انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

ویستا در آمد

جدیدترین اخبار را در اینجا بخوانید و بنویسید

پستتوسط GK » 30 ژانویه 2007, 16:53

احمد جان
به چشم ! در اسرع وقت کارها را انجام می دهم. در حال حاضر یک مک این نسخه جدید را دارد و ۱۷ نفر می خواهند روی آن تست کنند. ایستاده‌ام تو صف نوبتم شود !!
روز و روزگارتان ‌خوش
ق.خ
iMac Intel 2.66GHz, Osx 10.7.3
GK
مدیر بازنشسته

پست‌ها : 954

پستتوسط saeidk » 30 ژانویه 2007, 17:41

من این وسط یک سوال برام پیش اومده
مایکروسافت با این عظمت و این همه کارمند دارن چی کار می کنن
جدا از هرگونه تعصب اون همه مهندس و میلیاردها پول ورداشتن دقیقاً هرچی اپل داشته کپی کرده‌اند. ایا آنها نمی‌توانستند چیز بیشتری اضافه کنند. وقت نداشتند (پس از پنج سال) یا پول نداشتند؟
این موضوع رو در مقایسه با اپل که خوب مطمئناً شرکت کوچکتری باید باشه دربرابر مایکروسافت به ذهنم رسید.
البته من ایران هستم و از اوضاع و احوالات اونجا خبر ندارم.
در ویندوز xp می‌شد روی دسکتاپ کلیک راست کرد و در display properties تمام تنظمیات صفحه نمایش،‌ عکس پس‌زمینه، رزولوشن مونیتور و... را در یک پنجره انجام داد. اما حالا برای هر کدام از اینها باید یک پنجره باز کرد اصلاح کرد و بست و رفت دنبال آن دیگری؟؟؟؟

روی کامپیوتر نه چندان قدیمی aero نصب نمی‌شود. و این همه تلاش برای شکسته نشدن قفل هم بی‌اثر بود و برادران چینی یا روسی آین کار را پیش از به بازار آمدن رسمی انجام دادند. و فقط این موضوع باعث به زحمت افتادن کاربرانی که آن را قانونی خریده‌اند می‌شود.
نماد کاربر
saeidk

پست‌ها : 1143

پستتوسط Ali.Rastegar » 30 ژانویه 2007, 19:06

سعید جان اتفاقا از نظر من هرچی کارمندها بیشتر و پروژه‌ها بزرگتر باشن ارتقا و پیشرفتشون سختتر و کندتر میشه! به علاوه اگر اشتباه نکنم یکی از دلایل تاخیر زیاد Vista این بود که چند سالی زمان صرف Longhorn شد و بعد که متوجه شدن حالا حالاها آماده نخواهد شد، از اول دوباره شروع به کار کردن با امکانات و توقعات کمتر.
موفق باشید
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

پستتوسط Parham » 31 ژانویه 2007, 04:09

اینا بکنار، سر جیزه چه بلایی میاد ما یه ذره دلمون خنک شه؟
نماد کاربر
Parham

پست‌ها : 841

پستتوسط Ali.Rastegar » 31 ژانویه 2007, 18:58

پرهام جان همان جیزه (Geeza Pro) را میگویی؟ از چه نظر؟
موفق باشید
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پستتوسط Reza.Y » 31 ژانویه 2007, 22:12

فکر کنم از این نظر که ماسکی تخم مرغ‌ها رو برداره در ره.
-- بابا این معاونی دست از سر ما بر نمی‌داره...
Reza.Y

پست‌ها : 435

پستتوسط Parham » 01 فوریه 2007, 01:25

علی جان، دارم یه خورده بهنامو اذیت میکنم. چند سال پیش با این جیزه پرو دست از سر ما بر نمیداشت، تازگیها هم که بالاخره اعتراف کرد پسر عموشه، حالا من هم دارم سر بسرش میذارم.
نماد کاربر
Parham

پستتوسط Parham » 02 فوریه 2007, 04:01

امروز تونستم برای مدت بیشتری با ویستا کلنجار برم. واقعآ مثل اینکه فقط xp رو ورداشتن آیکونهاشو عوض کردن و یه شبه beryl هم بهش اضافه کردن!! من که زیاد فرقی نفهمیدم. بیخود نیست رئیس ویندوز استعفا داده شد! جالبیش اینه که هیچکس هم زیاد محلی به کامپیوتر های ویستا دار در فروشگاهها نمیذاره. غرفه ویستای همه فروشگاههایی که امروز دیدم خالی بود.
نماد کاربر
Parham

پستتوسط Parham » 02 فوریه 2007, 04:07

یک چیز دیگه هم اضافه کنم. بعد از ویستا یک سری هم رفتم سراغ غرفه اپل. واقعآ وقتی داشتم با یک MacBook Pro بازی میکردم کیف کردم. حتی با وجود ویستا فکر میکنم باز هم مایکروسافت چند سالی از اپل عقب افتاده باشه.
نماد کاربر
Parham

پستتوسط Ali.Rastegar » 02 فوریه 2007, 15:28

من تا به حال زیاد راجع به Vista خوندم و شنیدم اما هنوز فرصتی نشده خودم امتحان کنم.
راستی این محکهای سرعت Vista در مقایسه با XP رو ببینید:
http://www.tomshardware.com/2007/01/29/xp-vs-vista/
موفق باشید
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پستتوسط Parham » 08 فوریه 2007, 01:42

اپل به استقبال ویستا میرود!

http://www.thinksecret.com/news/0702vista.html

خانوما، آقایون، جنگه!!
نماد کاربر
Parham

پستتوسط iSam » 08 فوریه 2007, 18:54

پرهام بعد از اظهارات تند بیل گیتس , این عمل اپل به چه معنیه ؟ یعنی چی ؟
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پست‌ها : 1998

پستتوسط iSam » 08 فوریه 2007, 19:14

یه خبر جالب هم از کرک شدن ویستا در ایران دارم که خنده داره , حتما بخونین . چون احتمال فیلتر بودنش هست , غیر از لینک , متنش هم چاپ میکنم .

هکرهاي ايراني ويندوز "ويستا" را تصاحب کردند
17 بهمن - خبر چين، نسخه كپي ويستا از شركت ت... ، اين امكان را فراهم مي‌كند كه كاربر در شركت مايكروسافت صاحب يك شماره سريال (Serial Number) خصوصي شود و به اين ترتيب ويندوز خود را قانوني نمايد.
اين محصول در بازار كامپيوتر ايران به قيمت 8 هزار تومان عرضه مي‌شود، در حالي كه قيمت آن در بازارهاي جهاني نزديك به 650 دلار است .
با گذشت كمتر از دو ماه از انتشار نسخه نهايي ويندوز ويستا و به‌رغم تمام طراحي‌هايي كه برنامه‌نويسان اين سيستم عامل براي جلوگيري از كرك شدن آن انديشيده بودند، هكرهاي ايراني موفق شدند از پس ترفندهاي ضد كپي مايكروسافت برآيند و نسخه كاملاً كرك شده اين ويندوز جديد را به مشتريان ايراني خود، ارايه دهند.
نسخه كپي ويستا از شركت ت... ، اين امكان را فراهم مي‌كند كه كاربر در شركت مايكروسافت صاحب يك شماره سريال (Serial Number) خصوصي شود و به اين ترتيب ويندوز خود را قانوني نمايد. اين محصول در بازار كامپيوتر ايران به قيمت 8 هزار تومان عرضه مي‌شود، در حالي كه قيمت آن در بازارهاي جهاني نزديك به 650 دلار است.
اين نسخه ويندوز، نخستين نسخه‌اي است كه كاربر را قادر مي‌سازد به صورت كاملا قانوني ويندوز خود را در سايت شركت مايكروسافت ثبت و از امكانات پس از فروش اين شركت استفاده كند. به اين ترتيب هر كاربر ايراني با نصب اين ويندوز بيش از 640 دلار به صورت غير قانوني سود مي‌برد. هنوز از عكس‌العمل مسوولان شركت مايكروسافت درخصوص كرك شدن نسخه نهايي ويستا در ايران اطلاعي در دست نيست.

http://www.hadeseh.com/b/archives/007737.php
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پست‌ها : 1998

پستتوسط GK » 12 فوریه 2007, 22:05

Ahmad نوشته است:[نمایش]
GK نوشته است:[نمایش]
نسخه‌ی بتای 9a343 لئوپارد دستمان رسید(':lol:')

قلی جان

آیا برایت امکان دارد همان آزمایش قبلی را روی این build نیز انجام بدهی. فقط خط‌ها را نصب کن (آنها را آبی رنگ کرده‌ام که وقت خواستی بتوانی راحت پیدایشان کنی و حذفشان نمائی) و مدرک ضمیمه را باز کن و آنرا بصورت پی‌دی‌اف چاپ کن و نسخه‌ای از آنرا یا همینجا قرار بده یا برایم میل کن.

قربانت
احمد.

احمد جان
دو روز بعد از این پست تو، قلم‌های تو را نصب کرده و روی لئوپارد 9a343 انجام داده و نتیجه را به صورت پی د اف برات فرستادم به آدرس ahmad@irmug.org . امروز، بعد از گذار چندین مدت، خبر Undelivered Mail Returned to Sender دستم رسید!!! یعنی که در این مدت که بنده منتظر جواب و نظر تو بودم ایمیل من دست تو نرسیده بود ! بدبختی اینجاست که از اون روز به بعد از خیر این نسخه بتای لئوپارد که باگ زیاد داشت گذشته و برگشته‌ام به آخرین بتای ۱۰.۴.۹ . و نه آن ایمیلم را و نه آن فایل پی د اف را دیگر ندارم !!! فقط یادم هست که تمام قلم‌های تو بدون عیب و ایراد خوانا بودند. خلاصه قصه اینکه : به نوبه خود شرمنده‌ام از این اتفاق. و اگر کار دیگری با ۱۰.۴.۹ هست در خدمت حاضر.
دوستدارت
روز و روزگارتان ‌خوش
ق.خ
iMac Intel 2.66GHz, Osx 10.7.3
GK
مدیر بازنشسته

پست‌ها : 954

پستتوسط Ahmad » 12 فوریه 2007, 22:33

قلی عزیز با سلام

به هر حال ممنون از لطفت. من از آدرس ایمیل ایرماگ استفاده نمی‌کنم. و فقط آدرس جی میل و یک آدرس خصوصی دیگر را دارم که شما حتما آنرا داری چرا که با هم قبلا مکاتبه کرده‌ایم ولی اکنون فقط آدرس جی میلم فعال است چونکه isp خود را عوض کرده‌ام.
راستی اگر در میلهای فرستاده شده جستجو کنی حتما آن میلی را که برایم فرستاده‌ای خواهی یافت و قادر خواهی بود مدرک پی دی اف ضمیمه‌اش را از نو برایم بفرستی.

هدف من از درخواست این تست‌ها توسط شما این بوده که هر چه زودتر و قبل از عرضهٔ سیستم لئوپارد به بازار باگهای مربوط به فارسی/عربی آنرا شناسائی کرده و به اپل گزارش دهیم تا هنگام عرضهٔ آن مشکلات احتمالی حل شده باشند. کما اینکه در تست قبلی که شما انجام دادید چندین باگ در این رابطه شناسائی شد و گزارش کردم و جواب نیز داند ونیز قول مساعد در برطرف کردن بعضی از این اشکلات نیز داده شد. این است که این تست‌ها و گزارش باگها کمک بزرگی است به خودمان و دیگر کاربران عرب/فارسی زبان.

قربانت
احمد
نماد کاربر
Ahmad
Site Admin

پست‌ها : 1289

قبلیبعدی

بازگشت به اخبار و تازه‌ها

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 14 مهمان