انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

New macbook pro release date?

بخش موضوعات متفرقه

New macbook pro release date?

پستتوسط mahdinanaz » 09 فوریه 2010, 00:22

سلام، من میخوام به مک بوک پرو بخرم اما نمیدونم صبر کنم تا مدل جدید بیا یا همین مدل فعلی رو بخرم.
البته این رو هم میدونم که هیچ کسی تاریخ ارائه محصول جدید رو نمیدونه اما معمولا هر چند وقت یه بار یه مدل جدید میاد؟ یعنی اگه تقریبا مثل همیشه باشه فکر میکنین چه ماهی بیاد؟
یه سوال دیگه هم این که کسی با تبدیل به پورت vga کار کرده؟ کیفیتش خیلی فرق میکنه و کاهش پیدا میکنه؟
mahdinanaz

پست‌ها : 6

پاسخ: New macbook pro release date?

پستتوسط Ilia » 09 فوریه 2010, 01:34

همانطور که خودتان گفتید، هیچکس نمیداند. اما زیاد دور نباید باشد. اخیرا نتایج تست سرعت مشکوکی از مدلی که وجود نداردپیدا شده که دلیل دیگریست از وجود مدل آزمایشی آنها.

اما هیچوقت خوب نیست که مدلی که جدید بیرون می‌آید را بخرید، مخصوصا برای شما که در ایران هستید و دستتان از گارانتی اپل دور است. بطور مثال هنوز مدل آیمک ۲۷ اینچی مشکلاتش حل نشده با آنکه یکی دو ماه از فروشش میگذرد. اگر کامپیوترتان را لازم دارید، الان اگر بخرید موقع بدی نیست چون همهٔ ایرادات این مدل را از بین برده‌اند. اما اگر بخواهید صبر کنید، بنظر من حداقل باید تا ۲ تا سه ماه بعد از معرفی مدل جدید که با پراسسور جدید و احتمالا usb3 و شاید چیزهای دیگر همراه خواهد بود صبر کنید. یعنی خیلی خوشبین باشید مثلا اگر سه ماه دیگر معرفی بشود، شما باید شش ماه دیگر بخریدش.

من خودم با علم به این موضوع که گفتم، هفتهٔ پیش یک مینی خریدم و بسیار هم راضی هستم. شما اگر تا شش ماه دیگر لازمش نداری، صبر کن، اگر کارت گیر است الان برو بخر. هر کاری که مدل شش ماه دیگر بخواهد بکند، مدل امروز هم میکند فقط کمی کندتر.

ایلیا
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط javadkh65 » 09 فوریه 2010, 02:10

من هم با ایلیا موافقم

تا آمدن مدل جدید مدت زیادی طول می کشد و تا آمدن آن مدل به ایران هم کمی بیشتر

الان هم اپل فوکوس کرده روی آی پد و ممکنه توی مکبوک هاش نکات منفی ای دیده بشه مثل همون آی-مک ۲۷ اینچی که ایلیا هم گفت

مدل فعلی رو بخری حداقل تا ۴ سال برات خیلی خوب کار می کنه نگران نباش
Mac mini - iBook G4 - iPhone 4S
Mac OS X 10.9.4 & 10.5.8 - iOS 6.1.3
javadkh65

پست‌ها : 671

پستتوسط sadeghi » 09 فوریه 2010, 02:48

در مورد تبدیل به VGA کیفیتش نسبت به DVI به طور محسوس کمتر است. اما به خودی خود چندان بد نیست. البته بسته به اندازه و کیفیت صفحه نمایش هم داره.
sadeghi

پست‌ها : 344

پستتوسط Pooria Azimi » 09 فوریه 2010, 08:39

البته این احتمال هم وجود داره که در چند روز آینده، مک‌بوک‌پروی جدید ( با پردازندهٔ i5 و USB 3 و حتی بلورِی!) معرفی بشه. گویا مدل‌های کنونی مک‌بوک‌پروی ۱۳ و ۱۵ اینچی از سیستم خرید Best Buy حذف شده‌ن. پس این احتمال وجود داره که شاید خیلی زود نسل جدیدش معرفی بشه.
http://www.macrumors.com/2010/02/08/cur ... -imminent/

البته، حتی اگر همین لحظه هم معرفی بشه، یک و نیم الی دو ماه معمولاً طول می‌کشه تا وارد بازار ایران بشه. و چون اولین نسل جدید مک‌بوک‌پروها خواهد بود، احتمال اشکال داشتنش زیاده.

امــــا، به نظر من حداقل یه چند روز صبر کن. خدا رو چه دیدی، شاید یه مدل ۱۵ اینچی با پردازندهٔ core i5 چهارهسته‌ایِ ۲.۳۶ گیگاهرتز + ۸ گیگ رم DDR3 + بلوری + ۳ تا USB 3 + God know what معرفی کرد، با قیمت ۲۰۹۹ دلار ( که در وطن ما می‌شه تقریباً ۲٫۴۰۰٫۰۰۰ ). اون موقع به نظر من حتی اگر کمی مشکل داشته باشه هم می‌ارزه :-) حداقلش اینه که بعداً احساس بدی نداری که الکی یه سری ویژگی‌های بی‌نظیر رو از دست داده‌ای. اون موقع خودت انتخاب کرده‌ای که نسل فعلی رو بخری و عذاب وجدان و احساس پول‌دور‌ریختن نداری.

من هم تبدیل به VGA رو استفاده کرده‌م و کیفیتش اصلاً بد نیست. یعنی برای VGA کاملاً خوب و مناسبه. من با همون VGA به یه تلویزیون ۶۰ اینچ وصل کردم و فیلم دیدم و کیفیتش قابل قبول بود. هر چند مسلماً‌اگر DVI بود خیلی باکیفیت‌تر می‌شد.
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط mahdinanaz » 09 فوریه 2010, 09:48

مرسی از توضیحات کامل همه دوستان.
من خیلی برای خریدش عجله ای ندارم و تا اواخر تابستون هم طول بکشه خیلی برام مهم نیست. (لطفا بگید آخرین مدلش کی اومده تا ببینم اگه خیلی وقته که اومده احتمالا تا تابستون مدل جدیدش میاد)
اما من متوجه این که گفتید ممکنه اشکالاتی داشته باشه نشدم، لطفا یه کم بیشتر توضیح بدبد، خیلی ممنون (;
mahdinanaz

پستتوسط Pooria Azimi » 09 فوریه 2010, 10:17

آخرین مدلش ۲۴۶ روز پیش به بازار اومده، در حالی که معمولاًً هر ۲۰۰ روز سری جدیدش می‌اومده و با شایعات جدیدی که اخیراً منتشر شده، یقین بدونید که خیلی زود ( و در بدترین حالت، باز هم زودتر از عید نوروز ) سری جدیدش می‌آد و اگر برای تابستون سال آینده بخواید، احتمالاً می‌تونید دو سری بعدتر از نسخهٔ فعلی رو بخرید :-)

http://buyersguide.macrumors.com/#MacBook_Pro

در سمت چپ یه نمودار-مانندی هست که تاریخ ریلیزهای قبلی مک‌بوک‌پرو رو نشون می‌ده.

در مورد مشکلات،‌ خیلی اوقات نسل اول محصولاتی که اپل بیرون می‌ده ( و در اون‌ها تغییرات بنیادینی نسبت به نسل‌های قبلیش داده ) ، اشکالات جزئی ( و حتی در برخی موارد، اشکالات بزرگ)‌ دارن. خوب، این طبیعیه و برای هر شرکتی پیش می‌آد؛ فقط چون ما در ایران، بدون هیچ‌گونه گارانتی ( فریب دوستان فروشنده رو خیلی نخورید که می‌گن ما گارانتی داریم ) محصولاتش رو می‌خریم، هیچ راهی برای درست کردن اون مشکلات نداریم. اگر شما در وادیِ شیطان یک محصول اپل رو بخرید که اشکال داشته باشه، اپل اون رو براتون عوض می‌کنه ( و حتی در مورد آی‌مک‌های ۲۷ اینچی، ۱۵ درصد از پولی که داده بودین رو بعنوان عذرخواهی بهتون بر می‌گردونه ) اما در سرزمین گل‌وبلبل ما چون اپل نمایندگی نداره، دست شما هم کوتاهه و باید خودتون محصولتون رو ببرید خارج از کشور، تا اون‌جا لطف کنند و اگر می‌شد، درستش کنند.

اشکالاتی هم که در محصولات اخیرش بوده و یادم می‌آد، اینا بوده:

× در سری جدید آی‌مک ۲۷ اینچی ( که اولین آی‌مک‌های اپل با این سایز بزرگ بوده ) ، صفحه نمایش بعضاً با مشکل روبرو می‌شده.
× پارسال هم این مشکل برای آی‌مک‌های ۲۱ اینچی وجود داشته که در نسل بعدی، مشکل رفع شده بوده.
× در مک‌بوک‌پروهای ۱۷ اینچی، هارددرایو سرعتش اون‌قدر که باید نبوده.
× ... (‌دیگه یادم نمی‌آد!)

مثلاً مورد مک‌بوک‌پرو ماهیت نرم‌افزاری داشته و با Firmware update ( آپدیت نرم‌افزاری ) مشکلش حل شد. ولی در مورد آی‌مک‌ها، چون مشکل ماهیت سخت‌افزاری داشته، اگر همچین مشکلی برای شما پیش بیاد، باید خودتون هزینه کنید تا مشکلش رو برطرف کنید.
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط mahdinanaz » 09 فوریه 2010, 21:31

از شما هم به خاطر توضیحات کاملتون تشکر می کنم ;-)
mahdinanaz

بازگشت به متفرقه

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 27 مهمان