها می‌نویسید.)
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پست‌ها : 2144

پستتوسط Ilia » 23 ژانویه 2011, 20:33

من این دو بحث را با هم ادغام کردم چون جوابشان به هم مربوط است.

Sa3er اگر خواستید آنچه که من میگویم را امتحان کنید، راهش این است:

- همانطور که اول هم گفتم و شما فکر کردی غلو میکنم، من مخالف این هستم که برنامه‌ای که مانع میشود که بعد از بستن درش، کامپیوتر به کارش ادامه بدهد را نصب کنی و بعد درش را ببندید. علتش هم این است که ممکن است شما پروسه‌ای داشته باشید که بسیار شدید وترمز در رفته، کار کند و متوقف هم نشود (مثل Flash) و این ایجاد گرمای بسیار زیادی بکند و چون محیطش بسته است و مانیتور نزدیک، به آن آسیب برساند. راه این که کامپیوتر بدون اینستال این برنامه‌ها نخوابد را هم قبلا در همین بحث گفته‌ام. و اگر راه من را دنبال کنید و واقعا خواستید سیستم بخوابد درش را میبندید و خطری هم نخواهد داشت. برای حمل و نقل مطمئن‌تر است چون هارتان آسیب نمیبیند و باتری خالی نمیشود و در کیف هم ایجاد آتش سوزی نخواهد کرد.

- اگر خواستید که کامپیوتر وقتی پیشش نیستید پسورد بخواهد، راحت‌ترین راهش این است که درخواست پسورد را به اسکرین‌سیور پیوند بزنید (در بخش Security در System Preferences). مطابق عکس:
Security_SnapShot.png

حالا هر وقت خواستید که از پیش کامپیوتر بروید، درش را نبندید، فقط ماوس را ببرید به گوشه‌ٔ مانیتور که قرار است اسکرین سیور را فعال کند، ۵ ثانیه بعدش کامپیوتر قفل خواهد شد. که البته این زمان را میتوانید در همینجا تنظیم کنید.

اگر نخواستید از این پست استفاده کنید، لطفا فقط ندیده بگیریدش تا اعصاب همگی راحت بماند.

ایلیا
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

بازگشت به متفرقه

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 18 مهمان