انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

ایرماگ ۹ ساله شد!

از آخرین اطلاعیه‌ها با خبر شوید و نظرات خود را با ما اینجا در میان بگذارید

Re: ایرماگ ۹ ساله شد!

پستتوسط AliGhz » 14 ژانویه 2013, 00:06

روزی خواهد آمد که هیچ کدام از ما نیستیم. پس نمی توانم بگویم امیدوارم روزی باشد که ما نباشیم. اما می توانم ادامه بدهم: ...امیدوارم آن موقع هم ایرماگ همچنان باشد :-)

خوشحالم که ایرماگ هست. خوشحالم که ۹ سال است که بوده. و خوشحالم که در ایرماگ هستم. از علی رستگار سپاسگزارم برای یادآوری اش و متن خوبش. از همه دوستانی که از خواندن تبریک هایشان لذت بردم. و مخصوصا پیام امین عزیز که تا به حال این قلمش را رو نکرده بود. نوشته ات خیلی دلنشین بود امین جان!
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پست‌ها : 2144

پستتوسط AmirArsalaan » 14 ژانویه 2013, 01:29

تولد ايرماگ رو تبريك مى گويم، كمك هايى كه اين مجموعه در ابتداى آشناييم با اپل بهم رساندند هيچ وقت از خاطرم پاك نميشه اميدوارم اين جمع مؤدب و محترم در سال جديد بيش از پيش پويا باقى بماند.
نماد کاربر
AmirArsalaan

پست‌ها : 183

پستتوسط ehs.ehsan » 14 ژانویه 2013, 02:21

من هم ۹ ساله شدن ایرماگ رو تبریک میگم. بعد از اتفاق اخیر مرتبا به انجمن خوبمون که به معنای واقعی انجمن هست سر میزنم و خوشحالم که علیرغم فیلترینگ باز هم دور هم هستیم.
مثل خیلی از افراد دیگه قبل از ایرماگ در سایت‌ها و انجمن‌های زیادی عضو بودم اما هیچ رغبتی به گذاشتن مطلب و نظر نداشتم. ایرماگ و اعضای اون برای من اونقدر فوق‌العاده بوده‌اند که همیشه سعی می‌کردم تا جایی که اطلاعات ناچیزم اجازه میده در مباحث شرکت کنم. در واقع برای من و احتمالا بسیاری از دوستان نه اظهار نظر بلکه عضوی از این جمع بودن هست که لذت بخش هست.
برای ایرماگ و تمامی دوستانی که برای ایرماگ زحمت می‌کشند آرزوی موفقیت و البته عمر طولانی می‌کنم.
احسان
نماد کاربر
ehs.ehsan

پست‌ها : 240

پستتوسط Ali.Rastegar » 14 ژانویه 2013, 21:59

من هم از لطف تک تک دوستان ممنونم. حقیقت این است که تداوم ایرماگ مدیون زحمات سایر دوستان است، من هر از چند گاهی چنان مشغول کارهای خود می‌شوم که حتی به ایمیل‌هایم هم نمی‌رسم چه برسد به ایرماگ. اما در این موارد همیشه مدیران و کاربران ایرماگ سایت را زنده نگاه می‌دارند.
با تشکر از همه شما :-)
MacBook Pro 2015
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

پستتوسط Arzhang » 15 ژانویه 2013, 01:28

من که تقریباً همیشه یک مصرف کننده در ایرماگ بوده‌ام و چیزهای فراوانی ازش یاد گرفته‌ام احتمالاً‌باید به خودم تبریک بگویم که یک همچین شانسی داشته‌ام که با این سایت‌ آشنا شده‌ام. :-D
اما خب به نظرم بزرگ‌ترین تبریکی که به مدیران ایرماگ باید گفت، برای فضایی‌ست که ساخته‌اند. ایرماگ نه تنها برخلاف فوروم‌های معمول فارسی خاله زنک و چیپ نیست، بلکه فراتر از یک سایت صرفاً علمی، محلی‌ست برای تبادل تجربیات عمیق.
دست مریزاد ای همه آن‌هایی که در پست‌های بالاتر اسم‌هایتان آمده. بیست‌ سالگی ایرماگ ایشالا...
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

پست‌ها : 1449

پستتوسط Pooria Azimi » 15 ژانویه 2013, 09:16

من فکر کنم بیشتر از همه این سایت برام مفید بوده باشه :-D این سایت زمینه‌ای شد برای آشنایی من با یونیکس (بعد از تجربه‌های ناخوش‌آیند با لینوکس دسکتاپ، که سالها قبل و در شرایطی که اینترنت دایل‌آپ بود من بارها سعی کرده بودم ازش استفاده کنم و طبیعتاً به‌سختی شکست خورده بودم چون دانلود یه فایل ۳ مگابایتی هم نصف روز طول می‌کشید :-) و در لینوکس برای هر کاری باید کلی چیز دانلود کرد) و الآن چیزهایی که بلد هستم بدون اغراق اکثراً سرچشمه‌گرفته از همون آشنایی اولیه با یونیکس بوده...

یه فیلمی هست از مرحوم کیشلوسکی با نام «شانس کور». داستان در مورد اینه که حتی یک اتفاق کوچیک (رسیدن/نرسیدن به یک قطار!) می‌تونه کاملاً آیندهٔ زندگی شخص رو تغییر بده. توی این فیلم، سه آیندهٔ کاملاً متفاوت برای زندگی قهرمان فیلم نمایش داده می‌شه که نقطهٔ آغازشون از همون رسیدن/نرسیدن به قطاره... این فیلم بسیار قشنگیه که اگر ندیده‌اید، حتماً باید ببینیدش.

بارها شده که من هم همچین صحنه‌ای رو برای خودم تصور کرده‌م. اگر آشنایی اولیهٔ من با ایرماگ و بعد یونیکس در کل اتفاق نمی‌افتاد، الآن در حال برنامه‌نوشتن با Java/C#/SQL Server روی ویندوز بودم. الآن که این آشنایی اتفاق افتاده، در حال برنامه نوشتن با ObjC/Rails/Node.js/PostgreSQL هستم. شاید برای کسانی که آشنایی ندارند بین این دو دسته تفاوتی نباشه، اما باید بگم که کار کردن با دستهٔ دوم از این تکنولوژی‌ها در مقابل دستهٔ اول (برای آدمی با خصوصیات من) مثل کار با مکینتاش در مقابل ویندوزه، یا تماشای فیلمی از کوبریک در برابر تماشای Avatar یا Transformers ـه... دیگه خودتون می‌تونید حس بکنید که چقدر من از آیندهٔ «شانس»ـیم خوشحالم :lol:
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط aamir » 15 ژانویه 2013, 14:44

خیلی خیلی میارکه، فک کنم آشنایی من با ایرماگ از گوگل و جستجو کردن راجع به یک فونت بود که به اینجا اومدم، دیدن کلمه مکینتاش اونم به فارسی برام جالب بود و من که خیلی تمایل داشتم بیشتر راجع به این سیستم عامل (برای من مرموز) که فقط روی کامپیوترهای اپل بود سر در بیارم، صفحه اش رو بوکمارک کردم تا بعد ها بیام بهش سر بزنم. از اونجا شد که جستجوی نصب مک روی پی سی رو شروع کردم و دست بر غذا مدتی بود که این اتفاق افتاده بود. . بنابراین برای تست و با کلی بدبختی تونستم یه تایگر روی پی سی در به داغونم نصب کنم.
کم کم بیشتر سر میزدم و بیشتر میخوندم. . تا اینکه دیگه رفتم و یک آیمک که هنوز هم دارمش خریدم و بیشتر فعالیت کردم و بدون شک تمام اطلاعاتم رو از ایرماگ بدست آوردم.
اساسا با فعالیت توی دنیای مجازی رابطه ای ندارم. . ولی اینجا با اینکه هیچ کس رو ندیده ام و ذهنیتی هم از کسی توی ذهنم ندارم، آدماشو دوست دارم و هر وقت وارد سایت میشم انرژی مثبت ازش میگیرم.
متاسفانه منم مثل خیلی از بچه های دیگه درگیری هام زیاده بخصوص الان که درگیر کارای مهاجرتم هم هستم. . .اما همیشه به اینجا سر میزنم و سعی میکنم یه فعالیت هرچند کوچیک داشته باشم و صرفا خواننده نباشم.
از علی رستگار عزیز که بارها بدون هیچ چشم داشتی پیگیر ایرادهای عجیب و غریب لینوکسی و یونیکسی من بوده، ایلیا و بهنام و پوریا که بارها با هم پیغام رد وبدل کردیم و کلی مزاخمشون شدم تشکر میکنم.
امیر
نماد کاربر
aamir

پست‌ها : 514

پستتوسط AmiN.D » 17 ژانویه 2013, 03:59

AliGhz نوشته است:[نمایش]
روزی خواهد آمد که هیچ کدام از ما نیستیم. پس نمی توانم بگویم امیدوارم روزی باشد که ما نباشیم. اما می توانم ادامه بدهم: ...امیدوارم آن موقع هم ایرماگ همچنان باشد :-)

خوشحالم که ایرماگ هست. خوشحالم که ۹ سال است که بوده. و خوشحالم که در ایرماگ هستم. از علی رستگار سپاسگزارم برای یادآوری اش و متن خوبش. از همه دوستانی که از خواندن تبریک هایشان لذت بردم. و مخصوصا پیام امین عزیز که تا به حال این قلمش را رو نکرده بود. نوشته ات خیلی دلنشین بود امین جان!

ممنون علی جان.هر بحثی و گروهی نیازمند لحن خاص خودش هست ۱۰۰البته و اینکه بنده در مقابل این جمع کمترین هستم.
در ضمن من شک داشتم اسم ایلیا بسیار بسیار عزیز و گرامی و نوشته بودم در اون جمع یا نه.و امروز متوجه شدم که حافظه ی نصف و نیمه ی من باعث فراموشی مقطعی شده. ایلیا جان واقعا از وقتی که میگذاری ممنونم و امیدوارم همچنان باشی..به یادت بودم با اینکه حافظه ی پیرم یاری نکرد.امیدوارم به دل نگرفته باشید(والبته تمام کسانی که به سهو از قلم افتادند)
Apple MacBook Pro Core i7 -HDD 1 TB -4GB
iPhone 5s
AmiN.D

پست‌ها : 1041

پستتوسط Ilia » 17 ژانویه 2013, 06:51

امین جان، زنده باشی و شاد. خوشحالم که در اینجا کنار شما دوستان هستم. بسیار ممنون از لطفت.

منهم امیدوارم که این جمع، همیشه برقرار و پایدار باشد. ایرماگ جای خاصی است و راستش این را از شما دوستان دارد.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط eysun » 17 ژانویه 2013, 07:49

والا من زیاد بلد نیستم درشت درشت صحبت کنم. ولی تنها این رو بگم که ایرماگ تنها انجمن فارسی هست که من هر روز بهش سر می‌زنم. مرسی از همه شما که هر روز چیزی ازتون یاد میگیرم. تنبلی من رو در این به اشتراک گذاری اطلاعات ببخشید. همیشه سربلند و پیروز باشید.

احسان
نماد کاربر
eysun

پست‌ها : 359

پستتوسط eysun » 17 ژانویه 2013, 09:19

یک نکته جالبی که الان متوجه شدم این که علی قزوینی عزیز درست یک روز بعد از من عضو ایرماگ شده. اما پویایی و انرژی او کجا و من کجا.

همچنین من و پوریا به طور اتفاقی سر یکی از کلاسهای دانشگاه فهمیدیم که هر دو عضور اینجا هستیم و از اون به بعد کلی گپ و گفت از همه کس و همه جا بود که با هم داشتیم.

احسان
نماد کاربر
eysun

پست‌ها : 359

پاسخ: ایرماگ ۹ ساله شد!

پستتوسط archiuter » 24 مه 2013, 17:12

بعضی وقتا آدم احساس میکنه خیلی غریبه اس، من روز اولمه با این انجمن آشنا شدم و وقتی همچین پستایی رو میبینمم، میگم خوش به حال مدیران سایت و اعضای باوفاش...
 MacBook Pro Retina, 13-inch(Early 2013), 3GHz i7 - 8Gb, Mac OS X 10.8.3
نماد کاربر
archiuter

پست‌ها : 50

پستتوسط nilean » 13 ژوئیه 2013, 02:25

دنبال مطلبی می‌گشم به عنوان تشکر از ایرماگ و پیداش نکردم. اینجا می‌نویسم‌اش پس.

افتخار می‌کنم به عضویتم تو ایرماگ. این سطح از بلوغ رفتاری و دانش و بزرگ‌منشی رو جای دیگه‌ای ندیده بودم. حضورم تو ایرماگ بیشتر از هر سایت و جای دیگه‌ای برام فایده و آورده داشته. چه وقتی‌ که بچه‌ها با صبر و حوصله راهنمایی و کمک می‌کنند و چه وقتی که صاف و ساده از علاقه‌شون می‌گن و فیلم و موسیقی و کتابی که دوست داشتند رو معرفی می‌کنند. ممنونم از ایرماگ و تمام کاربرها. مرسی رفقا
نماد کاربر
nilean

پست‌ها : 125

پستتوسط Ahmad » 14 ژوئیه 2013, 01:16

nilean نوشته است:[نمایش]
دنبال مطلبی می‌گشم به عنوان تشکر از ایرماگ و پیداش نکردم. .. مرسی رفقا

دوست گرامی nilean، ممنون از حُسن نظرتان نسبت به ایرماگ

احمد
نماد کاربر
Ahmad
Site Admin

پست‌ها : 1289

پستتوسط Parham » 14 ژوئیه 2013, 05:39

علی و دوستان عزیز دیگر،
با اینکه دیر این پیغام را میگذارم، میخواستم بدانید که این باعث افتخار من بود که مدتی هر چند کوتاه جزو مدیران این مجموعه به حساب بیایم و از اینکه مرا در جمع خود قبول کردید و اکنون نیز یادی از من نمودید نهایت تشکر را از شما دارم.
به امید اینکه ایرماگ همیشه فعال بماند و همیشه موفق تر از گذشته بکار خود ادامه دهد.
نماد کاربر
Parham

پست‌ها : 841

قبلیبعدی

بازگشت به دربارهٔ ایرماگ

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 4 مهمان