انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

کمک

بحث‌های کلی درمورد سیستم عامل مکینتاش (OS X)

کمک

پستتوسط REZACA1 » 23 فوریه 2009, 23:36

سلام
من امروز برای IMAC سری دومم از سایت APPLE خواستم جاوا آپدیت کنم
 ولی درست بعد از دانلود دستگاه هنگ کرد، هرچی خاموش و روشن کردم در همون حالت مونده و موس تکان نمیخوره، چه کنم
با احترام :?:
محمد رضا- تورنتو
www.photoorvideo.com
REZACA1

پست‌ها : 107

پاسخ: کمک

پستتوسط Behnam » 24 فوریه 2009, 03:14

اگر راه حل فنی تری به فکر کسی نرسید، به نظر من باید با DVD سیستم رو دوباره نصب کنی و بعد از سایت اپل بستهٔ بزرگ comboی بروزرسانی رو بارگیری کنی و نصب کنی. احتمالاً عملیات update آخر ناقص تمام شده است.
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

پستتوسط REZACA1 » 24 فوریه 2009, 07:10

بهنام جان ممنون، فقط برای اطمینان میخواستم ببینم در صورت نصب dvd به اطلاعات آسیبی خواهد رسید؟
محمد رضا- تورنتو
www.photoorvideo.com
REZACA1

پستتوسط Behnam » 24 فوریه 2009, 16:18

این از آن پرسش‌هایی است که هیچکس نمی‌تواند به تو تضمینی بدهد. احتمالاً اگر می‌توانی dvd را در بطن سیستم کنونی باز کنی، امکان انتقال نرم‌افزارهای موجود را به سیستم موجود به تو خواهد داد. اگر با dvd بوت کنی، مطمئن نیستم. به هرحال به اطلاعات آسیب نخواهد رسید ولی انتقال آنها به سیستم نو شاید مکافات داشته باشد.
تو که در تورنتو هستی بهتر است که سری به فروشگاه اپل بزنی و از آنها پرس و جو کنی.
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

پستتوسط GK » 24 فوریه 2009, 17:43

با سلام
اگر برایت امکان نصب مجدد با دی وی دی و archive & install هست، نه، هیچ داده ای از دست نمی رود
روز و روزگارتان ‌خوش
ق.خ
iMac Intel 2.66GHz, Osx 10.7.3
GK
مدیر بازنشسته

پست‌ها : 954

پستتوسط GK » 24 فوریه 2009, 17:55

عیب بروزرسانی java با osx اینجاست که نسخه های قبلی را جایگزین نمی کند بلکه نسخه جدید را می گذارد بغل دست قدیمی ها.... و این هر از گاهی ایجاد مشکل دارد :
پیوست‌ها
screen-capture-1.png
screen-capture-1.png (74.32 KiB) - بازدید 11899 بار
روز و روزگارتان ‌خوش
ق.خ
GK
مدیر بازنشسته

پستتوسط REZACA1 » 24 فوریه 2009, 19:45

ممنون قلی و بهنام عزیز
ممجبور شدم بوت کنم و زمانی که سیستم از من سوال کرد که آیا میخواهم اطلاعات را پاک کنم یا در یک فایل به نامPrevious SYSTEM
ذخیره کنم، گزینه ذخیره را انتخاب کردم ولی بعد از اتمام بوت با تعجب دیدم که کلیه عکسها و مهمتر از همه فایلهای فاینال کات اکسپرس نیست؟ای کاش رو یک هارد ذخیره میکردم ;-(
محمد رضا- تورنتو
www.photoorvideo.com
REZACA1

پستتوسط Ilia » 24 فوریه 2009, 19:59

رضا جان

از این اتفاقی که برات افتاده متاسفم.

اون سوالی که اینستالر در ابتدا از شما کرده فقط مربوط میشده به سیستم و نه فایلهای یوزرها. در انتهای اینستال یک یوتولیتی باز میشه و از شما میپرسه که چی رو میخواهید منتقل کنید و گزینه‌های مختلفی داره مثل setting و Applications و فایلها و غیره. در اونجا باید اون فایلهایی رو که میخواستی انتقال بدی و از کجا رو انتخاب میکردی که انگار متوجهشون نشدی. اما یک نکته اینکه سعی کن از این به بعد فایلهایت رو خارج فولدر user ها نگهداری نکنی وگرنه بایستی در این مرحله که گفتم حتما دستی به لیستت اضافه کنی.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط REZACA1 » 24 فوریه 2009, 20:13

Thanks llia, I just want to know is there any chance to get my fils?
محمد رضا- تورنتو
www.photoorvideo.com
REZACA1

پستتوسط Ilia » 24 فوریه 2009, 20:51

رضاجان اگر فایل‌هایت رو هیچ جا روی هاردت نمیبینی تنها راه برگرداندن فایل‌های استفاده از برنامه‌های مخصوص این کار است که چند تایی از از این برنامه‌ها برای OSX وجود دارند.

اول باید بگویم که خیلی به نتیجه کار دل نبند. اما اگر خواستی این کار را بکنی استفاده از این کامپیوتر را همین الان متوقف کن. هر کاری که انجام بدهی ممکن است منجر بشود به نوشته شدن اطلاعاتی روی هارد و غیر قابل برگشت شدن فایلهایی که در آن تقطه هارد نوشته شده بودند.

این برنامه‌ها را باید از یک دیسک یا هارد خارجی اجرا کرد. آنها هاردت رو اسکن خواهند کرد که زمان خیلی خیلی طولانی‌ای خواهد گرفت و یک لیست بسیار بسیار درازی از تمام فایلهای پاک شده شما با درصد احتمال بازگشت آنها ارائه میکنند. شما انتخاب میکنی که چه فایلی را میخواهی زنده کنی و اگر بتوانند این کار را خواهند کرد.

آدرس یکی از این برنامه‌ها این است:
http://www.prosofteng.com/products/data_rescue.php

موفق باشی

ایلیا
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط REZACA1 » 24 فوریه 2009, 21:36

خیلی ممنون، این تجربه خیلی با ارزشی بود هرچند که برام گرون تموم شد .آخه تو این ۴ سالی که با مک های مختلف کار کردم اولین باری بود که دیدم سیستم هنگ کرده و مجبور شدم فورمت کنم
درود بر شما
محمد رضا- تورنتو
www.photoorvideo.com
REZACA1

پستتوسط GK » 24 فوریه 2009, 22:53

رضا
من نیز متاسفم برای از دست دادن داده های شخصی ات. همانطور که ایلیا گفت، امکان بازیابی‌شان توسط چند نرم افزار هست
خصوصا اگر تو هنگام نصب مجدد کل دیسک خود را formating نکرده باشی (اگر یک erase ساده باشد دردسر کمتری خواهد داشت تا یک فرمت کامل صفر)
غرض از این همه دوباره گویی... اینکه دوستان همیشه متوجه این دو سه نکته باید باشند :
- کل سیستم osx بیشتر از ۱۲-۱۱ جیگا جا نمی خواهد. لازم نیست که کل یک دیسک ۱۶۰ یا ۳۲۰ یا ۵۰۰ جیگایی را صرف آن کرد
- همیشه دیسک خود را تقسیم کنید حداقل به دو قسمت. در قسمت کوچک اولیه (مثلا ۲۰ - ۳۰ جیگا) osx را بزنید. دیسک (پارتیشن)  دومی را اختصاص بدهید به کل اطلاعات و داده های شخصی
در این صورت، و در چنین مواقعی بعد از نصب مجدد سیستم، دیگر هیچ داده ای را از دست نخواهید داد
روز و روزگارتان ‌خوش
ق.خ
GK
مدیر بازنشسته

پستتوسط REZACA1 » 25 فوریه 2009, 00:47

من چطور میتونم پارتیشن بندی کنم؟ و در این صورتAPPLICATIONS را در کدام قسمت باید نگه دارم؟
سپاس
محمد رضا- تورنتو
www.photoorvideo.com
REZACA1

پستتوسط GK » 25 فوریه 2009, 01:07

پارتیسیون ها در :
application/utilities/disk utility انجام می‌شود. در موقع نصب سیستم به هنگام انتخاب دیسک نیز، به آن دسترسی داری.
راستی، تمام اطلاعات قبلی تو که روی همان دیسک (پارتیسیون) اصلی سیستم بودند، قاعدا باید در previous system محفوظ باشند. در فیندر خوب دنبالشان بگرد
applications ها بهتر است روی همان پارتیشن osx باشند
پیوست‌ها
screen-capture-2.png
screen-capture-2.png (99.69 KiB) - بازدید 11856 بار
روز و روزگارتان ‌خوش
ق.خ
GK
مدیر بازنشسته

پستتوسط saeidk » 25 فوریه 2009, 18:18

حالا من یه سوال دارم
چرا جدیداً در همه لپ تاپها و کامپیوترها چه مک و چه پی‌سی فقط یک پارتیشن گذاشته می‌شود و باعث بوجود آمدن چنین فجایعی می‌شود. آیا شرکتهای به این بزرگی چنین چیزی را نمی‌دانند؟
نماد کاربر
saeidk

پست‌ها : 1143

بعدی

بازگشت به سیستم عامل مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 11 مهمان