انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

شایعه

جدیدترین اخبار را در اینجا بخوانید و بنویسید

شایعه

پستتوسط Ilia » 25 مه 2007, 01:06

شایعه است که احتمال داره که اپل ساخت مک مینی رو متوقف کنه. اگه راست باشه، بسیار حیف میشه. بنظر من بعید نیست، چون اینکار میتونه به فروش اپل تی وی کمک کنه.
شایعه دوم، احتمالا مکبوک پرو و آیبوک جدید برای گردهمایی اپل در ماه آینده خواهد اومد، که باز هم بعید نیست. هر دوی اینها موقع آپدیتشون رسیده.
ایلیا
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 5505

پستتوسط sohrab » 25 مه 2007, 11:18

مرسی از اطلاعاتت . فکر می کنی روی آی مک هم تغیراتی باشه ؟
sohrab

پست‌ها : 31

پستتوسط Ali.Rastegar » 25 مه 2007, 13:19

فکر کنم منظور ایلیا iMac بود(به جای ibook) اشتباه لپی شده :-)
امیدوارم اگر Mac mini متوقف میشه یه چیزی مثل Cube دوباره ساخته بشه.
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2796

پستتوسط Ilia » 25 مه 2007, 14:21

بله اشتباه شده، منظور iMac بود. میگند که ممکنه که ۱۷ اینچی رو دیگه نسازند. این یکی رو من مطمئن نیستم. مک همیشه یه مدل iMac نسبتا ارزون داشته. هر چند که هميشه عمدا اون مدل رو تا حدودی زیادی محدود نگه میدارند تا بازار مدلهای بالاترشون خراب نشه. مثلا همیشه معمولا مدل پایینتر iMac یا iBook یا mini دیویدی نمیسوزونه. در صورتی که برای اپل گذاشتن درایو بهتر بیشتر از شاید ۵ دلار خرجش نباشه. اما این زدن ها بیشتر برای محدود کردن اون مدله تا ارزونتر تموم کردنش. یه مثال دیگه، تا همین چند ماه پیش، iBook و iMac ها فقط Monitor Mirrorring داشتند، در صورتی که ویدئوکارتشون قابلیت ساپورت ۲ مانیتور رو داشت و حتی هکرها در بعضی مواقع اون محدودیت رو برداشته بودند. اما اپل برای اینکه مدلهای پایینترش بازار مدلهای بالاترش رو خراب نکنند، مخصوصا اونها رو محدودتر نگه میداره.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط Behnam » 26 مه 2007, 02:53

cube فکر می‌کنم آرزوی برباد رفته باشد. ولی جعبه‌ای بزرگتر از Mac mini شاید بعید نباشد. چیزی که به نظرم آمده این است که iMac برای بازار خانگی چیزی کم ندارد و برای بازار اداری نیز کامل است. اما IT جماعت ادارات بزرگ که به جعبه‌های بزرگ PC عادت کرده‌اند، از iMac وحشت دارند. آنها شاید ترجیح بدهند که با جعبه‌هایی سر و کار داشته باشند که بتوانند دل و رودهٔ آن را به سادگی عوض و بدل کنند. البته منشأ این ناآگاهی است ولی حدس بزنید مدیر یک شرکت یا ادارهٔ بزرگ، در تصمیم گیری نهایی حرف چه کسی را گوش خواهد کرد؟ مسئول فروش اپل یا تیم فنی خودش را که به سختی به کار آنها وابسته است؟
از این روست که شاید اپل جعبهٔ دیگری را علاوه یا به جای Mac mini به خط تولیداتش اضافه کند که هم برای بازار اداری جذابیت بیشتری داشته باشد و هم از نظر قیمت بسیار ارزانتر از سری Mac Pro باشد.
به هر حال اپل اگر بخواهد در بخش اداری نفوذی داشته باشد، مهمتر از خط تولیداتش، باید کار آموزشی و تبلیغاتی وسیعی را نزد جماعت IT پیگیری کند.
UnicodeNaskhProject@gmail.com
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3445

پستتوسط Ali.Rastegar » 26 مه 2007, 14:26

بهنام جان تنها چیزی که iMac در حال حاضر کم داره ورودی تصویر از طریق DVI هست تا بشه از صفحه نمایش iMac در مواقع ضروری به تنهایی استفاده کرد. تا وقتی این امکان نباشه افرادی که به این قابلیت احتیاج دارن به سمت مکهایی میرن که صفحه نمایش ندارن.
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2796

پستتوسط Behnam » 26 مه 2007, 19:32

حق با توست ولی من این را بر مبنای مشاهدات شخصی می‌گویم که IT جماعت، بخصوصی در مراکزی که بیشتر بوروکراتیک هستند تا تکنولوژیک، در مقابل مک خیلی مقاومت می‌کنند. یکی از دلائل ناگفتهٔ آن هم می‌تواند این باشد که نسبت به امنیت شغلی خود احساس خطر می‌کنند! در حال حاضر کارمندان مراکز بزرگ برای یک مشکل پیش پا افتاده، نه یک بار بلکه بارها به وجود آنها نیاز پیدا می‌کنند. این خودش باعث مشغولیت می‌شود!
البته من این را با این فرض می‌گویم که از مک به عنوان پی‌سی استفاده شود و روی ویندوز بوت شود. اگر بنا باشد که برنامه‌هائی را که این ادارات روی ویندوز استفاده می‌کنند به os x منتقل کنند که اصلاً فکرش را هم نکن!
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3445

پستتوسط Ilia » 24 سپتامبر 2009, 22:20

چند وقتیست که در شایعات است که اپل قصد دارد مدل جدید آیمک را ارائه دهد. امروز هم Apple Insider خبری دارد که به گفتهٔ آنها مدل جدید آیمک دو هفته است که در تایوان در حال تولید است و احتمالا تا ماه دیگر برای فروش عرضه خواهد شد.

http://www.appleinsider.com/articles/09 ... _line.html
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط Pooria Azimi » 04 اکتبر 2009, 00:43

این شایعه که قراره مک‌بوک و مک‌مینی و آی‌مک جدیدتر، با طراحی دوباره و طبق معمول نازک‌تر و صدالبته، ارزانتر عرضه بشه، انگار داره به فاز نهاییش نزدیک می‌شه و احتمال ۹۹٪ چند روز دیگه دوباره اپل‌آنلاین‌استور Down می‌شه و مدل‌های جدید ظاهر می‌شن :-)

http://www.appleinsider.com/articles/09 ... minis.html

این مدرک انقدر قطعیه که دیگه مو لای درزش نمی‌ره! و اگر قصد خرید کامپیوتر مک دارید حتماً چند روز صبر کنید. مدل‌های جدید با طراحی جدید و نازک‌تر و پیشرفته‌تر و ارزانتر، ارزش چند روز صبر ( یا ۲ ماه صبر برای داخل کشوری‌ها ) رو حتماً‌ داره.
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط Pooria Azimi » 04 اکتبر 2009, 00:45

البته توجه دارید که مک‌بوک قراره آپدیت بشه (مک‌بوک پلاستیکی سفید) و نه مک‌بوک پرو… بسیار بعیده که مک‌بوک‌پروها دچار تغییر بشن؛ چون جدیداً‌آپدیت شده‌ن.
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط Ilia » 04 اکتبر 2009, 18:05

اگر این خبر درست باشه، انگار یکی تو اپل هلند خرابکاری کرده و آگهی مدلهای جدید رو زودتر گذاشته روی گوگل! این خبر روی Apple Insider اومده که ۳ تا آگهی اومده‌اند روی گوگل و حذف شده‌اند. مضمونشان اینها بوده:
۱- جدیدترین مکبوک، نازکتر، سبکتر و سریعتر
۲- مدلهای جدید جدید بسیار نازک آیمک ۲۰ و ۲۴ اینچی، از ۱۰۹۹ یورو (قیمت سابق)
۳- مک‌مینی جدید، ارزانتر و سریعتر از همیشه، از ۴۹۹ یورو (۱۰۰ یورو ارزانتر از قیمت فعلی)

راست و دروغش معلوم نیست. اما به عقل جور در میاد. بهر صورت اگر قصد خرید این ۳ مدل را دارید، بد نیست کمی صبر کنید.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط R_Behnood » 04 اکتبر 2009, 19:08

ای کاش بجای اینها آن tablet که همه جا شایعه‌اش پیچیده ارایه میکرد!
من متوجه نمیشوم که چرا این مدل و مفهوم در بازار جایی ندارد. یک تبلت مثلا ۱۰ اینچ که پورتهای لازم برای اتصال به مانیتور خارجی و صفحه کلید و موش را داشته باشد. همراه در سفر و کامپیوتر در محل!
اگر باشد من یکی که مشتری هستم.
MacBook Black (MA701LL/A) 2.0GHz, 3GB
OS X 10.6
R_Behnood

پست‌ها : 334

پستتوسط Ilia » 04 اکتبر 2009, 19:21

یک چیزی تو مایه‌های iPod touch هشت و ده اینچی احتمال بسیار زیاد در راهه. اما چند ماه دیگر. میگویند که استیو جابز تمام وقتش رو گذاشته روی آن. ماوس و کیبورد و مانیتور روی آن نخواهد بود. همه چیز لمسی باید باشه. شانس بیاوریم وب‌کم و میکروفن داشته باشه و به سیستم موبایل وصل بشه. احتمالا سیستم عاملش هم شبیه آیفون باشه. انتظار کامپیوتر تمام عیار از آن نداشته باش.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط R_Behnood » 04 اکتبر 2009, 20:48

خوب ایلیا جان شما که با این صنعت نزدیکتری یک ندا بده به اینها که این مدل و مفهوم خیلی جای کار داردها!
تصور کن یک نتبوک (netbook) ولی بصورت تبلت بدون گرداننده دی وی دی. با پورت یو اس بی و یک خروجی میکرو برای تصویر.
اگر یکطوری باشد که بشود backlit را هم خاموش و وشن کرد خیلی خوب است. اینطوری میشود از آن بجای reader هم استفاده کرد. یک وسیله همه کاره بدرد بخور. اکثر افراد نیازی به این همه سرعت ندارند بی دلیل نیست که فروش نتبوک اینقدر رشد کرده.
MacBook Black (MA701LL/A) 2.0GHz, 3GB
OS X 10.6
R_Behnood

پست‌ها : 334

پستتوسط amirazizi » 04 اکتبر 2009, 21:53

net book طبق چیزهایی که شنیدم شباهت زیادی به iPhone داره , تمام لمسی است و wifi , 3G داره ولی تو کلاس همون ebook reader که amazon داده و نباید انتظار بیشتری داشت . یک CPU 1.3 - 1.8 بالاترین سرعتی که می شه توقع داشت .

بیشترین کاربردش برای خواندن کتاب , چک کردن email , اینترنت و صد البته کنترل بعضی نرم افزارهاست که این آخری فوق العاده است.

می شه مثل یک track pad بزرگ ازش استفاده کرد و برای هر برنامه ای به tool box دلخواه تبدیلش کرد .

چند وقت پیش با یکی از دوستان که تو امریکا کار می کنه و برنامه نویسه صحبت می کردم و بهش پیشنهاد کردم که برای iPhone برنامه ای بنویسه که بشه ازش برای کنترل Final Cut Pro , Color , Motion استفاده کرد

وقتی از apple استعلام گرفت که کسی قبل از اون برنامه مشابه ننوشته باشه بهش جواب دادند که شما زحمت نکش ما برای tablet مون یک برنامه توانمند و چند منظوره داریم . 

همین یک توانایی برای خیلی کارها از جمله تدوین می تونه اینقدر موثر باشه که دیگه کسی حرفی از Premiere , Edius , Avid , Vegas و امثال اینها نزنه.
amirazizi

پست‌ها : 372

بعدی

بازگشت به اخبار و تازه‌ها

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 1 مهمان