انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

قدرت مک

بحث‌های کلی درمورد سیستم عامل مکینتاش (OS X)

قدرت مک

پستتوسط pooriya.kh » 20 اوت 2010, 03:06

همونطور که در عکس زیر میبینید تمام برنامه های در dock رو در یک زمان باز کردم و بدون هیچ مشکلی این کار رو انجام داد !!!(زمان باز شدن برنامه ها هم یکی بود(برای تاکید)) :-D سرعتش عالی بود چون من برنامه های سنگینی مثل aperture,photoshop,... رو باز کردم .
جالبه بدونید کامپیوتر من ۲ گیگ رم و سی پی یو ۲.۴ داره .
I LOVE MAC
پیوست‌ها
Screen shot 1389-05-29 at 2.58.40 AM.png
pooriya.kh

پست‌ها : 530

Re: قدرت مک

پستتوسط Pooria Azimi » 26 اوت 2010, 19:36

به جز برنامه‌هایی که تحت جاوا هستند، و آی‌تیونز، تمــــام برنامه‌های دیگه‌ای که داشتم (تعدادشون حدود ۱۵۰ تاست و برنامه‌های سنگین بسیاری هم در بینشون هست) رو با هم باز کردم. حدود ۳ دقیقه باز شدن همه‌شون زمان برد، اما وقتی باز شدند، بدون هیچ مشکلی (حتی یک لرزش صفحه) همه رو با هم می‌تونستم استفاده بکنم. در ضمن، در همون لحظه، مشغول فیلم‌برداری از صفحه (با رزولوشن ۱۶۸۰×۱۰۵۰ و ۲۰ فریم در ثانیه، با بالاترین کیفیت) هم بودم. واقعاً که مک قدرتمنده!

چیزی که جالبه اینه که حدود ۱.۱ گیگابایت از ۴ گیگابایت رم کامپیوترم هنوز مشغول نبود و ۳۰۰ مگابایتش کلاً خالی بود!

Screen shot 1389-06-04 at 6.58.36 PM.png
Expose

Screen shot 1389-06-04 at 6.59.13 PM.png
Dock

(روی عکس کلیک کنید تا تعداد واقعی برنامه‌ها رو ببینید! و البته، حدود ۲۵ برنامه هستند که در Dock باز نمی‌شن و در منوبار جا دارند و به‌علت محدودیت فضای نمایش، ۸ تا از برنامه‌ها هم نشون داده نشده‌ن.)

Screen shot 1389-06-04 at 7.00.25 PM.png
iStat Pro

در ضمن، روی یک مک‌پروی ۸ پردازنده‌ای با ۶۴ گیگ رم هم این عملیات رو انجام نداده‌م!
مشخصات مک‌: مک‌بوک‌پرو ۱۵ اینچ اواسط ۲۰۰۹، پردازندهٔ ۲.۵۳، ۴ گیگابایت رم. در طول یک سال و یک ماه گذشته هم تقریباً روزی ۱۵ ساعت ازش کار کشیده‌م؛ مخصوصاً یک ماه گذشته که سی‌پی‌یوش ۲۴ ساعته مشغول کاره (تستِ پروژهٔ دانشگاه) و اگر لپتاپِ نو بود، سرعتش خیلی بیشتر بود.
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط محدثه » 26 اوت 2010, 19:47

یه اسفند دود کنید واسه مکتون...یه وفت فردا یه سابجکت جدید نسازید:وااااااااای اپلم مرد سقط شد داره هذیون می گه...... :-D
مک سیستم عامل جدید و جالبیه ولی از لحاط فنی داغونه ینی هنور خیلی جای کار داره تا مثه ویندوز جا بیوفته
محدثه

پست‌ها : 72

پستتوسط Ilia » 26 اوت 2010, 20:38

محدثه نوشته است:[نمایش]
ولی از لحاط فنی داغونه ینی هنور خیلی جای کار داره تا مثه ویندوز جا بیوفته

محدثه جان، مثل نصفی از حرفهایت مجبورم این را هم یک جک حساب کنم. راستش اینقدر بیراه است که جواب لازم ندارد. فقط سعی کن ۱۵۰ برنامه را با ویندوزت باز کنی…

این که اینهمه برنامه اصلا با هم باز شده‌اند کاملا شگفت انگیز است، اما مثل این میماند که اسب چابکی داشته باشید و تمام خانه را بارش کنید. اگر نکشید، تقصیر اسب نیست، فقط از نجابتش هست که هنوز راه میرود. :-)

از شوخی گذشته، من جزو کسانی هستم فقط برنامه‌هایی را باز نگه میدارم که در حال استفاده و یا نیاز هستند. کار جدی و حرفه‌ای هم بخواهید بکنید، واقعا سیستمتان کند میشود و به هارد و کامپیوتر فشار می‌آید.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط محدثه » 26 اوت 2010, 23:01

Ilia نوشته است:[نمایش]
محدثه نوشته است:[نمایش]
ولی از لحاط فنی داغونه ینی هنور خیلی جای کار داره تا مثه ویندوز جا بیوفته

محدثه جان، مثل نصفی از حرفهایت مجبورم این را هم یک جک حساب کنم. راستش اینقدر بیراه است که جواب لازم ندارد. فقط سعی کن ۱۵۰ برنامه را با ویندوزت باز کنی…

این که اینهمه برنامه اصلا با هم باز شده‌اند کاملا شگفت انگیز است، اما مثل این میماند که اسب چابکی داشته باشید و تمام خانه را بارش کنید. اگر نکشید، تقصیر اسب نیست، فقط از نجابتش هست که هنوز راه میرود. :-)

از شوخی گذشته، من جزو کسانی هستم فقط برنامه‌هایی را باز نگه میدارم که در حال استفاده و یا نیاز هستند. کار جدی و حرفه‌ای هم بخواهید بکنید، واقعا سیستمتان کند میشود و به هارد و کامپیوتر فشار می‌آید.

شما هرجور راحتی داداش من
من خودم مک دارم باش کار کردم خنگم نیستم عاشق لف تافمم! سیستم عامل مکم به ویندوز ترجیح میدم....اما!!! اینققققققد متعصبانه با این موضوع برخورد نمی کنم
همچنان سر تک تک حرفامم
شرط میبندم همتونم قبول دارید اما این غرور و ادعای بی جایی که همه ی دارندگان اپل دارند!!! مانع از قبول کردنش می شه.میتونم لینک حرفای تک تکتون رو که جاهای مختلف یجورایی نشون دادید این موضوع رو قبول دارید بزارم
بابا بی جنبه ها یه سیستم عامله  دیگه :lol: و مثل همه ی سیتم عاملا کمبود و کاستی داره نقص داره جای کار داره(چه سخت افزاری چه نرم افزاری) چه بسا مشکلات خاصی که این داره نسبت به سیستم عاملای دیگه محسوس تره طوری که حتی کاربرای غیر حرفه ای هم مثه من میفهمن و یا باش دچار مشکل می شن!
محدثه

پستتوسط Ilia » 26 اوت 2010, 23:49

محدثه جان،

برای کسی که همین چند روز پیش از بی‌ادبی ما شکایت میکرد شایسته نیست که به همهٔ کسانی که در این سایت عضو هستند بگوید بی جنبه!

هیچ کس ادعا ندارد که مک چه سخت‌افزارش و یا نرم‌افزارش بی عیب است. کافیست که کمی در پست‌های مثلا خود من بگردی تا ببینی که چقدر جایی که بنظرم مشکلی آمده است را نوشته‌ام. شما هم میتوانی هر طور دوست داری نسبت به مک یا ویندوزت فکر کنی و به من ربطی ندارد. اما اگر برای دربو داغون بودن که گفتید مدرک یا نمونه بیاورید میشود رویش بحث کرد. شاید ما هم قانع شدیم . وگر نه آسان است که روی ما یک اسم بگذاری، اما این کمکی به اثبات حرفت نمیکند.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط محدثه » 27 اوت 2010, 00:11

من نیازی به اثبات حرفم برای شما ندارم ...هیچ وقتم هم ادعای فرهنگ و ادب نکردم!!!!
از روز اولیم که عضو شدم شاهد حرفا و برخورداتون هستم اگه برام مهم بود یا فک میکردم اینجا جاشه برا تک تک این حرفا جواب داشتم
بازم هرجور راحتی داداش!!!
محدثه

پستتوسط dete » 27 اوت 2010, 04:02

Ilia نوشته است:[نمایش]
محدثه جان،

برای کسی که همین چند روز پیش از بی‌ادبی ما شکایت میکرد شایسته نیست که به همهٔ کسانی که در این سایت عضو هستند بگوید بی جنبه!

هیچ کس ادعا ندارد که مک چه سخت‌افزارش و یا نرم‌افزارش بی عیب است. کافیست که کمی در پست‌های مثلا خود من بگردی تا ببینی که چقدر جایی که بنظرم مشکلی آمده است را نوشته‌ام. شما هم میتوانی هر طور دوست داری نسبت به مک یا ویندوزت فکر کنی و به من ربطی ندارد. اما اگر برای دربو داغون بودن که گفتید مدرک یا نمونه بیاورید میشود رویش بحث کرد. شاید ما هم قانع شدیم . وگر نه آسان است که روی ما یک اسم بگذاری، اما این کمکی به اثبات حرفت نمیکند.

کاملا با ایلیای عزیز موافقم ...

منتظر مدرک یا نمونه محدثه میمانیم ( البته اگه حرفای ایشون از روی تعصب به اینکه همیشه حق با ایشونه نباشه )

اما در کل اینجا محل تجمع اعضای خانواده مک هست ... پس ما به تعصبمون روی اپل و محصولاتش ( البته خود استیو هم به این نکته معتقده که ما کامل نیستیم ) افتخار میکنیم چون به شعور کاربراش احترام میذاره و همیشه دنبال خوشحال کردن کاربراشه ( اشاره به WWDC 2010 در بخش معرفی امکان Face Time که استیو جابز در انتهای ویدئو معرفی میگه که این از اون لحظاتی است که به ما یاد آوری میکنه که ما برای بدست آوردن چی تلاش میکنیم )

شا باشید و مکی
rMBP 15" 2.3GHz Haswell
MBP 17" 2.6GHz Core 2Duo
Mac OS : El Capitan 10.11.1
iPhone4 32GB
iPhone6 128GB
* * * * * * * * *
Keep Thinking Different
علیرضا.
نماد کاربر
dete

پست‌ها : 310

Re: قدرت مک!!!!!!!!!

پستتوسط محدثه » 02 سپتامبر 2010, 00:13

من داشتم مثه همیشه عین یه دختر گل فیلم میدیدم ییهو یارو قفل کرد بعدش که به حالت عادی برگشت قاط زدهبود!
فرمت درایوم تغییر کرده و فولدر موزیک خود به خود پریده...نیس!!!
ریپیر هم کردم....
محدثه

پستتوسط cyra » 02 سپتامبر 2010, 11:02

ای بابا... تو چقدر عصبانی هستی...!
Mac Pro (mid 2009), 12 GB RAM, OS X 10.8.5, Avid Media Composer 8.3.1
iPhone 5s 32GB, iOS 9.1
iPad 2 64GB 3G, iOS 9.1
نماد کاربر
cyra

پست‌ها : 313

پستتوسط محدثه » 02 سپتامبر 2010, 17:51

cyra نوشته است:[نمایش]
ای بابا... تو چقدر عصبانی هستی...!

عامو دوا چی چیه می خواستم بگم عجب قدرتی داره این مک لامسسسسسسسسسب خودش واسه خودش برنامه هاروجابجا میکنه رنگی میکنه اهنگ میذاره خودشو تمیز میکنه ......فولدر موزیکم مثلا رفته بودتو فولدر movie!!!به این میگن قدرت!!!!! :joy:
محدثه

پستتوسط cyra » 02 سپتامبر 2010, 21:56

خب این که خیلی خوبه که...!
Mac Pro (mid 2009), 12 GB RAM, OS X 10.8.5, Avid Media Composer 8.3.1
iPhone 5s 32GB, iOS 9.1
iPad 2 64GB 3G, iOS 9.1
نماد کاربر
cyra

پست‌ها : 313

پستتوسط abdol » 03 سپتامبر 2010, 02:34

به نظر من کارایی و قدرت یک سیستم عامل در اجرای این همه برنامه نیست. مثلا windows vista را در نظر بگیرید. یکی از ناسازگار ترین نسخه های ویندوز با دستگاه های wireless. روزی نبود که من با wireless آن مشکل نداشته باشم (البته فکر کنم فراگیر بود)این مشکلات با wireless در آن که البته در windows 7 ظاهرا بر طرف شد باعث می شد تا تنظیمات شبکه همیشه دستی باشند. بگذریم من windows vista را سیستم عامل ضعیفی می دانم نه به خاطر اینکه ۱۰۰۰ تا برنامه را یکجا اجرا می کند یانه بلکه بخاطر اینکه آنچه باید درست انجام دهد را درست انجام نمی داد.
اگر قرار است شما کاری را انجام دهید نباید در منوها سرگردان شوید. و گرنه من هرگز این هم برنامه را یکجا هم اگر اجرا کنم از ۲-۳ تای آنها همزمان بیشتر نمی توانم استفاده کنم.
لقمان حكيم را گفتند : ادب از كه آموختي ؟ گفت : از بي ادبان !
MBP 5.5
abdol
Banned

پست‌ها : 686

بازگشت به سیستم عامل مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 21 مهمان