انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

چیزهایی که دوست داشتید در مک باشد

بخش موضوعات متفرقه

پستتوسط AliGhz » 11 دسامبر 2010, 19:48

مک را دوست داریم اما می‌دانیم که کامل نیست. گاهی به ایرادهایی برمی‌خوریم کوچک، و گاهی اشکالاتی بزرگ‌تر. گاهی ایرادهایی می‌بینیم که با اصلاحی کوچک قابل رفع‌اند و گاهی اشکالاتی که نیاز به یک طراحی مجدد (redesign)دارند. گاهی هم بر حسب نیاز خود، دوست داریم مکِ‌مان چیزی می‌داشت که شاید اصلا برای اپل و خیلی از کاربران دیگر مهم نباشد.

این مبحث، به‌نظرم می‌تواند جای خوبی باشد که در مورد ناکاملی‌های مک صحبت کنیم و مهم‌تر از آن، ذهن‌مان را خلاقانه، آزاد بگذاریم و به چیزهایی فکر کنیم که اگر مک می‌داشت، از نظر ما چقدر معرکه‌تر می‌شد (چه ایده‌های ساده و عادی، و چه ویژگی‌های غیرعادی که ممکن است شبیه تخیلِ علمی به‌نظر برسند). قرار نیست هر ایدۀ عجیب و غریب ما یک روزی در مک ظاهر شود؛ اول از همه این جور فکر کردنِ غیرعادی برای خودمان می‌تواند جذاب باشد، دوم هم این‌که می‌تواند بذر ایده‌هایی برای نسل‌های آیندۀ این نوع دستگاه‌ها باشد...
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پست‌ها : 2144

Re: چیزهایی که دوست داشتید در مک باشد

پستتوسط AliGhz » 11 دسامبر 2010, 19:54

اولین ایدۀ من، از یک نیاز هرروزه می‌آید: تایپ متن دوزبانه. برای نوشتنِ حتی یک حرف لاتین در میان متن فارسی، باید از میان‌بری شامل دو کلید استفاده کرد و اگر لازم باشد جهت پاراگراف هم عوض شود، یک میان‌بر سه کلیده لازم است. مثلا وقتی من می‌خواهم ای‌میلی را فوروارد کنم و در ابتدایش هم چند جمله‌ای بنویسم، اگر صفحه کلید فارسی باشد، باید اول آن را لاتین کنم برای نوشتن آدرس ای‌میل، بعد هم فارسی کنم و بعد راست-به-چپ، برای نوشتن متن فارسی در ابتدای ای‌میل. با PC هم کم و بیش سروکار دارم و میان‌بر آن برای تغییر زبان، با میان‌بر مک فرق دارد و بسیار پیش می‌آید که در صفحه کلید مک یا PC، باید چند باری ترکیب‌های دو کلیده را بزنم تا بالاخره ترکیب درست برای تغییر زبان را بزنم!

برای همین فکر می‌کنم برای کاربرهایی مثل ما، وجود یک دکمۀ اختصاصی برای تغییر زبان بر روی صفحه کلید، می‌تواند بسیار کارآمد باشد و سرعت تایپ ما را بهتر کند و گیج‌بازی‌هایمان را کمتر! که در نتیجۀ همۀ اینها راحتی بیشتر و ذهن آرام‌تری خواهیم داشت :-)
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پست‌ها : 2144

پستتوسط Arash068 » 11 دسامبر 2010, 21:08

سلام
ممنون از این فکر خوبی که برای شروع این تاپیک داشتین
به نظر من اگر cut کردن فایل رو در مک او اس اصلاح میکردن خیلی خوب بود و کار رو خیلی راه می انداخت در مورد من که خیلی استفاده داره
Think Different

iPhone 4 16GB Black
MacBook Pro 13 2009"
iPhone 2G 8G
iPod 5G U2 30GB
Arash068

پست‌ها : 11

پستتوسط MacShadow » 11 دسامبر 2010, 23:50

منم با این مسءله موافقم که کات کردن را اصلاح کنن اما از اون مهم تر اجرا شدن راحت تر یا به زبان ساده تر پشتیبانی از نرم افزارهای ویندوز در خود محیط مک است
MacShadow

پست‌ها : 234

پستتوسط cyra » 12 دسامبر 2010, 02:08

به نظرم شکل تغییر اندازه ی پنجره ها در مک واقعا سخته. مخصوصا در برنامه هایی که تعداد زیادی پنجره دارن، چیدن پنجره ها کنار هم واقعا دردسر بزرگیه.
Mac Pro (mid 2009), 12 GB RAM, OS X 10.8.5, Avid Media Composer 8.3.1
iPhone 5s 32GB, iOS 9.1
iPad 2 64GB 3G, iOS 9.1
نماد کاربر
cyra

پست‌ها : 313

پستتوسط Dr.AliNavid » 12 دسامبر 2010, 11:35

سلام .
من دوست داشتم در مک نرم افزاری برای تبدیل فایلهای صوتی MP3 به فرمت فلش SWF برای وبلاگ نویسی وجود داشت .
Think Different
نماد کاربر
Dr.AliNavid

پست‌ها : 35

بازگشت به متفرقه

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 18 مهمان