انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

گوگل — Google

بحث پیرامون چگونگی اتصال کامپیوترها، ایجاد شبکه و اینترنت

Re: Google

پستتوسط abdol » 29 مه 2010, 21:20

m]reza نوشته است:[نمایش]
سلام به همه دوستان
گوگل دیشب برای مدت کوتاهی بسته شد بعد هم باز شد اتفاقا من همان موقع با موتور جست و جو کار داشتم که از بینگ استفاده کردم.
به خاطر احترامی که برای برخی دوستان که در این پایگاه قلم می زنند قائلم درست نمی بینم که بحثی را که در گذشته به خوبی انجام دادیم و متاسفانه حذف هم شد را دوباره شروع کنم اما به طور مختصر و فقط به خاطر فرمایش شما عرض کنم بله غیرقانونی است و همان صفحه معروف حاوی پیوندهایی است که در این مورد توضیح می دهد اما این که من یا شما به هر علتی از قانونی خوشمان نیاید بحث دیگری است.
بند (ه) شماره ششم.http://mofidlinks.ir/0-2.htm
استاده ام چو شمع مترسان ز آتشم.

به نظر میاد که این ها یک سری آزمایش باشند که ip های گوگل و سرویسهای مربوطه رو در بیارن.
لقمان حكيم را گفتند : ادب از كه آموختي ؟ گفت : از بي ادبان !
MBP 5.5
abdol
Banned

پست‌ها : 686

پستتوسط Nyaiesh » 29 مه 2010, 21:28

Mazdak نوشته است:[نمایش]
یعنی چی؟ یعنی الان google.com هم میره به همون صفحه معروف؟!!

پ ن: هنوز هم دوستانی که معرفی نرم‌افزارهای تغییر IP را غیرقانونی می‌دانستند،‌ برحرف خود ایستاده‌اند؟

سلام به همه دوستان
گوگل دیشب برای مدت کوتاهی بسته شد بعد هم باز شد اتفاقا من همان موقع با موتور جست و جو کار داشتم که از بینگ استفاده کردم.
به خاطر احترامی که برای برخی دوستان که در این پایگاه قلم می زنند قائلم درست نمی بینم که بحثی را که در گذشته به خوبی انجام دادیم و متاسفانه حذف هم شد را دوباره شروع کنم اما به طور مختصر و فقط به خاطر فرمایش شما عرض کنم بله غیرقانونی است و همان صفحه معروف حاوی پیوندهایی است که در این مورد توضیح می دهد اما این که من یا شما به هر علتی از قانونی خوشمان نیاید بحث دیگری است.
بند (ه) شماره پنجم.http://mofidlinks.ir/0-2.htm
استاده ام چو شمع مترسان ز آتشم.
در کل 1 بار ویرایش شده. اخرین ویرایش توسط Nyaiesh در 30 ژوئن 2010, 21:28.
خدایا کیهان و زمین و نوترون در طواف و ما در خواب
نماد کاربر
Nyaiesh

پست‌ها : 357

پستتوسط Ilia » 29 مه 2010, 22:45

با تشکر از همهٔ دوستان که سعی کرده‌اند که این گفتگو معقول باقی بماند.

متاسفانه حتی صحبت راجع به بحث فیلتر بدون وارد شدن و بحث در بارهٔ سیاست و دیانت و حق تصمیم‌گیری گروهی به جای دیگران و الزام اجرای قوانینی که با حقوق اولیهٔ بشر مانند تفکر و حق انتخاب آزاد منافات دارد، میسر نیست.

کشورهایی مثل چین و کرهٔ شمالی و کشور گل و بلبل ما با گوگل دشمن هستند، چون حقوق کاربرانش را محترم میشمرد. و ارتباطش را بصورت سکیور بر قرار میکند.

اینکه ما در سایتمان مجبور به رعایت حدودی شده‌ایم به معنای اعتقاد ما به آنها نیست. این را البته من از طرف خودم مینویسم و نه از طرف سایت.

بحث هم البته در این مورد فایده‌ای هم ندارد. هر دو طرف، سر حرفشان هستند و احتمالا خواهند هم بود.

ایلیا
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط Mazdak » 30 مه 2010, 11:07

خبر جدید این‌که در ماجرای Twitter کاشف به‌عمل امد که روی DNS Server مخابرات یک رکورد با عنوان Twitter.com ساخته شده بود که کاربران ایرانی و بعضی از کشورهای همسایه به این رکورد هدایت می‌شدند. پس از کشف این موضوع توسط ICAN ، احتمال حذف ایران از این سازمان وجود دارد، در نتیجه امکان دسترسی به Write DNS از طرف ایران لغو می‌گردد. در این‌صورت انجام عمل فبلترینگ فقط با بستن IP میسر خواهد بود که عملی بسیار پرهزینه است. در این‌حالت استفاده از نرم‌افزارهای مذکور هم دردی از کسی دوا نمی‌کند و بطور کامل از ورود کاربران به سایت‌ها جلوگیری خواهد شد. حال باید دید که قصد اعمال چنین هزینه‌ای هم‌چون ارسال پارازیت‌ها که آن‌هم با هزینه بسیاری همراه بود، وجود دارد ؟
Mazdak

پست‌ها : 113

پستتوسط abdol » 30 مه 2010, 13:31

Mazdak نوشته است:[نمایش]
خبر جدید این‌که در ماجرای Twitter کاشف به‌عمل امد که روی DNS Server مخابرات یک رکورد با عنوان Twitter.com ساخته شده بود که کاربران ایرانی و بعضی از کشورهای همسایه به این رکورد هدایت می‌شدند. پس از کشف این موضوع توسط ICAN ، احتمال حذف ایران از این سازمان وجود دارد، در نتیجه امکان دسترسی به Write DNS از طرف ایران لغو می‌گردد. در این‌صورت انجام عمل فبلترینگ فقط با بستن IP میسر خواهد بود که عملی بسیار پرهزینه است. در این‌حالت استفاده از نرم‌افزارهای مذکور هم دردی از کسی دوا نمی‌کند و بطور کامل از ورود کاربران به سایت‌ها جلوگیری خواهد شد. حال باید دید که قصد اعمال چنین هزینه‌ای هم‌چون ارسال پارازیت‌ها که آن‌هم با هزینه بسیاری همراه بود، وجود دارد ؟

البته اگر ip های مذکور را بدانند :lol:
MBP 5.5
abdol
Banned

پستتوسط Pooria Azimi » 10 ژوئن 2010, 18:33

می‌دونید لذت‌بخش‌ترین اتفاقی که برای آدم می‌تونه بیافته چیه؟ این که داری از یک سایت استفاده می‌کنی ( مثلاً یه ۱۰-۲۰ دقیقه‌ایه در اون سایت هستی )، بعد یکهو اون سایت فیلتر می‌شه! این اتفاق دیشب برای من و در مورد سایت imdb.com افتاد (چون می‌دونید که، سینما اُم‌الفساده و ریشه‌ش رو باید خشکاند).

× در ضمن ایلیا جان، از این به بعد خبردار باش که feedburner هم فیلتره...
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط aamir » 11 ژوئن 2010, 02:59

خدای من باورم نمیشه! سینما (imdb) موسیقی (last.fm) و...........
کجا داریم زندگی میکنیم. . . پوریا جان این اتفاقی که گفتی بارها برای من افتاده . . . اینجوری قشنگ حس میکنی که یه سری آدم (که چه عرض کنم) بیکار نشستن تو آی اس پی و دارن یوزرهای بدبخت رو مونیتور میکنن . . .بعدیهو زبونشو گاز میگیرن و میگن لونشونو پیدا کردیم نفت بیارین. . . اینجوری میشه که دموکراسی رو با جون و دل حس میکنی!
امیر
نماد کاربر
aamir

پست‌ها : 514

پستتوسط Pooria Azimi » 11 ژوئن 2010, 03:10

جالبه که قضیه دوباره امشب هم تکرار شد. حدودای ساعت 1 بعد از نیمه شب، دویاره یک سری به imdb زدم، دیدم بازه. باور کن 2 تا صفحه دیدم، سایت یکهو دوباره "نفتی" شد!!!

یعنی من الآن قشنگ دارم "برادر بزرگ" رو بالای سرم حس میکنم!

بگذریم... این چیزها طبیعیه.
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پستتوسط abdol » 11 ژوئن 2010, 09:27

pooriaazimi نوشته است:[نمایش]
جالبه که قضیه دوباره امشب هم تکرار شد. حدودای ساعت 1 بعد از نیمه شب، دویاره یک سری به imdb زدم، دیدم بازه. باور کن 2 تا صفحه دیدم، سایت یکهو دوباره "نفتی" شد!!!

یعنی من الآن قشنگ دارم "برادر بزرگ" رو بالای سرم حس میکنم!

بگذریم... این چیزها طبیعیه.

شاید content ای که اون صفحه داشته مشکلی ایجاد کرده و بعد مشکل رفع شده!!!
ضمنا یادم هست که ۲-۳ سال پیش اگه اشتباه نکنم سیستم شون bottle neck داشت.
MBP 5.5
abdol
Banned

پستتوسط Pooria Azimi » 11 ژوئن 2010, 16:55

نه بابا! «ایوان مخوف» ساخت ۱۹۴۴ چه content نامناسبی می‌تونه داشته باشه :-)

نکتهٔ‌ جالب و خنده‌دار اینه که بعد از ۲-۳ سال فیلتر بودن، امروز http://www.rottentomatoes.com از فیلتری در اومده.

من گاهی اوقات از خودم تعجب می‌کنم، که مسائل عادی و روزمره‌ای مثل این، هنوز بعد از ۴-۵ سال باعث تعجبم می‌شه.
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پستتوسط abdol » 11 ژوئن 2010, 20:33

ای ول چندی پیش من هم داشتم می خوندم راجع بهش!
شاید هم داره :twisted:
MBP 5.5
abdol
Banned

پستتوسط aamir » 11 ژوئن 2010, 23:59

pooriaazimi نوشته است:[نمایش]
نه بابا! «ایوان مخوف» ساخت ۱۹۴۴ چه content نامناسبی می‌تونه داشته باشه :-)

نکتهٔ‌ جالب و خنده‌دار اینه که بعد از ۲-۳ سال فیلتر بودن، امروز http://www.rottentomatoes.com از فیلتری در اومده.

من گاهی اوقات از خودم تعجب می‌کنم، که مسائل عادی و روزمره‌ای مثل این، هنوز بعد از ۴-۵ سال باعث تعجبم می‌شه.

این سیستمشون عالیه! انگار از هر ژانر محتوای سایتی فقط یدونش باید بسته باشه
قدیما vimeo رو بستن و youtube باز بود / بعد youtube بسته شد vimeo باز شد
flickr بسته بود پیکاسا باز بود / الان پیکاسا بستست و فلیکر بازه
و.....
امیر
نماد کاربر
aamir

پست‌ها : 514

پیامهای کاربران در گوگل

پستتوسط محمد اصلانی » 12 ژوئن 2010, 03:59

با سلام فراوان به همه دوستان
چند دقیقه پیش اسم و فامیل خودم را تو گوگل دادم که ببینم آیا در اینترنت پیدا می شوم که ناگهان نه تنها اسم و فامیل من بلکه چه مبحثی در ایرماگ باز کرده ام هم نشون داده شد.
اینم آدرسی که مرا متعجب کرد.
http://www.google.com/search?client=safari&rls=en&q=محمد+اصلانی+آلمان&ie=UTF-8&oe=UTF-8
این امری عادی است یا اینکه برای حفظ اطلاعات باید بیشتر دقت کرد؟
سپاس فراوان
محمد
محمد اصلانی

پست‌ها : 71

Re: پیامهای کاربران در گوگل

پستتوسط Ilia » 12 ژوئن 2010, 06:04

محمد جان، ایرماگ تا قبل از این تغییر به موتورهای جستجو مثل گوگل اجازه نمیداد که داخل آن را جستجو کنند. علت آن هم حفظ اطلاعات خصوصی نبود و مشکل فنی بود. با تغییر سیستم که چند وقت پیش انجام شد. این مشکل حل شده است و محتویات سایت برای جستجو فعلا باز هستند.

چه در این سایت یا سایت دیگر اگر میخواهید که چیزی از شما در اختیار سایتهای جستجو نباشد، بایستی این اطلاعات را خودتان مخفی بگه دارید. یعنی مثلا با اسم مستعار ثبت نام کنید و غیره. این مسئلهٔ پرایوسی یا حفظ حریم شخصی کلا در چند سال اخیر شدیدا بوسیلهٔ اینترنت تحت فشار است و بنظر می‌آید که حفظ آن به آن صورت قدیم تقریبا ممکن نیست. یعنی اگر بخواهید درست و حسابی از اینترنت و امکاناتش استفاده کنید، ردی هم از شما میماند. پنهان کردن این موضوع بخصوص از موتورهای جستجوگر تقریبا ممکن نیست. یعنی بر فرض شما یک ایمیل از یاهو بگیرید و مثلا شهر محل اقامتتان را هم بنویسید جای دیگر. آنها از روی ip شما تقریبا تا تخمین بسیار کمی محل خیابان و حوالی محل سکونتتان را هم میتوانند در جا پیدا کنند و بتدریج با پروفایلی که شما با ایمیل و موضوعات جستجوهایتان و عکس‌ها و غیره و غیره از خودتان در سایتشان دو دستی برایشان میسازید، یک تصویر تقریبا روشنی از خودتان در اختیارشان میگذارید. اما از کاربران دیگر ممکن است. اما شرط آن همین است که خودتان آنها را مخفی نگه دارید. هر چه که از خودتان بنویسید، اگر جایی باشد که گوگل و امثال آن به آن دسترسی داشته باشند، قابل دسترسی به وسیلهٔ همه خواهد بود.

حالا اینها تازه قبل از زمانی بود که فیسبوک و مشابهات آن روی کار بیایند. در این سری آخر که تقریبا چیزی از استفاده‌کننده، ناپیدا باقی نمیماند. چون اساسشان بر نبود پرایوسی خواهد بود.

یک کتاب است بنام What Google Would Do نوشتهٔ Jeff Jarvis. اگر پیدا کردیش بخوان. حداقل نیمهٔ اولش را. به خواندنش می‌ارزد.

ایلیا
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

Re: پیامهای کاربران در گوگل

پستتوسط محمد اصلانی » 12 ژوئن 2010, 06:29

سلام ایلیای عزیز
ممنونم برای توضیحات کافی و روشنت. حتما نگاه خواهم کرد که آیا این کتاب رو پیدا بکنم. باید ببینم که به زبان آلمانی هم هست یا نه.
با سپاس و تشکر فراوان
محمد
محمد اصلانی

پست‌ها : 71

قبلیبعدی

بازگشت به اینترنت و شبکه‌سازی

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 6 مهمان