انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

yek rah khob baraya type farsi

بخش موضوعات متفرقه

پستتوسط mohammad reza » 26 دسامبر 2005, 08:08

man ba fcp kar mikonam va gahi az inke namitonam be rahate ba font farsi kar konam narahatam vali yek rah behtare payda kardam va on barnamaea live type hast ke ba fonthaye ke dar hamin site irmug hast kamelan sazegar hast va shoma berahate mitavanid farsi type koned hata efect begzared va on ra export koned va dar final cut va ya photoshop estefade koned.
mohammad reza

پستتوسط Ahmad » 26 دسامبر 2005, 15:03

سلام محمّدرضا

این مسئلهٔ خیلی جالب است. من فکر نمی‌کردم که برنامهٔ LiveType از فارسی پشتیبانی کند چرا که خوانده بودم برای بکار بردن افکت‌های مختلف متن کاربر باید فانت‌های مخصوص LiveType را در اختیار داشته باشد و عربی/فارسی در ضمن آن خط‌ها نیست. به هرحال اکنون که شما این راتست کرده‌اید و می‌گویید که LiveType با خط‌های فارسی سازگار است این خبر خوشحال کننده‌ای است. می‌شود زحمت بکشید و تصاویر نمونه‌هائی که این امکان را نمایش دهد را گرفته و اینجا بگذارید که همه بینند.

شاید خوب باشد که آقای صمدی نیز این امکان را مورد آزمایش قرار دهند و چند ScreenCapture را از نتیجهٔ کار برای اطلاع همهٔ ما اینجا بگذارند تا ببینیم.

احمد
نماد کاربر
Ahmad
Site Admin

پست‌ها : 1289

پستتوسط مهمان » 26 دسامبر 2005, 23:35

ok.vali man screen capture nadaram, ya shayad daram vali namidonam kojast, mac help ham be man javab nadad. momken ast mano rahnamai koned?
مهمان

پستتوسط Ahmad » 27 دسامبر 2005, 00:12

Anonymous نوشته است:[نمایش]
ok.vali man screen capture nadaram, ya shayad daram vali namidonam kojast, mac help ham be man javab nadad. momken ast mano rahnamai koned?

با سلام

امکان گرفتن تصویر در سطح سیستم عامل فراهم است. برای اینکه عکس screen Capture بگیرد دو راه وجود دارد. یا اینکه عکس تمام صفحه را بگیرید و یا فقط بخشی از صفحه را که خودتان انتخاب می‌کنید. که البته این راه آخر بهتر است ولی من هر دو طریق را برای شما در اینجا شرح می‌دهم.

استفاده از ترکیب کلیدهای اپل بعلاوهٔ کلید شیفت بعلاوهٔ عدد 4 به شما امکان گرفتن تصویر بخشی از صفحه را می‌دهد. با انجام این ترکیب ابزار انتخاب بر روی صفحه ظاهر خواهد شد و شما می‌توانید آنرا با ماوس خود جابجا کنید، سپس با زیر نگه داشتن دکمهٔ ماوس می‌توانید آن بخش را که بخواهید از آن عکس بگیرید انتخاب کنید. با رها کردن دکمهٔ ماوس صدای عکس گرفتن به گوش خواهد رسید و عکس شما در جائی روی میز کارتان قرار خواهد گرفت.

اما اگر از ترکیب کلید اپل بعلاوهٔ شیفت بعلاوهٔ عدد 3 استفاده کنید عکس تمام میز کار گرفته خواهد شد و روی میز کارتان قرار خواهد گرفت.

به تصویر ضمیمه توجه کنید.

موفق باشید، احمد
پیوست‌ها
Picture 1.png
Picture 1.png (15.48 KiB) - بازدید 6831 بار
نماد کاربر
Ahmad
Site Admin

پستتوسط mohammad reza » 28 دسامبر 2005, 07:27

احمد عزیز منونم
jalebe man ba fonthaye ke az irmug download kardam dar safhaya compose yahoo ham farsi minavisam, ghablan inkar ra nakarde boodam.
پیوست‌ها
Picture 4.jpg
Picture 4.jpg (57.22 KiB) - بازدید 6808 بار
mohammad reza

پستتوسط Ahmad » 28 دسامبر 2005, 13:58

سلام محمد رضا

شما قرار بود که عکسهائی از امکانات فارسی نویسی در برنامهٔ LiveType را بگیرید و برای اطلاع ما در اینجا منتشر کنید. این عکسی که شما گرفته‌اید از برنامهٔ Previewاست. البته من دیروز با آقای صمدی تماس داشتم و وی تایید کرد که در تمام برنامه‌های ویرایش فیلم اپل امکان فارسی نویسی وجود دارد مانند برنامهٔ LiveType، Motion و FinalCut .

در ضمن شما با استفاده از ترکیب کلیدهای اپل +شیفت + 3 عکس گرفته‌اید و در نتیجه عکس تمام میز کار شما گرفته شده است. پیشنهاد می‌کنم که از ترکیب کلیدهای اپل+شیفت+4 استفاده کنید که فقط عکس آن بخشی را که لازم است بگیرید.

موفق باشید
احمد
نماد کاربر
Ahmad
Site Admin

پستتوسط Ali.Samadi » 28 دسامبر 2005, 17:34

با اجازتون من اینجا فعلا دوتا تصویر از فاینال کات و موشن مگذارم و امیدوارم که آقای محمد رضا نیز از لایف تایپ به آنها اضافه کند.
پیوست‌ها
motion-2.gif
همانطوری که میبیند متن فارسی در این برنامه‌ها قابل حرکت است
motion-2.gif (94.54 KiB) - بازدید 6789 بار
Motion-Screen.gif
موشن و فارسی
Motion-Screen.gif (115.94 KiB) - بازدید 6789 بار
Finalcut.gif
تصویری از فاینال کات پرو با انیمیشن متن فارسی
Finalcut.gif (54.12 KiB) - بازدید 6789 بار
Ali.Samadi

پست‌ها : 725