انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

مشکلات با پاراللز

مقایسه و انتقال تجربیات نرم‌افزاری و سخت‌افزاری کاربران در مکینتاش و سیستم‌های دیگر

مشکلات با پاراللز

پستتوسط Behnam » 01 ژانویه 2011, 06:42

من با پارالل و ویندوز۷ کلی مکافات داشتم. هنوز هم مطمئن نیستم درست نصب شده چون این قضیهٔ کپی کردن از محیط ویندوز و پیست کردن در محیط مک اصلاً ممکن نیست. تنها خاصیت پارالل فعلاً در این بوده که مدام با هشدارهای امنیتی ویندوز حواس من رو پرت کنه. ویندوز رو بستم و خیالم رو راحت کردم. همون بهتر که با بوت‌کمپ باز بشه! که البته در این مورد هم شانس آوردم صفحه‌کلید سیم‌دار اپل رو هم خریده‌ام اگر نه صفحه‌کلید و ماوس بی‌سیم هنگام ری-ستارت کار نمی‌کنند!
خلاصه اینکه من هم کلی سوال دارم ولی چون ایرماگ جای مشکلات ویندوز نیست، هنوز چیزی مطرح نکرده‌ام.
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

Re: مشکل با vmware

پستتوسط Ali.Rastegar » 01 ژانویه 2011, 12:08

بهنام جان و امیرارسلان جان،
مشکلات ویندوزی مربوط به Boot Camp و شبیه‌سازها را با خیال راحت مطرح کنید، مطمئنم اگر کسی تجربه یا راه حلی داشته باشد کمک می‌کند.
MacBook Pro 2015
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

Re: مشکل با Parallel

پستتوسط Behnam » 01 ژانویه 2011, 18:26

متن ساده را می‌توانم کپی و پِیست کنم. همانطور که در عکس می‌بینید یک جمله از علی را از سفاری روی Wordpad کپی کردم (آفیس را نخریده‌ام چون استفاده‌ای برایش ندارم ولی ظاهراً ویندوز بدون آفیس مثل بچهٔ یتیم است!) اما در برنامهٔ VOLT اگر بخواهم یک فانت را باز کنم، تشخیص نمی‌دهد مگر اینکه از فانت‌های موجود در خود بوت‌کمپ باشد. خُب این برای من مهم است. چند هزار دلار خرج اضافی کردم که از برنامهٔ مجانی VOLT استفاده کنم! مشکل این است که من عمدهٔ‌ کار را روی فانت در محیط مک انجام می‌دهم و بعد در VOLT رویش OpenType می‌گذارم. البته قرار است که این کار را بکنم نه اینکه واقعاً کاری کرده‌ام!
حالا عجله‌ای نیست چون تا بفهمم این VOLT چه جانوری است خیلی کار دارد ولی نهایتاً امید داشتم که وقتی روی آن می‌خواهم فانتی را Open کنم، اینقدر جنگولک بازی در نیاورد.
پیوست‌ها
Screen shot 2011-01-01 at 8.31.46 AM.png
نماد کاربر
Behnam

پستتوسط Pooria Azimi » 01 ژانویه 2011, 19:28

تقریباً مطمئنم که ربطی نداره، اما متوجه نکته ی شدم:

چرا نام فایل، XB Keyhan Bold.ttf.ttf ـه؟

پ.ن: وقتی راجع به ویندوز صحبت می کنیم، باید همۀ احتمالات غیرمنطقی رو هم در نظر بگیریم! مثلاً، دیشب مادرم فایل Word ـی رو نشونم داد و گفت که بیش از بیست روزه روی این فایل داره کار می کنه، و در تمام طول این مدت، مشکل عجیبی داشته: هر دو دقیقه یک بار، Word ارور نامفهومی می ده (هنگامی که می خواسته Auto Save بکنه) و IT Department محترم هم نتونسته بودن مشکل رو پیدا بکنه. به فایل Word نگاه کردم و بلافاصله دیدم که در نام فایل، یک (د. فلانی) وجود داره (برای دکتر) و با حذف این نقطۀ اضافی، مشکل عجیب و اعصاب خرد کن بلافاصله برطرف شد!!!

در این مورد اما دلیلی نمی بینم که این نقطه بخواد مشکلی ایجاد بکنه. اما باز هم بهتره که نام فایل و پسوندش درست و اصولی باشن.

راستش من اصلاً نمی دونم نحوۀ برخورد ویندوز با نام فایلها چیه. آیا آخرین کاراکترهای بعد از آخرین نقطه رو بعنوان پسوند در نظر می گیره (که خیلی احمقانه‌ست)، یا روش دیگه ای داره (ثبت Content Type در metadata)... برای همین بهتره که امتحان کنید ببینید آیا مشکل حل می شه یا نه.
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط Behnam » 01 ژانویه 2011, 19:49

بله یک جایی قضیه به نام فایل‌ها مربوط می‌شه. ولی من همه رقمش رو امتحان کردم. همهٔ‌ فاصله‌ها رو حذف کردم. روی ویندوز (که تشخیص می‌ده فایلTTF هست ولی اکستنشنش رو نشون نمی‌ده) یک اکستنشن TTF به نام فایل اضافه کردم ولی باز هم باز نشد. وقتی همون فایل رو برمی‌گردونم به مک، بصورت TTF.TTF. نمایش داده می‌شه! توی ویندوز هم فقط توی بار اینطوری نشون می‌ده. خود فایل روی desktop اصلاً اکستنشن نداره! در حالی که فانت‌هایی که توی خود ویندوز هستند همگی با اکستنشن نمایش داده می‌شن.
نماد کاربر
Behnam

پستتوسط Behnam » 01 ژانویه 2011, 20:23

در گرماگرم این گفتگو، پیامی از Parallel 6 روی صفحه‌ام ظاهر شد که وقت update کردن رسیده تا مشکلاتی در مورد اختصاص دادن بیش از ۲ گیگ رم و چند مورد دیگر که به وضع کامپیوتر من کمابیش مربوط می‌شد را رفع کنه. آن را نصب کردم و اوضاع بهتر شد. هنوز از ویندوز چیزی سر در نمی‌آورم ولی توانستم یک فانت وارداتی را بدون دخل و تصرف باز کنم. ولی یادم نیست چطور آن فانت رو بدون دخل و تصرف وارد ویندوز کردم! مقدار زیادی از مشکلات من از بی‌خبری‌ام از ویندوز ناشی می‌شه. فعلاً من مشکلی ندارم که بتوانم به روشنی توضیح بدم. بهتر است بقیهٔ این تاپیک رو به امیرارسلان پس بدهیم!
پیوست‌ها
Screen shot 2011-01-01 at 10.41.38 AM.png
نماد کاربر
Behnam

Re: مشکلات و نصب فانت روی ویندوز

پستتوسط Ilia » 01 ژانویه 2011, 21:10

من این مبحث را از بحث VMWare جدا کردم.

راستش بهنام، بنظر من میآید که مشکلت همانطور که گفتی به نصب فانت روی ویندوز مربوط میشود. اینطور که بنظر من می‌آید شما روی فایل زیپی که از اینترنت داونلود کرده‌ای دوبار کلیک کرده‌ای و خرمشهر را از آنجا روی Volt باز کرده‌ای. اول آن فایل زیپت را unzip کن. بعد اگر خواستی اینستالش کنی برو به کنترل پنل فانتها و آنجا نصبشان کن. اگر هم خواستی فایل‌های آن فولدر unzip شده را رویشان کار کن نه از داخل آرکایو زیپ.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط Behnam » 01 ژانویه 2011, 23:50

هیچکدام از این فانت‌ها نصب نشده‌اند و خیال هم ندارم نصب کنم. فقط فایل‌ها را به طرق مختلف از پارتیشن مک به پارتیشن ویندوز منتقل کرده‌ام. بعضی را هم زیپ نشده آورده بودم و باز مشکل داشتم. من امید داشتم اصلاً به چنین انتقالی نیاز نباشه و با VOLT مستقیماً برم توی پوشه‌ای که فانت رو گذاشته‌ام و باز کنم که این ظاهراً غیر ممکن هست. حالا خودم بیشتر از شما گیج هستم و باید از اول روش‌های مختلف رو بررسی کنم تا بهتر بتوانم توضیح بدهم مشکل کجاست.
نماد کاربر
Behnam

پستتوسط Ilia » 02 ژانویه 2011, 00:45

احتمالا راحت‌ترین راهش این است که هر فولدری را که میخواهی را در پاراللز Share کنی.

Virtual Machine را متوقف کن و بعد برو به قسمت Configure و Shared Folder و هر فولدری را که خواستی در آن با پیسی Share کن.
نسخهٔ پاراللز من ۵ است اما ۶ هم باید چیزی شبیه همین باشد.
پیوست‌ها
ParallelsSettingShare_Snap.png
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

Re: مشکلات با پاراللز

پستتوسط Behnam » 02 ژانویه 2011, 02:30

ای بابا دمت گرم ایلیا. کارم راه افتاد!... چند هزار دلار طلبت!
حالا اگر بگی (بچه ایرونی‌ها الآن دارن می‌خندن!) چجوری می‌شه یک برنامه مثل VOLT رو توی Start Menu گذاشت که دم دست باشه، دیگه کار دیگه‌ای من با ویندوز ندارم!
نماد کاربر
Behnam

پستتوسط Ilia » 02 ژانویه 2011, 02:45

راستش‌بهنام جان، من تا به حال دستم به جمال ویندوز ۷ نرسیده، اما در ویندوز‌های دیگر میتوانستی روی هر برنامه‌ای حتی در Start Menu رایت کلیک کنی و از دستور Send to Desktop, Creat Shortcut شورتکات آن را بفرستی به دسکتاپ ویندوزت.

همینطور میتوانی وقتی آن برنامه اکتیو است، در dock مکت هم آنرا Keep it in dock کنی.

خوشحالم که کارت راه افتاد. چیزی که در پیسی متوجه خواهی شد این است که دستورها سر جایی که باید باشند نیستند. مثل همین درست کردن شورت‌کات یا زیپ که زیر Send to است و مثال‌هایی بسیار بدتر از این که من در ورد و آوتلوک دیده‌ام.

وقتی که پاراللز تولز را هم اینستال کنی، استفاده از آن بسیار راحت‌تر و بهتر از Bootcamp میشود. کپی و پیست و Drag and drop هم تا حد زیادی کار خواهند کرد.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط Behnam » 02 ژانویه 2011, 03:10

در گفتگوها خوانده‌ام که این نسخهٔ ۶، بخصوص با نوع ۶۴ بیتی ویندوز ۷ هنوز گرفتاری داره و نسخهٔ ۵ رو همه راضی هستند و خیلی با ثبات هست. ولی کم کم داره بهتر می‌شه و آپدیت همین امروز من هم تغییرش برایم محسوس بود.
حق با توست اصل مسئله بی‌منطقی جای سرویس‌ها و خدمات هست که پیدا کردن اونها رو برام مشکل کرده. حالا وُلت رو هم توی داک دارم و هم راهش رو پیدا کردم که با کلیک راست، "pin to start menu" کردم و فقط مونده بفهمم چطوری کار می‌کنه!
خودمونیم این پاراللز (من S آخر رو معمولاً به سبک فرانسوی‌ها می‌ندازم!)، بخصوص در شکل Coherence اون خیلی فضا رو قابل تحمل می‌کنه.
پیوست‌ها
Screen shot 2011-01-01 at 5.27.56 PM.png
نماد کاربر
Behnam

پستتوسط Ilia » 06 ژانویه 2011, 00:12

من نسخهٔ پن پاراللز و ۳ VMware Fusion را دارم. چند وقت پیش خواستم آخرین نسخهٔ Ubuntu 10.10 را روی پاراللز پنج اینستال کنم که آنقدر بازی در آورد که از خیرش گذشتم و وی‌ام‌ویر را امتحان کردم که بسیار عالی عمل کرد. البته از حق نگذریم نسخهٔ پارالل من پنج بود که الان شش آن بیرون آمده.

بهر حال امروز این مقایسهٔ مفصل را میان آخرین ورژن این دو برنامه هنگام نصب ویندوز دیدم که شاید برای شما هم جالب باشد:
http://www.mactech.com/2011/01/05/virtu ... benchmarks

بطور خلاصه:
هر دو برنامه‌های خوبی هستند و بخوبی ویندوز XP و هفت را اجرا میکنند (بجز مشکل VMware Fusion با پردازش گرافیک بالا).

نویسنده ویندوز هفت را به XP ترجیح میدهد.

در بارهٔ اختصاص یک یا چند پراسسور، توصیه میکند که یکی را اختصاص بدهید مگر آنکه دلیلی برای بیشتر داشته باشید. همانطور ۶۴ بیتی را انتخاب کنید مگر آنکه به دلیلی مجبور باشید که نکنید.

بر عکس آنکه همه فکر میکنند، اختصاص رم زیاد باعث بهبودی اجرای این برنامه‌ها نمیشود و سرعت متوقف شدن، خوابیدن و بیدار شدن آنها را کند میکند. برای بیشتر منظورها چیزی بین ۵۱۲ مگ تا یک گیگ بایستی کفایت کند. تنها موقعی بیشترش کنید که به آن نیاز داشته باشید. برای بازی چیزی بین یک و دو دهم تا یک و چهار دهم گیگ کافیست.

در بیشتر تست‌ها پارالل ۶ بهتر عمل کرده است بخصوص آنهایی که به قدرت گرافیکی بخصوص سه بعدی زیادی نیاز داشته‌اند.

ایلیا
پیوست‌ها
Tally-Gen.png
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط Behnam » 06 ژانویه 2011, 07:18

من می‌خواستم صفحه‌کلید ‬ماتصا ۹۱۴۷ (که همان ISIRI 9147 است) را روی ویندوز ۷ که پارالل شده است نصب کنم. بحث آن در اینجا شده بود. نصب نشد.
viewtopic.php?f=16&t=2445
همین که نصاب آن کلید را راه می‌اندازم، تا جای وارد کردن فرمان C و ↩ می‌رود و دیگر هیچ اتفاقی نمی‌افتد.
مشکل اینجاست که نمی‌توانم حدس بزنم این مشکل از کجا ریشه می‌گیرد. نصاب (که ظاهراً همه از ان راضی هستند) یا ویندوز ۷ یا پاراللز! ضمناً من مجازی سازی پاراللز را از بوت‌کمپ گرفتم. آن هم شاید عامل دیگری باشد!
فکر می‌کنم من نهایتاً همهٔ اینها را پاک کنم و شروع کنم از اول نصب ویندوز روی مک، وقتی که بهتر بدانم چکار می‌کنم!
نماد کاربر
Behnam

پاسخ: مشکلات با پاراللز

پستتوسط nasraa » 20 نوامبر 2015, 12:55

سلام . من روی یوسمیتی پاراللز ۱۰ را نصب کردم و بعد هم ویندوز xp . ولی نمیتوانم شبکه وایرلس را راه بیاندازم که به مودمم وصل شوم. چکار باید کنم؟
نماد کاربر
nasraa

پست‌ها : 427

بعدی

بازگشت به تبادل تجربیات کاربری در مک و سیستم‌های دیگر

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 5 مهمان