انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

پرسش‌های یک تازه وارد در مورد مک

بحث‌های کلی درمورد سیستم عامل مکینتاش (OS X)

پاسخ: فروش مک بوک پرو

پستتوسط AmirArsalaan » 31 مارس 2010, 15:54

درست می فرمایید پوریای عزیز این رو می دونم اما اگر دوستان فارسی زبان ما زحمت نکشند من تا ابد هم نمی توانم لذت کاربرد فونت های فارسی در محیط مک رو داشته باشم
مثالش همین امروز با چه مصیبتی کورل ۱۱ مخصوص مک رو تهیه کردم و وقتی خواستم با xmari یه متن رو بیاورم توی کورل دیدم اصلن کورل نتونست حتی با فونت های x فارسی اونهارو بشناسه و ضد حال عمیقی خوردم
فردایی پس فردایی اگه بخواهم از نرم افزار خوشنویسی فارسی ( مثل چلیپا یا میرعماد استفاده کنم ) باید دست به دامن windows بشم . من مک رو میخواهم که اعم کارهام رو توش انجام بدهم
دیروز رفتم توی ف . ی . س بوک اصلن نتونستم لاگین بشم
یاهو مسنجر اینجا بدون دور زدن نمیشه رفت توش اما تو ویندوز سه سوت
بابیلون فقط به صورت آن لاین ترجمه می کنه در حالی که تو ویندوز تنها کنترل راست کلیک رو کلمه این کار رو انجام می دهد
google toolbar اصلن برای سافاری نداریم
حالا همه اینها رو میشه نادیده گرفت اما برای کارهای گرافیکی که دیگه نمیتونم هی برم تو ویندوز ، اصلن حال نمیده تو اپل داشته باشی و با ویندوز کار کنی، تازه ویندوز رو هم که دوستان بارها قبل از من گفته اند باعث داغ شدن لپ تاپ میشود
ببین همه اش میانبر همه اش میانبر اونوقت من حق ندارم خسته بشم؟؟؟
نماد کاربر
AmirArsalaan

پست‌ها : 183

پستتوسط javadkh65 » 31 مارس 2010, 16:09

امیرجان داری زود قضاوت می کنی!

اصلا لزومی نداره که مکبوکت رو بفروشی، این بزرگترین اشتباهیه که می تونی بکنی!

اولا که بسیاری از مشکلات الان توی مک حل شده، ثانیا ویندوز بر روی مکبوک پروی تو مثل برق کار خواهد کرد و نیازی به تعویض کامپیوتر نداری

هر چیزی در مک راه خودش رو داره، شما تازه کاری راه ها رو نمیدونی عزیزم عجله نکن! یه کمکی صبر کن

لزومی نداره که از سفاری استفاده کنی، با فایرفاکس گوگل تولبار هم هست و به نظر من از سفاری هم چیزی کم نداره

بابیلون هم برای مک اصلا بدرد نمیخوره باید از نرم افزارهای دیگه مثل دیکشنری خود اپل و یا TranslateIt! Deluxe استفاده کنی که تمام BGLهای بابیلون رو هم میشناسه

کارهای گرافیکی رو هم بگو با چه نرم افزارهایی کار می کنی تا مشکلت رو حل کنیم، اگر فقط CorelDraw رو میگی درسته اون خیلی قدیمیه و اصلا خوب کار نمیکنه

اما فوتوشاپ، Aperture، لایت روم و ... روی مک مثل ویندوز کار می کنند. نسخه ی خاورمیانه شون رو هم من دارم بهت میدم!

نرم افزار xMary هم یک سری فونت های خاص داره باید اونها رو نصب کنی نمیدونم این نکته رو توجه داشتی بهش یا با فونت های معمولی کار کردی؟

در پایان هم باز هم میگم که هرگز مکبوکت رو نفروش هیچ اتفاقی هم برای نمی افته، ویندوز هم نصب کن، کم کم کارت پیش می ره

یه ذره صبر داشته باشی حله!

موفق باشی
Mac mini - iBook G4 - iPhone 4S
Mac OS X 10.9.4 & 10.5.8 - iOS 6.1.3
javadkh65

پست‌ها : 671

پستتوسط eysun » 31 مارس 2010, 16:23

آره منم موافقم که زود داری تصمیم میگیری! مشکلاتت رو بگو اینجا انقدر با تجربه هست که در نمونی! ;-)
نماد کاربر
eysun

پست‌ها : 359

پستتوسط javadkh65 » 31 مارس 2010, 16:49

کنجکاو شدم در مورد کورل درا، رفتم توی اعماق دی وی دی های نرم افزارهام پیداش کردم و نصبش کردم تا تست کنم ببینم که چجوری کار می کنه با xMary، با کمال تعجب دیدم برای یک نرم افزار که سال ۲۰۰۲ اونم با کربن (نه کوکو) نوشته شده خیلی خوب کار میکنه! البته می دونم کارت رو راه نمی اندازه اما خوب بالاخره می خوام ببینی که راه های زیادی هست!
پیوست‌ها
Picture 2.jpg
Picture 2.jpg (131.99 KiB) - بازدید 12472 بار
javadkh65

پستتوسط AmirArsalaan » 31 مارس 2010, 16:52

چشم ،
من مشکل فونت تو کورل رو الان مطرح می کنم
نماد کاربر
AmirArsalaan

پستتوسط AmirArsalaan » 31 مارس 2010, 17:05

ممنون جواد جان
من ابتدا با فونت های x این کار رو کردم چون فکر نمی کردم فونت های f در مک هم قابل اجرا باشه
تصویر
تصویر

اما قابل اجرا بودنش با نبودنش فرقی نداشت نمی دونم خصوصیت فونت های f اینه یا من اشتباهی می کنم؟
تصویر
نماد کاربر
AmirArsalaan

پستتوسط javadkh65 » 31 مارس 2010, 17:06

البته امیر جان من امید ندارم که فونت توی کورل درست بشه اما کلا از خریدن مک و کار با اون پشیمون نمی شی!

مشکلات رو بگو ما همگی کمکت می کنیم بعدا خودت خفن می شی مشکلات ما رو هم حل می کنی ایشالا!
javadkh65

پستتوسط javadkh65 » 31 مارس 2010, 17:09

امیر جان تعداد کمی از فونت های F_ توی کورل من کار می کنند مثلا F_amin و بعضی های دیگه، بقیشون هم مثل عکسی که گذاشتی کار می کنه

توی فونت ها دونه دونه بگرد ببین کدوما کار می کنه اما بازهم همین فونت هایی هم که میگم تعدادی کاراکتر ها رو نمی شناسند، نمیدونم چرا

اینجاست که بهنام باید بیاد وسط از من کاری ساخته نیست!
javadkh65

پستتوسط AmirArsalaan » 31 مارس 2010, 17:28

ممنونم
البته با بهنام عزیز قبلن مشورت کرده ام و ایشون آب پاکی رو ریخته اند رو دستم ، اما خب جوابشون چند روز دیر به دستم رسید :roll:
ای کاش از پست سوم به بعد میشد یه جوری انتقال پیدا کنه به یک مبحث جدید که مدیریت محترم از دست من ناراحت نشه
نماد کاربر
AmirArsalaan

RE

پستتوسط Microsoft24 » 31 مارس 2010, 18:24

امیر ارسلان جان ،

اگر دیدی که تو این دو تا تاپیک شما من دخالت نمیکنم!

چون فکر کردم ، که تو P30World من هر چی میگم! بد تعبیر میشه! طبیعی هم هست! اونجا فقط منم که چهار و یا شایدم الان شده باشه 5 سال که دارم با مک کار میکنم!

شاید باور کردنی نباشه ولی الان هنوز هم آی مک پاور پی سی رو دارم! و تا حالا هیچ مشکلی هم با هاش نداشتم!

تصویر

گفتم شاید دوستان و اساتید عزیز ایرماگ شما رو قانع کنند ، که خیلی زود داری جا میزنی !

سخت افزار های اپل جزو بهترینها ، هستند!

اما اگر قرار باشه مشکل پیش بیاد مطمئن باش برای برند های دیگه 10 برابر پیش میاد!
در کل 1 بار ویرایش شده. اخرین ویرایش توسط Microsoft24 در 31 مارس 2010, 18:42.
از کجا باید شروع کرد ، درد دل که گفتنی نیست ، قصه ی من خیلی وقته که دیگه شنیدنی نیست .
نماد کاربر
Microsoft24

پست‌ها : 349

پاسخ: RE

پستتوسط AmirArsalaan » 31 مارس 2010, 18:41

با سلام به امید دوست داشتنی
بابا این حرفا چیه ! دخالت؟؟؟
شما که میدونی حرفای شمارو ما رو سرمون میزاریم اولم اگه یادت باشه دوویدم از خودت کمک گرفتم
خوبیه این فروم اینه که چون بچه ها حرفه ای هستند آدم میتونه سوالات زیادی بپرسه
اینم که میبینی ( به قول یکی از دوستان ) من وسواس دارم به خاطر کاراکتر وجودیمه چه میشه کرد
دستتم درد نکنه من همیشه منتظر جوابهات هستم حالا هرکجا که باشه
نماد کاربر
AmirArsalaan

پستتوسط Ilia » 31 مارس 2010, 22:26

امیر جان،

شما همانطور که جواد گفتند، شما باید از نسخهٔ خاورمیانه یا ME مخفف Middle East محصولات ادوبی را استفاده کنی.

من همانطور که به شما گفتم، با اینکه کارم گرافیک است، اما همه‌اش انگلیسیست. اما اینقدر را میدانم که مک با لود کردن فانت‌های TrueType پیسی مشکلی ندارد، آنچه مشکل است غیر استاندارد بودن اکثر این فانتهاست. مثلا برای تایپ عدد ۲ باید بزنید روی شیفت+۲ روی کی‌پد. همانجور که گفتم اشکال از مک نیست، از فانت است.

من یک سری از این فانتهای پیسی را دارم، هر کسی خواست بگوید تا فانتها را برایش بفرستم. ایمیلتان را برایم ایمیل کنید.
پیوست‌ها
Farsi_Sample.png
Farsi_Sample.png (47.11 KiB) - بازدید 12419 بار
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط abdol » 31 مارس 2010, 23:22

Safari یکی از نا امن ترین browser هایی است که شما ازش استفاده می کنید! firefox رو استفاده کنید و با یک سری add on وبگردی امن داشته باشید. Safari حتی ارزش update کردن هم نداره!
لقمان حكيم را گفتند : ادب از كه آموختي ؟ گفت : از بي ادبان !
MBP 5.5
abdol
Banned

پست‌ها : 686

پستتوسط eysun » 01 آوریل 2010, 00:16

این طوری ها هم نیست عبدل جان...;-)
نماد کاربر
eysun

پست‌ها : 359

پستتوسط abdol » 01 آوریل 2010, 00:52

البته من اینرو ذکر کنم که در مورد اکثر browser ها همینطوره فقط firefox یه خوبی به اسم add on داره که خیلی خیلی مفیده.
چون در اینجا جاش نیست ایشا لله در تاپیکی جدا خواهم نوشت که ۷۰-۸۰ درصد browser ها اونجوری که شما فکر می کنید امن نیستند حتی خود firefox!
لقمان حكيم را گفتند : ادب از كه آموختي ؟ گفت : از بي ادبان !
MBP 5.5
abdol
Banned

پست‌ها : 686

قبلیبعدی

بازگشت به سیستم عامل مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 13 مهمان