انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

ویستا در آمد

جدیدترین اخبار را در اینجا بخوانید و بنویسید

پستتوسط Ali.Rastegar » 13 فوریه 2007, 13:51

احمد جان از این به بعد هر ایمیلی که به ahmad@irmug ارسال شود به حساب Gmail شما Redirect خواهد شد.
موفق باشید
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

پستتوسط Ahmad » 13 فوریه 2007, 15:11

علی عزیز

ممنون. دستت درد نکند.

احمد
نماد کاربر
Ahmad
Site Admin

پست‌ها : 1289

پستتوسط Parham » 21 فوریه 2007, 18:47

اینهم یکی برای دوستان، که البته محض خنده اینجا گذاشته میشه. امیدوارم به کسی بر نخوره! :-)

http://www.youtube.com/watch?v=60X7KXdanAA
نماد کاربر
Parham

پست‌ها : 841

پستتوسط Behnam » 24 فوریه 2007, 03:47

ظاهراً تنها آیتونز اپل نیست که برای ویستا افاده می‌آید و کار نمی‌کند. ویستا هم برای مک‌های اینتلی، بصورت virtuel گویا قابل استفاده نیست. این استفاده از parallel را برای ویستا فعلاً ناممکن کرده است.
http://news.yahoo.com/s/ap/20070222/ap_ ... tual_vista
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

پستتوسط Ali.Rastegar » 24 فوریه 2007, 17:24

مانع فنی وجود نداره، مانع مجوزی برای شبیه سازها هست که نسخه‌های غیر از business و ultimate که ۳۰۰ و ۴۰۰ دلار هستن رو نباید روی شبیه ساز نصب کرد! موضوع پوله!
موفق باشید
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پستتوسط Behnam » 24 فوریه 2007, 17:55

حالا دوزاریم افتاد! با boot camp که ظاهراً مشکلی نیست. ولی باید انتخاب کرد که یا فقط روی OS X کار کرد و یا فقط روی ویستا. که این البته برای شخص من انتخاب مشکلی نیست!
کاربران مک موقعی می‌توانند از این بابت گله‌مند شوند که نصب OS X نیز روی PC مجاز شود!
نماد کاربر
Behnam

پستتوسط GK » 25 فوریه 2007, 16:16

روز بخیر
چند روزی ست که از روی اجبار روی ویستا کار می کنم. این هم چند نقطه و برداشت مربوط و نامربوط :
- گرافیک و نمایش قلمها،خصوصاقلمهای فارسی، به همان زشتی ایکس پی است و هیچ تغیری نکرده. دم osx پنج ساله خودمان گرم که هنوز هم زیباتر و مرغوبتر می باشد.
- مرورگر IE ویستا از سفری سریعتر است امااز rss های DTD پشتیبانی نمی کند. یعنی اینکه «آنوری ها» نمی توانند از این امتیاز ایرماگ بهره مند شود (علی جان اگر می خواهی فکری به حال شان بکنی !!)
- راندمان aero & 3D روی مک 1 ghz من کمتر از یک پی سی با 2 ghz نیست.

خلاصه قصه اینکه... با اینکه اسپم ها و ایمیل های ناخواسته خوب کنترل می شوند، Windows Explorer (مترادف Finder ) تقریبا کامل است، Microsoft Word به نظر من هنوز هم کاملترین ابزار برای نگارش حرفه ای و تخصصی متون فارسی است، من هر چه بیشتر با ویندوز کار می کنم بیشتر از osx خوشم می آید :lol: :lol:
روز و روزگارتان ‌خوش
ق.خ
iMac Intel 2.66GHz, Osx 10.7.3
GK
مدیر بازنشسته

پست‌ها : 954

پستتوسط Behnam » 25 فوریه 2007, 17:19

GK نوشته است:[نمایش]
- گرافیک و نمایش قلمها،خصوصاقلمهای فارسی، به همان زشتی ایکس پی است و هیچ تغیری نکرده. دم osx پنج ساله خودمان گرم که هنوز هم زیباتر و مرغوبتر می باشد.

قلی ببین چطوری میشه ClearType یا antialiasing رو روی ویستا فعال کرد. آیا به همان صورتی هست که سعید برای ویندوز XP توضیح داده بود؟ البته سعید یک آدرس در سایت مایکروسافت را معرفی کرده که خودش قدم به قدم این کار را برای کاربر انجام می‌دهد ولی آن سایت اتوماتیک فقط برای XP است و روی ویستا کار نمی‌کند.
کاربران PC باید روز و روزگاری کشف کنند که قلم‌های فارسی نباید به آن زشتی نمایش داده شوند و antialiasing قرتی بازی نیست. از واجبات نمایش قلم است. چه فارسی و چه هر زبان دیگر.
نماد کاربر
Behnam

پستتوسط Ali.Rastegar » 25 فوریه 2007, 17:34

قلی جان DTD رو غیر فعال کردم تا آنوریها هم از نعمت RSS ایرماگ بهره مند شوند :-))))
اگر فرصت کردی تست کنی لطفا نتیجه‌اش را به من خبر بده. RSS انجمنها هم که از اول DTD نداشت، آیا با آن هم مشکل داشتی؟
موفق باشید
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پستتوسط GK » 25 فوریه 2007, 17:43

دست مریزاد علی جان. rss اخبار برای ویندوز درست شد. rss انجمن ها هنوز هم error می دهد.
البته انتظار نداشته باش که چون و چرای «ارور» را رک و روشن برات توضیح دهد. ویندوز است علی جان !!!!
گویا مشکل در خوانش و یا تبدیل چند کارکتر است.
روز و روزگارتان ‌خوش
ق.خ
GK
مدیر بازنشسته

پستتوسط Behnam » 25 فوریه 2007, 17:52

حالا بی خیال ویندوز، این rss را چطوری برای مک set-up کردی؟ من که کلی rss news feed توی bookmark سفری دارم که همیشه تعداد اخبار جدید رو توی بار نمایش می‌دهند. یک آیکون آبی رنگ rss هم دارند. ایرماگ هیچکدام را ندارد.
نماد کاربر
Behnam

پستتوسط GK » 25 فوریه 2007, 18:09

بهنام جان
برخلاف ایکس پی، clear type در ویستا «دیفالت» است. و گرنه درست به همان شکل که در ایکس پی، در ویستا می شود فعالش کرد. منظور ویندوز از antialiasing را نمی فهم. چونکه من نسخه فرانسوی را دارم، بریم توضیح بده چیست تا مترادفش را بیابم.
برای rss ایرماگ، یعنی چه، ایرماگ آیکون rss را ندارد؟ دارد، هم در اخبار هم در انجمن ها !!!
پیشنهاد می کنم از برنامه rss menu که جایی داده ام استفاده کنی. واقعا عالی ست.
روز و روزگارتان ‌خوش
ق.خ
GK
مدیر بازنشسته

پستتوسط Behnam » 25 فوریه 2007, 18:30

ClearType نوعی antialiasing است. آنچه در روی مک می‌بینی antialiasing است. این یک اصطلاح فنی است و فرانسوی آن را نمی‌دانم. همانطور که می‌دانی صفحهٔ مونیتور از مربع‌های pixel به عنوان «واحد» نمایش صفحه تشکیل شده است. حاشیهٔ حروف قلم وقتی از این مربع‌ها عبور می‌کنند، اگر بیش از نیمی از سطح آن را اشغال کنند، تمام مربع سیاه می‌شود و اگر کمتر از نصف آن را اشغال کنند همهٔ مربع سفید می‌شود. این چیزی است که در XP رخ می‌دهد. حالا با antialiasing، کامپیوتر محاسبه می‌کند که به تناسب مقداری که این حاشیه مربع را اشغال کرده است، درجات مختلفی از خاکستری را تولید می‌کند که برای نمایش حروف، خصوصاً در اندازه‌های کوچکتر، جلوه‌ای بسیار نزدیک‌تر به شکل واقعی حروف را پدید می‌آورد.
حالا اگر اشتباه نکرده باشم در مورد ویستا تو می‌گوئی ClearType فعال است ولی با این حال خطوط زشت نمایش داده می‌شود؟ این اشکال دیگر از بدی کیفیت antialiasing ویندوز است.
در مورد rss من نمی‌خواهم از چیز جداگانه‌ای استفاده کنم. همین سفری با بقیهٔ feed های rss به خوبی کار می‌کند. مانده‌ام چرا با ایرماگ کار نمی‌کند. آیکون rss را در آدرس دارد ولی وقتی آدرس را در bookmark می‌گذارم، به عنوان rss feed شناخته نمی‌شود و آیکون آن را ندارد.
نماد کاربر
Behnam

پستتوسط GK » 25 فوریه 2007, 19:29

خب، از توضیحی که دادی، antialiasing همان tramage فرانسوی ست. چیزی در موردش پیدا نکردم. شاید این نیز فعال است. به هر حال، چه ایرماگ چه سایت های دیگر روی ویستا جذابیت و زیبایی خویش در مک را ندارند. والسلام شد تمام !!!
در مورد rss های ایرماگ روی سفری تو، والا نمی دانم چی بگم. با سفری من از همان ساعتی که علی حضور آنها را «اعتراف!!!!» کرد، راحت و بی ایراد کار می کند. آیاrss های اضافه شده به دست خود تو در سفری، همه گی کار می کنند؟ الا ایرماگ؟
روز و روزگارتان ‌خوش
ق.خ
GK
مدیر بازنشسته

پستتوسط GK » 25 فوریه 2007, 21:10

بهنام جان
هیچ کدام از url های ایرماگ تو rss نیستند. آدرس های ار.اس.اس اجبارا با عبارت feed شروع می شوند.
روی صفحه اصلی سایت، دست راست آدرس آن کلیک کن روی علامت ار.اس.اس. تو را می فرستد به یک صفحه دوم که شامل فهرست اخبار ایرماگ است. حال کل url این صفحه را ضبط کن روی سفری.
همین کار را با یکی از صفحات انجمنهاانجام بده.
روز و روزگارتان ‌خوش
ق.خ
GK
مدیر بازنشسته

قبلیبعدی

بازگشت به اخبار و تازه‌ها

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 8 مهمان