انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

پرسش‌های یک تازه وارد در مورد مک

بحث‌های کلی درمورد سیستم عامل مکینتاش (OS X)

Re: چند تا سئوال کوچک از یک اپلی تازه وارد

پستتوسط sa3er » 19 ژانویه 2011, 00:06

مشکلی نیست. فردا میرم ۴ گیگ دیگه رم میخرم. (میدونستم از طریق نرم افزاری سرعت تغییر نمیکنه اما بازم راضی هستم و در مک باقی خواهم ماند چون خوشم میاد ازش)
نماد کاربر
sa3er
Banned

پست‌ها : 123

پستتوسط sa3er » 19 ژانویه 2011, 02:38

اوپن آفیس رو گرفتم. فونت فارسی هم از این بالای سایت گرفتم ولی فارسی هام فاصله دار هست چه تایپ کردن چه باز کردن فایل ها ...
فقط textedit میتونه فارسی رو بشناسه ؟
نماد کاربر
sa3er
Banned

پستتوسط Ilia » 19 ژانویه 2011, 04:31

نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط sa3er » 19 ژانویه 2011, 14:24

خواندم مطالب رو گویا باید فونت های ماکروسافت رو پاک کنم. نمیدونم چه ربطی داره آخه چون من تو اوپن آفیس همه فونت ها رو تست کردم همانطوری بود حالا فونت ماکروسافت رو پاک کنم چه دخلی داره ؟
در کل 1 بار ویرایش شده. اخرین ویرایش توسط sa3er در 19 ژانویه 2011, 14:42.
نماد کاربر
sa3er
Banned

پستتوسط sa3er » 19 ژانویه 2011, 14:37

اقا الان فونت های لعنتی ماکروسافت کثیف رو پاک کردم و درست شد. الان فایل فارسی باز میکنم مثل بچه آدم نشون میده. فقط چرا این فونت فارسیش شبیه دستخط کوروش خدابیامرزه ؟
کدوم احمقی این فونت رو برای نمایش انتخاب کرده ؟ فایل هام همه شبیه آثار باستانی شدن ! (من فونت زر رو از سایت گرفتم فقط)
update: زر رو پاک کردم نیلوفر رو گرفتم ولی هیچی فرق نکرد ! (اسکرین شات میزارم ببینین)

سوال دوم: چه طوری میشه tab browsing کرد تو اوپن آفیس مثل فایرفاکس ؟ میخواهم فایل های متنی به صورت تب در یک پنجره باز بشن (مثل BBedit ) و نه اینکه هر فایلی که باز میکنم یک و پنجره باز کنه واسه خودش (مک مثل ویندوز رفت و آمد بین پنجره ها خیلی ساده نیست به خاطر همین اگر همه چی تو یک پنجره و به صورت تب مثل فایرفاکس باش خیلی آسون میشه کارها)
پیوست‌ها
Screen shot 2011-01-19 at 1.51.37 PM.png
نماد کاربر
sa3er
Banned

پستتوسط sa3er » 19 ژانویه 2011, 15:31

الان تو فونت هام رو میگشتم ببینم کدوم میخی هست دیدم یک چیزی بود به نام کوفی نیمدونم چیچی که خود نامردش بود. پاکش کردم الان دوباره همه چی جدا جدا شد تو اوپن آفیس !
نماد کاربر
sa3er
Banned

پستتوسط elho » 19 ژانویه 2011, 18:00

سلام الان که رسیدید به سوال در مورد آفیس من هم یک سوال دارم البته یه مشکل . من یک سری متن توی open officeتایپ کردم اما حالا آفیس نصب کردم و می خوام اون فابل ها رو تو ی آفیس ویرایش کنم حالا اصلا آفیس پسوند open office رو نمیشاسه و البته open office هم فایل هام رو به پسوند آفیس تبدیل نمی کنه .مشکل از کجاست؟
elho

پست‌ها : 26

پستتوسط Ilia » 19 ژانویه 2011, 18:59

sa3er خان،
شما دارید با فانت هلوتیکا تایپ میکنید و از چپ به راست. برنامه را یاد بگیر مشکلت بر طرف میشود.
الهام جان،
به عکس الحاقی دقت کنید. میتوانید فایلتان را به فرمت Doc سیو کنید..

در ضمن از قرار من اشتباه کرده‌ام که گذاشته‌ام که سوالات بدون ارتباط به یکدیگر اینطور در یک تاپیک مطرح بشوند.
همگی لطف کنند و سوالاتشان را در تاپیک خودشان پست کنند.

با تشکر از همگی،
ایلیا
پیوست‌ها
OO_Snap.jpg
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط abdol » 19 ژانویه 2011, 19:31

sa3er نوشته است:[نمایش]
اقا الان فونت های لعنتی ماکروسافت کثیف رو پاک کردم و درست شد. الان فایل فارسی باز میکنم مثل بچه آدم نشون میده. فقط چرا این فونت فارسیش شبیه دستخط کوروش خدابیامرزه ؟
کدوم احمقی این فونت رو برای نمایش انتخاب کرده ؟ فایل هام همه شبیه آثار باستانی شدن ! (من فونت زر رو از سایت گرفتم فقط)
update: زر رو پاک کردم نیلوفر رو گرفتم ولی هیچی فرق نکرد ! (اسکرین شات میزارم ببینین)

سوال دوم: چه طوری میشه tab browsing کرد تو اوپن آفیس مثل فایرفاکس ؟ میخواهم فایل های متنی به صورت تب در یک پنجره باز بشن (مثل BBedit ) و نه اینکه هر فایلی که باز میکنم یک و پنجره باز کنه واسه خودش (مک مثل ویندوز رفت و آمد بین پنجره ها خیلی ساده نیست به خاطر همین اگر همه چی تو یک پنجره و به صورت تب مثل فایرفاکس باش خیلی آسون میشه کارها)

دوست عزیز:
سوال اول:
۱- تنظیمات زبان را باید درست کنید تا از راست به چپ شود.
۲- شما فونت پیش فرض اپن افیس را می توانید برای زبان فارسی به هر فونتی که می خواهید تغییر دهید. فقط باید دقت کنید که فونت مذکور در اپن افیس پشتیبانی شود و گر نه جدا جدا نشان داده خواهد شد مثل همین که الان شما می فرمایید.
لقمان حكيم را گفتند : ادب از كه آموختي ؟ گفت : از بي ادبان !
MBP 5.5
abdol
Banned

پست‌ها : 686

پستتوسط abdol » 19 ژانویه 2011, 19:33

elho نوشته است:[نمایش]
سلام الان که رسیدید به سوال در مورد آفیس من هم یک سوال دارم البته یه مشکل . من یک سری متن توی open officeتایپ کردم اما حالا آفیس نصب کردم و می خوام اون فابل ها رو تو ی آفیس ویرایش کنم حالا اصلا آفیس پسوند open office رو نمیشاسه و البته open office هم فایل هام رو به پسوند آفیس تبدیل نمی کنه .مشکل از کجاست؟

اگر درست یادم باشد در سایت اپن افیس بگردید فایلی وجود دارد برای باز کردن و ادیت کردن مستقیم فایلهای اپن افیس در ام اس آفیس (تا اونجایی که یادمه برای ویندوز بود). ضمن اینکه بیاد داشته باشید ویرایش فایل فارسی در آفیس برای مک ممکن است به مشکل بخورد.
لقمان حكيم را گفتند : ادب از كه آموختي ؟ گفت : از بي ادبان !
MBP 5.5
abdol
Banned

پست‌ها : 686

پستتوسط sa3er » 19 ژانویه 2011, 20:36

چپ به راستش مهم نیست فقط سر هم و درست باشه
بعد من هر فونتی رو انتخاب میکنم همینطوری هست هیچ تغییری نمیکنه (نه اینکه با عوض کردن فونت درست نشه ها نه - فونت عوض میکنم دوباره همانطوری تایپ میکنه انگار فونت رفته تو مخ برنامه بیرون نمیاد)
فونت هلیکوپتر رو پاک کنم درست میشه ؟
نماد کاربر
sa3er
Banned

پستتوسط sa3er » 19 ژانویه 2011, 20:45

فونت دیفالتش رو کردم نیلوفر. replace هم زدم اگه حلوا تیکه دید با نیلوفر عوض کنه. ولی نشد که نشد.
رفت اون فونت لعنتی رو پاک کنم به هر دری زدم نشد حتی از فولدرش هم پاک میکنم دوباره مک برش میگردونه. تف به این شانس
نماد کاربر
sa3er
Banned

پستتوسط sa3er » 19 ژانویه 2011, 20:48

یا صفا اون حلوا تیکا هایی که پاک کردنی بود و پاکیدم مثل اینکه واجب بودن الان سایت های مختلف نوشته هاشون غیب شده ! سایت های انگلیسی !
نماد کاربر
sa3er
Banned

پستتوسط sa3er » 19 ژانویه 2011, 21:09

فایرفاکس رو بستم باز کردم نوشته هاش اومد. مثل اینکه خود مک حلوا تیکا رو برگردوند و نذاشت پاک بشه. عجب سیریشیه!
پاک بشو نیست. دهنمان سرویس شد
نماد کاربر
sa3er
Banned

پستتوسط javadkh65 » 19 ژانویه 2011, 21:18

صابر جان شما یک انسان فوق‌العاده عجول و بی دقت وهستی و من قاطعانه می گم که تابحال توی عمرم مانند شما رو ندیدم هرچند که تاحالا با هزاران نفر سروکله زدم اما شما رو توی بی دقتی باید Case Report کرد. این رو کاملا جدی می گم. یه نگاهی به ADHD توی گوگل بکن اگر علامتهاش رو توی خودت می بینی (که من تاحالا ۱۰۰ تاشو توی پست های شما بدون ویزیت شما دیدم) تو فکرش باش که درستش کنی. زندگیت رو تحت تاثیر قرار می ده. این فقط یک پیشنهاد دلسوزانه و دوستانه بود باقیش با خودته...
Mac mini - iBook G4 - iPhone 4S
Mac OS X 10.9.4 & 10.5.8 - iOS 6.1.3
javadkh65

پست‌ها : 671

قبلیبعدی

بازگشت به سیستم عامل مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 6 مهمان