انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

دوتا سوال ۱-دردی وی دیه اصلی مک دو فایل xcode وoptional ...

بحث‌های کلی درمورد سیستم عامل مکینتاش (OS X)

دوتا سوال ۱-دردی وی دیه اصلی مک دو فایل xcode وoptional ...

پستتوسط hanoo » 21 ژوئیه 2010, 07:28

سلام به همه دوستان که با همت و صبر به ما تازه کارها اموزش میدهند ۴ تا سوال دارم ۱-این مسئله خیلی واسم مهمه من تیک نمایش تمام هاردها از جمله هاردهای اکسترنال را زدم که نشون میده اما برای اینکه درایو دی وی دی هامو وقتی که خالی هستند نشون بده باید چگار کنم مثلا درایو دی وی دی خود دستگاه و درایو دی وی دیه اکسترنال را حتی وقتی دی وی دی داخلشون نیست را روی دکستاپ یا اون نوار بالای صفحه نشون بده؟۲-دردی وی دیه اصلی مک دو فایل xcode وoptionalinstalls هست که بعد نصب موقع سافت وار اپ دیت حجم بالایی واسه اپ دیت شدن می خوان ایا اینا مربوط بهبه چیه مثلا توی کاستومایز اینستال mac os 10.4 support را علامت بزنم؟یا در قسمت optional install در قسمت اپلیکیشن زدن تیک همه الزامیست؟اخه من همه را توی سیستمم دارم .ipod support را هم باید علامت بزنم؟کارش چیه؟۳-rosetta کارش چیه باید نصب بشه ۴-ادیشنال فونت چی؟ایا فونت فارسی هم درش هست؟ببخشید سوالام زیاد شد یا علی برای صبرتون ممنون
hanoo

پست‌ها : 77

Re: دوتا سوال ۱-دردی وی دیه اصلی مک دو فایل xcode وoptional

پستتوسط Moha » 21 ژوئیه 2010, 14:31

سلام
اصولاً در تمامی سیستم های مبتنی بر یونیکس وقتی که درایوی mount شده باشه اون را نشون میده. اگر که در دستگاه دی‌وی‌دی چیزی نباشه اون mount نمی‌شه و نباید هم چیزی را نشون بده.
xcode مربوط به برنامه نویسی برای اپل است که اگر تمایلی به برنامه نویسی ندارید می‌تونید اون را نصب نکنید.
رزتا هم برای پلنگ برفی است که دیگه از سیستم های power pc پشتیبانی نمی‌کنه. برای اجرای برنامه های خیلی قدیمی است که با پلنگ برفی بتونند سازگار باشند. فکر نکنم نیاز به نصبش باشه. من خودم تا به حال ازش استفاده نکردم.

جواب این ها را می‌دونستم. مسئله فونت را نمی دونم. البته اگر منظورتون فونت های زر و یاقوت و این ها هست که این ها شامل این فونت ها نمی‌شه.
Isfahan/Tehran
MacBook pro 2.4 Intel Core 2 Duo(early 2008)
Mac OSX 10.6.6
Moha

پست‌ها : 87

پستتوسط Nyaiesh » 21 ژوئیه 2010, 14:38

hanoo نوشته است:[نمایش]
سلام به همه دوستان که با همت و صبر به ما تازه کارها اموزش میدهند ۴ تا سوال دارم ۱-این مسئله خیلی واسم مهمه من تیک نمایش تمام هاردها از جمله هاردهای اکسترنال را زدم که نشون میده اما برای اینکه درایو دی وی دی هامو وقتی که خالی هستند نشون بده باید چگار کنم مثلا درایو دی وی دی خود دستگاه و درایو دی وی دیه اکسترنال را حتی وقتی دی وی دی داخلشون نیست را روی دکستاپ یا اون نوار بالای صفحه نشون بده؟۲-دردی وی دیه اصلی مک دو فایل xcode وoptionalinstalls هست که بعد نصب موقع سافت وار اپ دیت حجم بالایی واسه اپ دیت شدن می خوان ایا اینا مربوط بهبه چیه مثلا توی کاستومایز اینستال mac os 10.4 support را علامت بزنم؟یا در قسمت optional install در قسمت اپلیکیشن زدن تیک همه الزامیست؟اخه من همه را توی سیستمم دارم .ipod support را هم باید علامت بزنم؟کارش چیه؟۳-rosetta کارش چیه باید نصب بشه ۴-ادیشنال فونت چی؟ایا فونت فارسی هم درش هست؟ببخشید سوالام زیاد شد یا علی برای صبرتون ممنون

1.من نمی دانم چه ضرورتی برای شما داره که دی وی دی وقتی خالی هست را ببینید؟ اما در قسمت application/utilities/disk utility قابل مشاهده است.
2.اگر نیازی به xcode ندارید.آپدیتش هم لازم نیست و موقع نصب هم می تونید اصلا نصب نکنید

۳.نه الزامی نیست اما باید بدونی چی لازم داری و همون ها را انتخاب کنی
۴.اگر آی پاد داری بله
۵.فکر نکنم فونت فارسی تویش باشد.زبان های دیگه تویش هست که اگر اصلا نیازی بهشون نداری می تونی علامت نزنی.
خدایا کیهان و زمین و نوترون در طواف و ما در خواب
نماد کاربر
Nyaiesh

پست‌ها : 357

پستتوسط hanoo » 21 ژوئیه 2010, 15:26

ممنون از همه دوستان
hanoo

پست‌ها : 77

بازگشت به سیستم عامل مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 10 مهمان