انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

درخواست مشاوره برای خرید کامپیوتر

بخش موضوعات متفرقه

درخواست مشاوره برای خرید کامپیوتر

پستتوسط Mohammad74 » 18 ژانویه 2011, 23:40

سلام به همگی.
من یکی از کاربران جدید این سایت هستم.راستش من هم می خوام یه مک بوک پرو بخرم ولی توی یکی از انجمن های این سایت یکی نوشته بود که نمی دونم بدنش تیزه، جرقه میزنه ، DVD نه خوب می خونه و نه خوب رایت می کنه.آیا واقعاً اینا حقیقت داره یا اگر حقیقت دارن مشکلات بزرگی ایجاد می کنن؟
و در ضمن واقعاً سیستم عامل Mac S X می تونه نیاز های عادی و تخصصی یک نفر رو برآورده کنه یا نه ؟
اگه راهنماییم کنین خیلی ممنون می شم.
:roll: :arrow: :?:
نماد کاربر
Mohammad74

پست‌ها : 6

Re: درخواست مشاوره

پستتوسط Ilia » 19 ژانویه 2011, 01:56

به ایرماگ خوش آمدید.

بسیاری از این مشکلاتی که شما میشنوید در حقیقت از عدم تسلط استفاده کننده از دستگاه ناشی شده‌اند. سیستم عامل مکینتاش بسیار جا افتاده و به باور خیلی‌ها از جمله من بهتر از سیستم‌های دیگر است. من از سال ۱۹۹۳ تا به حال از مکینتاش برای کارهایم استفاده میکنم و نیازهای من را بخوبی برآورده کرده است. سخت‌افزار آن بسیار مرغوب است و سیستم عاملش بسیار با نیازهای انسان‌ها، نه فقط ماشین، تطبیق دارد.

اما اینکه نیاز تخصصی شما را بتواند برآورده کند به نیاز شما بستگی دارد. اما بیشتر برنامه‌های مهم برای مک هم وجود دارند. برنامه‌هایی که احیانا معادل مک ندارند را میشود از طریق ماشین‌های مجازی از آنها استفاده کرد. و اگر لازم داشته باشید و ویندوز و متعلقاتش را درست نصب کنید، سخت‌افزار مک بخوبی و بهتر از کامپیوترهای دیگر میتواند ویندوز را هم اجرا کند.

در حال حاضر میلیونها کاربر مکینتاش وجود دارند که در میانشان همه جور انسان متخصص با نیازهای متفاوت وجود دارد. همگی آنها پول بیشتری برای خرید کامپیوترشان داده‌اند و اکثریت قریب به اتفاق آنها از کامپیوترشان راضی و به محصولات اپل وفادارند.

به هر حال قبل از خرید حتما به هر طریق که میتوانید مدتی از یک مک استفاده کنید و امتحان کنید که تیزی لبهٔ آن چگونه است. و مطمئن باشید که اگر با مکتان با جوراب پشمی روی موکت راه نروید، جرقه نمیزند. :-)

ایلیا
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط Mohammad74 » 19 ژانویه 2011, 23:30

خیلی ممنون از کمکتان فقط اینکه DVD رایتر اون دیسک های خش دار رو می خونه یا رایت می کنه یا اینکه مشکل داره؟
نماد کاربر
Mohammad74

پستتوسط abdol » 19 ژانویه 2011, 23:34

Mohammad74 نوشته است:[نمایش]
خیلی ممنون از کمکتان فقط اینکه DVD رایتر اون دیسک های خش دار رو می خونه یا رایت می کنه یا اینکه مشکل داره؟

برای من که بسیار خوب کار میکنه. من نمی دونم کی به شما گفته کی دی وی دی اون خوب نیست ولی برای من یکی حداقل از dell بهتره!
لقمان حكيم را گفتند : ادب از كه آموختي ؟ گفت : از بي ادبان !
MBP 5.5
abdol
Banned

پست‌ها : 686

پستتوسط Mohammad74 » 19 ژانویه 2011, 23:42

سلام به شما.
توی یکی از این انجمن ها یکی گفته بود DVD مک بوک پرو اون ، اونقدر مشکل داره که یه اکسترنالشو خریده.
نماد کاربر
Mohammad74

پستتوسط abdol » 19 ژانویه 2011, 23:51

Mohammad74 نوشته است:[نمایش]
سلام به شما.
توی یکی از این انجمن ها یکی گفته بود DVD مک بوک پرو اون ، اونقدر مشکل داره که یه اکسترنالشو خریده.

شاید تو ۱۰۰۰-۱۰۰۰۰ تا یکی اش خراب باشه ولی من تا حالا ندیدم. خدا را چه دیدی شاید بخت با شما یار نبود و به شما هم مشکل دارش
افتاد :lol:
لقمان حكيم را گفتند : ادب از كه آموختي ؟ گفت : از بي ادبان !
MBP 5.5
abdol
Banned

پست‌ها : 686

پستتوسط Ilia » 20 ژانویه 2011, 00:02

دیسک خش دار فاتحه‌اش خوانده است. در این صورت اشکال از درایو نیست.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط Ahmad » 20 ژانویه 2011, 00:28

با سلام

پاسخ سوال شما را دوستمان ایلیا داده است ولی چیزی را که من می‌خواهم به گفتهٔ ایشان اضافه کنم این است که اکثرا اینگونه بحث‌ها در این سایت توسط کسانی مطرح مي شود که بدلیلی در کارشان به مشکل بر می‌خورند. اکثریت مک داران شاید فقط به خواندن اینگونه مطالب اکتفا می‌کنند، یعنی کسی که مشکلی ندارد طبعا نیز نیازی ندارد که در اینجا چیزی بنویسد لذا برای کسی که وارد این سایت می‌شود شاید این توهم پیش بیاید که مکینتاش همه‌اش مشکل است چرا که در فلان سایت از اول تا آخر مشکلات عدیده را مورد بحث قرار داده‌اند.

دیگر اینکه در مورد DVD درایو، اپل خودش این قطعات را درست نمی‌کند بلکه از شرکتهائی که در ساخت اینگونه درایو ‌ها تخصص دارند آنها را بصورت جمله ابتیاع می‌کند تا در دستگاههای خود بکار برد. مثلا درایوی که در کامپیوتر من است ساخت سونی OPTIARC DVD RW است. و این همانی است که در کامپیوترهای پی‌سی نیز بکار می‌رود.

نیز مشاهده مي شود که دوستانی که مایل به خرید کامپیوترهای مک هستند غالبا می‌پرسند که آقا شما اینرا گرانتی می‌کنی، طبیعی است که پاسخ ما خیر است چرا که ما نماینده شرکت اپل نیستیم و صرفا انجمنی از کاربران مک فارسی زبانیم که از این طریق با هم رابطه برقرار می‌کنیم و در موارد ضروری نیز به کمک هم می‌شتابیم.

موفق باشید
احمد
نماد کاربر
Ahmad
Site Admin

پست‌ها : 1289

پستتوسط Mohammad74 » 21 ژانویه 2011, 18:34

سلام . ممنون ازاین همه مشاوره های خوبتان .
حالا من یه مشکل دیگه هم دارم و اون اینه که می خوام یه Macbook Pro 17 Inch بخرم ولی توی همه سایتایی که دیدم سی پی یو 17 اینچا Core i5 هستش ولی برای 15.4 اینچا ، Core i7 . حالا توی سایت اپل وقتی می خوای یه مک بوک سفارش بدی یه سری گزینه ها برات میاره که خودت قدرت سی پی یو و رم رو انتخاب می کنی. حالا من اگه بخوام Macbook Pro 17 Inch با Intel Core i7 و صفحه نمایش ضد تابش بخرم البته از ایران باید چکار کنم؟
ممنون می شم اگه توی این مورد هم راهنماییم کنید.... :roll: :?: :blush: ;-( :joy:
نماد کاربر
Mohammad74

پستتوسط cyra » 22 ژانویه 2011, 11:53

هیچی... اگه خودت امکان سفارش داری از توی همون صفحه‌ای که CPUی Core i7 و Antiglare Display رو انتخاب می‌کنی، سفارشتو ثبت کن. اگه نه می‌تونی به یکی از فروشگاه‌های اپل در ایران بری، اونا می‌کنن. ولی اگه پولت می‌رسه حتمنه حتما براش Apple Care هم بگیر (البته تا پیش از پایان دوره‌ی گارانتی فرصت داری).
Mac Pro (mid 2009), 12 GB RAM, OS X 10.8.5, Avid Media Composer 8.3.1
iPhone 5s 32GB, iOS 9.1
iPad 2 64GB 3G, iOS 9.1
نماد کاربر
cyra

پست‌ها : 313

پستتوسط Mohammad74 » 23 ژانویه 2011, 13:53

ممنون . حالا اگه شما فروشگاه معتبر و رسمی اپل رو در تهران یا در جاهای دیگه میشناسین ، اگه ممکنه آدرس وب سایت یا آدرس جغرافیایی اون رو بنویسید .
ممنون می شم.
نماد کاربر
Mohammad74

پستتوسط Ali.Rastegar » 23 ژانویه 2011, 15:19

اپل به خاطر تحریم‌ها نمی‌تواند نماینده‌ٔ رسمی در ایران داشته باشد. اما فروشگاه‌هایی هستند که با واسطه وارد می‌کنند و می‌فروشند. من قبلاً یک لیستی تهیه کرده بودم و به افراد می‌دادم که فقط باعث دردسر بود چرا که بعضی شرکت‌ها طلبکار بودند که چرا خیلی سریع اسم آنها به لیست اضافه نمی‌شود، یکی از آنها بعد از مدتی تعطیل شد و گفتند کلاهبردار بوده، یکبار هم یکی نوشت به دوستان من(!!) تماس گرفته و گران‌فروش بوده‌اند که دیگر تصمیم گرفتم اصلاً لیستی تهیه نکنم. امیدوارم هرکس شرکتی را که خودش از آن خرید کرده و اینکه راضی بوده یا نبوده را برای شما بفرستد. و اگر آن فرد گمان می‌کند بیان تجربه‌اش باعث درگیری و تهمت و... می‌شود بهتر است آن را به صورت خصوصی بفرستد.
MacBook Pro 2015
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

پستتوسط AliGhz » 23 ژانویه 2011, 19:28

Ahmad نوشته است:[نمایش]
...ولی چیزی را که من می‌خواهم به گفتهٔ ایشان اضافه کنم این است که اکثرا اینگونه بحث‌ها در این سایت توسط کسانی مطرح مي شود که بدلیلی در کارشان به مشکل بر می‌خورند. اکثریت مک داران شاید فقط به خواندن اینگونه مطالب اکتفا می‌کنند، یعنی کسی که مشکلی ندارد طبعا نیز نیازی ندارد که در اینجا چیزی بنویسد لذا برای کسی که وارد این سایت می‌شود شاید این توهم پیش بیاید که مکینتاش همه‌اش مشکل است چرا که در فلان سایت از اول تا آخر مشکلات عدیده را مورد بحث قرار داده‌اند.

این از آن پست‌های پنج ستاره است. من زمانی که مک‌بوک پروهای جدید (آلومینیومی) معرفی شده بودند، در فروم‌های خود اپل درباره آن جست‌وجو می‌کردم و طبعا همه‌اش مشکلات مطرح شده بود. طوری که آدم فکر می‌کرد دستگاهی با این همه مشکل! اصلا ارزش خریدن ندارد! البته یک نکته مثبتِ دانستن اشکال‌هایی که ممکن است پیش بیایند، این است که آدم می‌داند این دستگاه هم ممکن است گاهی وقت‌ها درست کار نکند یا غیرعادی شود و بنابراین نگاهش یک نگاه واقع‌بینانه خواهد بود و کمتر دچار استرس و over-حساسیت خواهد شد!
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پست‌ها : 2144

Re: درخواست مشاوره برای خرید کامپیوتر

پستتوسط Mohammad74 » 26 ژانویه 2011, 19:37

حالا میشه بگین که آیا میشه از فروشگاه خود اپل تو ایران چیزی خرید یا نه چون دوستمون cyra می فرمایند که اگه می تونی خودت انتخاب کن یا تو فروشگاه ها اون موارد رو برات انتخاب می کنن.
حالا اگه امکان خرید از apple store تو ایران وجود داره لطفا نحوه سفارش اون رو برام بنویسید....
ممنون
نماد کاربر
Mohammad74

Re: درخواست مشاوره برای خرید کامپیوتر

پستتوسط behnood » 26 ژانویه 2011, 21:45

البته نمی دانم چرا بدنه لپتاپم چرا بعضی وقت ها مانند لباس الکتریسیته ساکن داره مخصوصا موقعی که روشنه ولی کاری باهاش ندارم ولی وقتی دست می زنم احساس می کنم برق خیلی ضعیفی داره
Mac BookPro 373
iPhone 5s 32GB
iPad (therdG) 16gb 3g+wifi
Mac OS 10.8
ADSL 2048
نماد کاربر
behnood

پست‌ها : 187

بعدی

بازگشت به متفرقه

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 17 مهمان