انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

کاهش محدودیت های ip ایران از سوی اپل

بخش موضوعات متفرقه

Re: کاهش محدودیت های ip ایران از سوی اپل

پستتوسط dete » 21 ژوئن 2010, 22:05

Ilia نوشته است:[نمایش]
dete, من راستش برای دنبال کردن نوشته‌های شما، به سایت i-phone.ir رفتم که البته متوجه شدم که باید در سایت ثبت نام کنم تا نوشته‌های را ببینم. وقتی هم که خواستم ثبت نام کنم، با پیغام آنکه فعلا کاربر جدید قبول نمیکنند مواجه شدم.

بهر حال، شانس اینکه اینکار نتیجه‌ای داشته باشد، چندان زیاد نیست چون اپل از مقررات تحریم ایران تبعیت میکند. در ضمن بازاری هم در ایران ندارند. اما بهر حال اشتیاق استفاده کنندگان را نشان خواهد داد که خودش در مرور زمان امر مثبتی است.

ایلیای عزیز ممنون

در اصل من فقط یکسری از مطالب سایت i-phone.ir و اینجا منتقل کردم و نقش خاصی تو این ماجرا نداشتم . یعنی شروع این فعالیت از دیگر دوستان سایت مورد نظر بود البته من یکسری حرفهای مشابه رو هم در WWDC2010 که سایت نارنجی بصورت زنده داشت گزارش میداد در Comment هاش خوندم .

البته همینطور که در بالا گفتم چون این قوانین توسط FBI اجرا یا کنترل میشه درصد شانس موفقیت ما یه جورایی فقط بستگی به اعمال قدرت استیو داره .

در هر حال امیدوارم یه تحول هر چند کوچک برای ما ایجاد بشه.

شاد باشید و مکی
rMBP 15" 2.3GHz Haswell
MBP 17" 2.6GHz Core 2Duo
Mac OS : El Capitan 10.11.1
iPhone4 32GB
iPhone6 128GB
* * * * * * * * *
Keep Thinking Different
علیرضا.
نماد کاربر
dete

پست‌ها : 310

پستتوسط Microsoft24 » 25 ژوئن 2010, 01:45

Microsoft24 نوشته است:[نمایش]
من که محدودیتی نمیبینم!

نظرات ، i-Phone.ir هم بدرد همونجا می خوره! چون اینجا ایرماگ ه! و هیچ ربطی به انجمن مذکور نداره!

شما ، توقع بیجا دارید ، قطعنامه ی جدید ضد ایران صادر شده ، که به احتمال زیاد تحریم اینترنتی ۱۰۰ برابر میشه!

اون وقت شما توقع دارید ، اپل ، آی پی ایران رو Block نکنه ؟؟؟ (منطقی نیست!)

حالا علت ، مطرح شدن همچین موضوعی چی میتونه باشه ؟

- مطمئن باشید چیزی به جز ، طرز فکر کودکانه و بچه گانه ی مدیران i-Phone.ir نیست!

موفق باشید ،

امید

با سلام خدمت دوستان و کاربران مکینتاش ،

عرض کنم خدمتتون که از وقتی این پست (پست فوق) رو در ایرماگ دادم ، به چیز جالب برخوردم ، ببینید :

تصویر

تصویر

حالا نظر دوستان چیه ؟

آیا من زیاده روی کردم! یا اینا همش ناشی از طرز فکر کودکانه و بچه گانه ی مدیران i-Phone.ir ه!

خب ، من بر این معتقدام که کاربران مکینتاش همیشه ، نسبت به بقیه سر ترند! چون حداقل بین سیستم عامل های موجود تونستند درست انتخاب کنند و یک سیستم عامل با کرنل قدرتمند یونیکس رو انتخاب کردند ! :?:

اما ، هر کی پاشد اومد و یک آیفون دستش گرفت رو نمیشه ، جزو این گروه حساب کرد! :joy:

اما i-phone.ir قضیه اش فرق میکنه ، یک فروم با دیکتاتوری مطلق ه ، باور نمی کنید ، امتحان کنید!‌ (عضوشید ، یک پست بی ربط کافی تا بن شید!)

خب ، من چند تا پیشنهاد برای ایرماگ دارم ،

۱ - تبلیغات رو در ایرماگ ممنوع کنید ، باور کنید ۱۰۰ درصد نتیجه میده! اینکه یه روز اپل ایران میاد تبلیغات میکنه و یه روز الماس پایتخت که نمیشه!

۲ - درج لینک از فروم و سایت های ایرانی هم ممنوع کنید!

هر جا که هستید ، موفق و پیروز باشید ،

امید
از کجا باید شروع کرد ، درد دل که گفتنی نیست ، قصه ی من خیلی وقته که دیگه شنیدنی نیست .
نماد کاربر
Microsoft24

پست‌ها : 349

پستتوسط Ilia » 25 ژوئن 2010, 02:25

فعلا تبلیغ فروشگاه‌ها در ایرماگ ممنوع است. هر چند که گاهی در اجرای آن سخت‌گیری‌ای نمی‌شود.

اما چرا باید لینک به سایت‌ها یا فوروم‌های ایرانی را ممنوع کنیم؟ من دلیلی برای این کار نمیبینم. ما هم هیچ دشمنی‌ای با سایت‌ها و فوروم‌های دیگر نداریم.

اما داستان ممنوع‌ الورود شدنت به سایت دیگر بخاطر این که در اینجا چیزی نوشته‌ای، جالب بود. از قرار آنها خیلی بهشان برخورده. اما سایت خودشان است و هر جور بخواهند میتوانند اداره‌اش کنند.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط pooriya.kh » 25 ژوئن 2010, 02:36

عجب اینا باحالن !!!!
فکر کنم تا حدودی بی سواد هم هستند ، چون این طرض فکر درست نیست و این طرز فکر درسته :-D
مدیران عزیز i-phonr.ir اگر خواستید username من رو هم ترتیبشو بدید این username منه :pooriya72
pooriya.kh

پست‌ها : 530

پستتوسط eysun » 25 ژوئن 2010, 03:08

کسی مجبور نکرده من و شما رو که استفاده کنیم از سایتشون؟
دلیل اینهمه حساسیت رو من نمیفهمم!
نماد کاربر
eysun

پست‌ها : 359

پستتوسط pooriya.kh » 25 ژوئن 2010, 03:26

حساسیت نیست .
شما در کجا دیدید ، به خاطر یک نظر ساده یک کاربر رو از ورود به سایت منع کنند؟؟؟؟!!!!
pooriya.kh

پستتوسط Microsoft24 » 25 ژوئن 2010, 04:28

pooriya.kh نوشته است:[نمایش]
حساسیت نیست .
شما در کجا دیدید ، به خاطر یک نظر ساده یک کاربر رو از ورود به سایت منع کنند؟؟؟؟!!!!

تازه اونم تو یک فروم دیگه!(که هیچ ربطی بهشون نداره!)

ولی درکل ، دوستان خواهشا این بحث رو ادامه ندین!
از کجا باید شروع کرد ، درد دل که گفتنی نیست ، قصه ی من خیلی وقته که دیگه شنیدنی نیست .
نماد کاربر
Microsoft24

پست‌ها : 349

پستتوسط roozbeh7000 » 25 ژوئن 2010, 05:48

مردمان ۷۰۰۰ ساله ایرانی همیشه یک چیزی در زندگی خودشون داشتند به نام حرمت گذاری
مثلا من از فروم ایرماگ چیزی یاد گرفتم . شاید شعورم هم تا اون اندازه ای نباشه که تشکر کنم ولی حداقل فرهنگ ایرانیم باید منو مجبور کنه که حرمت ایرماک در اینجا و بقیه جاها رو نگه دارم
تا اونجا که به خاطرم هست با ایشون مشکلی نداشتیم و دلیل این همه تندخویی ایشون رو نسبت به ما نمی دونم
و جالب اینجاست ایشون به بدترین حالت تیم مدیریت انجمن تخصصی آیفون رو خطاب قرار میدن ولی با توجه به اینکه انجمن های زیادی برای آیفون هست هنگام برخورد با مشکلی دست به دامان کاربر ها و تیم مدیریت انجمن i-phone.ir میشن
فکر کنم آخرین بار همین امروز ظهر بود که این دوست نا ارجمند رو با کوهی از مشکلات در انجمن تخصصی آیفون ملاقات کردم
احساس می کنم این دوست ناارجمند ما از بیماری دو شخصیتی یا پارافرنی سود میبره
یعنی در زمانی یک کاربر نیازمند در آن انجمن می شود و در زمان دیگر یک کاربر طلبکار در این انجمن
ولی من شخصا این بیماری رو حرمت شکنی می نامم
بهر روی ما از تیم مدیریت ایرماگ انتظار داشتیم که در غیاب تیم مدیریت انجمن تخصصی آیفون که همراستا با انجمن شماست از حرمت انجمن ما دفاع کنید همانطور که ما همیشه با احترام از شما یاد می کنیم .
roozbeh7000

پست‌ها : 10

پستتوسط Ilia » 25 ژوئن 2010, 07:53

روزبه جان سلام.

من تنها ادمینی بودم که در این تاپیک پست زدم و لابد بایستی خطاب شما با من بوده باشد، چون ممکن است دیگر مدیران اصلا این بحث را ندیده باشند.

اما در بارهٔ اینکه من از سایت شما دفاعی نکردم، علتش این است که بنظر من هر کسی که چیزی مینویسد، دلیل آن نیست که بقیهٔ کسانی که آن را میخوانند، با آن نویسنده موافق بشوند، بلکه بیشتر در مورد آن کسی که نوشته است برداشت میکنند تا در مورد آنچه او نوشته است. من هم راستش تا حالا در سایت شما نبوده‌ام و از نحوهٔ ادارهٔ آن هم اطلاعی ندارم. اما از طرف دیگر نه معلم اخلاق هستم و نه در حد اختیارات خودم میدانم که به افراد بگویم که چه بنویسند یا ننویسند. شاید به این علت باشد که سالهاست که در ایران زندگی نمیکنم و نسبت به این موارد انعطافم بیشتر شده است.

به هر حال مطمئن باشید که خوانندگان این مطالب، همگی قوهٔ تمیز و درک مطالب را دارند و اینکه کسی چیزی به شما نوشته باشد را در بست قبول نمیکنند. همانطور که الان اینکه شما نوشته‌اید که ایشان بیماری دوشخصیتی داشته باشد، را من نه سانسور کردم و نه دلیل دارد که باور کرده باشم. این را میگذارم به عهدهٔ خوانندگان که در مورد شما و صحبت‌های شما قضاوت کنند. هر چند که ترجیح میدادم که نه شما این را بنویسید و نه ایشان آنرا در مورد سایت شما. این که من مدیر باشم به معنای آن نیست که مدام بخواهم تذکر بدهم یا حرف کسی را اصلاح کنم.

مداخلهٔ من میماند برای آن وقتی که واقعا لازم باشد. البته این نظر شخص من است و آن را از طرف سایت و بقیهٔ مدیران آن نمینویسم.

موفق باشید،
ایلیا
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط abdol » 25 ژوئن 2010, 11:41

ببخشید که من اینجا وارد بحثی شدم که به من ربطی نداره:
۱-ایلیا جان با توجه به
viewtopic.php?f=26&t=1948
که اخیرا زده شده و مشکوک است،
از شما خواهش می کنم که کلا تبلیغات برای فروش محصولی که در ایران نمایندگی رسمی ندارد رو ممنوع اعلام کنید یا حد اقل یک رای گیری بگذارید چون امثال م.ر. بسیار زیادند.
۲- من هم با دوستان در باره سایت i-phone.ir موافقم. به عنوان یک ناظر بی طرف پست های داخل اون و نحوه عملکرد مدیران اون دقیقا همینی هست که در بالا اشاره شد. بهشون پیشنهاد می کنم بجای اینکه وقتشون رو صرف یافتن نام کاربری شخصی کنند که در یک فورم دیگه عضوه کیفیت سایتشون را افزایش بدن که حداقل کاربر جدید بگیره! (لابد من هم ممنوع الثبت شدم از امروز :joy: )
لقمان حكيم را گفتند : ادب از كه آموختي ؟ گفت : از بي ادبان !
MBP 5.5
abdol
Banned

پست‌ها : 686

پستتوسط pooriya.kh » 25 ژوئن 2010, 14:39

جناب roozbeh 7000 اگر منظورتون از این که گفتید : ((هنگام برخورد با مشکلی دست به دامان کاربر ها و تیم مدیریت انجمن i-phone.ir میشن
فکر کنم آخرین بار همین امروز ظهر بود که این دوست نا ارجمند رو با کوهی از مشکلات در انجمن تخصصی آیفون ملاقات کردم
احساس می کنم این دوست ناارجمند ما از بیماری دو شخصیتی یا پارافرنی سود میبره)) بنده هستم من فقط روزی ۳-۴ بار به وبسایت شما سر میزنم اونم فقط مطالب رو میخونم
یا سوالات رو جواب میدم !!! از این به بعد هم دیگه به وبسایت شما سر نمی زم :-)
pooriya.kh

پستتوسط roozbeh7000 » 25 ژوئن 2010, 15:32

ما هیچ کس رو فکر نکنیم مجبور به استفاده از انجمن آیفون کردیم
چیزی که زیاده انجمن آیفون و مک
ولی منظورم با microsoft24 بود

Ilia نوشته است:[نمایش]
روزبه جان سلام.

من تنها ادمینی بودم که در این تاپیک پست زدم و لابد بایستی خطاب شما با من بوده باشد، چون ممکن است دیگر مدیران اصلا این بحث را ندیده باشند.

اما در بارهٔ اینکه من از سایت شما دفاعی نکردم، علتش این است که بنظر من هر کسی که چیزی مینویسد، دلیل آن نیست که بقیهٔ کسانی که آن را میخوانند، با آن نویسنده موافق بشوند، بلکه بیشتر در مورد آن کسی که نوشته است برداشت میکنند تا در مورد آنچه او نوشته است. من هم راستش تا حالا در سایت شما نبوده‌ام و از نحوهٔ ادارهٔ آن هم اطلاعی ندارم. اما از طرف دیگر نه معلم اخلاق هستم و نه در حد اختیارات خودم میدانم که به افراد بگویم که چه بنویسند یا ننویسند. شاید به این علت باشد که سالهاست که در ایران زندگی نمیکنم و نسبت به این موارد انعطافم بیشتر شده است.

به هر حال مطمئن باشید که خوانندگان این مطالب، همگی قوهٔ تمیز و درک مطالب را دارند و اینکه کسی چیزی به شما نوشته باشد را در بست قبول نمیکنند. همانطور که الان اینکه شما نوشته‌اید که ایشان بیماری دوشخصیتی داشته باشد، را من نه سانسور کردم و نه دلیل دارد که باور کرده باشم. این را میگذارم به عهدهٔ خوانندگان که در مورد شما و صحبت‌های شما قضاوت کنند. هر چند که ترجیح میدادم که نه شما این را بنویسید و نه ایشان آنرا در مورد سایت شما. این که من مدیر باشم به معنای آن نیست که مدام بخواهم تذکر بدهم یا حرف کسی را اصلاح کنم.

مداخلهٔ من میماند برای آن وقتی که واقعا لازم باشد. البته این نظر شخص من است و آن را از طرف سایت و بقیهٔ مدیران آن نمینویسم.

موفق باشید،
ایلیا

سپاس ایلیا جان
منظور من مداخله یا تذکر شما نبود . مثلا یک مثال خیلی مستقیم بزنم
انجمن موبایلستان تا مدتی پیش شده بود آرشیو انجمن ما یعنی تمامی مطالب مهم ما یک بکاپ اونجا هم داشت ولی این دلیل نمی شد که اگر کاربری بصورت مستقیم یا غیر مستقیم کاربر ها یا مدیران اون انجمن رو مورد توهین قرار بده ما اجازه اینکار رو بش بدیم
در کل تمامی انجمن ها در اینترنت در یک راستا حرکت می کنند و ما در انجمن خودمون وظیفه داریم که غیاب مدیریت یا کاربران انجمنی دیگر اجازه ندهیم توهینی مستقیم یا غیر مستقیم به اون انجمن بشه . حالا چه انجمن زنان زایمان باشه چه انجمن موبایل و ...
در کنار اینها تنها دو انجمن حرفه ای درباره اپل در ایران هستند یکی انجمن شما درباره مک و یکی انجمن ما درباره آیفون ٍ آی پد و مک
زیبا تر بود بیشتر بین این دو انجمن پل های دوستی برقرار میشد تا اینکه اجازه بدیم که از آزادی بیان در انجمنمان برای توهین به دیگر نفرات استفاده بشه
اینم بد نیست اشاره کنم
که توهین این دوستمون درباره تاپیکی در انجمن ما بود که ایشون به مدیریت توهین کردند ولی نکته جالب اینجاست که مدیریت انجمن هیچ نقشی در اون تاپیک نداشتند و تاپیک مربوطه توسط کاربران ساخته شد و پیگیری شد
من هنوز دلیل اینکه چه جور اون تاپیک رو به مدیران انجمن نسبت دادند رو نمی دونم
بهرحال زیبا تو بود در جو بهتره با ایلیا عزیز آشنا می شدیم
با سپاس
roozbeh7000

پست‌ها : 10

پستتوسط Ilia » 25 ژوئن 2010, 16:29

روزبه جان، متشکر از پستت.

اگر که همهٔ ما کمی صعهٔ صدرمان را زیادتر کنیم، کلی از مسائل خود بخود حل میشود.

امیدوارم که سایت ما جایی باشد که همگی بتوانیم بدور از این مشکلات به کمک به یکدیگر بپردازیم تا مجادله.

بهر حال این هم نوعی آشنا شدن بود و تا اینجای کار هیچ چیزش بنظر من بد نبوده.

شاد باشی،
ایلیا
----
کسی معادل صعهٔ صدر را به فارسی میداند؟ :-)
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط Pooria Azimi » 25 ژوئن 2010, 17:09

.
:-) سعۀ صدر البته با سین نوشته میشه چون همریشۀ وسعته.

[نمایش]
«سعه صدر» به معناى داشتن روح بزرگ است که همچون لاستیک تراکتور از امواج رد شود و تاب بر ندارد در حالى که افراد عادى مثل لاستیک دوچرخه، با اولین موج تاب برمى‏دارند.

:lol: :lol: :lol: عجب تعبیر شاعرانه ای!!!

به نقل از http://www.tebyan.net/Weblog/fr1317/pos ... stID=97321
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط Ilia » 25 ژوئن 2010, 17:26

پوریا جان، ممنون!

سوات فارصی ما از غرار نم کشیده! :-)

جالب اینه که اینگلیسی‌اش را بلد بودم، عربی‌اش را هم (با یک غلط املائی) بلد بودم. اما فارسی‌اش را هر چه فکر کردم یادم نیامد.

پس جمله‌ام اینطور میشود:

اگر که همهٔ ما کمی روح بزرگتری داشته باشیم که مثل لاستیک تراکتور از روی امواج رد شود، کلی از مسائل خود بخود حل میشود.

:-)
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

قبلیبعدی

بازگشت به متفرقه

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 11 مهمان