انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

برنامه ریزی صفحه

از آخرین اطلاعیه‌ها با خبر شوید و نظرات خود را با ما اینجا در میان بگذارید

پستتوسط Ali.Rastegar » 27 مه 2004, 15:45

به این انجمن خوش آمدید ;-) تا الان که صفحات مشکلی نداشته ایشالا؟
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

ویرایش در انجمن

پستتوسط Behnam » 27 مه 2004, 16:01

[quote="علی رستگار"]به این انجمن خوش آمدید :wink: تا الان که صفحات مشکلی نداشته ایشالا؟[/quote]
سلام،
دست شما درد نکند!
من پاسخی کلّی در تالار قدیمی پست کرده ام. این صفحه امکانات زیادی دارد ولی به همان اندازه استفاده از آن را پیچیده تر کرده است. مثلاً در این پاسخ با نقل قول متن نقل قول انتخاب شده ظاهر میشود که اکر بلافاصله تایپ کنم، پاک خواهد شد.
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

Re: ویرایش در انجمن

پستتوسط Ali.Rastegar » 27 مه 2004, 20:28

بهنام نوشته است:[نمایش]
علی رستگار نوشته است:[نمایش]

سلام،
دست شما درد نکند!
من پاسخی کلّی در تالار قدیمی پست کرده ام. این صفحه امکانات زیادی دارد ولی به همان اندازه استفاده از آن را پیچیده تر کرده است. مثلاً در این پاسخ با نقل قول متن نقل قول انتخاب شده ظاهر میشود که اکر بلافاصله تایپ کنم، پاک خواهد شد.

والا اون مشکلی که متن از اول انتخاب شده رو من با Mozilla Firefox نداشتم شما از چه مرورگری استفاده می کنید؟
و اما درمورد مشکلات دیگه اجازه بدین اینجا جواب بدم. در مورد ی و ک میشه تغییر داد اما اینکار برای نهایت سازگاری بوده با سیستمهایی که از فونت قدیمی Arial و Tahoma استفاده می کنند.
و اما درمورد مشخصات لازم برای عضو شدن فقط اونهایی که ستاره دارن لازمن و بقیه اختیاری هستن. اگر موافق نامه ثبت نام را خوانده باشید در بخشی از آن آمده است:
"در سيستم اين كلوپ ، ما از كوكي براي ذخيره اطلاعات استفاده ميكنيم اما اين كوكي ها به هيچ وجه شامل اطلاعات ذكر شده از طرف شما نيست و براي سهولت در نگاه كردن سايت ميباشد. پست الكترونيكي ذكر شده نيز فقط براي تاييد ثبت نام شما و همچنين زمان فراموش كردن كلمه رمز شما مورد استفاده قرار ميگيرد."
دارم button های این style رو به انگلیس بر می گردونم همچنین سوالات مربوط به ثبت نام را. از این طریق امیدوارم مشکل کاربران انگلیسی زبان هم حل بشه. دیگه مشکلی نمی بینید در انجمن؟ :-)
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پستتوسط مهمان » 27 مه 2004, 22:07

سلام،
دست شما درد نکند!

والا اون مشکلی که متن از اول انتخاب شده رو من با Mozilla Firefox نداشتم شما از چه مرورگری استفاده می کنید؟
و اما درمورد مشکلات دیگه اجازه بدین اینجا جواب بدم. در مورد ی و ک میشه تغییر داد اما اینکار برای نهایت سازگاری بوده با سیستمهایی که از فونت قدیمی Arial و Tahoma استفاده می کنند.
و اما درمورد مشخصات لازم برای عضو شدن فقط اونهایی که ستاره دارن لازمن و بقیه اختیاری هستن. اگر موافق نامه ثبت نام را خوانده باشید در بخشی از آن آمده است:
"در سيستم اين كلوپ ، ما از كوكي براي ذخيره اطلاعات استفاده ميكنيم اما اين كوكي ها به هيچ وجه شامل اطلاعات ذكر شده از طرف شما نيست و براي سهولت در نگاه كردن سايت ميباشد. پست الكترونيكي ذكر شده نيز فقط براي تاييد ثبت نام شما و همچنين زمان فراموش كردن كلمه رمز شما مورد استفاده قرار ميگيرد."
دارم button های این style رو به انگلیس بر می گردونم همچنین سوالات مربوط به ثبت نام را. از این طریق امیدوارم مشکل کاربران انگلیسی زبان هم حل بشه. دیگه مشکلی نمی بینید در انجمن؟ :-)

با سلام به شما.
منهم با Mozilla این متن را دارم مینویم و ظاهرا مشكلی نیست پس اشكال باید باز تو Safari با
مهمان

پستتوسط Behnam » 28 مه 2004, 00:34

[quote="Anonymous"][quote="علی رستگار"][quote="بهنام"][quote="علی رستگار"]به این انجمن خوش آمدید ;-) تا الان که صفحات مشکلی نداشته ایشالا؟[/quote]
سلام،
دست شما درد نکند!
من پاسخی کلّی در تالار قدیمی پست کرده ام. این صفحه امکانات زیادی دارد ولی به همان اندازه استفاده از آن را پیچیده تر کرده است. مثلاً در این پاسخ با نقل قول متن نقل قول انتخاب شده ظاهر میشود که اکر بلافاصله تایپ کنم، پاک خواهد شد.[/quote]
دارم button های این style رو به انگلیس بر می گردونم همچنین سوالات مربوط به ثبت نام را. از این طریق امیدوارم مشکل کاربران انگلیسی زبان هم حل بشه. دیگه مشکلی نمی بینید در انجمن؟ :-)[/quote]
با سلام به شما.
منهم با Mozilla این متن را دارم مینویم و ظاهرا مشكلی نیست پس اشكال باید باز تو Safari با[/quote]

بله ظاهراً این مشکل از Safari است. من با صفحات قدیمی انجمن هم مشکل زیاد داشتم ولی ترجیح می دهم که با Safari بمانم تا ببینم بالاخره کِی شرکت اَپل به پشتیبانی فارسی سر و سامان خواهد داد.
در همین راستا، و همانطور که به علی صمدی نوشتم، من شخصاً با کوتاه آمدن در مقابل کمبودهای فنی موجود مخالفم. متن فارسی باید در مطابقت با استاندارد یونیکد فارسی نوشته شود. در غیر این صورت کاربرانی که فانت مناسب ندارند هرگز به کمبود های سیستم خود واقف نخواهند شد و در مقابل، آنهائی که فانت صحیح دارند مجازات شده و متن ناصحیح فارسی دریافت می کنند. این روش کوتاه آمدن هیچ کمکی به پیشبرد پشتیبانی فارسی در مکینتاش نمی کند.
البته در این زمینه مطمئنم که گفتگوهای بیشتری در آینده پیش خواهد آمد.
در مورد انگلیسی کردن button ها من فکر میکنم برای گروهی از مراجعه کنندگان ظاهری دوستانه تر داشته باشد ولی باید صبر کرد و دید چه واکنش هایی دریافت می کنید. شما کاری را شروع کرده اید که تمامی ندارد!
نماد کاربر
Behnam

پستتوسط Ali.Rastegar » 28 مه 2004, 14:42

سلام.
من واقعا موندم چی کار کنم :roll:
اما تصمیم قطعیم رو گرفتم فکر کنم. اینکه button هارو به فارسی بر می گردونم غیر از Register. بعد سوالاتی که برای عضویت پرسیده میشه رو هم به انگلیسی بر می گردونم. دیگه بقیه اش رو خود کاربر انگلیسی باید موقع عضویت انگلیسی رو انتخاب کنه. درمورد ی و ک هم چشم. اما من یک مشکل بزرگ دارم. باید یک editor سازگار با unicode پیدا کنم بتونم فایلهای سایت رو تغییر بدم و متاسفانه تا امروز با هرکدوم کار کردم باعث شد phpBB2 قاطی کنه :o :-(
بازم سعیم رو می کنم. :-)
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پستتوسط Behnam » 29 مه 2004, 03:29

[quote="علی رستگار"]سلام.
اما تصمیم قطعیم رو گرفتم فکر کنم. اینکه button هارو به فارسی بر می گردونم غیر از Register. بعد سوالاتی که برای عضویت پرسیده میشه رو هم به انگلیسی بر می گردونم. دیگه بقیه اش رو خود کاربر انگلیسی باید موقع عضویت انگلیسی رو انتخاب کنه. درمورد ی و ک هم چشم. اما من یک مشکل بزرگ دارم. باید یک editor سازگار با unicode پیدا کنم بتونم فایلهای سایت رو تغییر بدم و متاسفانه تا امروز با هرکدوم کار کردم باعث شد phpBB2 قاطی کنه :o :-(
بازم سعیم رو می کنم. :-)[/quote]
ممنون از زحمات. البته من واقعاً نمی دانم در مورد ک و ی با چه مشکلی واجه هستی ولی من وقتی میخواستم کٌد هایی را در keyboard layout عوض کنم، از TextEdit و find and replace استفاده کردم و مشکل مهمی پیش نیامد. شاید اگر کُدهای مربوطه را کُپی و past کنی روی TextEditبهتر بتونی روشون کار کنی. مشکلی که من داشتم این بود که بعضی کد های کاراکتر ها که با صفر شروع میشدند بدون صفر نوشته شده بودند و بعضی دیگر با صفر. این find را مشکل می کند. اما اگر تو به جای کُد حروف با خود حروف سر و کار داری، TextEdit باید قاعدتاً به راحتی آن ها را برایت پیدا کنه.
نماد کاربر
Behnam

پستتوسط Ali.Rastegar » 29 مه 2004, 11:33

سلام.
بازم سعیم رو می کنم. :-)

ممنون از زحمات. البته من واقعاً نمی دانم در مورد ک و ی با چه مشکلی واجه هستی ولی من وقتی میخواستم کٌد هایی را در keyboard layout عوض کنم، از TextEdit و find and replace استفاده کردم و مشکل مهمی پیش نیامد. شاید اگر کُدهای مربوطه را کُپی و past کنی روی TextEditبهتر بتونی روشون کار کنی. مشکلی که من داشتم این بود که بعضی کد های کاراکتر ها که با صفر شروع میشدند بدون صفر نوشته شده بودند و بعضی دیگر با صفر. این find را مشکل می کند. اما اگر تو به جای کُد حروف با خود حروف سر و کار داری، TextEdit باید قاعدتاً به راحتی آن ها را برایت پیدا کنه.

خواهش می کنم ;-)
مشکل سر ی و ک نیست کلا فایل lang_main.php رو وقتی زیاد ویرایش می کنم خراب میشه. در ضمن من فعلا با Mac OSX فقط از طریق شبیه سازی کار می کنم و ارتباطش با بیرون فقط از طریق CD Rom هست و نمی تونم فایلی رو از اون به سیستم عامل اصلی(ویندوز) انتقال بدم. چون این شبیه ساز مکینتاش هنوز نسخه های ابتدایی اش هست. امروز برای بار سوم اون فایل رو ویرایش کردم و تا وسطهای کار هم درست بودا ولی آخرش دوباره خراب شد. من میگم شاید من نباید این فایل رو ویرایش کنم !! چون دفعه ی دومی که داشتم این کار رو می کردم زلزله اومد :o
الان که حسابی کلافه شدم. فکر کنم کارو مرحله مرحله کنم بهتره. یعنی اول ی و ک بعد فارسی به انگلیسی. اینجوری امکان خطا کمتره ;-)
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پستتوسط Behnam » 29 مه 2004, 21:24

خواهش می کنم ;-)
مشکل سر ی و ک نیست کلا فایل lang_main.php رو وقتی زیاد ویرایش می کنم خراب میشه. در ضمن من فعلا با Mac OSX فقط از طریق شبیه سازی کار می کنم و ارتباطش با بیرون فقط از طریق CD Rom هست و نمی تونم فایلی رو از اون به سیستم عامل اصلی(ویندوز) انتقال بدم. چون این شبیه ساز مکینتاش هنوز نسخه های ابتدایی اش هست. امروز برای بار سوم اون فایل رو ویرایش کردم و تا وسطهای کار هم درست بودا ولی آخرش دوباره خراب شد. من میگم شاید من نباید این فایل رو ویرایش کنم !! چون دفعه ی دومی که داشتم این کار رو می کردم زلزله اومد :o
الان که حسابی کلافه شدم. فکر کنم کارو مرحله مرحله کنم بهتره. یعنی اول ی و ک بعد فارسی به انگلیسی. اینجوری امکان خطا کمتره ;-)[/quote]

موفّق باشی!
من هم گمان می کنم که ”ک“ و ”ی” گام اوّل باشد. برای سرویس به انگلیسی هم برنامهٔ خوبی در سر داری ولی عجله نکن، خصوصاً اگر کار زیادی می بره. صبر کن کمی feedback بگیری تا واقعاً بدانی مراجعه کنندگان چه می خواهند.
نماد کاربر
Behnam

پستتوسط Ali.Rastegar » 30 مه 2004, 13:34

[ltr]test[/ltr]
تست!!
هورا :-D
از این به بعد خواستید متنی رو از چپ به راست بنویسید اون رو بین
کد: انتخاب همهٔ
 [ltr] test [/ltr]
قرار بدید.( / قبل از ltr قرار دارد)
در کل 1 بار ویرایش شده. اخرین ویرایش توسط Ali.Rastegar در 30 مه 2004, 18:00.
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پستتوسط Ali.Rastegar » 30 مه 2004, 15:21

ی و ک هم درست شد :-D
دیگه فقط می مونه سوالات ثبت نام که می ترسم بازم قاطی کنه :?:
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پستتوسط Behnam » 30 مه 2004, 16:03

[ltr]test[/ltr]
تست!!
هورا :-D
از این به بعد خواستید متنی رو از چپ به راست بنویسید اون رو بین
کد: انتخاب همهٔ
 [ltr] و [/ltr]
قرار بدید.( / قبل از ltr قرار دارد)

[ltr]Let's see how it works. I guess this is important when the text expand on several lines. Can you make it a little more user friendly? Something like a button on the left side of the text window that you click to start ltr and and you click again to end it? Or simply a button that change the orientation to ltr and writes these two start and end codes and put the cursor in between of them?[/ltr]
حالا ببینیم متن حاوی چند خط انگلیسی و چند خط فارسی چگونه از آب در می آید. اگر این اشکالی که من می بینم از Safari نباشد، ظاهراً علامت ها و نقطه گذاری ها به درستی پدیدار نمی شوند (تازه من هنوز ZWNJ در هیچ جا استفاده نکرده ام!) البته اغلب این مشکلات در Safari و OS X قبلاً گزارش شده اند.
نماد کاربر
Behnam

پستتوسط Ali.Rastegar » 30 مه 2004, 17:58

من فهمیدم مشکل اصلی چیه! مشکل از safari نیست. :-)
شما در تنظیماتتان BBcode رو غیر فعال کرده اید برای همین کدهای سایت عمل نمی کنن.به عنوان مثال من در نوشته ی شما bbcode رو فعال کردم و به نظرم دیگه مشکلی نداره. از قسمت Profile می تونید اون رو فعال کنید.
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پستتوسط Ali.Rastegar » 30 مه 2004, 18:03

درضمن من بدجوری مثال زدم. چون با "و" کدها برعکس دیده میشدن "و" رو با test عوض کردم تا ترتیب قرار دادن کد راست به چپ مشخص بشه.درضمن سعی می کنم یه دگمه هم برای RTL درست کنم :-)
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پستتوسط Behnam » 30 مه 2004, 18:18

من فهمیدم مشکل اصلی چیه! مشکل از safari نیست. :-)
شما در تنظیماتتان BBcode رو غیر فعال کرده اید برای همین کدهای سایت عمل نمی کنن.به عنوان مثال من در نوشته ی شما bbcode رو فعال کردم و به نظرم دیگه مشکلی نداره. از قسمت Profile می تونید اون رو فعال کنید.

bbcode را در Profile فعال کردم. خیلی ممنون!
نماد کاربر
Behnam

بعدی

بازگشت به دربارهٔ ایرماگ

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 6 مهمان