انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

مشکل نمایش فانت ایرماگ در ویندوز

از آخرین اطلاعیه‌ها با خبر شوید و نظرات خود را با ما اینجا در میان بگذارید

مشکل نمایش فانت ایرماگ در ویندوز

پستتوسط Ilia » 08 دسامبر 2014, 21:34

zoghal نوشته است:[نمایش]
… مدیرجان این فونت زر ما ویندوزی ها رو کور کرد …

راستش بیشتر کاربرهای ایرماگ ترجیح میدهند که سایت را با فانتی که مثل چاپ باشد، ببینند. اکثریت قریب به اتفاقمان هم مک داریم که صفحهٔ نمایش خوبی دارد و مشکلی با نرم و درست نشان دادن شکل فانت ندارد.

اما واقعیتیست که دوستانی هستند که از ویندوز استفاده میکنند و یا گاهی اوقات مثل خود من ناچارند که مثلا در سر کار سایت را با نمایش بد ویندوز ببیند. دوستان اگر راه حلی به ذهنتان میرسد، اینجا به اشتراک بگذارید. با توجه به اینکه فانت دیفالت سایت به این زودی‌ها تغییر نخواهد کرد.

خوشبختانه در این مورد اخیرا وضع خیلی بهتر شده، چون مایکروسافت همانطور که قبلا هم گفته بودیم، در این مورد بالاخره تا اندازهٔ زیادی دست از لجبازیش برداشته و نحوهٔ رندر کردن فانت را تا اندازهٔ زیادی در اینترنت اکسپلورر ۹ به بعد بهتر و نرم کرده. هنوز به مک و لینوکس نمیرسد، اما از آن مصیبتی که قبلا بود در آمده.

این الان نمایش سایت است با فانت دیفالت زر در اینترنت اکسپلورر ۹ و ویندوز ۷ (لطفا عکس را در اندازهٔ واقعی ببینید):

1_IrmugOnPC_ie9.png

انصافا خیلی بهتر از فاجعه‌ای بود که تا همین دو سال پیش میدیدیم. اما هنوز هم نمایش زر روی اکسپلورر ویندوز چندان جالب نیست. حالا این راه حلی است که من سر کار روی ویندوزم انجام میدهم. چون در آنجا اصلا امکان نصب برنامه یا براوزر دیگری هم را ندارم؛

- اگر در ویندوز اکسپلورر بزنید روی آن چرخ دنده و بروید به Internet Options، و بزنید روی شاستی Accessibility این جعبه می‌آید، که با فعال کردن چکمارک Ignore Font Sizes در جا کلی نمایش سایت بهتر خواهد شد:

2-Accessibility_IgnoreFontSize.png

- اما خب احتمالا شما ممکن است که باز هم با شکل فانت نمایش داده شده مشکل داشته باشید، در این صورت در همانجا بزنید روی شاستی Fonts و فانت لاتین؛
3-ChoosingLatinFont.png

و بعد اگر خواستید فانت عربی را هم به دلخواهتان عوض کنید:

4-ChoosingArabicFont.png

که حالا کل داستان با فانت انتخابی شما نمایش داده خواهد شد:

5-Accessibility_IgnoreFontSize&Fonts.png

بر عکس مک، اکسپلورر برای فانتهای لاتین و عربی انتخابش جداست. یعنی میشود قسمت لاتین فانتی که خودش کاراکترهای لاتین را دارد، با یک فانت دیگر دید.

این داستان متاسفانه بر روی همهٔ سایتها اجراء میشود. اگر CSS بلد باشید میشود همانجا استایل خودتان را هم بسازید. اما نه من بلد هستم و نه احتمالا بیشتر شما.

برای براوزرهای دیگر، مثل Stylish که ما برای سفاری در مک داریم، اکستنشن و غیره هست که این کارها را برای سایت انجام میدهد و قبلا در ایرماگ معرفی شده. اما راستش همینقدرش هم از آنقدری که من علاقه یا امکان کار کردن با ویندوز را داشته باشم بیشتر است. دوستان دیگر که در این زمینه تجربه دارند، اگر راه حلی دارند، لطفا اینجا ارائه کنند.

با تشکر.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

بازگشت به دربارهٔ ایرماگ

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 6 مهمان