انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

مشکل عجیب با اینترنت مک بوک

درمورد نرم‌افزارهای کاربردی مکینتاش

مشکل عجیب با اینترنت مک بوک

پستتوسط mahdimtm » 30 مارس 2009, 13:59

سلام به همه دوستان و تبریک سال نو به تک تک بجه های گل سایت...

دوستان من چند روزی هست به یه مشکلی بر خوردم که نمیدونم این مشکل سخت افزاری هست یا نرم افزاری.فقط خیلی نگران هستم که نکنه سخت افزاری باشه...

من مشکل این هست که وقتی دارم یک فایل دانلود میکنم با سیستمم یهو دیسی میشه مودم ولی چراغ استاتوس مودم روش هست اون قطع نمیشه اما از شرکت قطع میشه و فایل هایی که لینک مستقیم نداره میپره و باید از اول بگیرم که باز دیسی میکنه مودم رو.
من وقتی با یک سیستم دیگه کار میکنم مودم دیسی نمیشه و فقط با مک بوکم این اتفاق میوفته و هم وایرلس تست کردم و هم با لن...
میترسم سخت افزاری باشه.
مودم من هم ایسوز هست...
بعد من یک یوزر جدید هم ساختم باز همین مشکل هست.اما این مشکل در ویندوزی که روی مک بوک ریختم نیست یا اگر هم باشه من تاحالا ندیدم...
الان چیکار کنم از کجا بفهمم که مشکل سخت افزاری هست یا نرم افزاری؟
چطوری درست میشه؟
ممنون میشم از کمکتون.
mahdimtm

پست‌ها : 75

پاسخ: مشکل عجیب با اینترنت مک بوک

پستتوسط mahdimtm » 31 مارس 2009, 01:12

بعد من یک برسی کردم که چطوری دیسی میشه دیدم.
مثلا یک فایل ۱۰ مگ که داره میگیره توی یک کیلوبایتی مثلا صبر میکنه اما چراغ مورم که داره فایل دریافت میکنه هنوز میزنه بعد یهو سرعت دریافتی که توی برنامه دانلود منیجر نشون میده خیلی میره بالا و بعد از ۲ ثانیه دیسی میشه...
اما توی ویندوز من همچین مشکلی رو ندارم.
میشه کسی این رو به اپل گزارش بده تا جواب بده ببینیم چیکار باید بکنیم...
ممنون میشم.
mahdimtm

پاسخ: مشکل عجیب با اینترنت مک بوک

پستتوسط mahdimtm » 01 آوریل 2009, 17:05

میشه یکی جواب من رو بده...
mahdimtm

Re: پاسخ: مشکل عجیب با اینترنت مک ب

پستتوسط GK » 01 آوریل 2009, 17:31

mahdimtm نوشته است:[نمایش]

جواب شما قبلا داده شده :
http://irmug.com/portal/index.php?name= ... pic&t=1536
مشکل شما نه از مودم است نه از شرکت، نه از پی سی نه از مک. فقط از طراحی شبکه‌تان : ورود یک مک در یک شبکه موجود با پی سی مشکل ساز خواهد بود. همین. 
روز و روزگارتان ‌خوش
ق.خ
iMac Intel 2.66GHz, Osx 10.7.3
GK
مدیر بازنشسته

پست‌ها : 954

پاسخ: Re: پاسخ: مشکل عجیب با اینترن

پستتوسط mahdimtm » 01 آوریل 2009, 19:20

درسته این رو قبول دارم.اما من دیروز رفتم خونه دوستم اینا که تمام سیستم هاش مک هستن تست کردم.اما میدونید چی شد؟
من اونجا هم زدم یک فایل دانلود کنه.بعد شروع کرد به دانلود و دوباره گیر کرد اما گیر که میکنه چراغ مورم هنوز داره میزنه یعنی داره فایل میگیره و بعد ار چند ثانیه همه اون فایل ها هوجوم اوردن و سرعت دانلود رفت بالا و بعد دوباره ادامه داد.خونه خود من هم همین اتفاق میوفته ولی بعد از اون بالا رفتن سرعت مورم دیسی میشه...
لمل من با مک بوک اون تست کردم همونحا همون فایل رو اینجوری نشد.با مک پرو هم تست کردم نشد فقط با مک بوک من اینجوری میشه...
البته توی ویندوز مک بوکم مشکلی نداره...
به نظرتون از چی میتونه باشه؟
mahdimtm

Re: پاسخ: مشکل عجیب با اینترنت مک ب

پستتوسط goldingname » 02 آوریل 2009, 20:30

GK نوشته است:[نمایش]
mahdimtm نوشته است:[نمایش]

جواب شما قبلا داده شده :
http://irmug.com/portal/index.php?name= ... pic&t=1536
مشکل شما نه از مودم است نه از شرکت، نه از پی سی نه از مک. فقط از طراحی شبکه‌تان : ورود یک مک در یک شبکه موجود با پی سی مشکل ساز خواهد بود. همین. 

ظاهران همیشه این مشکل نیست.
من الان در خونه با WiFi سه تا لپ تاپ که دوتاش ویندوزن و دوتا آیفون هستیم
و هیچ کدوم هم با هم مشکلی نداریم و برای هم فایل شیر میکنیم!
تصویر
تصویر
تصویر
نماد کاربر
goldingname

پست‌ها : 122

پستتوسط mahdimtm » 03 آوریل 2009, 20:49

دوستان من مشکلم فکر میکنم فهمیدم چیه.من سیستمم یهو یک لحظه هنگ میکنه که فکر میکنم از این باشه.
مثلا وقتی تو آیتونز visualizer میزنم هر ۱ دقیقه یک هنگ ۱ ثانیه ای میکنه که فکر میکنم اول اینطوری نبود....
و کلا سرعت بالا اومدن سیستمم فکر میکنم کم شده و کمی کند شده و این دیسی هم فکر میکنم دلیلش همینه...
حالا از کجا میتونم دنبال دلیل باشم؟تو سایت گشتم فرومی نبود جوابم رو بده...
mahdimtm

پستتوسط mahdimtm » 05 آوریل 2009, 02:59

دوستان یک نظری بدید لطفا.من چیکار کنم برم دباره نصب کنم mac os رو؟
mahdimtm

پستتوسط R_Behnood » 05 آوریل 2009, 04:22

اگر خوشحالتان میکند چرا که نه! (-:
جدای از شوخی، من متوجه نشدم مشکل کجاست.
MacBook Black (MA701LL/A) 2.0GHz, 3GB
OS X 10.6
R_Behnood

پست‌ها : 334

پستتوسط mahdimtm » 05 آوریل 2009, 22:12

مشکل من خودمم هم گیج کرده.

یک مثال میزنم:

من مثلا میخوام یک موزیک بگیرم.وقتی میزنم شروع به دانلود بشه سرعت عادی شروع میشه بعد مثلا تا ۴۰۰ کیلوبایت مرتب میگیره و بعد گیر میکنه روی اون کیلوبایت اما چراغ مودم که در حال دریافت هست از اینترنت هنوز داره میزنه و بعد از ۱۰ ثانیه همه این فایل هایی که نیومده بود یهو شروع به دریافت میشه و سرعت دریافت کاذب میشه و خیلی میره بالا و بعد از اون مودم رو دیسی میکنه...
و دوباره بعد از ۳۰ ثانیه دوباره وصل میشه که اگر لینک مستفیم باشه شروع به دریافت میکنه و اگر مستقیم نباشه خراب میشه...
من توجه کردم دیدم قبلا بالا پایین کردن پیج توی فایرفاکس خیلی رون بود اما الان تیک تیک میشه و اصلا رون نیست...
این ۲ تا مثال.حالا شما میگید از چی میتونه باشه که سیستمم اینجوزی کند شده و نت هم خراب شده؟
امیدوارم منظورم رو تونسته باشم برسونم.
mahdimtm

پستتوسط Ilia » 06 آوریل 2009, 22:30

آقا مهدی شما که آخرش کار خودت رو میکنی...

چک کن ببین اگر با مودم یکی از دوستانت باز این اتفاق می‌افته یا نه. اگر نه احتمالا اشکال میتونه از مودمت باشه.

اما از جایی که شما قبلا سراغ این برنامه‌های داونلود میگشتی من حدس میزنم که کار این برنامه‌ها باشه. یا یک account جدید بساز و این برنامه‌ها یا پلاگین‌ها رو روش اینستال نکن و ببین که مشکلت حل میشه یانه و یا کلا uninstall کنشون.

اگر میتونی یک dsl بگیر و استفاده از این برنامه‌ها رو بگذار کنار. مخصوصا چند تاشون رو با هم اینستال نکن.

مکث کردن کامپیوترت هم میتونه به خیلی چیزها مربوط بشه و ممکنه که اصلا ارتباطی به این نداشته باشه.

اگر هم دوست داشتی سیستمت رو دو سه بار اینستال کن... اما اگر این معجونی که الان داری رو روش دوباره سوار کنی میشه همین که الان هست...

موفق باشی!
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط mahdimtm » 14 آوریل 2009, 15:11

سلام ایلیا جان...

من این چند روز داشتم کلی تست میکردم روی مک بوکم.

دوباره ریختن مک الان کار دشواری هست جون فایل های سیستمم خیلی شده و هارد اکسترنال من هم اینقدر جا نداره که بخوام این هارو پشتیبان بگیرم. و با این حرف شما هم کاملا موافق هستم که اول دنبال ایراد بگیردم و بعد دوباره مک رو نصب کنم...

من دیروز یک بار hardware test انجام دادم و مشکلی پیدا نکرد.حالا یک سوال hardware test همه سخت افزار رو تست میکنه یا فقط رم و هارد رو؟

من توی این مک اخریه برنامه دانلود منیجر های مختلف نصب نکردم و فقط sped download رو نصب کردم. من مشکل با اینا نیست کلا سیستم میخواد دانلود کنه گیر میکنه مثلا من میزنم ایتونز رو با خود update service اپدیت کنه اونجا هم دیسی میشه...اصلا سیستم با دانلود مشکل داره اما من توی ویندوز که داشتم اصلا مشکلی نداشتم و من رفتم خونه دوستم و با یک مودم دیگه تست کرد اونجا هم گیر میکرد روی یک کیلو بایتی ولی اونجا مودم دیسی نمیشد و دوباره ادامه میداد مثل خونه خودمون با این فرق که اینجا دیسی میشه مودم و اونجا نمیشه و ادامه میده....

راستی من وقتی که مک رو برای آخرین بار نصب کردم دوتا فولدر download و itunes رو که قبلا فایل داشتم رو جایگزین کردم.میشه از اون باشه؟
و جندتا پلاگین نصب کردم مثل multitch و پلاگین های QuickTime میشه از اون باشه؟آهان من ilife 09 رو هم نصب کردم...از این چی؟
mahdimtm

پستتوسط Ilia » 14 آوریل 2009, 15:56

آقا مهدی،

من نمیدونم که شما کدوم hardware test رو میگوئی.

آیا یک اکانت جدید بدون speed download درست کردی که مطمئن بشوی اشکال از اون نیست؟ این کار رو حتما تست کن. البته مکث و ادامه ممکنه که عادی باشه اما نه وقتی با فریز کردن همراه باشه.

نه اشکال از کپی کردن itune و iLife و فولدرهات نیست. بیشتر ممکنه از مودمت (سخت افزاری یا احتمال بیشتر نرم افزاری) باشه.

من چیز بیشتری بنظرم نمیرسه. شاید دوستان دیگه بیشتر بتوانند راهنمائیت کنند.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط mahdimtm » 14 آوریل 2009, 16:45

من یه اکانت جدید بدون speed download ساختم پ باز همین بود.
بعد hardware test همونی که سی دی مک بوک رو میزارم و میزاریم و موقع بوت شدن دکمه D رو میگیریم و میره تو hardware test.من این رو تست کردم...

میشه دوباره مک رو نصب کنم ولی اطلاعاتم پاک نشه؟
mahdimtm

پستتوسط Ilia » 14 آوریل 2009, 17:36

اون قائدتا نباید مودم خارجی رو تست کنه، مخصوصا اگر ساخت اپل نباشه.

بله میشه. فقط باید دقت کنی که حتما دیسکت رو فرمت نکنی و گزینه archive and install رو انتخاب کنی.

اما بعد از اونهمه صحبت در مورد داشتن بک‌آپ از فایل‌هایت دیگه نمیگویم که اگر فایلهات رو بک‌آپ نداشته باشی، دیر یا زود از دستشون خواهی داد. مخصوصا اگر قصد انجام این گونه کارها رو داشته باشی.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

بعدی

بازگشت به برنامه‌های مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 17 مهمان